2009 Aralık Anneleri

Benim oglumda bilgisayar manyagi oldu...ya tv ya bilgisayar ,,,,unutsun diye hergun disardayim ama eve gelince kumandayi kaptigi gibi yatana kadar onda,,,odasindada izlemiyo illaki yaninda olcam ..her dedigini yapmayim diyorum ama dayanamiyorum :KK43:( sinir oldugum yanima zarar...
Gangam styl dinlemekten biktim tiksiniyorum artik:)))
Buyuyolar ve laf dinlemiyolar artik...asi yaslari ne zaman gecicek bakalim sabir sabir sabir,,,,,,,,,!

azcık da olsa hareketlenmiş burası ne güzel
Ahmet Efe 3 gün kreşe gidiyor ve çok faydasını gördüm. daha uyumlu ve mutlu bir çocuk oldu.
tabi hastalıklardan fırsat bulupta gidebilirse :KK43: 2 soğuk algınlığı 1 orta kulak iltihabı allahım beterinden korusun diyorum artık
okula gitmediği zamanlarda hırçınlaşıyor bizimki de bu ilk sene böyle geçecek sanırım sizlerde durumlar nasıl?

azcık da olsa hareketlenmiş burası ne güzel
Ahmet Efe 3 gün kreşe gidiyor ve çok faydasını gördüm. daha uyumlu ve mutlu bir çocuk oldu.
tabi hastalıklardan fırsat bulupta gidebilirse :KK43: 2 soğuk algınlığı 1 orta kulak iltihabı allahım beterinden korusun diyorum artık
okula gitmediği zamanlarda hırçınlaşıyor bizimki de bu ilk sene böyle geçecek sanırım sizlerde durumlar nasıl?

naz hiç gitmek istemiyor okula.. bu 5. ayımız alışacağı filan yok.. ama nazın yapısı böyle.. yazın bahçeye parkada zorla çıkarıyodum ben onu :) o öyle evde benimle oynasın başka bişey istemez.. çatlak kızım benim.. ama gerçekten çok faydası oluyo.. böyle ingilizce sayıyo mevsimler günler vs. okadar hoşuma gidiyoki.. hastalık aynı canım biz de orta kulak iltihabı olduk ve başladığımız günden beri hastayız desem yeridir.... neyse bağışıklık sistemleri güçleniyo sonuçta seneye de başlasa aynı olacaklardı..

evet züğürt tesellisi bizimki bağışılığı güçleniyorda antibiyotik kullanıyoruz ya ona sinir oluyorum.
okulu çok seviyor kuzum ama hastalanınca gidemiyor tabi :KK43: zaten hergün gitmiyor bu ay hastalıktı yılbaşı tatiliydi kar tatiliydi derken bugün 3. gidişi kuzumun şu kış bitseydi..........
bide alerjik yatkınlık çıktı bizimkinde ondanda hastalanıyor.

Herkese selamlar epeydir giremiyordum ama soyle bişey varki burası sık kullanınanlarımdan hiç silinmiycek sanırım . .
Belki hatırlayamazsınız Halit'in annesiyim ben . .Biraz kendimizden bahsedelim ben çalııyorum oğluşko 2 yaşına girmeden çalışmaya başladım okadar zor olduki anlatamam . .helede sabahları gitmeme yakın uyanmışsa, ben kapıdan çıkarken arkama dönüp bakamazdım bütün avazıyla bağırarak ağlar ditmeeee ditmeeee iseee ditmeee diye yalvararak bakan gözlerle bakışı yokmu içimi parçalardı . .neyse bunlara biraz alıştık artık daha buyudu . .Artık akşamdan yapıyo paarlığı yarın işe ditmiycen dimi sen tal benle ditme ise baba ditsin diyooo . .ama neyazıkki sabah yine annaneyle başbaşa . .Annem diyo her sabah aynı seramoniyi yaşıyoruz diyo kalkıp geliyomuş başlıyomuş bi süre anne ditti baba ditti anne ditti baba ditti niye ditti ben cok seviyodum onları diye tekrar tekrar ağlıyarak . .:KK43:
Neyse hep can sıkıcı şeyler yazdım ya valla insanın bi iççini dokesi oluyo arada gerçekten ..neyse oğlusum şimdi babasıyla Armutluda (MEMLEKETTE)yani . .bi oraya gidince bensizlige tahammul ediyor babaanne evi etrafı çitlerle orülü bahce içinde . .üst katta eltimin kızı 1 yaşında kankisi felan oyalanıyor işte çocuklar sıkılyolar koca gün bi odanın içinde tv karşısında . .

şimdi gelelim sizlere herkeşler nasıl iyimi 2. bebişler kucaklara alınmış bile bazılarıda yolda inşallah onlarıda sağlıkla kucagınıza almak nasib olsun .. bende çok isterdim 3 çocuk ama hayat şartları bi tanesini orda burda buyuttuk cocuga eziyet gibi . . oyuzden hayırlısı diyorum inşallah . .
neyse şimdilik benden bu kadra hepinizi ve tüm bebişiklerimizin nanaklarından kocaman opüyorum . .inşallah yine burda toplaşırız . .

Herkese selamlar epeydir giremiyordum ama soyle bişey varki burası sık kullanınanlarımdan hiç silinmiycek sanırım . .
Belki hatırlayamazsınız Halit'in annesiyim ben . .Biraz kendimizden bahsedelim ben çalııyorum oğluşko 2 yaşına girmeden çalışmaya başladım okadar zor olduki anlatamam . .helede sabahları gitmeme yakın uyanmışsa, ben kapıdan çıkarken arkama dönüp bakamazdım bütün avazıyla bağırarak ağlar ditmeeee ditmeeee iseee ditmeee diye yalvararak bakan gözlerle bakışı yokmu içimi parçalardı . .neyse bunlara biraz alıştık artık daha buyudu . .Artık akşamdan yapıyo paarlığı yarın işe ditmiycen dimi sen tal benle ditme ise baba ditsin diyooo . .ama neyazıkki sabah yine annaneyle başbaşa . .Annem diyo her sabah aynı seramoniyi yaşıyoruz diyo kalkıp geliyomuş başlıyomuş bi süre anne ditti baba ditti anne ditti baba ditti niye ditti ben cok seviyodum onları diye tekrar tekrar ağlıyarak . .:KK43:
Neyse hep can sıkıcı şeyler yazdım ya valla insanın bi iççini dokesi oluyo arada gerçekten ..neyse oğlusum şimdi babasıyla Armutluda (MEMLEKETTE)yani . .bi oraya gidince bensizlige tahammul ediyor babaanne evi etrafı çitlerle orülü bahce içinde . .üst katta eltimin kızı 1 yaşında kankisi felan oyalanıyor işte çocuklar sıkılyolar koca gün bi odanın içinde tv karşısında . .

şimdi gelelim sizlere herkeşler nasıl iyimi 2. bebişler kucaklara alınmış bile bazılarıda yolda inşallah onlarıda sağlıkla kucagınıza almak nasib olsun .. bende çok isterdim 3 çocuk ama hayat şartları bi tanesini orda burda buyuttuk cocuga eziyet gibi . . oyuzden hayırlısı diyorum inşallah . .
neyse şimdilik benden bu kadra hepinizi ve tüm bebişiklerimizin nanaklarından kocaman opüyorum . .inşallah yine burda toplaşırız . .

valla kimseler uğramıyo artık buraya ama ben de bakıyorum hep. bayada olmuş işbaşı yapalı ama alışamamış kuzu kıyamam :KK43: bende ikinciyi kucağına alanlardanım.. tamamen kaza oldu.. şuan 2 aylık kolik ötesi çok zorlanıyorum naz bi yandan o bi yandan çok fena..

bende sık sık gelip bakıyorum ama yazan yok nerdesiniz kızlar nerde o eski bol sohbetli günler :)

valla kimseler uğramıyo artık buraya ama ben de bakıyorum hep. bayada olmuş işbaşı yapalı ama alışamamış kuzu kıyamam :KK43: bende ikinciyi kucağına alanlardanım.. tamamen kaza oldu.. şuan 2 aylık kolik ötesi çok zorlanıyorum naz bi yandan o bi yandan çok fena..

Ay canım benim Allah 2.evladıda kısmet etmiş ne güzel . .Eminim şimdi ciddi anlamda zorlanıyorsundur ama Allah kolaylıgını veririr ama kesin olan bişey ileride iyiki olmuşsun diyecegin . . çunku hayat şartları gecim sıkıntısı ailevi maddi manevi sıkıntılar bizleri cocuk konusunda şüpheye ve ensişeye sokuyor 2 .ci için ama ne yazıkki yaradana sırtımızı yaslayım ondan yardım dilesek belki tüm sıkıntılarımız yok olup gidecek . . dert gibi gördüklerimiz komik gelecek . .yani bence iyiki doğurmuşsun Allah isteyenlere nasip etsin . .

evlatlarında size vatanına milletine hayırlı Allaha salih kul olsunlar inşallah . .

Merhabalar benim oğlum 07.aralik 2009 doğumlu, Şimdide 2014 aralık ta doğum yapıcam :) ben seviyorum galiba aralık bebeklerini :) kadınlar Klubüne yeni üye oldum. Herkese sevgiler

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhabalar benim oğlum 07.aralik 2009 doğumlu, Şimdide 2014 aralık ta doğum yapıcam :) ben seviyorum galiba aralık bebeklerini :) kadınlar Klubüne yeni üye oldum. Herkese sevgiler

Merhaba benm oğlumda 16 aralik 2009 doğumlu ve yine hamileyim 14 aralik gozukuyo doğumu.hayirlisi artik hakkimizda.

Son düzenleme:
selam kizlar bende 2 aralik 2009 annesiydim simdide hayirlisiysa 2015 haziran annesi olucam bu topigi gorunce biraz duygulandim cok guzel bir topikti herkez birbirine yardimci olmaya calisan kisilerden olusuyordu sadece icimden buraya bisey yazmak istedim

Merhaba arkadaşlar. Bu aralar kafamı çok kurcalayan bir durum var. Sizlere bir sormak istedim. Bizim bebeler bu sene 69 aylık olacak ya ilkokula başlatıp başlatmama konusunda benim kafam çok karışık. :KK17: Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Bu arada benimkinin kreşte 3. yılı, bir yıl daha giderse anaokulundan mezun olacak yavrum. :nazar::KK53:

Merhaba arkadaşlar. Bu aralar kafamı çok kurcalayan bir durum var. Sizlere bir sormak istedim. Bizim bebeler bu sene 69 aylık olacak ya ilkokula başlatıp başlatmama konusunda benim kafam çok karışık. :KK17: Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Bu arada benimkinin kreşte 3. yılı, bir yıl daha giderse anaokulundan mezun olacak yavrum. :nazar::KK53:

66 ay ve üstü kayıt mecburi zaten ancak dr dan rapor alarak kayıt yaptırmayabilirsiniz yani artık yaşları tutuyor.. zaten eylülde okul açılıyor aralıkta bizimkilerin 6 yaşı bitip 7 den gün alıyorlar çok küçük te değiller bence.. benim kızımında bu sene 3. senesi.. ama herşeyden önemlisi biz pedagoğada gittik okuldaki öğretmeni ve rehberlik te olmak üzere hemfikir olunan konu şu kızımın fiziksel, sosyal ve psikolojik gelişimi kesinlikle ilkokul için uygun.. ayrıca tüm arkadaşları ilkokula gider benimki gitmezse inanılmaz üzülür.. çocuklar acımasızdır onlar okuma yazma öğrenecek dalga geçecekler vs.. ve seneye de bu sefer sınıfındakiler ondan çok küçük olacak vs vs vs yani ben her açıdan düşündüm taşındım kesinlikle başlatmaya karar verdim.. hee zorlanır aksi bi durum olur alırım okuldan zor bişey de değil..

Merhaba. Yıllar sonra forumumuza ulaşabilmek...Hatıralarımızın kalmış olabileceğini hiç düşünmemiştim. Çok garip duygular içerisindeyim. Belki bir ses duyabiliriz. Birbiriyle iletişimde olanlarımız belki toparlayabiliriz? Arkadaşlarımız ,hatta kardeşlerimiz, nasılsınız?

X