2008 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

ah yasemin senin çocuklar hep doğuştan hiper aktif yahu ben memnunum kızımdan bizim tek sorun reflümüz o biraz huysuzluk yapıyo o kadar geçse reflü bişeycik kalmıcak inş.

denizcim bakalım ne dicek dr. arala bence hiperaktif aral zeki olanlarından olmayanıda varmış çünkü bu ileri zeka olanından ilaç vermicek bence baş etme yollarını anlatıcak tahminim

değışık bır hıperaktıflıgı var bı saat geldımı ınanılmaz azıyor cımdıklıo sacımı cekıoo
sureklı cıglık atıo yapma dedıkce de ıyıce yapıo
dun carrefour a gıttık orda da hep cıglık attı 18,30 gıbı babamıkz gelıo Allahtan o gelınce dunya benım oluo
onla cok ıyı oluo yıne yapıo ama kotunun ıyısı ıstee
ara ara babannesıne ınmese cekılcek gıbı deıl
bız ztn ılacsız bı kac yontem varmıs baya arastırdık mesela puanlama sıstemı
suan onu uyguluyoruz ılk gunler daha cok ıse yarıodu puanları bırıkınce ıstedıgı seker cıkolata yada gezme tozma onlardan kazanıo
ama benı hıc takmıo yaaa
dun cok kötu vurdum .. :KK43:((( bılıyorum cok yanlışş sonra oturdum onla beraber agladım
ama ınanın bu evde gelsenız duramazsınız
karsı komsum hacı teyze ara ara ugruoo Allah sana sabır versın dıe gıdıo kadın.. gercekten o bıle anlıo goruo halımı
doktora goturun kızım dıo
su dortcelık cocuk hastanesı olsun bakalım az kaldı..
bu arada aral cıdden cok zekı yanı kendı cocugum dıye soylemıyorumyazı yazmayı fln bılıo 100 e kadar sayıyoo
daha bı suru sey aklıma gelmeyen. ama ıste ıcı ıcıne sıgmıoo :KK43:(((

canım ben ecrini yeni dr.götürdüm bize bilgi yüklemesi yapıldıkça daha rahatlayacağını anlattı ama ben pskiyatristte götürmedim başka bir yere götürdüm zeki olduğundan başka şikayetlerimiz çıktı aslında ecrin iyi maşallah hareketli ama biz beyin çok yorulunca fazla harekete sıra gelmiyor.. :)))çünkü tv bakan yada buna benzer şeyelr yapan çok çikolata vs.tüketen çocular ne yazık ki hareket yüklemesi oluyor vede ne yapacağını bilemediğinden aşırı hırçanlaşıyor biz beynimizi yoruyoruz bu sayede daha iyi oldu ..ama kapasite var ecrinde maşalla seninde dediğin gibi ecrinde harfleri biliyor yazıyor çok güzel yani ben 2.çocuk olamasa kesinlikle okur kendi zaten yapıyor çoğunu yani ama oturturabilmek işte mesele bu kimisi ne yazık ki oturmuyor ecrinde oturmuyordu ama küçüklüğünden beri tek sevidği şey kitaplardı bu sayede oturuyor...umarım geçer bu dönem ...
değışık bır hıperaktıflıgı var bı saat geldımı ınanılmaz azıyor cımdıklıo sacımı cekıoo
sureklı cıglık atıo yapma dedıkce de ıyıce yapıo
dun carrefour a gıttık orda da hep cıglık attı 18,30 gıbı babamıkz gelıo Allahtan o gelınce dunya benım oluo
onla cok ıyı oluo yıne yapıo ama kotunun ıyısı ıstee
ara ara babannesıne ınmese cekılcek gıbı deıl
bız ztn ılacsız bı kac yontem varmıs baya arastırdık mesela puanlama sıstemı
suan onu uyguluyoruz ılk gunler daha cok ıse yarıodu puanları bırıkınce ıstedıgı seker cıkolata yada gezme tozma onlardan kazanıo
ama benı hıc takmıo yaaa
dun cok kötu vurdum .. :KK43:((( bılıyorum cok yanlışş sonra oturdum onla beraber agladım
ama ınanın bu evde gelsenız duramazsınız
karsı komsum hacı teyze ara ara ugruoo Allah sana sabır versın dıe gıdıo kadın.. gercekten o bıle anlıo goruo halımı
doktora goturun kızım dıo
su dortcelık cocuk hastanesı olsun bakalım az kaldı..
bu arada aral cıdden cok zekı yanı kendı cocugum dıye soylemıyorumyazı yazmayı fln bılıo 100 e kadar sayıyoo
daha bı suru sey aklıma gelmeyen. ama ıste ıcı ıcıne sıgmıoo :KK43:(((

Son düzenleme:
denizcim birde şöyle bir durum var mesela ananne yada babaanne yakın oldumu evinize çocukta acayip bir huy değişikliğide olabiliyor mesela anne bişey dedimi babaneye kaçar orada daha yüz verirler yani şımartırlar bu yüzdende çocuk nasıl davranacağını bilemez iyice şımarık olur böyle durumlarda olabilir...

evet canım ya hperaktif belki tam değillerdir ama uyku sornları oldukları bir gerçek ecrin hala çok zor uyuyor efede öyle ne yaık ki uyku yok çocukta asla git git azalıyor uykular :KK43:((
ah yasemin senin çocuklar hep doğuştan hiper aktif yahu ben memnunum kızımdan bizim tek sorun reflümüz o biraz huysuzluk yapıyo o kadar geçse reflü bişeycik kalmıcak inş.

denizcim bakalım ne dicek dr. arala bence hiperaktif aral zeki olanlarından olmayanıda varmış çünkü bu ileri zeka olanından ilaç vermicek bence baş etme yollarını anlatıcak tahminim

canım ben ecrini yeni dr.götürdüm bize bilgi yüklemesi yapıldıkça daha rahatlayacağını anlattı ama ben pskiyatristte götürmedim başka bir yere götürdüm zeki olduğundan başka şikayetlerimiz çıktı aslında ecrin iyi maşallah hareketli ama biz beyin çok yorulunca fazla harekete sıra gelmiyor.. :)))çünkü tv bakan yada buna benzer şeyelr yapan çok çikolata vs.tüketen çocular ne yazık ki hareket yüklemesi oluyor vede ne yapacağını bilemediğinden aşırı hırçanlaşıyor biz beynimizi yoruyoruz bu sayede daha iyi oldu ..ama kapasite var ecrinde maşalla seninde dediğin gibi ecrinde harfleri biliyor yazıyor çok güzel yani ben 2.çocuk olamasa kesinlikle okur kendi zaten yapıyor çoğunu yani ama oturturabilmek işte mesele bu kimisi ne yazık ki oturmuyor ecrinde oturmuyordu ama küçüklüğünden beri tek sevidği şey kitaplardı bu sayede oturuyor...umarım geçer bu dönem ...

aralda cıkolata fln cok yemezzz hatta babası bazen zorla cıkolata verırı ıstemıorum dedıkce aa bı kere ısır fln der cocuga..
Aral da ben gıbı sevemz pek cıkolata . tv ztn hıc ızlemıyorrrr hıcc... sadece arada sırada pepe ve cok nadıren cailliou ızlıyor onun dışında asla bışeye
ıkı dakkadan uzun sure bakmaz...
Aral kıtapta sevmıyor herseye zarar vermek tek hedefı.
ozellıkle prızler kablolar teknolojık olan tum aletler ınanılmaz ılgısını cekıyor gırdıgı ortamlarda ılk once
dıkkat ettıgı sey lamba dugmelerı prızler kablo cıkısları elektrıklı tum aletlerın calısma durumları
kendısı onları tamır edebılcıegıne ınanıyor.
tornavıdalar vidaları sokme prızler vs.. bunlar onun oyuncagı olmalıymıs ona gore..
keske aralımda kıtap sevse hıkaye okutsa dınleyebılse .. hanı bazı anneler 1 saat tv ızlemeye ızın verır fln ya
sora kapatırlar bızde de tam tersı ızlesede dalsada bıraz rahat etsem dye gozunun ıcıne bakıyorum :KK43:
Aralın cok fazla oyuncagı var hemde neler neler ama ıkı dakkadan sonra onu sarmıoo oturup kendı basıan oyun kurmuoo
sabah ıkı dakkada tv yı bozmus pepe bıter bıtmez
zar zor yaptım yıne kabloları cekıcem yıne bozucam neden duzeldı dıye ıkı saat agladı
öyleee uyuya kaldı şapşal

denizcim birde şöyle bir durum var mesela ananne yada babaanne yakın oldumu evinize çocukta acayip bir huy değişikliğide olabiliyor mesela anne bişey dedimi babaneye kaçar orada daha yüz verirler yani şımartırlar bu yüzdende çocuk nasıl davranacağını bilemez iyice şımarık olur böyle durumlarda olabilir...

tabıkı canım cok cok haklısın...
Arala aşağıda pek yuz verılmez ama yınede aralda hıperaktıflıgın yanında şımarıklıkta fazlasıyla var..
bırde ıkı aılede ayrı ayrı yetışmenınde etksıı olduguna ınanıyorum böle sacmalamasında.
bırde bızım kaka ve çış sorunumuz var.. bılıosunuz Aralda dıger hazıran cocukları gıbı bezı bıraktı aynı donemlerde
o rahatlıga kavuştuk ama artık hep altına çiş yapıo kaka yapıo
ınanırmısınız bugun tam 7 kere altına kaka yaptı .. ondan once kabız olmustu ınanılmaz acı cektı 2 gun once yaparken
sımdıde sanırım tuvalete oturmak ıstemıyor..
sureklı soruyorum yok annecım dıyıp 30 sanıye sora altıma kaka yaptımmmmm annecım degıstır dıyor
Aral ben ıse gırdıgımden berı cok degıstı..
ışe gırmem kötu etkı yarattı
cunku babanne ve dede ona yetmedı 4 duvar arasında delırdı cocugum :KK43:(((
ıstenc ıktıgımdan berıde beter bısey oldu duzen muzen kalmadı.. cok kötu durumdayım ..

seninde dediğin gibi canım işe girmenin bir etkisi şimdiki çocuklara hayretediyorum bazen çevremde ne zorluklarla büyüyen çocuklar görüyorum bizimkiler en ufak şeyde dengeleri bozuluyor hemen pskolojik etkileniyorlar üzülüyorum bu duruma :KK43:(
tabıkı canım cok cok haklısın...
Arala aşağıda pek yuz verılmez ama yınede aralda hıperaktıflıgın yanında şımarıklıkta fazlasıyla var..
bırde ıkı aılede ayrı ayrı yetışmenınde etksıı olduguna ınanıyorum böle sacmalamasında.
bırde bızım kaka ve çış sorunumuz var.. bılıosunuz Aralda dıger hazıran cocukları gıbı bezı bıraktı aynı donemlerde
o rahatlıga kavuştuk ama artık hep altına çiş yapıo kaka yapıo
ınanırmısınız bugun tam 7 kere altına kaka yaptı .. ondan once kabız olmustu ınanılmaz acı cektı 2 gun once yaparken
sımdıde sanırım tuvalete oturmak ıstemıyor..
sureklı soruyorum yok annecım dıyıp 30 sanıye sora altıma kaka yaptımmmmm annecım degıstır dıyor
Aral ben ıse gırdıgımden berı cok degıstı..
ışe gırmem kötu etkı yarattı
cunku babanne ve dede ona yetmedı 4 duvar arasında delırdı cocugum :KK43:(((
ıstenc ıktıgımdan berıde beter bısey oldu duzen muzen kalmadı.. cok kötu durumdayım ..

oğlum doğduğunadan beri kışta olunca ecrinin hem canı skılımsaın hemde eskisi kadar istesemde ilgilenemiyorum diye arada ananesi babaaannesine gidiyor acayip huyu değişti beni dinlemiyor onların yanında asla ama evde öyle değil :KK43:((

kızlar iş olayı bebekken olmalı öyle olunca çocuklar çok bağımlı olmuyolar anneye alışıyolar başkalarıyla yaşamayı sorunlarını kendileri çözmeyi herşeyi öğreniyolar ben öyleydim kendimden örnek vereyim :) annem ben bldim bileli çalışmıştır kimseye nazım geçmedi o yüzden hep olgun oldum ama en çokta kend karakternden kaynaklanıyor ben doğaçın okulunu değiştirdim iyiki değiştirmişim kolejin adı var sanı yokmuş resmen şimdi adam yurduna koyup doğaç hasta diye nasıl oldu diye soruyolar evimin kapısından alıp ayakkabılarına kadar giydiriyor öğretmenleri hemde 340 lira veriyorum ya çok mantıklı geliyor herşeyleri mesela sinemaya götürmüyoruz diyolar çünkü anne babayla birlikte gidip zaman olarak o güzel anı birlikte yaşamaları daha doğru diyolar bencede başka ne yapılabilir dışarıda çocuğunla değilmi geçen cmtesi babasıyla çzmeli kediye gitti doğaç babası diyo çok ciddi izledi yerinden hiç kalkmadı diyo mısır almış bide babası bi güzel yemiş izlerken koca adam gibi yani diyeceğim o ki parası en pahalı iyi diye bişey yok kızlar hatta bi tae anaokulu sahibi dedik eş ing. öğretmeniymiş 3-4 yaş çocukların ing. öğrenmeleri anlamaları çok zor 5 yaş doğru yaş diyomuş hakikaten öyle doğaç ezberleme öğrenmiş ing. kelimeleri şarkıları şimdi hepsini unuttu bşey yok aklında kalan tavsiyem gönderin anaokuluna muhakkak çok güzel sonuç alıcaksınız bence evde size yapıyor yapacağını okulda oldukça disiplinli oluyolar özünü alıyolar herşeyin ve gündüzleri bana kalıyo ya dünyam benim oluyo 2çocukla çok zor evde yaşamak

denizcim seninde çözümün anaokulu olucak parasına bakma sana tavsiyem düzene girer birazda olsa göreceksin dr.da aynı şeyi söyliecek enerjisini atacağı tek yer orası
yasemincim sennde çözümün bu canım sizn çocuklar üstün zekalı fazla enerjileri olan çocuklar evde tutamazsınız ev onlara yetmez çünkü

hayırlı cumalar arkadaşlar...
calıstıgım anaokulundan bır haber aldım
ogretmen arkadasımın 2,5 yaşındakı yegenı emir kayra bılınmeyen bı hastalıkla cebellesıyor..
suan yogun bakımda.. ve onun ıcın yasini şerif topluyoruz..
bir tane okumanız yeterlı ama okursanız bana bıldırın lutfen...
kayranın sanırım dogum sırasında beynıne oksijen gitmemiş ama bunu aıle bugune dek bılmıodu hıc bı dr da soylememış
pazar gunu tıtremeye başlayınca anlaşılıyor durum
şuan ılaclara tepkı vermıyormuş aıle perışan durumda
yasin okursanz cok sevınırım...

bu arada bnmde ablam ırmak ve aytac gelıyor yarın aksam .. tımarhaneye donecek bu evde cılgın gunler bızı beklıyor :)))))

allah şifa versin inşallah çok zor bir durum ben bir tane yasin okurum deniz yazabilirsin

Allah razı olsun arkadasım.

bugunde komusumuzun babası ölmuşş . yanı dun aksam adam kumsazda yazlıktaymıks tek basına
orda kalp krızı gecırıp olmuş çapraz komusumuz muratın yakın arkadasınınm babasıydı .. murat cenazeye gıdıcek

denizcim çok kötü şeyler yaşanmış yaa çok üzüldüm her ikisinede Allah yavrucağa inşaşllah tez zamanda şifa verir.

deryacım sen napıyosun nasıl gidiyo hamilelik hiç girmiyosun anlat kızz anlat teo nasıl isim buldunuzmu?

Merhaba. Tahmini doğum tarihim 1 haziran. 14. Haftada 2-3 damla kanamam oldu. Bu haftalarda böyle kanaması olan biri varmı. Ayrıca doktor önemsiz olduğunu söylüyor

nerden geldi aklıma bilmem gecenin bu saati taa 6 sene önce neler neler paylaşıyorduk

şimdi ıssız çöle dönmş bizim sayfa...

e tabi bebelerimiz büyüdü...eylülde ilkokula başlayacaklar vay beee...

gözlerim doldu:KK5:

herkese hayırlı geceler....

X