2008 Ekim Anneleri

hostess

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
27
0
46
arkadaslar, benim tarihim 16 ekim olarak verildi, yani bugun ben tam 6+5 haftaligim, burada yasadiklarimizi paylasalim mi? bulantilar ne durumda, progestron hapi ya da ignesi kullanan, calismayan 7 haftalik anneler gununuz nasil geciyor?

Slm Canim Bende Ekim 20 Inş.şuan 5+6 Yim.2 Gündür Acayip Midem Bulaniyo Herşeyden Tiksiniyorum Sevdiğim şeylerden Nefret Ediyorum şimdi özellikle Tatli şeyler çok Midemi Bulandiriyo.çok Kötü Bişey Umarim Bian önce Geçer.senin Mide Bulantilarin Nasil Canim Yazarmisin ?

Slm Canim Bende Ekim 20 Inş.şuan 5+6 Yim.2 Gündür Acayip Midem Bulaniyo Herşeyden Tiksiniyorum Sevdiğim şeylerden Nefret Ediyorum şimdi özellikle Tatli şeyler çok Midemi Bulandiriyo.çok Kötü Bişey Umarim Bian önce Geçer.senin Mide Bulantilarin Nasil Canim Yazarmisin ?

Merhaba Ibiaru, benim mide bulantilarim, tam 5+5 de basladi, bugun tam 6+6im ve siddetle devam ediyor, butun gun afedersin ozellikle de aksama dogru , ogurmekten midemin ve bogazimin eksimesinden fenalik geldi, annemin iki hamileliginde de hic boyle sorunlari olmamis, tam bende de olmuyor iste derken ve hatta aptal kafam sitem ederken birden basladi.Bir haftadir mutfaga girmedim, sicak bir yemek bogazimdan gecmedi. Ekmek kabugu, bazen salatalik ve muzla besleniyorum. Sagolsun kocam mutfakta kendi yapip yiyor yemegini de ben evin ustkatinda yatakodasinda kokudan uzak yasiyorum. Mide bulantisindan da cok bu tiksinme hali, sabah bazen esim diyor hadi bi dene at agzina bi lokma, kosa kosa banyoya gidiyorum, daha yemeden. Insallah allahim genelde oldugu gibi 12. haftada gecsin, daha fazla dayanamam.
Okudum internette, sukur allahima ki bebekler ilk uc ayda annenin yediklerinden degil de depolarindan kullanirmis, yoksa bu sucluluk hissi, sanki simariklik yapiyormusum da kilo almamaya calisiyormusum gibi, bebisim ac kalmasin, strese girmesin ben dayanacagim. ha bu arada rezene cayi ve tuzlu biskuvit sabahlari bana iyi geliyor. Aksamustu de haslanmis tuzlanmis patates ve karpuz dilimleri sadece.Ya sene neler iyi geliyor?:emir_bebek:

Ben de otomatik hesaplayıcılardan hesapladığıma göre inşallah 2 Ekim gibi anne olacağım.Şu an 8 hafta 4 günlük hamileyim.İnşallah hamileliğimiz sorunsuz geçer ve hayırlısıyla bebişleimizi sağlıklı bir biçimde kucağımıza alırız..

Selamlar, benim de hesaplayıcılara göre 18 ekim doğum tarihim. 6+2 günlüğüz. Benim pek bulantım yok, ekşime oluyor ara sıra, baş dönmesi birazcık. Böyle olunca korkuyorum acaba sorun mu var diye, ama sanırım yoğun olarak 8. hafta başlarmış.

selamlar benimde otamatik hesaplayıcılardan hesapladıgıma göre 19 ekim doğum tarihim. Benim de sabahları başlayıp gün içinde devam eden bulantılarım başladı.ayın 28 inde doktora gidicez. 2 hafta önce gittigimizde ulturosonda gebelik kesesi görülmemişti.Ama bazı anne adaylarında bu olabiliyormuş . Persembe günü tekrar doktora gidicez. İnşallah hayırlı haberler alırım.

selamlar benimde otamatik hesaplayıcılardan hesapladıgıma göre 19 ekim doğum tarihim. Benim de sabahları başlayıp gün içinde devam eden bulantılarım başladı.ayın 28 inde doktora gidicez. 2 hafta önce gittigimizde ulturosonda gebelik kesesi görülmemişti.Ama bazı anne adaylarında bu olabiliyormuş . Persembe günü tekrar doktora gidicez. İnşallah hayırlı haberler alırım.

canim gebelik kesesi genelde 5 le 6. haftalar arasinda gorunur, senin haftan kac oldu? eger 5 den oce ise hic telas yapma, kan testin pozitif ve beta hcG in her iki gunde 2 ye katlayarak artiyorsa eminim hersey yolunda, allah hepimize saglikla bebeklerimizi kucagimiza almayi nasip etsin

Selamlar, benim de hesaplayıcılara göre 18 ekim doğum tarihim. 6+2 günlüğüz. Benim pek bulantım yok, ekşime oluyor ara sıra, baş dönmesi birazcık. Böyle olunca korkuyorum acaba sorun mu var diye, ama sanırım yoğun olarak 8. hafta başlarmış.

merhaba waterlilly, eger bulantilarin baslamadiysa hic tasa etme, belki sen de o sansli %15 lik kadinlarin grubundansin ve hic olmaz, benim bulantim 6. hafta baslar baslamaz geldi, o gunden beri de hamileligimden bir gun yuzu gormedim, annemin anneannemin hic boyle sorunlari olmamis, benim de insallah 12. haftaya girmeden biter de saglikla yemege baslarim.

benim de beklenen doğum tarihim 3 ekim, ben de ekim annesi olacam , allah hepimize sorunsuz bir hamilelik ve doğum nasip etsin inşallah

merhaba otamatik hesaplıyacılara göre 6+2 gün olarak biliyorum. Persembe doktora gidicez.ama beta hcg olayını anlayamadım. Bilgi verirsen sevinirim.

merhaba otamatik hesaplıyacılara göre 6+2 gün olarak biliyorum. Persembe doktora gidicez.ama beta hcg olayını anlayamadım. Bilgi verirsen sevinirim.

Canim, soyle anlatayim, gecen ay son gordugun adetinin birinci gununden baslayarak 12 ile 15 gun arasinda(ki genelde siklus un kac gun ise yani kac gunde bir adet goruyorsan bunu ikiye bolerek genelde yumurtlama gununu bulursun) yumurtlama olur ve bu siralardaki esinle beraberliginden bu yumurta dollenir.Dollenme zamani da genelde gec dollenme ve erken dollenme olarak bir gun ile uc gun arasinda degisir, iste bu dollenmis yumurta senin tuplerinden rahime kadar progestrone yardimi ile seyahat eder ve yaklasik 10 gun icinde rahime tutunur, iste bu dollenmis yumurtanin rahime tutunmasi ile birlikte vucudun hcG hormonu salgilamaya baslar, klinik degerlere gore 5 unitenin uzerindeki degerler hamilelik gosterir, iste vucudun her 48 saatte bu hormon degerini ikiye katlayarak cogalir, normal gebeliklerde. 5.5-6 haftana girdiginde de bebegin kesesi ultrasonda gorulur.Eger gorulmezse, birkac olasilik vardir, bir yanlis hesaplama, belki zannettiginden daha oncededir gebelik ki birkac gun bile farkettirir, iki gec dollenme olmustur ki yine bu da gebeligin 6 hafta degilde belki 5. haftasindadir ve kese gorunmeyebilir, uc yumurtanin rahime oturdugu konum dolayisi ile orda olmasina ragmen gorunmemis olabilir, iste bunlarin hepsi normal gebelikte olagan seyler, ha kotu ihtimalde allah korusun, dis gebelik( ectopic pregnancy) , dollenmis yumurta seyehatini rahime kadar tamamlayamaz ve rahime ulasamaz ve tuplerde sikisip kalir ve burda buyur, bu durumda bunu gosteren isaretler, 6 haftada belli olur, bebek kesesi rahimde gorulmez, kasiklarda siddetli agri seklinde kendini gosterir bunu anlamak icinde beta hcG yani yukselen hcG degeri takip edilir, eger hCG degeri ikiye uce katlayarak her 48 saatte yukseliyorsa gebelik normaldir dis gebelik dusunulmez ve zamanla bebek kesesi ultrasonda belirir.
Iste demek istedigim buydu, umarim yardimci olabilmisimdir, ve eminim senin ufaklikta soyle kuytu bir kose bulup saklanmistir, agrin sancin yoksa hic dert etme, en yakin zamanda findikkurdunla bulusursun insallah:emir_bebek:

Teşekkurler. Yarın doktora gidiyoruz. İnşallah iyi haberler alırız.Çok şükür agrım sancım yok. ama ara sıra giren kramplar var. Doktorda ağrın olunca gel demişti.Çok şükür ağrım yok. Herşey yarın belli olacak.hamilelik hesaplama ma göre 6+3 gün. ayrıca 2 gündür çok midem bulanıyor. Ben patetes den başka bişey yiyemiyorum.Bulantılar kısa zamanda geçer inşallah. Dua edin yarın ıyı haberler alayım.Allah hepimizin bebişlerini korusun.

Bende 6 haftalık hamileyim.Ultrasonda muhtemel doğum tarihi 21 ekim göründü.Bulantım,tiksinmem yok henüz ama tatlı yiyemiyorum bende çok sevmeme rağman.Birde bu sabah acayip canım sıkkın uyandım.Moralim bozuk.Canım hiçbirşey istemiyor.Kahvaltı yapmadım canım istemedi.Depresif bir haldeyim yani üffffffffffff benim gibi hisseden varmı hamileliktenmi acaba böyle hissetmem???

Hostess arkadaşım öncelikle seni tebrik ederim:teytey:

Ben de bugün doktora gideceğim bakalım normal gebelik mi, eğer öyleyse 31 Ekimde inşallahŞeniz

dün bebişimin kalp seslerini duyduk. çok güzel bir duygu. hep böyle pıt pıt atsın kalbi inşallah. ama ben hala kendimi hamile gibi hissetmiyorum. baş dönmem ve mide ekşimelerim var doktorum bulantıların genellikle 8. haftada olabileceğini söyledi. bizim bebiş sürpriz yaptı bize de ondan ben alışamadım hala. biz 3 yıldır uğraşıyoruz, tüp bebeğe başlayacaktık bu ay hiiç mi hiç ümidimiz yoktu. geliverdi işte.

selam arkadaşalar bende ekim 11 gibi doğum suan 7 haftalık hamişim benimde mide bulantım yok ama akşama dogru ekşime oluyo daha sonra bulanırmı bilmıyorum yarın dr gitcez inşaallah kalp atıslarını duycaz cok heyecanlıyım bu gün yarın olmak bilmiyo sanki hepinize sağlıklı hamilelik diliyorum allah yardımcımız olsun

17 ekim gözüküyor keseyi gördük kalp atışınıda duyduk çok şükür bugün bir sürü tahlil istedi doktor 4 tüp kan verdim bebişlerimiz sağlıklı olsunda

merhabalar ben yenı buldum bu siteyı allahın izni ile bende 14 seneden sonra tekrar bşr bebek sahibi olacagım allah hepimizin gönlune göre sağlıklı birer bebek versın diyorum

selam arkadaşlar.bende ekim annelerindenim.ben bu aksam doktora gidiyorum cok heyecanlıyım.kan testi yaptırmaya gittiğim zaman 2 ekim dediler bebişimin dogum gününe ama bu aksam doktora gittiğim zaman asıl günü belli olur.cok heyecanlıyım ve gerçekten çook mutluyum :dance:

X