20 yasinda evlenmek?

Yarimelma8

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
5
4
Ben 19 yasindayim .lise mezunuyum .universite sinavinda 410 puan almistim ama ne yazdiysam bosta kaldim .bu yil hazirlanmayi dusunmuyorum. Lutfen okul konusuna girmeden yazinin devam eden kismina odaklansaniz rencide etmeden tavsiyelerinizi duymak isterim .ortaokuldan bir kiz arkadasim var ve cok samimiyiz. .fakat ne o benim ailemi tanir ne de ben onunkileri.yani tabi ki birbirimizle ailemizi anlatirdik ama hic ailelerimizle yuz yuze gorusmemistik.bir abisi olduğunu bilirdim ama ne okuduğunu bilmezdim o da benimkilei bilmezdi genelde derslerden okuldan ibaretti konusmamiz. Bu yaz abisiyle tanistim abisi 24 yasinda tıp okuyor. Ve nasil olduysa samimi anlamda gorusmeye basladik inanin cok hizli gelisti .ona asik oldum bu yil son senesi ve ayni zamanda tusa hazirlaniyor gecen ay ikimizinde aileleri ogrendi fakat koronadan dolayi tanisma olmadi.bana diyor ki bu yil tusta iyi puan yaparsam buyuk ihtimal zorunlu gorev doguda cikacak evleniriz sende benimle gelirsin.istersen senin okumana da yardimci olurum.okusan da evde otursanda benim icin problem yok nasil istersen diyor. sanki biraz erken degil mi gibi geldi ama onu cok seviyorum keske daha once tanisma imkanim olsaydi cok deger veriyor asla sesini yukseltmiyor , , kiz kardesiyle arasi cok iyi surekli beni sevdigini soyluyor .siz ne dersiniz bu konuda?

O soyledikleri her şeyi evlenince unutan bir sürü kişi tanıyorum. Kesinlikle inanmayın.Aceleniz ne ?

20 yaş çok küçük değil mi sence de evlenmek için ?

O soyledikleri her şeyi evlenince unutan bir sürü kişi tanıyorum. Kesinlikle inanmayın.Aceleniz ne ?
Acelemiz yok aslinda sadece yan yana olmak istiyoruz. Genelde ayda 2 veya 3 defa yüz yüze gelebildik.görüntülü konuşuyoruz

Yaşın önemi yok ama biraz daha tanımakta yarar var.

Ben 19 yasindayim .lise mezunuyum .universite sinavinda 410 puan almistim ama ne yazdiysam bosta kaldim .bu yil hazirlanmayi dusunmuyorum. Lutfen okul konusuna girmeden yazinin devam eden kismina odaklansaniz rencide etmeden tavsiyelerinizi duymak isterim .ortaokuldan bir kiz arkadasim var ve cok samimiyiz. .fakat ne o benim ailemi tanir ne de ben onunkileri.yani tabi ki birbirimizle ailemizi anlatirdik ama hic ailelerimizle yuz yuze gorusmemistik.bir abisi olduğunu bilirdim ama ne okuduğunu bilmezdim o da benimkilei bilmezdi genelde derslerden okuldan ibaretti konusmamiz. Bu yaz abisiyle tanistim abisi 24 yasinda tıp okuyor. Ve nasil olduysa samimi anlamda gorusmeye basladik inanin cok hizli gelisti .ona asik oldum bu yil son senesi ve ayni zamanda tusa hazirlaniyor gecen ay ikimizinde aileleri ogrendi fakat koronadan dolayi tanisma olmadi.bana diyor ki bu yil tusta iyi puan yaparsam buyuk ihtimal zorunlu gorev doguda cikacak evleniriz sende benimle gelirsin.istersen senin okumana da yardimci olurum.okusan da evde otursanda benim icin problem yok nasil istersen diyor. sanki biraz erken degil mi gibi geldi ama onu cok seviyorum keske daha once tanisma imkanim olsaydi cok deger veriyor asla sesini yukseltmiyor , , kiz kardesiyle arasi cok iyi surekli beni sevdigini soyluyor .siz ne dersiniz bu konuda?
Keşke daha önce tanısaydım yazmışsınız ama beşikte mi tanıyacaktınız zaten yaşınız küçük.
Hikaye baştan sona yanlış.
Tavsiye istemiş, okul konusuna girmeyin demişsiniz.
O zaman tavsiye istemeyin.
Kaçıncı yüzyıldayız hala bu tip düşünen kızların olması çok şaşırtıcı

Dogru kisiyi buldugunda yasin önemi var midir
Kuzum o yaş doğru olduğundan emin olunabilecek bi yaş değil
Okulla ilgili yazmayın demişsin ama kendini başkasının vicdanına bırakma bunu sana boşanmış biri olarak söylüyorum doğru kişi budur dediğim kişiyle evliydim ama hayat senin

Sen henüz 20 yaşındasın arkadaşın 24 ne bu aceleniz 3 ay 5 ay sonra da boşanma avukatı arayışına girersiniz.

410 puanla boşta kalmışsın burayı yemedim. 20 yaşta evlenince beraber büyürsünüz herhalde her şeyi geçtim adam yarın bir gün seni bile ezer. Hatta düşünceleri değişmeye bile başlar kendine uygun biriyle evlenmediği için ona göre evliliği bırak eğitimine odaklan

flort ediyorsunuz, aileler biliyor, adam evlenmekten bahsediyor.. sen eninde sonunda bu cocukla evlenirsin. o sebeple yasin genc evlenme vs toplarina girmeyecegim.

onerim evlenirsen doguda fazla yapacak bir sey bulamazsin zaten. esin yardimci olsun okulunu devam ettir.. duzgun insansa isi de guzel evlendigine pisman olmayabilirsin ama suna kalibimi basarim ki okumadigina pisman olursun. cocuk tip okurken florte nasil zaman buldu bu sasirtici.. onca tip okuyan doktor olacak kiz arasindayken seninle devam etmis demek ki begendigi seyler var sende. ama sen de oldugun yerde sayma.. okuluna devam ettir evliyken. o da okuma temposu icinde olacak zaten uzmanligi almasi devami hep ders calismak sinavlar..

Ben de çok olumsuz bakmıyorum. Aileler de onay verdiyse çok absürt bir durum yok. Kız okumuyor çalışmıyor şu an. Okumak için hiç motivasyon da göremedim.
Tek diyeceğim evlenip doğuya gidersen bu fırsatı değerlendir otur sakin sakin ders çalış. Sağlıkla ilgili bir şey okusan sen de ne güzel olmaz mı?

X