20 haftalık ayrıntılı ultrasonda karın+alttan bakılan var mı?

MelekBebek

Guru
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2009
567
180
33
merhaba kızlar,

19-21 haftalar arasında yapılan ayrıntılı ultrason için gittiğimde karından yaklaşık yarım saatlik bir ultrason ile bebeğin anatomisine bakıldı. aynı zamanda transvajinal yani alttan muayene de yapılması gerektiğini söylediler. bu şekilde alttan muayene yaptırmak rutin mi yoksa bana mı denk geldi?

rahime daha ayrıntılı bakmak için yapacağız dediler ancak ben ilk defa duyuyorum bu tür bir şeyi. sizin deneyimleriniz ne şekilde?

merhaba kızlar,

19-21 haftalar arasında yapılan ayrıntılı ultrason için gittiğimde karından yaklaşık yarım saatlik bir ultrason ile bebeğin anatomisine bakıldı. aynı zamanda transvajinal yani alttan muayene de yapılması gerektiğini söylediler. bu şekilde alttan muayene yaptırmak rutin mi yoksa bana mı denk geldi?

rahime daha ayrıntılı bakmak için yapacağız dediler ancak ben ilk defa duyuyorum bu tür bir şeyi. sizin deneyimleriniz ne şekilde?
Bazı doktorlar rahim ağzı uzunluğunu alttan ölçüyo ondan olabilir mi ki

Benim bakmıslardi 23.hafta civari falan ama suyu falan cok azalmisti ondan kaynakli baktilar. Normal detaylida bakmadılar.

Bazı doktorlar rahim ağzı uzunluğunu alttan ölçüyo ondan olabilir mi ki
sanıyorum ondan olabilir ancak bilgi de vermedi sadece her şey yolunda dedi.
Benim bakmıslardi 23.hafta civari falan ama suyu falan cok azalmisti ondan kaynakli baktilar. Normal detaylida bakmadılar.
suyunun azaldığını siz mi fark ettiniz yoksa nasıl anlamıştınız? ultrason sırasında mı fark etti doktor?

sanıyorum ondan olabilir ancak bilgi de vermedi sadece her şey yolunda dedi.

suyunun azaldığını siz mi fark ettiniz yoksa nasıl anlamıştınız? ultrason sırasında mı fark etti doktor?
Suyunun azaldığını kendisi nasıl farkedebilir?
Bana doktorum 9 ay boyunca hatta 10 hep alttan baktı

Suyunun azaldığını kendisi nasıl farkedebilir?
Bana doktorum 9 ay boyunca hatta 10 hep alttan baktı
ben de anlayamadım suyu azaldığı için baktılar deyince sanki kendisi fark etmiş de üzerine kontrole gitti gibi bir şey anladım. o yüzden sordum nasıl anlaşılıyor diye. ama alttan ultrasonda fark ediliyor yazmış. demek ki öncesinde fark ettikleri için alttan muayene ile takibi yapılmış. iki tane ultrason olunca kafa karışıklığı oldu.

Bana bakilmadi canim hersey karından bakildi rahim agzi uzunlugi dahil
Ama arahim ağzı uzunluğu alttan bakılmazsa ölçülemezki bende 15 haftalıkken çok sancıları oluyordu doktor alttan baktı istemedim Bi tek öyle bakılır karından ölçülemez dedi anca öyle izin verdim

Eğer karin bölgesinde fazla kilonuz var ise o sebepten alttan muayene de önerilmiş olabilir . Bebeğe hiçbir zararı yoktur

Ama arahim ağzı uzunluğu alttan bakılmazsa ölçülemezki bende 15 haftalıkken çok sancıları oluyordu doktor alttan baktı istemedim Bi tek öyle bakılır karından ölçülemez dedi anca öyle izin verdim
Bilemiyorum belki sanci kaynakli sizde baska bir prosedür izlenmistir ben hamileligim.boyunca kese icin gittigim ilk muayene harici hic alttan muayene olmadm doktora sordum rahim agzi uzunluğu olcumu yapiyorum ben her.gelisinde merak etme riske atmam zatrn dedi ki bizimki tup bebek daha detayli ilerledi surec buna bagli olarak hep

Eğer karin bölgesinde fazla kilonuz var ise o sebepten alttan muayene de önerilmiş olabilir . Bebeğe hiçbir zararı yoktur
yarin gittigimde soracagim sonucları öğrenirken. karın bölgemde çok bir yağlanma yok, rahim ağzı ölçmek için olacağını tahmin ediyorum ama bakalım ne dicekler. ölçtükten sonra bi şey de demediler o da insanın sinirini bozuyor :110: valla yurtdışında yaşamanın en zor taraflarından biri bu. kimse bi yorumda bulunmuyor. bir sıkıntı varsa biz haber veririz diyip gönderiyorlar.

Bende şu an 20. Haftadayım yani ayrıntılı ultrason zamanım gelmiş mi oluyor günlerdir bunu araştırıyorum hangi haftada yaptırmam gerekiyor karar veremedim

Rahim ağzı uzunluğu servikal/serviks uzunluk oluyor. Karından ultrasonda da ölçülebilen bişeydir. 7 aylık hamileyim her doktor muayenemde doktorum rahim ağzı uzunluğunu da söyler.

Kızlar bebeklerimiz yaz bebeği olacak siz ne tarz kıyafet almayı planlıyorsunuz ben hiç bilmiyorum 🤷‍♂️ ne alacağımı zıbın içimde terlermi acaba çok yada ince tulumlardan mı alsam bi kaç takım

Kızlar merhaba dün akşamdan beri bebeğimin oynadığını hissetmiyorum ne tekme nede başka birşey sizce normalmi çok takıldım ya

X