2 Mart Balık Burcunda Yeniay - Burçlara Etkileri

1646047076418.png

0.jpg

Bu yeniay kaygı ile umudun, savaş ile barışın, iyiyle kötünün ayrıldığı bir yeniay. Bunu kendine yöneltirsen, kaygılarının, umutlarının üstüne çıkıp ezmesine izin vermemelisin. Hiçbir kaygı yoktur ki, umutlarını bitirecek güçte olsun. Bu gücü ancak sen büyütürsün ve yok edebilecek olan da senin bunu fark etmen. Ya kendinle savaşına devam edip, dış dünyadan soyutlayacaksın kendini, ya da kendinle barışıp potansiyelinin göç dalgasına dönüşmesini durduracaksın artık. Kendini sorunlu kılmaktan saklandığın sığınaklar, sorunlu olmadığını fark ettiğinde dönüşecek yeniden doğuşuna, yeniden yükselişine ve koşturduğun bahçelere. O sığınaktan çıkacağın günün umudunu her zaman taşıyor ve o günün hemen gelmesini diliyorum.

Balık yeniayı kendini keşfetmenin en iyi dönemidir. Ne istediğini bilmenin, içinde netleşmenin ve harekete geçmeden önceki son kararların alındığıdı dönemdir. Sor kendine ‘Benim benden beklentim ne?’ Tekrar sor ‘Benden beklentileri olduğu için yaşadığım kaygılar, kendi beklentilerimi unutmamı mı sağladı?’ Ben ne istiyorum? Her cevapta bir farkediş, her cevapta bir netleşmek ve önümüzdeki döneme güçlü girmek adına alınacak mesajlar var. Kendinden.

Ruhsal hal inişli çıkışlı olabilir, kaygılar gidip gelebilir, öfkeler aniden gelebilir, ilişkiler sorgulamaya neden olabilir. Olsun. Bu süreçten de, geçerken öğreneceğimiz var. Ağlamak geliyorsa içinden ağlarsın. Hiçbir şey yapmak istemiyorsan, yapmazsın. Konuşasın yok, konuşma. Bugün böyle geçsin, yarın daha iyi hissedeceksin. Bu bir sorun değil. Herkesin birbirinin sınırlarına saygı duyması gereken bir süreç.

Bu ezberlenen kaygılar bozulur, bu engelli yollar aşılır, bu sirenler, sesler, kavgalar susar. Herkes gider, dağılır kendi yollarına.

Sen herkes gittikten, herkes sustuktan, kaos bittikten sonra ve hiçkimse kalmadığında, meydanda tek başına oturduğunda, kimse izlemezken, kimse seni görmezken, kimse seni dinlemezken, sen kimsin? O olduğun seni severler mi?

Yoksa olduğun kişiyi saklamak için mi aslında bütün savaşın.. Bir zeytin dalı, bir barış, bir umut. Şifalan, şifalandır. Dünya’nın daha önce hiç bu kadar sana ihtiyacı olmamıştı.

Sevgiyi hisset, sevgiyi seç, sevgiyi yay, ve sevgiyi kabul et.

yiğitpenguen

0.jpg

Vazgeçebilmek, bırakabilmek,hiç yaşanmamış gibi olanları hazmetmek, derin bir iç geçirip boğazında tükürüğünü yutabilmek, sabırla nefsi terbiye edebilmek, tırnaklarını ruhuna geçirerek kadere isyan etmek, illa da olsun ama ne olursa olsun yine de olsun diyebilmek, yeteri kadar mücadele ettim, kendi onurumdan da vazgeçtim'leri deneyimlemek…
Duygular bu aralar fora!

Şu an her ne duygudaysan bırak!
Sal,bırak gitsin…
Derin bir nefes al.
Kangren kolu artık kesmelisin!

Unutma;
Her vazgeçiş bir başlangıçtır

Buket’in bahçesi💐

ben yükselen akrep olan ayı yay burcunda akrep stelyumlu biriyim. sözde balık yeni ayı ile daha pozitif şeyler olur diye düşünüyordum.bu arada depresif uçlu bipolarım uzun zamandır. mani geçirmiyorum.toksik bir annem var fakat. bu balık yeni ayı ile bahar depresyonuna mı girdim anlamadım. içimden üzüntü kızgınlık atamıyorum. genele bakarsak herkesin hayatında var böyle durumlar. ama ben neden bu balık yeni ayı ile coştum anlamadım.

IMG-20210327-WA0014.jpeg

Balık enerjisi ağırlaştırırken yürekleri,gizli saklı ne varsa döktü ortaya.. Özellikle de kendine sakladıklarını,kendinden sakladıklarını..

Cesaret: Başkası için verdiğin mücadeleden çok,kendin için verdiğin anlamlı mücadelelerin adıdır.

Karanlığın içinde ışığı seyretmek de marifettir..

Belki de ışık içindedir…

X