2011 aralık anneleri zayıflıyor ,süt olsun kg olmasın hadi bakalım

ayyildizim

1รεռ1ъεռ 2'&#138
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2010
3.349
7
kızlar menülerinizi burdan paylaşabilirsiniz ,nicklere göre kg tablosunu burdan oluşturucam , :KK52:

Ender Saraç emziren anne diyeti

Pazartesi ; sabah kahvaltısında 1 bardak süt (şekersiz), 1 adet yumurta, 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir, 1 dilim kepek ekmeği, ara öğünde 1 adet yeşil elma, öğle yemeğinde 1 porsiyon etli türlü (yağsız), 1 ufak tabak makarna (yağ ilave edilmeden haşlanmalı), 1 kase yoğurt, 1 dilim kepek ekmeği, ara öğünde 1 dilim kepek ekmeği ve 1 dilim beyaz peynir, akşam yemeğinde 1 kase domates çorbası, 1 porsiyon balık ızgara, salata (limitsiz yenilebilir), meyve aynı şekilde limitsiz yenilebilir.

Salı ; sabah kahvaltısında 1 bardak süt (şekersiz), 1 adet yumurta, 1 tatlı kaşığı bal, 1 dilim kepek ekmeği ve 1 adet domates, ara öğünde 1 adet muz, öğle yemeğinde 1 porsiyon etli taze fasulye (yağ konmadan hazırlanacak), 1 porsiyon pilav yağsız, 1 kase komposto (sakarin ile tatlandırılacak),1 dilim kepek ekmeği, ara öğünde 1 adet yeşil elma, akşam yemeğinde 1 kase tarhana çorbası, 6 adet ızgara köfte, 1 tabak püre, 1 kase yoğurt, 1 tabak kayısı, yatmadan 1 saat kadar önce 1 bardak süt (şekersiz)

Çarşamba ; sabah kahvaltısında 1 bardak taze sıkılmış portakal suyu, 1 dilim beyaz peynir, 1 adet yumurta, 1 dilim kepek ekmeği, ara öğünde 1 adet muz, öğle yemeğinde 1 tabak taze etli bezelye, 1 kase cacık, 1 ufak dilim börek, 1 kase komposto (sakarin ile tatlandırılmış), 1 dilim kepek ekmeği, ara öğünde 2 top dondurma, akşam yemeğinde 1 kase yayla çorbası, 1 tavuk but haşlama (derisiz), 2 adet havuç, 1 adet domates, 1 adet salatalık ve birkaç yaprak maruldan oluşan salata tabağı, yatmadan 1 saat kadar önce 1 bardak süt (şekersiz)

Perşembe ; sabah kahvaltısında 1 adet yumurta, 1 dilim beyaz peynir, 1 adet domates, 1 dilim kepek ekmeği, bir bardak bitki çayı, ara öğünde 1 adet muz, öğle yemeğinde 1 porsiyon barbunya pilaki, 1 dilim kepek ekmeği, bol yeşil salata, 1 ufak kase kaymağı alınmış yoğurt, ara öğünde 1 bardak taze sıkılmış portakal suyu, akşam yemeğinde 1 porsiyon bonfile, 1 adet patates haşlanmış, 1 tabak taze fasulye, 1 kase cacık, 1 dilim kepek ekmeği, 1 adet domates, yatmadan 1 saat kadar önce 1 bardak süt (şekersiz)

Cuma ; sabah kahvaltısında 1 bardak süt (şekersiz), 1 adet yumurta, 1 dilim beyaz peynir, 1 dilim kepek ekmeği, bitki çayı (şekersiz), ara öğünde 1 adet yeşil elma, öğle yemeğinde 6 adet yağsız kıyma ve az ekmekle yapılmış ızgara köfte, 1 ufak kase kaymaksız yoğurt, 1 tabak süt ile hazırlanmış püre, 1 adet portakal, ara öğünde 1 adet muz, akşam yemeğinde 1 kase mercimek çorbası, 1 tavuk göğüs haşlama (derisiz), 1 tabak taze fasulye, 1 kase cacık, 1 adet elma ve portakal, yatmadan 1 saat kadar önce 1 bardak süt (şekersiz)

Cumartesi ; sabah kahvaltısında 1 dilim kepek ekmeği, 1 bardak süt (şekersiz), 8 adet siyah zeytin, 1 dilim beyaz peynir, 1 adet mevsim meyvesi, ara öğüde 2 top dondurma, öğle yemeğinde 1 tabak yağsız et ile yapılmış türlü, 1 kase cacık, 1 ufak tabak yağsız pilav, 2 adet portakal, ara öğüde 1 bardak az tuzlu ayran, akşam yemeğinde 1 dilim kepek ekmeği, 1 adet alabalık haşlama, 1 adet domates, 2 adet havuç, 1 adet salatalık, birkaç maruldan oluşan tabak, 1 ufak tabak yağsız makarna, yatmadan 1 saat kadar önce istediğiniz meyvelerden oluşan meyve tabağı

Pazar ; sabah kahvaltısında 1 bardak süt (şekersiz), 1 dilim kepek ekmeği, 1 dilim beyaz peynir, 1 adet domates, ara öğünde 1 adet muz, öğle yemeğinde 1 tabak taze bezelye, 1 dilim kepek ekmeği, 1 kase cacık, 2 adet havuç, 2 adet domates, 1 adet haşlanmış patates, ara öğünde 1 adet elma ve portakal, akşam yemeğinde 1 kase domates çorbası, 1 porsiyon bonfile, 1 dilim kepek ekmeği, 1 patatesten püre, 1 adet domates, 1 adet salatalık, 1 adet havuç ve 1 adet muz, yatmadan 1 saat kadar önce 1 adet muz

ben begenmedim.. sut doktorumun ilk yasakladigi sey..yerine rezene cayi koyarsam belki...

ya benım yemeklerle ılgılı sıkıntım yokta yanı onları cok fazla yemıyorum ama hamur işi ve cukulatayı cok tüketiyorum onlar kılo yapıyor bana birde süt olsun diye hergun kuru incir içine ceviz koyup,hurma,pekmez,tahin helvası falan tuketiyorum ee bunlarda kalorısı yuksek şeyler onun için habire kılo almaya devam ediyorum:KK43: hamur işi ni de yemeden olmuyor mısafıre yapıyorsun bakıp seyretmek olmaz onlarla yıyorum sonrada kalanları gelıp gıdıp yıyorum nolcek böyle bılmemm:KK52::KK52::KK52::KK52:

biyerden başlamak lazım kılo vermek için bundan sonra daha dikkatttt edicemmm inşallah tabiii:KK76::KK76::KK76:

bende abur cubur tüketiyorum yaa her seferinde yemiycem diyorum artık ağzıma almıycam diyorum ama yiyorum..biraz azalttım ama hiç yememeliyim hem bana hem bebeğime bi faydası yok ne yapsam...kiloları vermek istiyorum..

kızlar, ben haftaiçi kahvaltımı bile zor yapıyorum, tek karnım doysunda ne bulursam hemen yiyorum. oğluşum, her dakka beni yanında istiyor, birde tekim zor oluyor haftasonları eşimde evde olunca, çocuğu ona veriyorum bende detaylı bir kahvaltı masası hazırlıyorum, hafta içinin acısını çıkartıyorum :) genelde kahvaltılarıma ağırlık veririm, gün içinde de bol su içiyorum. şükür oğluma yetecek kadar sütüm oluyor. kilolarda gitti sayılır, sadece 3 kilom kaldı.

ben doğumla birlikte 10 gitti,5 aydır 5 gr bile vermemişim diyom,ama diyet miyet okuyunca ne kadar çok yediğimi farkettim:KK1::KK1::KK1:aynı hamileliğimdeki gibi tıkınıyom,en azından hiç almamışm:KK1::KK1::KK1::KK1:göbüşümde duruyo,artık yürüyüşe başlayacam,havalar ısındı bebek arabası alıp,kızımı içine koyup serinlikte gezdireyim artık,buralar bayağı sıcak,face msn yasaklı burda,kamu olduğu için,onun için burdan yazabilirim sadece size,bi de hotmailden anca,buna da şükür hepinizi çok özledim,bebişleri büyütüyoz zorlukları da bitecek zamanla hergeçen gün daha güzel olacak:KK16::KK16::KK16::KK16:

bende 58 kiloyla hamile kaldım 74 ile doğuma gittim şu an 65 kiloyum bu kiloya ilk haftalarda düştüm ve sonrasında hiç kıpırtı yok şu an beyaz ekmek yemiyorum şekerli gıdalar fazla tüketmiyorum normal yemeğimi yiyorum ama dikkat ederek işe yürüyerek gidip geliyorum ama hala bi değişim yok böyle mi kalıcam acaba :KK43:(

ben 74 le doğuma gittim şimdi 58.5 kiloyum.geriye son 5 kilo kaldı.temmuza kadar vermem gerek ama iki haftadır gr oynamıyor.duraklama dönemindeyim sanırım

zayılıyoruz :KK70: dogum yapalı neredeyse 6 ay olacak kaldı 6 ay :) anca 1 senede verıyoruz aldıgımız kıloları gayret gosterelım + jımlastık ıse yarıyor

bende verdim külo ama sezeryandan dolayı resmen dikiş bölgemle göbeğim arasında kaldı fazlalıklarım

gebe kalmadan 57 dogum yaotımda 85 kıloydım 28 kıloya yakın aldım :S suan 63 e dusdum yasasınnn az kaldı hadı gayret gosterecegım 6 kıloyu daha verecegım :KK70:

69 a hamile kaldım,74 le doğuma gittim,doğumdan 2-3 hafta sonra 64 tüm,8 ay bitti halen 64-65 geliyom,ne verdim ne aldım,ama götürüyom aşureleri kazan kazan,hamilelikteki gibi tıkınıyom:KK1::KK1::KK1:

Ya bu kilolar bu basliga hic yakismiyo ben soyliymde ortam senlensin birazcik
Ben 83 le hamile kaldim 93 le dogum yaptim oda erken 34 haftalikken devam etseydim allah bilir ne olurdu. Sonra 84 e dustum hemen ama oglum hastanede kaldi bir ay bende sut olsun diye bol bol yedimm vee sonuc tekrar 93 kilo simdi 87 kiloyum ama veremiyorum.cunku spor yapamiyorumbi turlu.ama artik kiyafetlerime girememekten cok sikildim ve spor yapicam deli gibi

69 a hamile kaldım,74 le doğuma gittim,doğumdan 2-3 hafta sonra 64 tüm,8 ay bitti halen 64-65 geliyom,ne verdim ne aldım,ama götürüyom aşureleri kazan kazan,hamilelikteki gibi tıkınıyom:KK1::KK1::KK1:

yaşasın dün 61.7 geldim bu tempoyla 1 haftada vermişim kilo,göbüş te hiç kalmamış inanmıyom,2 ay önce gören hamile sanıyodu:KK76::KK76::KK76:

X