20 yıllık evliliğim biterken...

Herkese merhaba
Öncelikle uyarıyorum konum çok uzun

Ama elimden geldiği kadar özetlemeye çalışacağım
inşallah okurken sıkılmazsiniz

2002 yılinda evlendim 2003/2006 ve 2013 doğumlu 3 kizim var

Eşim ( böyle demek bile istemiyorum ama ne çare şu anki tanımı bu ) 2006 yılında sadece 2 sene çalışıp döneceğim diyerek yurt dışına gitti

bildiğiniz dümduz inşaat işçisi olarak ki zaten biz evlendiğimizde de inşaatta gece bekcisiydi ve inanın o kadar zor şartlarda evlendik ki anlatsam üzülürsünüz

neyse konu dağılmasın

Şu an kendisi halen yurt dışında genel koordinatör oldu 6 ayda bir izne gelip 15 gün kalıp dönüyor

Şimdi probleme gelelim ben yıllarca borç harç işsizlik vs olmadığı halde niçin oraya gitme konusunda diretti ve neden halen orda diye düşünüp durdum

ve birgun çocukluk arkadaşı kendiside fark etmeden bana bunun cevabını verdi

şöyle ki bana dedi ki biz senin eşinle aynı anda memleketten çıktık çalışmaya gurbete geldik diyelim ki 5 bin lira maaş mı aliyoruz 4990 lırasini o annesine yollardı kendisine bir sigara parası bir de haftada bir defa annesini PTT den arayıp nasılsın deme parası bırakirdı

ben onunla evlenene kadar bu böyleydi şimdi ben düşünüyorum muhtemelen biz onunla evlendik ama maddi anlamda annesi bunun üzerinden elini cekmedi bu da asgari ücretle iki eve birden bakamadı ve o yüzden çıktı gitti

böyle düşünmemi destekleyen bir olay daha var 2015 yılında biz krediyle bir ev satın aldık

o zaman kesinlikle aramız kötü değildi hatta bana ev senin olsun demişti ama onun genel vekaletnamesi ile aldığım için bankada ve tapuda sorun çıktı benim olmadı onun adına oldu ve ben bunu hiç önemsemedim dedim ya aramızda hiçbir problem yoktu

o tarihte bana maaşını 3000 dolar demişti Ben öyle biliyordum

banka kredisi için maaş bordrosu göndermesi gerekiyordu bodro geldi maaş 5.000 dolar yazıyor çok şaşırdım dedim ki maaşın 3.000 dolar değil mi neden burada böyle yazıyor

dedi ki muhasebe dedi ki aman böyle yazayım da size de banka istediğiniz tutarı versin sorun çıkarmasın

halbuki bankadan çok az bir miktar çektim yani o maaş bordrosunda bin dolar da yazsa banka benim istediğimi verecekti

hiç şüphelenmedim aklıma bir şey gelmedi ama şimdi anlıyorum o maaş gerçekten 5 bin dolardı 3000'i bana 2000 annesine gidiyordu

Ne kadar kısa tutmaya çalışsam da mümkün olmuyor

hem her şeyi anlatmak istiyorum hem kimseyi sıkmak istemiyorum o zaman şöyle anlaşalım atladığım bir şey olursa söyleyin cevaplarım

şimdi artık aradakileri atlayıp son duruma geçmek istiyorum

Şu an güncel kurdan maasi 7000 dolar her ay abisine 5000 dolar göndererek ( ki buna dair elimde dekontlar var) memlekette 20 dönüm arsa 3 ev ve bir araç alındı ama bunların hiçbiri eşimin üzerine değil

bana sadece 500 dolar gönderdi ki bu çocuklarıma ve bana asla yetecek bir para değildi
çocuklarım özel okulda okuyor en büyüğü de üniversitede başka şehirde düşünün

İşin içine bu yaptıklarından hariç hakaret küfür iftira tehdit vesaire de girince ( çünkü ben bu izlenen para politikasindan ve mal mülk edinme durumundan rahatsızlık duyup sürekli sorun çıkartıyorum )
ben artık boşanmak istediğimi dile getirdim tabii ki kabul etmedi
en son bayramın 1. Günü izne geldi hoş geldin bile demek gelmedi içimden ama dedim

abisine oradan gönderdigi yetmiyormuş gibi her izne geldiğinde yanında tomarla para ile geldi ve onlarida ilk fırsatta memlekete gittiğimiz de annesine verdi

hatta bir seferinde hiç unutmuyorum annesine verdiği para için ertesi gün beni hırsız tutup herkesin ortasında cebimde param yok sen mi aldın dedi

çok şaşırdım dehşet oldum o şaşkınlıkla biraz saçma olacak ama senin paran benim param insan kendi parasını çalar mı diye saçma sapan bir açıklama yapmışım

derken ortanca kızım bana mesaj attı dedi ki anne babaanneme verdi ben gördüm ben de o panikle dedim ki annene vermişsin kızım görmüş
bu defada vay sen ispiyoncu musun deyip ben yerimden kalkamadan kızıma tokat attı sonrasında ben haliyle kıyameti kopardım ama bir şekilde sulh olduk eve döndük

Geçtiğimiz cuma sabah burnundan soluyarak uyandı beni memlekete götürmek istiyor Ben de haliyle gitmek istemiyorum
Baktım bana vurmaya kalkıştı dedim ki hoop orda dur ben 44 yaşındayım bu yaştan sonra senden dayak yiyecek değilim
Kades ile çağırdım geldiler uzaklaştırma istediğimi söyledim polis beni götürdü o evde kaldı bir turlu çıkmadı polis ona arkamızdan sen de gidip ifadeni ver dedi o da tamam dedi

ben 1 aylık uzaklaştırma kararı ile eve dönmeden o evden gitmişti memleketine gitmiş annesinin yanına

bu arada gelirken yanında bir çanta getirmiş çantanın içinde kadın iç çamaşırı sütyen külot kadın makyaj malzemeleri yeni doğmuş bebek oyuncakları vardı

söylediğine göre o çanta bir arkadaşımınmış arkadaşı demiş ki bunu gidince karıma kargolar misin

iyi de hangi normal erkek başka erkek arkadaşıyla karısına iç çamaşırı gönderir bilmiyorum

yine çantasında çok pahalı 3-4 tane cep telefonu vardı kim bilir kimlere hediye almıştı elimi bile sürmedim cebinde de para vardı hiçbir şekilde tenezzül edip dokunmadım belki yerimde başkası olsa bunları alırdı

polis nezareti ile evden çıkacağı için geri dönemeyecek çünkü uzaklaştırmam var ne aldığımı ispat edebilirdi ne de benden geri alabilirdi ama dedim ya kendime yakıştıramadım

son durum şu ki şu an memleketinde bana boşanmayacağını söylüyor

Ben de ondan bosanacagimi söylüyorum

fakat konuştuğum avukatların hiçbiri bana memleketindeki o mallari ispat edebilme garantisi vermiyor

şöyle ki abisine gönderdiği paraya dair elimde dekont var ama abisi bunun bekarlıkta kumar borcu vardı ben kapattım şimdi bana o yüzden para yolluyor diyebilir dediler

abisine gönderdiği para ile orada 3 ev 20 dönüm arazi bir araba alındı bunları biliyorum ama dediğim gibi ispatlayamıyorum

ısrarla şu an maaşının bin dolar olduğunu söylüyor Ben ona diyorum ki 2015 yılında aynı firmada çalışıp 5000 dolar para alırken şu an nasıl bin dolar para alırsın

mesela bin dolar para alıyorsan abine nasıl her ay 5000 dolar gönderirsin

o da bana dedi ki eğer bana boşanma davası açarsan yurt dışında çalışmayı bırakır memleketime giderim hakimede derim ki bakın benim işim yok gücüm yok param yok maaşım yok üzerime kayıtlı hiçbir şeyim yok ben nerden nafaka vereceğim derim oturur keyfime bakarım dedi ki bunu gerçekten yapar mı yapar

şu an emeklilik için prim doldu ve yaş bekliyor böyle olduğu için ben onun maaşını ispatlayamıyorum

muhasebe müdürü ile kanka pozisyonunda daha önce adamdan bu konuda yardım istediğimde bana yardım etmedi

20 yıllık bir evlilik bitiyor benim elim bu kadar güçsüz mü

bu adam yıllarca beni sıfıra sıfır bırakmak için planlar yapmış ve şu an planları gayet işler vaziyette

benden şimdi ayrılmamasının sebebi Bir 5 yıl daha yurtdışında çalışacak ve memlekette başka mallar edinecek

şu an ondan ayrılırsam çalıştığı iş ve maaşı konumuyla ben de çok iyi bir nafaka alabileceğim

5 yıl sonrasında kendi planları devreye girecek ve o beni günün sonunda zaten boşayacak

işte durum bu bilmiyorum tavsiyeleriniz nelerdir
allah yardımcınız olsun belliki hayatında baska kadın ve çocukda var gbi
boşanırsan neler yapabilirsin planın varmı ew varmı oturabilcegin awukata sor nafaka işini
hayat sartlarıda zor işinde yok galiba

Hayırlı geceler
Son gelişmeleri yazmak istiyorum
Avukatima noterden vekaletname ve avukatlık ücretinin yarısını verdim
Aynı gün kendisi beni yabancı numaradan aradı açtım bizim 3 evladımız varmış yuvasını bana yiktirmazmis ömür boyu o davaya gelip bosanmayacagim diyecekmis böylece bosanmam sanıyor galiba
Aile çok önemli bir değermis
Vs vs neler neler
Adam aşk böceği oldu çıktı
Dedim ki hiç kendini yorma
Gün bugünmus benim sabrım bitti
Bundan sonrasını mahkeme halletsin
Gitmiyorum o zaman Kazakistana dedi o biraz sıkar dedim annen seni öyle orda oturtmaz oynaya oynaya gideceksin
Nitekim bugün e devletinden baktım öğlen gitmiş şu an Kazakistan'da şimdilik gelişmeler bunlar
Valla helal olsun sizin gibi kadın bulmuş bunuyor armut ,neolcak sinir oldum ayyyy😏16sene gelmemesine ,tek cocuk büyütmeye ,nasıl katlandın be bacım ,peygamber sabrımı var sende

bukadar güvende nebilim yani insan gözüm görmüyor der şüphe etmezmi

,zamanında eskieşim yurtdışına gidicem 6ayda 15gün gelcem demişti ,yurtdışı kuralı buşekil enaz 6ayda bir geliniyor, çok karşıyımdır bu konuya ,gidersen gittigin yerdekiyle kalırsın beni yorma ,git gitme demiyorum gidersen arkanda beklemem bilesin demiştim, oraya gidipte arında namusunda kalıp dönecek zor ,meyil olur gözgörmüyor rahatlar, kabul etmedim başka sorunlardan zaten boşandım😅

Rabbim bildiği gibi yapsın o sinsi armudu , karakteryoksunu,millete yedir doyur esini yoksay eşin emek versin enzoru başarsın kocasız 3evlat yetiştirsin hemde 4 kadın olarak erkeksiz yaşasınlar yatacak yerin yok senin sinsi sinsi olanlar yapıyor ,merhametsiz .karısı yuvam demiş eşim demiş evlatlarım demis sabretmiş.

Deli oluyom böyle vefasızlara bir baba çocuklarını düşünmezmi sinirden ağzımı bozacam varya yatcak yeri olmasın ,güngelsin seni arasın bulamasın eline gecmesin daha .inşallah enazından kiranı ödeyecek 3kızına bakcak nafakan gelirde bunca emeğinin zâyi olmasına iyiniyetinin suistimal edilisine merhem olsun çok üzüldüm offyaa

VuslataDair VuslataDair konunu okudum, başka kadın var ya da yok bilemem ama üzülme derim bazen insan burnunun ucundakini görmüyor, erkek milletimi işte senin ki yurt dışında belki de başka hayatı var ama bana göre sen kararını verdikten sonra herşey boş bence, ama nacizane tavsiyem bütün her şey cep telefonunda vardır. Ama artık onu inceletecek bir imkanınız yoktur. Hakkınızda hayırlısı olsun bir kadın, bir anne olarak Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Yine yazarsınız buradan gelişmeyi.

Konunuzın tamamına şimdi baktım. Ne yaşadığınızı hissettim, bazı yerlerde gözlerim doldu. Davanın açılmış olmasına çok sevindim. Tedbir nafakası bağlatın mümkünse mutlaka, kesinlikle size gönderdiğinden daha fazlasını alırsınız. Mahkeme çekişmeliye dönse bile nafakayı ödemek zorunda okduğundan ciğerini sökmüş kadar olursunuz. Bu parayla birikim bile yaparsınız.

Bundan sonra her şey gönlünüzce olsun inşallah. Burnundan getirin sizden sakınıp ailesine akıttıklarını. Yüzünüz evlatlarınızdan gülsün inşallah

Bu arada o kardeşinin üzerine yaptıklarından da çok büyük bir kazık yiyeceğine adım kadar eminim. İnşallah o günleri de görürsünüz

X