2009 mart anneleri bebeklerimiz ve onların hareketlenmeleri

dilemin21

Guru
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2008
244
35
benim oğlan ayağını ağzına götürüp emiyor,başını göğsüne kadar kaldırıyor,uçak hareketi yapıyor,yüzüstü yatarken kafa önde gidip emeklemeye çalışıyo bi de sadece sağ taraftan yüzüstü ve sırt üstü dönebiliyo.popyu kaldırıp emeklemeye çalışıyo.sizin bebeklerden ne alem.halen oturamıyoruzz..............fisfisfis

canım benim oğluşta şu anda o kadar hareketlendiki, yüzüstü yatırınca tırtıl gibi cm cm ilerliyor kıvrıla kıvrıla, sırt üstü yatırınca kafasını kalırıp yumruklarını sıkıp kalkmak istiyor, desteksiz oturuyor 4-5 dakika, oturmayı çok seviyor, lambalar avizeler çok ikkatini çekiyor boş zamanlarında gözü sürekli tavanlarda :))))) herşeyi eline almak istiyor, önce bi bakıyor, o bakışı çok tatlı oluyor sonrada hızla ağzına götürüyor..... iki yanada önebiliyor, geceleride yana önük uyuyor zaten...

meraaalll benimki yan uyuyo düz uyuyoo sırt üstü sabah bıraktığım yerde bulamıyorum.onun için yer yatağı yaptımm.

canım benimkide ilk hareketlenmeye başladığında her şekilde uyuyordu geceleri, hatta çoğu kez yastıkta ayaklarını bulduğum oluyordu, ama son 1 aydır yana önük uyuyor elinide yastığın altına sokuyor, (bende öle uyuyormuşum eşim söledi sanırım bana çekmiş o huyu :))) )

ege 19 mart doğumlu.3.ayını doldurduğundan beri bildiğiniz yattığı yerden koşuyo çocuk.her tarafı ayrı oynuyor.acayip zorluyr kendini kalkmak için.öyle hareketli ki hiperaktiviteden korkuyorum ciddi ciddi

Kizimda ayni seyleri yapiyor ama oda oturamiyor :)))
islak mendil boxunun arkasindan kovaliyor o nerde o oraya dogru ilerlemeye calisiyor :)))

18 mart doğumlu benim kuzu, 3,5 aylıktan beri yüzüstü dönüyor,tekrar sırt üstü dönüyor yuvarlanıyor kafasını tamamenkaldırıyor belini de doğrultmaya başladı yakında kalkıp oturacak ayakta tamamen dik duruyor birkaç saniye düşmeden duruyor,sürünüp emeklemeye çalışıyor ellerini ileri doğru atıyor dizlerini büküyor göbeğini kaldırmaya çalışıyo fakat kaldıramıyor kaldırsa emekleyecek,bir de çok ses çıkarıyo sabahları uyutmuyo bizi nne diyor a yı çıkarmadan dedede diyorbir kaç saniye desteksiz oturuyor,ne bulursa ağzına götürüyor,ellerini vuruyor ah ah diyor...şimdilik bu kadar

X