2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

selamlar

fatmacım geçmis olsun yigite kıs donemi maalesef çogu kisi hasta.
bendahil acayip birnezle oldum ama viral degil sanırım benim boyle olur ilk gun salya sumuk burnum durmaz sonra geriler ve gecer baskada birsey olmaz yine bu durumdayım.

ticker ima dikkatleriniz cekmek istiyorummm son 4-5 yıldır gormedigm rakamlara geldim çok mutluyum diyette bugun 16. gunum bir yildir gelmeyen motivasyon toplandı birikti ve oyle bir geldiki agzıma birseyi atmayı dusunemiyorum bile hani biri beni kolumdan bacagımdan tutsa baglasa azına sokucaz su boregi dese o derece iskence gorecek gibi kafamı gozumu ceviririm :) allahıma sukur

6 li rakamlara insallah bir hafta on ugun kaldı gormeme.

somestr geldi sinav stresi bitti bir ay kadar rahatız sınav vs yok gel keyfim gel :)
onun hairci ece hanim hasta ediyor bizi bu ara aksam yatmak istemiyor 2-3 saat onu yatırmakla geçiyor du 21,30 da pijamalar giyildi yataga yatırıyoruz kitap okuyorum seviyorum opuyorum yarım saat uyu diye çikiyorum iki dk ya içeri geliyor koltukt ayatıcam iki dk ya tekrar kalkıyor içerde yatıcam obur koltukta yatıcam biraz sonra uyuycam biraz oturcam kabusss 12 ye dogru uyumus oluyor yatagına koyyuoruz
bizim yatak kulturu yoktu gece uyandımı baba buraya gel ciglikları duyardık simdi annenin yanına gitcem diye bagrıyor ve bizim ortamızda buyur burdan yak.n apalım di yoru olacak bu kadar geciktirdigimize sukrediyoruz.

Yiğit e çok geçmiş lsun biz de yeni atlattık ama hiç belli olmuyor bir sabah uyanıyorsun kusmaya falan başlayabiliyor.
Okul çok dengesini bozdu benimkinin sağlık anlamında...

Evrim uykusuzluk çok zor gerçekten ilk dönemleri gerçekten çok zordu çocukların o zaman normali buydu, ama ne oldu da böyle oldu 2,5 yaşında Kuzi, değişti huyları büyüdükçe...

Esrako tebrik ederim, harika gidiyorsun, azimli ve kararlı bir şekilde idealine ilerliyorsun.
Ben ise bugün regl oldum ve her dakika aklımda tatlı türü şeyler var.
İpuçlarını ve başarının sırrını paylaşırdan çok sevinirim.

Son düzenleme:
buketcm geçmiş olsun ama elifin konuşması guzel gelişme.
akifde öksürüyuor bugun hemen ballı ıhlamur verdim umarım ilerlemez. korkuyorum ya kış hastalıklarından. her öksürmesinde anne ben öksürdüm ıhlamur yap diyor içim sızlıyor ya oda farkında bişeylerin yolunda olmadıgının..şu bitkisel şurup marynes miydi öksürük için olan:

fatmacım hadi gözun aydın konusmaya başlamış gerisi gelri merak etme..

heryede çok güzel indirimler var. seneye kış için bişeyler almak lazım. istanbullu hatunlar h&m de 3 al 2 öde var pantolonlar 15 kazaklar gömlekler 15 bizi,m içinde çok uygun şeyler var haberiniz ola..:)
Sağol Güli, konuşma olayında da kendi çapımızda ilerliyoruz,
Anniş, mini mini, nene şeklinde yeni kelimeler katıldı dağarcığımıza...

Nehiri annemde kaldı bugün bende direk buraya daldımmmmm
işyeri o kadar yoğun ki işten başımı kaldıramıyorum her işi üstüme yıktılar resmen facete kkda saatler geçirmek hayal oldu artık
EVRİM canım ya Kuziye ne desem bilemedim inşallah bi yol bulursunuz inşallah dönemsel bir şeydir en son iştahsızlık için dr ye gidicem test yaptırıcam demiştin ne oldu sonuç ne çıktı?
FATMACIM çok çok geçmiş olsun keşke onların yerine biz hasa olsak bu kadar üzülüp dertlenmeyiz heralde
Arkadaşlar inanmayacaksınız ama Antalyada da havalar berbat aşırı soğuk vaar hem burda doğal gaz olmadığı için klimalarla çok ta iyi ısınamıyoruz mutfakta kıçımız donuyo resmenn o kadar kötü yani bide sular falan buz gibii Bursanın soğunu bile bu kadar hissetmedim. Nehir hasta olmasın diye evden dışarı hatta odadan dışarı çıkartmıyoruz çocuk patlicak sıkıntıdan bugün mesela sırf soğuk diye annemlerden alıp eve getirmedik arabayla bile olsa girip çıkarken üşütür diye çok korkuyorum

ESRACIMMM tebrik ederim canım inşallah devamı gelir. biz yaklaşık aynı boylardayız ben 58 60 arası gidip geliyorum dahada zayıflamicam artık çünkü enerjim düşüyor birde saç problemi yaşıyorum.sanada 60 61 civarı çok yakışır tam gaz devam :)

tüm geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim. size yazdıktan sonra yiğit yine bir sürü ilaç ve antibiyotik kullandıktan sonra tam iyi oldu bir haftadır ii maşallah diye sevinirken, dünden beri yine aynı hastalık geri geldi. son bir buçuk ayda dördüncü kez tekrarlıyor yani. ilaçları içiyor bir hafta bitince bir hafta iyi oluyor sonra hemen tekrarlıyor. üç kutu antibiyotik bitti, bugün yine doktora gittik yine bir sürü ilaç ve antibiyotik yazdı kuzuma :KK43: durumu anlattım. bu kadar tekrarlıyorsa dedi ciğerlere bir bakalım. akciğer filmi çekindi kuzucum şükür temiz dedi. pek bişi görünmüyor dedi daha doğrusu. kan tahlili yaptı o da iyi çıkmış. fakat kan tahlilinin bir tanesi beş altı gün sonra çıkacak inşallah o da temiz çıkar. ve asıl meseleye geleyim. yiğit bu hastalıklar başladı başlayalı uyurken acayip horluyor. ama nasıl böyle büyük insan gibi yani. kbb doktoruna da gittik.geniz eti var gibi duruyor dedi. ve de geniş eti kulağa basınç yapmış kulak zarları şişmiş dedi. kulak basınç testi istedi. onda da söylediği gibi çıkmış. şimdi diyor ki bize, geniz etinin alınması lazım. ayrıca kulaklara tüp takılması lazım diyor. geçici bir durummuş. ama durum böyleyken işitmede biraz kayıp olur dedi. tüpler altı ayla iki sene arasında duruyor. vücut kendiliğinden atıyor ya da biz çıkartıyoruz dedi. on dakikalık bir ameliyat. ama sonuçta narkoz veriliyormuş yani küçük olduğu için. aynı gün çıkıyormuş hastaneden.ama ben hemen yaptırmak istemiyorum. en az iki doktora daha götüreyim diyorum. belki de kış olduğundan şu hastalıkları atlatamadığından böyle oluyordur diye düşünüyorum. siz ne diyorsunuz bu duruma. hiç çevrenizden duyduğunuz ya da yaşadığınız bir durum mu arkadaşlar?

Nihayet burdayım!

Esracım hehe bayaa bir zaman oldu ama teşekkürler yazdıkların için gayet doyurucu olmuş:) En kısa zamanda ben de yaptırmayı düşünüyorum. Demek ki abartıldığı gibi değilmiş. Ben zaten çok ürkmemiştim ama ne bileyim öyle bir anlatıyorlardı ki. Haftalarca yüzün şiş dolaşıyorsun falan filan.

Buket, blogundan okuyorum zaten. Elifçik iyidir şimdi inşallah.

Fatma geçmiş olsun. Acaba o işitme kaybı (doğruysa tabi) konuşmasındaki sıkıntıya sebep olabilir mi ? Gerçi artık konuşmaya başladı yavaş yavaş diyorsun. Ne bileyim

Evrim,
Niye o kadar kalkıyor Kuzey? Ya bu dönemlerde anneyi kaybetme korkusu başlarmış ya, ondan mı acaba? Ben birkaç aydır Rüzgarla yatıyorum, yanlış manlış napayım. O yüzden gece uyuyor hep, belki ayrı yatsak o da kalkardı bilemiyorum.

Kreş kreş kreş sanki iyi gelebilir ikinize de. Biliyorum ama yakınınızda kreş yoktu değil mi?

Gülistaan açalım kreş yaaa. Yok böyle bir hatun ya. Farkındalığı yüksek, sabırlı, aktivite insanı Güli:)

Sedaaa Esrayla aynı boydaysan, o kiloyla baya baya incesin demek ki?? Ben 63 kiloyla (sizden kısayım) kendimi zayıflamış zannediyorum da:)

Sabahtan beri dur durak bilmedi kar!!!

Evde mahsur kaldık. Annem de bizde, yazık kadıncağızla kaldık evde.

fatmacım geçmisler olsun yigite. kulak tupu çocuklarda çok yaygın yapılan bir islem ve yapılması sart. kulak basıncı artması demek kulakda isitme kaybı olma ihtimali demek
bizim hatunun bile kulagında bu sekil basınc sivi birikmesi vardı geçen sene birlikte gittik taktırdık sedasyon denen basit uyutma yontemi ile takıyorlar eminim çocuktata oyle olur bildigin narkoz verilmiyor bu islemlerde artık bilinc kapalı uyur uyanık hal gibi birsey diyim sana ben yani tam anlatmaya çalısıyorum:)

çok basit on dk lik islem sonra evet hatun geçen gun gitti çikarttırdı cimbiz gib aletle çekmis almıs acımamısta . çogu berkenin arkadasına takıldı yani çok çocuk kullanıyor ozellikle badecmcik geniz eti vs olanlar a iyi geliyor. baska dr a sor tab iama bu rutin çok bilinen ve sakıncası olmayan bir islem tek gereksizse sayet bos yere para eziyet olur fiziki olarak gerksisze bir artı ekssi yok diye biliyorum

cevabın için teşekkürler esracım. buraya yazdıktan sonra biz de baya araştırdık ve aynen söylediğin gibi basit bir işlem olduğunu öğrendik fakat bu operasyonu beş yaşından sonra öneriyorlarmış. yani olsa daha yiğit için çok erkenmiş. ben o günden sonra aklım başıma geldikçe ve araştırdıkça doktora çok kızdım. çünkü kafanın iki taraflı filmi filan çekiliyormuş kesin olarak geniz eti var demek için. bizim öyle filan yapmadı. yani biraz ezbere konuştu gibi geliyor bana. beni boşuna korkuttu. yiğitin hastlağı baya geçti şimdi inşallah geri gelmez. horlaması da kesildi şükür. mesela doktor horlamayı direk geniz etine bağlamıştı. ben dedim oysa hani yiğit iki aydır hep hasta ve hastalığı başladığından bu yana horluyor. öncesinde yoktu diye ama dikkate almadı demek. neyse.. şimdilik beklemedeyiz yani. o hastalığı yüzünden kulak basıncı arttı büyük ihtimal. çünkü boğazları acıyordu. bademcikler şişince de kulak basıncı artarmış vs vs.. allah hepimizin evladının şifasını versin inşallah.

sakaryada kar yağıyor. yine hayat felç olacak. araba kullanmaya korkuyorum. onbeş tatil öncesi böyle karlı havada okula gelirken araba kaydı ve kazanın eşiğinden dönmüştüm. rabbim kaza beladan korusun herkesi. korkusu bile çok kötü yani.
sayfamız son günlerde yine çok durgun bu arada.. 2 ziyaretçi yazıyor aşağıda. arkadaşlar hu huuuu???

heeeyyy buralarda kimse yook uzun zamandır yine neler yapyorsunuz hatunlar nerelerdesiniz şu kış geçmedi gitti çocukluğumda yaşadığımız kış gb aynı kütahyadayız ve 2 aydır kar kalkmadı yerden barajlar dolucak bu yıl....

malum kış olduğundan lenada hasta şuan tam hasta etmedik diye sevinirken dayımızdan öksürük bizede geçti dr. fobimizde var götüremiyoruz bakalım ne olucak

yiğit yaklaşık onbeş gündür tuvalet eğitimi veriyor annem. çişi öğrendi gibi. tabi ara sıra kaçırdığı oluyor. fakat kakada büyük problem yaşıyoruz. lazımlığına oturmak istemiyor. klozet için aparat aldık ona da oturmak istemiyor. bezini bağlıyoruz ona yapsın diye onu da çıkartın diyor. ona da yapmak istemiyor. elimizle bacaklarından tutup yaptıralım diyoruz ona da ağlıyor. yani hiçbir çıkar yol bırakmıyor. sonra kakası gelince evin içinde hoplayarak koşturuyor ve ağlıyor yapmamak için. iyice sıkıyor kendini. tabi bu da kabızlığa yol açıyor. en son dayanamayıp günler sonra pijamasına yapıyor ve çok suçlu hissediyor kendini çok kötü ağlıyor. ne yapacağımızı şaşırdık. kabus gibi. oysa o kadar iyi yaklaşıyoruz ki.. ısrar etmiyoruz. yüzüne gülüyor. sevdiği şeyleri veriyoruz. ay benim oğlum ne güzel cici kaka yapıyor, bak annesi de yapıyor vs.. ama hiçbiri etki etmiyor :KK43: ne yapabiliriz arkadaşlar fikri olan var mı? bu arada geceleri bez bağlamaya devam ediyoruz...

merhaba beni hatırlayanlarınız vardır belki uzun zamandır yazmıyordum, arada girip okumaya çalıştım ama yetişemedim size :)

ilkeyi bebek tiyatrosuna götürüyorum bi süredir çok keyif alıyor kuklalarla küçük bi alanda çocuklarıda dahil ederek oynuyorlar ankarada bi tiyatroda buldum 0-3 yaş arası bebek tiyatrosu başka bulamadım ben, ve çok beğendik biz.. 1.5 ayda falan yeni oyun çıkarıyorlar.. muhakkak istanbulda falanda vardır .. keyifli ve yararlı buluyorum belki sizinde hoşunuza gider diye paylaşmak istedim.. hoşcakalın...

çok çok uzun zaman olmuş girilmeyeli.zaten ben çok daha önceden girmeme kararı almıştım topiğe.bir zamanlar topiği kendi tapusunda sananlar yüzünden ayrıldım ama o çok sağlam arkadaşlıklar nasılda dağılıp girilmemeye başlanılmış.yazık yinede duygulandım şimdi iki oğlum var.4 ve 3 yaşlarında.yıllar oldu girmeyeli.

Bayağı zaman olmuş kimse girmemiş :) rast gele şifremi buldum da girdim. Ne güzel günlerdi

X