Doğuma Hazırlık 20 haftalık doğum sonrası tekrar gebe kalma

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Canım merhaba benim de yumurta tembelliğim var pcos falan bu ürün ne işe yarıyor bende kullanmak istiyorum
Merhaba canim arkadaşin dediği gibi adet döngünude duzenliyor ve kaliteli yumurtlamaya yardimci oluyor zaten sorununu anlattigin zaman detayli bilgilendiriyorlar tavsiye ederim herhangi bir zararini gormedim denemek lazim😊

Merhaba canim arkadaşin dediği gibi adet döngünude duzenliyor ve kaliteli yumurtlamaya yardimci oluyor zaten sorununu anlattigin zaman detayli bilgilendiriyorlar tavsiye ederim herhangi bir zararini gormedim denemek lazim😊
Hsg çektiricem nasip olursa ondan sonra kullanırım inşallah 🌺

Sağol canm Allah razı olsun sabredelim ki Rabbim daha hayırlilarini nasip etsin açıkligim ne kadardi bilmiyorum ben uzun süre sancı çektim muayene etmediler su patlar diye ama zaten bebek doğum kanalina girmisti direkt dikiş attirmam gerektigini soylediler pıhtilaşma icin test verdim insallah sorun çikmaz bende 3 defa çatlatma denedim negatif sonuclandi en sonunda c life kullandim 3 ay sonunda hamile kalmistim tekrar başlicam insallah bu defa sağlikla kucağimiza aliriz Allah herkese sağlikli hayirli evlat nasip etsin😊🌸
Canım benimde 20 haftalık gebeliğm sonlandırıldı bende de kan pıhtılaşma bozukluğu çıktı C life dediğiniz nedir acaba ? Gebelik sonlandırıldıktan sonra 5 ay geçti şimdi gebelik düşünüyorum

Canım benimde 20 haftalık gebeliğm sonlandırıldı bende de kan pıhtılaşma bozukluğu çıktı C life dediğiniz nedir acaba ? Gebelik sonlandırıldıktan sonra 5 ay geçti şimdi gebelik düşünüyorum
Çok geçmis olsun Rabbim tez yerini doldursun insallah C life macun icinde bal çorek otu, civan perçemi,aslan pencesi ve hayit otu var yumurtlamaya yardimci.

Geçmiş olsun canım başınız sağolsun. C life bitkisel bir karışım ve yanlış hatırlamıyorsam adetin 2. Yada 3. Günü kullanmaya başlıyorsun yumurtlamanın başladığı gün bırakıyorsun eğer gebelik oluşmadıysa bir sonraki ay tekrar adetin 2. Yada 3. Günü tekrar başlıyorsun tabi bunu kullanırken günde 3 lt su tüketimi ve en az 44 dklık tempolu yürüyüş öneriliyor.Üreticileri 3 aylık düzenli kullanım öneriyor ama bende ilk ay kullanımda işe yarada. Üretici ile whatsap üzerinden iletişime geçebiliyorsunuz orda size gerekli soruları soruyorlar ona görede siparişinizi oluşturursunuz

Geçmiş olsun canım başınız sağolsun. C life bitkisel bir karışım ve yanlış hatırlamıyorsam adetin 2. Yada 3. Günü kullanmaya başlıyorsun yumurtlamanın başladığı gün bırakıyorsun eğer gebelik oluşmadıysa bir sonraki ay tekrar adetin 2. Yada 3. Günü tekrar başlıyorsun tabi bunu kullanırken günde 3 lt su tüketimi ve en az 44 dklık tempolu yürüyüş öneriliyor.Üreticileri 3 aylık düzenli kullanım öneriyor ama bende ilk ay kullanımda işe yarada. Üretici ile whatsap üzerinden iletişime geçebiliyorsunuz orda size gerekli soruları soruyorlar ona görede siparişinizi oluşturursunuz
Canım çok teşekkür ederim bu bilgi aşırı işime yaradı inşallah deneyeceğim tabi inşallah gerek kalmaz da bakalım💞

Insatagram'dan c life sayfasından ulasabilirsin canim☺ zor mu hamile kaliyorsun?
Teşekkürler canım benim ilk gebeliğimde klomen ile gebe kalmıştım ama 20. Haftada sonlandırıldı gebelik şimdi yeniden düşünüyorum eğer bu ay gebelik olmazsa diğer ay klomen başlayacağız gerekirse o takviyeye de başlarım doktora danışıp

Teşekkürler canım benim ilk gebeliğimde klomen ile gebe kalmıştım ama 20. Haftada sonlandırıldı gebelik şimdi yeniden düşünüyorum eğer bu ay gebelik olmazsa diğer ay klomen başlayacağız gerekirse o takviyeye de başlarım doktora danışıp
Allah tekrar nasip etsin tez yerini doldursun canim insallah faydasını görursun❣

Neden tedirgin oldugunu simdi anladim canim onceki kayiplar elbette etkiler ama moralini yuksek tutmaya calis olur mu hep aynı olacak değil. ⚘
Benim de idrarda bi sorun cikmadi enfeksiyon kapmamak cok onemli ama benden kültür almadi doktor. Sancılarım oldugu icin direk antibiyotiğe baslatti kullandim. Sanci ve kasilmalarim var benim. Ozellikle soyledigin o toplanma bir yerde sertlesme surekli oluyor bazen gunde 20 yi bile geçiyor. Sancim da oluyor maalesef. 21.haftadan beri yoğun sekilde hatta ama 24'ü bitirmek üzereyim.
Bebeğim erkek canim seninki? Bazen baya vajinama vuruyor gibi evet ama bazen de göbek deliğimin üstüne vuruyor bu konuda bi istikrari yok. Doktorum cok asagida demedi gerci benim bebeğim hep cok hareketli oluyor yerinde durmuyor 😁
Doktor dinlen dedi canim raporluyum yatiyorum ama yemeklerden sonra hemen yatamiyorum mide rahatsizligim var çünkü o zamanlar oturuyorum. Umarim zarar vermiyordur. Ilk hedefim 28 sonra 32 ve ardindan 36 insallah☺ onlar iyi olsunlar da yatariz 🌝 pazartesi iyi sonuclar alirsin inslalah ama su haftada 40mm serviks yetmezliği acisindan hic korkulacak bir rakam değil.
Merhaba 28 haftalık hamileyim ama iki hafta önden gidiyor yani şu an 30 haftalık falan. Belimde kasıklarımda çok ağrı hissediyorum vajinam resmen acıyor yürümekte zorlanıyorum akintimda çok fazla arttı 3-4 gündür resmen ıslanıyor kilodum. iki gün önce acile gittim korkumdan. servikal uzunluk yani rahim uzunluğu 30 mm çıktı. Açıklık 2 cm çıktı. Nst de ağrı çıkmadı . Suyun yada leke gelmedikçe sorun yok dediler asistanlar vardı bana bı kagit imzalatip gönderdiler randevuma bir hafta var erken doğum yapmaktan korkuyorum bilgisi olan var mı servikal uzunluk internette araştırdığımda göre bu haftalarda 35-40 olmalıymis

Merhaba hanımlar geçen ay 20 haftalık suyumun erken gelmesi nedeni ile doğum yaptım ve bebeğimi küçük olduğu için kaybettim. Böyle bir durumu yaşayanlar varsa bilgileriniz paylaşırsa sevinirim
1. Böyle bir durumdan sonra ne zaman hamile kaldınız
2. Sonrasında oluşan gebeliğiniz için ne gibi önlemler alındı
3. Neden böyle bir durum yaşadınız
Cvplar için şimdiden çok teşekkür ederim
Bende 21 haftalıkken suyum geldi ben kendi isteğimle psikolojim baya bozulmuştu 1 buçuk sene hiç denemedim hemde sebebini bulmadan yapmak istemiyodum zaten benim ilk baştan beri sorunluydu gebeliğim sonrasında kormayı bıraktım 2 ay sonra hamile kaldım şu an 12 13 haftalık rahim ağrı boyuna da baktılar 43 cm çıktı normal dedi önlem için protestan kullanıyorum 36 haftaya kadar devam edecekmişim genetik test yaptırdım ama çok az miktarda pıhtılaşma çıktı ve bu suyun gelmesine sebep olamazmış bütün doktorlar öyle söyledi diğerinde 4 haftalıkken kanamam başlayıp 21 haftaya kadar kesintisiz devam etmişti çok şükür daha bunda olmadı şu anki doktorum o çocukta plesentayla ilgili sorun olabileceğini söyledi %99 yine erken doğum olucakmış ama bu kadar erken de olmayabilirmiş ilişki dahil ev işi yapmayı herşeyi yasakladı yemek yapıyorum sadece sürekli yatıyorum İnşAllah bu sefer bişey olmaz hepimiz sağlıcakla kucağımıza alırız

Merhaba 28 haftalık hamileyim ama iki hafta önden gidiyor yani şu an 30 haftalık falan. Belimde kasıklarımda çok ağrı hissediyorum vajinam resmen acıyor yürümekte zorlanıyorum akintimda çok fazla arttı 3-4 gündür resmen ıslanıyor kilodum. iki gün önce acile gittim korkumdan. servikal uzunluk yani rahim uzunluğu 30 mm çıktı. Açıklık 2 cm çıktı. Nst de ağrı çıkmadı . Suyun yada leke gelmedikçe sorun yok dediler asistanlar vardı bana bı kagit imzalatip gönderdiler randevuma bir hafta var erken doğum yapmaktan korkuyorum bilgisi olan var mı servikal uzunluk internette araştırdığımda göre bu haftalarda 35-40 olmalıymis
Merhaba bende simdi 31+4 oldum nstde sancilarim 21.haftadan beri cikiyor bende de aciklik var ve gecen haftaya kadar rahim uzunluğum 30mm idi ama doktorum iyi diyordu. Tabi haftamiz olarak daha uzun olmali ama açıklığımız sebebiyle belki kisaliyordur. Benim gecen haftaki kontrolumde 27mmye düşmüştü. Doktorum erken doğum bekliyorum diyor ama 34'e kadar bekler diyor. Ben 21'lerden geldiğim icin buna bile şükrediyorum. Siz daha yeni bu sorunu yaşamışsınız bence bekler bebeğiniz ama açıklık varsa çok yurumeyin derim. Ben süreci yatarak geçiriyorum.

Geçen sene nisan ayında 21 haftalık bebeğimi rahim ağzının açılması ve devamında suyun gelmesi sebebiyle kaybettim Şubat ayına kadar korundum ama kendimi hazır hissetmediğim için böyle bir kayıpta doğum şeklinde olduğu için rahmin kendini toparlaması için 6 ay beklenmeli bence ben neyin sebep olduğunu bilmediğim için hamile kalmadan önce ilk iş diş tedavisi gördüm ardından doktora gittim rahme bakıldı smear alındı bir sıkıntı yok deyince doktorum denemeye başladık 2. Ay Mart ayında hamile kaldım serklaj kesin olurum diye düşünmüştüm ama doktorum net tanı olmadığı için ölçerek ilerleyelim dedi 13. Haftada başladık ölçümlere genelde 33-35 mm arası çıkıyordu ama birden kısalırsa diye ödüm kopuyordu bir yandan doktora güveniyordum bir yandan acaba hata mı yapıyorum düşüncesiyle evde yemek ve tuvalet harici hiç kalkmadan(doktorum öyle bir şey demedi ama ben korkudan kendim böyle yaptım) 22. Haftaya kadar geldim bu arada günde 2 kez progestan ve magnezyum kullanıyorum başka bir ilacım yoktu detaylı ultrasona girdim doktor vajinal olarak 30 mm ölçtü ama hunileşme yok serklaja da gerek yok dedi sonra kendi doktoruma 25-28. Haftalarda gittiğimde artık vajinal ölçmeye gerek duymadı karından 34 mm ölçüldü 28de günde yarım saat yürümeni istiyorum diyince bana özgüven geldi hem yürüyüş yapıyorum hem temizlik hem yemek işlerini yapmaya başladım en son 31+2 de gittiğimde her şey yolundaydı progestana devam ediyoruz 32+5 olduk 34 te tekrar gideceğim doktora şimdi diyorum iyiki doktoruma güvenmişim ve serklaj diye ısrar etmemişim ama benimkisi bir riskti yine aynı şeyleri yaşayıp bebeğimi kaydedebilirdim ama içimdeki sese güvendim tabi çok stresli ve zorlu geçti 16-24 arası aynı şeyler olacak mı diye şimdi rahat bir şekilde doğumu bekliyorum
doktorunuz istanbulda bi doktormuydu acaba

Doğumunuz oldu mu nasılsınız ? Ben 25+1deyim suyum azaldığı için hastanede yatırıldım siz eve geçmişsiniz ne kadar süre geçti doğuma kadar?

X