2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kuzi

Guru
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2007
3.326
19
46
Arkadaşlar;

KK yönetimi herzaman kullandığımız "2009 Ocak anneleri buraya"sayfasının, mesaj sayısının normalin üstüne çıkmasından dolayı, mesajları silmek yerine yeni bir sayfa açmamız ve ordan devam etmemiz isteğinde bulunmuş. O nedenle artık burda devam edelim, diğer sayfamız arşivlenecekmiş. Bilginize kaydirigubbakcemile

Önceki sayfadan alıntı yaptım

kontolümüz vardı bugün, bebek iyice aşağıya inmiş dedi doktor, ama bebek daha 2700, 3200 gibi doğar dedi normal zamanında gelirse o da 27 ocak dedi, daha çook var yani, sezeryan istersem de yine haftaya karar verebilirmişiz bizden bu kadar kızlar..ha bi de bol bol süt içmeliymişim normal doğumda kasılmaların şiddetini azaltıomuş

Alisha ikisinin ortası 3 kg doğarsada gayet iyi, sağlıklı olsun yeterki, sütün kasılmaları azalttığını ilk defa duyuyorum.

kızlar merhaba,
ela arkadaşımız aradı bugün,çarşamba günü dr a kontrole gittiğinde,sıvısında azalma olduğu görülmüş,iddrar yolu enfeksıyonuda olduğundan dr bebeği takip etmek istemiş,henuz 36 haftalık olduğundan,hemen yatış vermiş elaya,ewe gidip eşyalarını bile almaya müsade etmemeiş,anlıyacağınız çarşambadan berı hastanede yatıomuş,şu an için bir problem yokmuş,bize haber wermek istemış merak etmeyelim die,

Sağol Ezracım, bende onu merak ediyodum, kontrole gitmişken doğurdu sanmıştım. inşallah herşey yolundadır.

Kızlar bu arada şubat anneleri doğurmaya başlamış bile yaw maşallah

selamlar ela arkadaşımızada geçmişler olsun..
doktor banada suyunu az gördüm ama doğuma kadar idare eder demişti.. bende öyle dedi diye pek telaşlanmamıştım ama ela arkadaşımızı neden hastaneye yatırmışlarki şimdi içime kuşku düştü ya senağlama
bendede idrar yolu enfeksiyonu vardı ama geçti çok şükür..
3 gün kaldı kontrolüme beklesemmi yoksa telaşamı versem kafam karıştı şimdi benneyaptımki
bana akıl verirmisiniz kızlar lütfen

selamlar ela arkadaşımızada geçmişler olsun..
doktor banada suyunu az gördüm ama doğuma kadar idare eder demişti.. bende öyle dedi diye pek telaşlanmamıştım ama ela arkadaşımızı neden hastaneye yatırmışlarki şimdi içime kuşku düştü ya senağlama
bendede idrar yolu enfeksiyonu vardı ama geçti çok şükür..
3 gün kaldı kontrolüme beklesemmi yoksa telaşamı versem kafam karıştı şimdi benneyaptımki
bana akıl verirmisiniz kızlar lütfen

telaşlanma bence..ela arkadaşımızın durumu daha farklıdır mutlaka, geçmiş olsun ona bu arada..sana gelince; doktorunu dinle, bol su ve sıvı al, kafanı rahat tut yerimseniben

elif,
ela nın durumu farklı biraz,onun bebeği tüp bebek,hem su an 36. haftanın içinde,ela 37. haftasında doğum yapacak zaten, dr u o yüzden titiz dawranıo , telaş yapma hiç

bu arada ela ile tekrar konuştuk yarım kalmıştı,pazartesı dr tahlil yapacakmış ona göre pazartesı yada salı sanırım doğum yapacak ela da,

yeni sayfamız hayırlı olsun:))
aman diyeyim kızlar o duruo,bu bööle demeyin suyu az olan doktoruna hergün gitsin Allah korusun bakın ben az kalsın kaybedecekmişim kızımı yeter yeter dediler de..gözünüz korkmasın ama herşeyi de Allaha bırakmayın derim ben....

iyi AKŞAMLAR kızlarrr
bende çarşamba günü sezeryanla bebeğime kavuşacağım inşallah
dualarınızı benim için de eksik etmeyin
lajoconde haber ver demiştin ya işte bizim durum böle kongre öncesi olacak

merhaba bayanlar..
bana da doktor suyu azalmış çok dikkatli ol hareketlerini sürekli takip et dedi..çok korkuyorum ya gece sürekli uyandım hareket ediyormu diye.bir ara hareket etmiyordu tam bir saat göbeğimde elimiz bekledik.tam doktora gidecekken uyandı beyfendi..sağlıcakla doğursaydık bebişlerimizi...
inanna seninde mi su azalmasından erken alınmıştı bebek.doktora salı günü gideceğim bu suyun artma ihtimali yok mu?bizim suyumuz borsayı geçti valla,beşinci ayda da fazla çıkmıştı.bir ay onu dert etmiştik..

canım ilk önce kasma kendini ama dikkatli ol,suyu arttırmanın bi çaresi yokmuş,sezeryan günü ben de sormuştum!!evet suyum nerdeyse yokmuş halbuki 2 gün önceki ultrasonumda herşey normaldi!!! bu sebeple alındı bebeğim,riske girmiş:KK43:(
sen de kilo alımı falan nası,ii ilerliosa çok büyük bi sorun yok heralde...ii bakın kendinize:))

herkese iyi geceler artık uykular hepten azaldı bunların bebeklerle gelecek olan gece nöbetlerine bir nevi hazırlık olduğunu düşünüyorum yüce Allah nelere kadir.su azalma durumu ile ilgili birşey sormak istiyorum bazen su öyle tahmin ettiğimiz gibi birden boşalmıyormuş azar azar tuvalete çıkar gibi azalabilirmiş bunu gerçek idrardan nasıl ayıracağımı bilen varmı?

teşekkür ederim içimi rahatlattınız aycatekin & ezra2001 a.s. a.s.

günaydın k nın en güzel anne leri en güzel anne adayları umarım güzel bir gün geçirirsiniz dr a gidecekler hayırlı haberler alsınlar bugün dopum yapacaklar varsa hayırlı doğumlar rabim sağlıcakla bebeklerizizi kucağınıza aldırsın ev kalabalık vede misafir olduğundan sürekli giremyorm arkadaşlar ama hep aklımdasınız oğlumla sizi çok sevyoruz hepiniz iyiki varsnız

merhaba arkadaşlar henüz bende doğum yapamadım cuma günü doktora gitiiğimde açılmam olmadığını eğer bebek gelmezse suni sancıda veremeyeceğini söyledi suyum azalmaya başlamış yarın yine gidicem sezeryan istemiyorum sizce normal olurmu suni sancıyı denesek mi birde tuvalletten sonra kalktığımda ayaklarımdan su geldi 3 kez acaba suyum mu geldi ama aynı gün içinde değil ayrı günlerde nst de iki sancım çıkmıştı arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum

günaydın ocak anneleri nasılsınız bakim ...bende cok sık giremiyorum ama aklım hep sizde dogurmayan arkadaslarda dogursunlar da eskisi gibi toplanalım artık özledim hepinizi...dün oglusumun göbegi düştü ilk banyosunu yaptırdık kameraya cektik cok tatlıydı onu seyretmeye doyamıyorum ama daha doya doya öpüp koklayamadım canını acıtırım diye harika bir duyguymus bu yaaaa...babamızda bu kıs evde üç kişi müthüş bir ask yasıyoruz hep yatagının basındayız....etrafı inceliyo oglusum bizde eşimle selam dünyalı biz senin annen ve babanız diyoruz :))içinde diyodur bizim oglan bu deliler de kim diye:))

Ayyy ne güzel anlatmışsın montesori.... Bizim ufaklıktan tık yok hala... Sanırım benimle aynı dün doğmak için bekliyor... 15 Ocak da doğuracağım galiba ben....

çok hoşsun montesori :)) Allah mutluluğunuzu daim etsin, darısı başımıza..bu teşekkürler neden kaybolmuşki, teşekkür edemiyoruz kimseye..

elifcim ne demek, birbirimize destek olmak için buradayız..hepimiz bu süreç içerisinde vesveselenip duruyoruz kimi zaman..annelik bu heralde, şimdiden moda girdik, bakalım doğduktan sonra nelere hop oturup hop kalkıcaz :)

Rabbim doğanları, ha doğdu ha doğacak olanları, yani meleklerimizi korusun bir ömür boyu..

kızlar, balım vardı antalya-kaş tan..doğuma gideli çok oldu..haber çıkmadı hiç, merak ettim..var mı bi bilgisi olan..

selam kızlar bende pek giremiyorum oğlanla uğraşmaktan emzir gaz çıkart altını temizle giydir uyut hadi sil baştan tekrar tekrar derken hiç vakit kalmıyor valla

doğum yapacak arkadaşlar doğum haberlerinizi bekliyoruz hayırlısı ile

ramitep canım bence doktoruna bir danış hayatım belki de gelen suyundur

balımı bende merak ediyorum o gün bugündür yok teli falanda yok ki arayalım olan arkadaşlar varsa bir arasınlar

X