2009 mart anneleri bebeklerinizin uyku düzenleri nasıl

dilemin21

Guru
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2008
244
35
benim oğlumda mart doğumlu yanlız hiç uyumuyo sizin durumlar nasıl uykular biraz düzene girdiimi.biz halen geceleri uyanıyoruz benimle oyun oyna diyo ya kafayı yiyecem.siz nasıl uyutuyosunuz bebekleriniz kendiliğinde mi uyuyyor yoksa başka yöntemlerlemi uyutuyosunuz.:bbo:

gerçekten güzel bir konu olmuş.çünkü aynı dertten bende muzdaribim.uyku düzenimiz oturmuyor 1 hafta öncesine kadar geceleri 2 defa kalkıyordu ama uyuyordu ama şimdi nerdeyse her saat başı uyanıyor benimde yorgunluktan sütüm azalıyor sanki ne yapacağımı şaşırdım beşiğinde sallıyorum olmuyor ayakta istemiyor. memede uyusun istiyor.çok sık ağlayarak uyanıyor dişimi çıkacak yoksa doymuyormu bilmiyorum.gündüz uyku düzeni hiç yok nasıl dayanıyor hiç bilmiyorum uykusuzluğa.bende cevapları merakla bekliyorum

bizimkide aynı önceleri gece hiç uyumuyordu çok şükür artık uyuyor ama bazen uyumasa daha iyi diyorumm.. tam uykuya dalıyorum uyanıyor.. zaten 12-1 gibi uyuyor en uzun uyuduğunda iki saat sonra kalkıyorr.. bazen saat başı uyaniyor..

bizim gündüz uykumuzun pek düzeni yok bu aralar ilk başlarda daha iyiydi şimdi yarım saat 1 saat anca uyuyo tek seferde ama gündüzleri uyumadığı için akşamları erkenden yatıyor sıpam gecede 1-2 sefer uyanıp emiyo ama geç ve karnını iyice doyurup yattıysa gece uyanmıyor

bizimde gündüz uykumuz pek yok 20 dk uyuyup kalkıyor kızım akşamda 11 de yatııyor önceden 2 kere kalkıyordu şimdi 2 saat 1 kalkıyor sabaha karşıda saat bası kalkıyor çok pitkin oluyorum sabahları.gece yatmadan kaşık mamsı veriyorum ama çok az yiyor emmek istiyor artık bi düzene girse şu çocuklar ya

önceleri uyku düzenimiz çok iyiydi 4 ay bitene kadar gece 1 kere uyanırdı o kadar
sonrasııı ne siz sorun ne ben söyliyim senağlama

Dogdugundan itibaren Aksam 22:30 yatar 1-2 gibi o uyanir emerdi sonralari ben o uyanmadan yanina sokulur emzirirdim sabah 6da uyanirdi zaman gectikte 3-4aylik olunca bu saatler uzadi ve saat 8-9 gibi uyanmaya basladi ama yatis saatleri ayniydi uyanir biraz oynar saat 10-11 gibi tekrar uyur saat 13de uyanir di... Ikinci uykusu saat 6 gibi 1,5saatti sonra saat 22:30tekrar uyurdu ama ne olduysa su bir haftadir oldu delirecemmm delikafadulden ....
Aksam 20-21gibi uyuyor saat 1-2 gibi uyaniyor yanina sokulmamda fayda etmiyor saat 3 gibi uyuyor sabah saat 7dedinmi ayakta 11e kadar sonra tekrar uyuyor delikafadulden saat 6 uykusu gine var... bir düzene sokmaliyim artik bundan sonra 21dedimi yatirmaya calisicamm INSALLAH hep devam ederde su aksam 1-2 uyanmalari olmazsa delikafadulden

gece 1,5- 2 gibi uyuyo 4 te uyanıyo.karnı doyunca 6 ya kadar uyuyo.sonra tekrar kalkıyo bi daha doyuyo ve 8 de tam kalkıyo bidaha uyumuyo.buna şükür diyorum çünkü bir ay öncesine kadar bu bile hayaldi bizim için.zamanla dahada düzelirler inşallah..

ggünü gününe tutmuyo gece 11:00 12:00 gibi uyuyo 1:30emiyo 4de gene emiyo 6:00 7:00gibi gene 9:30da uyanıyo bazen sapıttığı oluyo ama napalım buna şükür bebekler 3 ayda bir huy değiştirirlermiş düzene girene kadar sabır

Valla 6 ay bitti ama haaaala 2 saati geçik uyuduğum olmadı geceleri.. Gündüzde sürekli ilgi ve oyun istiyor.
Karnını doyurup yatırsamda aynı,huy edindi bence...
Anlıycanız uykuya öyle hasretimki... Yarasa oldum iyice..

benim oğlumda mart doğumlu yanlız hiç uyumuyo sizin durumlar nasıl uykular biraz düzene girdiimi.biz halen geceleri uyanıyoruz benimle oyun oyna diyo ya kafayı yiyecem.siz nasıl uyutuyosunuz bebekleriniz kendiliğinde mi uyuyyor yoksa başka yöntemlerlemi uyutuyosunuz.:bbo:

sorma canım yaa benimde aynı geceleri 20-30 defa kalkıyoruz belki... bide kendiliğinden hayatta uyumuyo illa emerken uyuyacak karnı aç değilse bile göğsümde uyuyacak, yoksa ortalık ayağa kalkıyo... nasıl düzene oturacak bilmiyorum... bazıları maşşaallah gece hiç uyanmıyormuş... bizim gündüz uykumuz bile 2-3 kere oda yarım saat... bide geceleri göğsümde uyumak istiyosenağlamasenağlama nasıl düzene sokacağım arkadaşlar ben bu uykuyu arkadaşlar????????

aslında arkadaşlar ilk 2-3 ay uyku probleminin olmayıp sonra sonra ortaya çıkmasının nedeni çok basit büyüdükçe bizi daha iyi tanıyorlar, oynamayı öğreniyorlar, anne kokusunu öğreniyorlar... haliyle emerek uyumak, yada kucağımızda uyumak gibi kendilerini rahat hissettikleri şekli seçiyorlar ben böyle düşünüyorum ne dersiniz???

son iki haftadır kafayı oynatmak üzereyim.öncesinde akşam 10da yatardı sabah 7de kalkardı deliksiz.ama şimdi saat başı kalkıyor çok şükür uyanmıyor emziğini verince hemen uyuyor ene.bir de 3-4 arası uyanıyor tam 1 saat kendi kendine konuşuyor.telsizden dinlemesi çok hoş oluyor ama:KK70: Allah kolaylık versin hepimize.bir de yatağından kaldırmamaya özen gösterin.bir gece eşim yanına gitmiş dayanamamış oynamış sevmiş zaten o günden sonra uyanmaya başladı.hemen değişiyorlar.uyumasa bile yatağında sallıyorum uyuyor bir zaman sonra.kucağıma falan alsam hiç uyumaz artık

X