Doğuma Hazırlık 2.Sezeryan

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Loresima8989

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2021
797
1.763
Merhaba arkadaşlar 5 yıl arayla 2.sezeryan olacağım. 2 ve daha fazla olanlar ağrısı toparlanması ilkinden farklı mıydı sizce? Yoksa aynı diyebilir misiniz

Haziran da ikinci sezeryan oldum ilkinde sanki daha kolaydi yada Yas illerleyince yada tek cocuk olmamasi daha yorucu oluyor Ama oyle daglar kadar fark yok. Sezeryan acisindan fazla bel agrisi cekiyorum oda anesteziden oluyormus.

Haziran da ikinci sezeryan oldum ilkinde sanki daha kolaydi yada Yas illerleyince yada tek cocuk olmamasi daha yorucu oluyor Ama oyle daglar kadar fark yok. Sezeryan acisindan fazla bel agrisi cekiyorum oda anesteziden oluyormus.
Belki unutmuş olabilirsiniz ilkini
Şu beldeni hiç istemiyorum zaten herkes aynısını diyor e zaten önde dikiş bi de belle mi uğraşcam

Belden baska yerde anestezi yapiliyormu? Ben yurtdisindayim iki sezarien de acil yapildi. Burda saglik durumun iyise ve bebek normal gelisiyorsa normal dogum yapiyorsun secme gibi bir olasilik yok.

Belden baska yerde anestezi yapiliyormu? Ben yurtdisindayim iki sezarien de acil yapildi. Burda saglik durumun iyise ve bebek normal gelisiyorsa normal dogum yapiyorsun secme gibi bir olasilik yok.

ilki sezeryansa ikinci de öyle burda. Genel anestezi var bi de komple bayılmak
Kuzu doktorlar neden peki spinal die ısrar ediyor acaba
Siz ne yaptınız hallettiniz mi o işi her doktor aynı değil benim ilk doktorum da genelciydi heralde belden olanın daha az komplikasyon riski varmış ameliyat esnasında ama sonrasında bir şey kalmıyor uyandığında ne bel ne baş

ilki sezeryansa ikinci de öyle burda. Genel anestezi var bi de komple bayılmak

Siz ne yaptınız hallettiniz mi o işi her doktor aynı değil benim ilk doktorum da genelciydi heralde belden olanın daha az komplikasyon riski varmış ameliyat esnasında ama sonrasında bir şey kalmıyor uyandığında ne bel ne baş
Aynen canım benim Dr kesinlikle spinal diyor aynen dediğin gibi zannersem daha riskli olduğu için bende biraz araştırınca korktum hoş.bunda da korkuyorum ama bakalım .

Benim arkadaşım belden uyuşturulmayı seçmişti ve ameliyat sonrası hiçbir şekilde bel ve baş ağrısı yaşamadığını söyledi. Doğum yapalı tam 1 sene oldu hiç öyle şikayetlerim olmadı dedi
Herkeste farklı benim arkadaş 7 senedir bel ağrısı çekiyorum diyor

Doğum yapmadım ama diz ameliyatım için spinal anestezi vermişlerdi. Şu anki aklım olsa almazdım asla, 2 hafta bel ağrısı baş ağrısı çektim yatmadan uyu dediler zaten ağrı var nasıl oturup uyuyayım :KK43:

İşte bu tecrübeler beni çok korkutuyor ilkinde genel anestezi almıştım ama arkadaşım spinalin daha konforlu olduğunu anlatınca cezbetmişti beni fakat kötü tecrübeler daha çok maalesef.

Bir doktora sordum neden genel istemiyosunuz diye bize verilen narkoz bebeğe geçiyormuş az da olsa o sebepleymiş

Bir doktora sordum neden genel istemiyosunuz diye bize verilen narkoz bebeğe geçiyormuş az da olsa o sebepleymiş

Doğrudur benim doktorum öyle bir şey söylememişti ama zaten ben belden aşağısı uyuşsun istememe rağmen anestezi uzmanı vücudun çok ödemli bölgesel uyuşturamam demişti. Merak ettiğim 21 ay ara ile ikinci sezeryan benim için çok mu zor olur ama pek tecrübeliler de gelmedi başlığa :/

Doğrudur benim doktorum öyle bir şey söylememişti ama zaten ben belden aşağısı uyuşsun istememe rağmen anestezi uzmanı vücudun çok ödemli bölgesel uyuşturamam demişti. Merak ettiğim 21 ay ara ile ikinci sezeryan benim için çok mu zor olur ama pek tecrübeliler de gelmedi başlığa :/
Merhaba ben 20 ay ara ile sezaryen oldum biri geneldi diğeri lokal oldu ikinci. Birincide hiç bilmedim ama ikinci malesef kabus gibiydi ama bünyeye göre değişiyor. Şimdi 3 ay oldu ama iyi toparladım dikiş yerim filan iyi. Lokal i hiç sevemedim spinal i. Hastane de önemli tabi

İşte bu tecrübeler beni çok korkutuyor ilkinde genel anestezi almıştım ama arkadaşım spinalin daha konforlu olduğunu anlatınca cezbetmişti beni fakat kötü tecrübeler daha çok maalesef.
Bu bence tamamen kişinin bünyesiyle alakalı bir durum. Ben de zorunlu sezeryan oldum spinal. Doğumdan sonra hiç ağrım sızım hiçbir şeyim olmadı hatta bir gün bile yatmadım hastaneden çıkınca o ksdsr rahat geçirdim. Şimdi yine sezeryan olcam bilmiyorum bu nasıl olcak ama geneldense yine spinal tercih edeceğim

Ben spinal anestezi ile sezaryen olmuştum, çok rahat olmuştu hiç bel baş ağrısı çekmedim. Nasipse 2. doğumda da aynı şekilde olsun isterim. Kardeşimin eşi de 5 yıl arayla bu şekilde doğum yaptı, 2. sezaryenin daha kolay geçtiğini daha çabuk iyileştiğini söylüyor.

Merhaba ben 20 ay ara ile sezaryen oldum biri geneldi diğeri lokal oldu ikinci. Birincide hiç bilmedim ama ikinci malesef kabus gibiydi ama bünyeye göre değişiyor. Şimdi 3 ay oldu ama iyi toparladım dikiş yerim filan iyi. Lokal i hiç sevemedim spinal i. Hastane de önemli tabi

Çok geçmiş olsun sağlıkla büyütün bebeklerinizi inşaAllah. Spinal için çok olumsuz tecrübeler var ama benimle aynı zaman sezeryan olan arkadaşım spinal olmuştu o çok memnundu hiç ağrısı acısı da olmamıştı ama geneli kötü tecrübe olunca gözüm korktu sanırım tekrar genel anestezi isteyeceğim.

X