2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.859
29.775
60
Bebek öpme karşılığı yeni başlık açtık burdan devam edelim:emir_bebek:

günaydın kızlar batuhan a çok geçmiş olsun.çok üzüldüm.inşallah en kısa zamanda düzelir

günaydın tüm annişleer, ee yeni topiğimiz de hayırlı olsun bakalıım

günaydın kızlar.nolmuş diğer topiğee??
biz bugün gözümüüzü göstermeye gidicez göz hastanesine.
11 30 da randevumuz var.bakalım neden oluyomuş kızarıklık,yaş ..
bugün bide davet var eşimle gitmek zorundayız.kuaföre falan gitmem lazım.bugün hzılı bi gün olacakk anlaşılan.allahtan annem yanımda yağmur ona emanet..neyse kahvaltımı yapayım geleyyim hadi bana güle güleee

kızlar günaydın niye kapandı diğer topik anlamadım
batuşa çok geçmiş olsun allah korusun miniklerimizi.biz bir haftadır 12 de uyanıp 3 de uyuyoz sonra tekrar sabah 6 da ayaktayız akşama kadar okulda da sersem gibiyim of ya büyüdükçe dertleri de büyüyo.iştahsızlık sanırım çoğu kimsede var gelişimini zekasını etkileyecek diye korkuyorum çünkü 1 yaşına kadar aldığı besinler zekasını etkiliyomuş.anne sütü alanlar çok şanslı.

günaydın biz kahvaltımızı yaptık geldik kızımla..
irem hanım uykuya geçti..
bugün ilk defa tam anlamıyla kahvaltı verdim ireme braz peynir ve yumurta sarısından sonra..
şöyle hazırladım 1 çay kaşığı yumurta sarısı
1 çay kaşığı peynir
2 cicibebe
2 tatlı kaşığı pekmez
(ilk önce 1 tatlı kaşığı koydum çok katı oldu
bidaha ekledim tekrardan..)
irem yedi çok şükürrr
azcıkda su ekledim sonradan yutmakta zorlanıyordu..çok katı yiyemiyor kızım..
sizler nasıl hazırlıyordunuz?

bebek öpme karşılığı yeni topik açtık ne oluyo ben anlamadım be elifcim?

ilkecim iyi gezmeler sana, hastanedende iyi haberlerle dönersiniz inşallah
Olympos üzülme canım, şimdi diş yüzündende iştahsızlar bu dönem, alacağı vitamini alıyordur o zaten
takma kafana
neyse ben biraz çalışayım, sürekli internette işten atçaklar bu gidişle :)

yarasın iremimize afiyet olsun
ben anne sütü ekliyorum canım sulandırırken, birde pekmezli yemiyor bizimki çok tatlı sevmiyor
portakal suyuna karıştırıyorum bazen onuda sevdi
kayınvalidemde 150 ml. süte 5 tane cicibebe, peynir, yumurta koyuyor, iyice sulu oluyor biberonla içiriyor

yarasın iremimize afiyet olsun
ben anne sütü ekliyorum canım sulandırırken, birde pekmezli yemiyor bizimki çok tatlı sevmiyor
portakal suyuna karıştırıyorum bazen onuda sevdi
kayınvalidemde 150 ml. süte 5 tane cicibebe, peynir, yumurta koyuyor, iyice sulu oluyor biberonla içiriyor

tşkrler şeker teyzesi :)
peynir ve yumurtayı ne kadar koyuyor cnm?
bizimki kaşıkla yemeye bayılıyor onun için kaşıkla veriyorum
bnmde hoşuma gidiyor kaşıkla vermek:)

günaydın kızlar tekrardan, ilkecim inşallah iyi haberlerle gelirsiniz, biz de bi göz uzmanıyla konuştuk akşam antibiotikli damla verdi 15 gün kullanıcaz, masaja devam, 15 gün sonra kaşıntısı akıntısı rahatlamazsa tekrar bakıcak, zaten 1 yaşa kadar bişey yapılmıyomuş

olimpus canım, benim kız da öyle gece sürekli uyanıyo, hem de ağlayarak, açsa ağzına mamayı yetitirene kadar yıkıyo ortalığı, ya da sallayıp geri daldırmam gerekiyo, ve bütün bunları gözünü açmadan yapıyo, kendimi çook kullanılmış hissediyorum ama neyse , iştahsızlığı da o kadar sorun etmemek lazım, çünkü ihtiyaçları olan kadarını mutlaka alıyolardır

saadetcim maaşallah yarasın iremimize, çok çok yesin çabucak büyüsün, biz de çorbaya başladık bi de muhallebiye, dün azcık yoğurt verdim, bugün biraz daha fazla vericem bakalım umarım sorunsuz olur

selam kzıalr.. herkese güzel bir gün diliyorum.. batşua çok üzüdülm cnaım ya.. kıyamma ben ona:KK43:nasıl düşmüş yavrum.. yürüteç içn tek korktuum o benimde:KK43:neyse inş çabucak atlatır yavrum..

benim kzıda kahvaltıyı semiyor.. daha doğrusu içinde yumurta ve peynir olduğu için takılıyor boğazına:KK43:ilk 3,5 kaşık yiiyor sonra zorla:KK43:ne olcak bilmem.. bakıcaz bir hal çaresine..

benim kzıda kahvaltıyı semiyor.. daha doğrusu içinde yumurta ve peynir olduğu için takılıyor boğazına:KK43:ilk 3,5 kaşık yiiyor sonra zorla:KK43:ne olcak bilmem.. bakıcaz bir hal çaresine..

canı m benimkide öyleydi ne yap biliyomusun peynrle yumurtayıez az suda sonra süzgeçden geçir iyiceeze eze ozman kalmıyo yiyolar

günaydın kızlar tekrardan, ilkecim inşallah iyi haberlerle gelirsiniz, biz de bi göz uzmanıyla konuştuk akşam antibiotikli damla verdi 15 gün kullanıcaz, masaja devam, 15 gün sonra kaşıntısı akıntısı rahatlamazsa tekrar bakıcak, zaten 1 yaşa kadar bişey yapılmıyomuş

olimpus canım, benim kız da öyle gece sürekli uyanıyo, hem de ağlayarak, açsa ağzına mamayı yetitirene kadar yıkıyo ortalığı, ya da sallayıp geri daldırmam gerekiyo, ve bütün bunları gözünü açmadan yapıyo, kendimi çook kullanılmış hissediyorum ama neyse , iştahsızlığı da o kadar sorun etmemek lazım, çünkü ihtiyaçları olan kadarını mutlaka alıyolardır

saadetcim maaşallah yarasın iremimize, çok çok yesin çabucak büyüsün, biz de çorbaya başladık bi de muhallebiye, dün azcık yoğurt verdim, bugün biraz daha fazla vericem bakalım umarım sorunsuz olur
tşkr teyzesi:)
maşalalh azraya tam gaz devam yani :)
çorba ve muhallebiyi nasıl yaptın cnm?
ben gerçi daha hi muhallebi vermedim ama..
biliosun ireme evde yaptığım çorba ve sebze püresi yediremedim bi türlü
ondan soruyorum cnm

ezip vermiyor musun cnm?bak şekerkız sütüyle sulandırıyormuş öyle dene istersen

cennet bahçem ilk başatan benimkide hep hazır yiyodu sonra irmigi keşvettim çorbalaranı irmik kat biraz beyaz peynir tat veriyo çok seviyolar mulalbiyide suyla yapıyorum sona içinedevam maması katıyorum canım

saadet canım muhallebi dediğim milupanın sütlü pirinçlisi, daha evde yapmadım. çorbayı da klasik patates, havuç irmiği haşlıyorum, şimdilik patatesle havucun bir kısmını süzgeçten geçiripi karıştırıyorum biraz sulu kıvamda yani, ama bi kaç gün sonra hepsini blenderdan geçirip daha koyu kıvamda vericem

bu arada yazdım mı hatırlayamadım ama pınar çok geçmiş olsun batuşa, kıyamam yaa, aslında şimdiki yürüteçler daha güvenli gibi ama yine de oluyo demek ki :KK43:(

cennet bahçem ilk başatan benimkide hep hazır yiyodu sonra irmigi keşvettim çorbalaranı irmik kat biraz beyaz peynir tat veriyo çok seviyolar mulalbiyide suyla yapıyorum sona içinedevam maması katıyorum canım
sğl cnm deniycem
saadet canım muhallebi dediğim milupanın sütlü pirinçlisi, daha evde yapmadım. çorbayı da klasik patates, havuç irmiği haşlıyorum, şimdilik patatesle havucun bir kısmını süzgeçten geçiripi karıştırıyorum biraz sulu kıvamda yani, ama bi kaç gün sonra hepsini blenderdan geçirip daha koyu kıvamda vericem

3 ünü beraber mi haşlıyorsun cnm?
ilk sulu mu vermek lazım cnm?

zaten ilk bştan çok katı yemezler ne haşlayacaksan ilk önc erendele haşla daha çabuk oluyo rondodan geçir ilk baştan hiç bie bebek pitürlü yemez baktın biraz yogun olmuş sulu kat çokkatıda olmasın çok cıvıkta

X