20 yıl ictim gunde 2 paketlere ciktim ve tak diye biraktim zorlanmadim işin sırrı bence...

Lara

Nirvana
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2006
735
70
Yıllarca bırakamam diye diye ictim 20 yıl gunde 2 paket.Sabah kalktigimda kahvaltidan once 6, 7 tane yani berbat bir bagimliydim. Klasik laf daha ne kadar olabilir ki bagimlilik ben biraktiysam......falan filan...
Önce şu var bagimlilikta adedin ve yillarin hic onemi yok gunde 3 tane icen ve birakamayanla 3 paket icip birakamayan ayni inanmiyorsunuz ama oyle birakamiyorsan esit derecede bagimlisin.
Her sigara icenin bildigi bir sekilde biraktim mucize yok malesef keske sırrım olsaydi.Allen carr ile biraktim bizim emre ustun uçarla allah razi olsun. 8 yil kadar once kitabi okumustum birakmaya calismistim olmadi cunku anlatilani anlamamisim.Sinema filmi var bilirsiniz sigarayi birakmak istiyorum diye film yapmislar onu izledim netten. Sindire sindire izledim anladim anlatilanlari sigarayı birakmak kolay diyor emre bey kolay diyor ve nedenini anlatiyor algilarim acildi beynim aldi olayi ve inanin daha once denedigimde inanilmaz zorlanan ben hic zorlanmadim.Şaşıriyor etrafimda herkes soruyor nasil biraktin diye.Bende buyuk bisey basarmis havalarina bile giremiyorum cunku hic zorlanmadim irademi kullanmadim bunun kolay oldugunu beynim kabul etti o videoyla ve biraktim.Darısı başiniza inşallahhhhhh.Banada maşallah diyin

Çok incindim hakketen o kadar yazdim yardimci olabilmek adina bir yorum birsey yok bir begeni var tesekkurler ciciakrep.....Neyse ailesel cokkkk buyuk sikintilarim var kardesten yana ama cok buyuk....ve sigara icmkyorum cok sukur 3.5 ay oldu .....

Arkadaşlar ilgi çekmemiş açtığım konu ama ben 10 buçuk ay olmuş bırakalı çok sıkıntılı üzücü olaylar olmasına rağmen bir kez bile içme isteği yaşayıp irademi kullanmak zorunda kalmadım başta 4 kilo aldım ama sonra 10 kilo verdim ve ideal kilodayım daha ne diyim bırakmak isteyen şu filmin anlattığını anlayana kadar izlemekten vazgeçmesin ben öyle yaptım kitabını okumuştum olmadı videoyu kaç kez seyrettim olmadı aradan zaman geçti bir daha izledim en sonunda.....Anlıyınca neminoluyor hiiiiiç içmemiş gibi hiç zorlanmadan bırakıyorsun .Ben çok fena bir tiryakiydim sabah uyanır uyanmaz başlardım 2 saatte 6 taneyi içmeden ayılamazdım

Arkadaşlar ilgi çekmemiş açtığım konu ama ben 10 buçuk ay olmuş bırakalı çok sıkıntılı üzücü olaylar olmasına rağmen bir kez bile içme isteği yaşayıp irademi kullanmak zorunda kalmadım başta 4 kilo aldım ama sonra 10 kilo verdim ve ideal kilodayım daha ne diyim bırakmak isteyen şu filmin anlattığını anlayana kadar izlemekten vazgeçmesin ben öyle yaptım kitabını okumuştum olmadı videoyu kaç kez seyrettim olmadı aradan zaman geçti bir daha izledim en sonunda.....Anlıyınca neminoluyor hiiiiiç içmemiş gibi hiç zorlanmadan bırakıyorsun .Ben çok fena bir tiryakiydim sabah uyanır uyanmaz başlardım 2 saatte 6 taneyi içmeden ayılamazdım
Bravo size darisi basima insallah yazdiklarinizi uygulamaya gecirmek lazim iradem cok zayif insallah bende de etkisi olur..

Şu filmi bende izleyim bakayım çok kötü bir duygu bırakmak istiyorum fakat o sigarayı içtiğimdeki rahatladığımı sandığım o ann geliyor aklıma ve hep geri adım atıyorum o kadar iradesizimki o sigarasızlık duygusunu yaşamaktan korkuyorum aslında hepsi beyinin oyunu bu bu durumu ortadan nasıl kaldırırım onu bilmiyorum umarım filmi bulabilir ve bırakabilirim

X