2012 Haziran Annelerinin paylaşım alanı...

kesinlikle geç kalmadın. önünde koca bir yaz var. Zaten küçükken çok anlamıyolar, şimdi daha merakla inceler çevreyi. Kendini üzme annesi :KK66:

sağolasın :)...
Evet birşey anlama yaşı daha yeni geliyor da, ben güneş ve açık havadan faydalanma açısından geç mi kaldım sormuştum canım?
Tabi ki hep ihtiyaç var ama şuana kadar ne kadar geç kaldım acaba :KK43:
az çıkmakla

sağolasın :)...
Evet birşey anlama yaşı daha yeni geliyor da, ben güneş ve açık havadan faydalanma açısından geç mi kaldım sormuştum canım?
Tabi ki hep ihtiyaç var ama şuana kadar ne kadar geç kaldım acaba :KK43:
az çıkmakla

bukadaer buyutmen gerekmıyor sadece ortama uyum saglamakta bıraz zorlana bılır okadar onun dısında buyuk bır etkısı yoktur .dert etme ama cocuguda artık eve hapsetme bence . cocuklar kesvederek buyurler ve gelısırler sen eve kapalı buyutursen ınsanlara ıletısım kurma sorununa kadar bırcok sorun yasar buyudugunde.

bukadaer buyutmen gerekmıyor sadece ortama uyum saglamakta bıraz zorlana bılır okadar onun dısında buyuk bır etkısı yoktur .dert etme ama cocuguda artık eve hapsetme bence . Cocuklar kesvederek buyurler ve gelısırler sen eve kapalı buyutursen ınsanlara ıletısım kurma sorununa kadar bırcok sorun yasar buyudugunde.

anlıyorum. Bu açıdan geç değil çok şükür.
Ben güneş d vitamini açısından her çocuk kadar faydalanamadı mı diye endişeliyim.
Bu kadar büyütmemin sebebi de,
meğer güneş d vitamini imiş ben bunu bilmiyordum biride çıkıp söylemedide.
Uzun zamandır görmediğim ziyaretine gittiğim bir abla(hemşire kendisi) güneşe çıkarıyomusun dedi laf arası....

Sonra netten araştırdım 6 aya kadar şukadar güneş, 6aydan sonra şukadar güneşe çıkarmalı , vesair ...diyordu. Benimde içim sızım sızım sızlayıverdi hem bilmediğimden hem hastalık sebebi hem kötü günler sebebi vs. özellikle çıkaramadım ozamanlar.
Arada bir çıktık,gerektiği kadar yada her çocuğun havalandırmaya çıkması kadar değildi...
Bilmem anlatabiliyormuyum. :KK43: öyle işte

arkadaşlar bana ankarada önerebileceğiniz bir dktor varmı eryaman etimesgut sincan tarafında bende 2012 haziran annesiyim 1 yaş kontrolüğmüz yapılacak ama doktorumuz doğum iznine ayrılmış akay hastanesindeydi ama şimdi daha yakın bir çevrede arıyorum doktor yardımcı olursanız sevinirim

herkese merhaba

oğlum 14 aylık oldu ve bazen küçüklüğünü özleyip diğer annelerin konularını okuyorum=)

sizin konuda da D vitamini gündeme gelmiş, birkaç naçizane öneri de ben yazmak istedim

ilaç kullanmayı oldum olası sevmediğimden oğluma takviye amaçlı verilen damlaları iyice araştırmadan kullanmadım
Devit de bunlardan biriydi. gerek yerli gerek yabancı kaynakları araştırdığımda türkiye gib yılın yarısnı günşli geçiren bir ülkede cilt rengine göre günde 10dk yarım saat arası güneş almanın yeterli olacağı konusunda ikna oldum
Dvitamini zaten depolanan bir şey o nedenle kışın da damla kullanmaya gerek görmedim

bugüne dek hiç damla kullanmamış ve çocuğunu düzenli olarak güneşe çıkarmamış olan arkadaşım, endişe etme ama önümüzdeki yaz günlerini verimli geçirmeye çalış
güneşin en zararlı lduğu öğle saatleri dışında sabah akşam bıdığını da alıp parka çıkar bence
hem diğer çocukları görür farklı şeyler öğrenir hem de güneşten faydalanır

maalesef doktorlar bilgi vermek yerine sadece ilaç veriyor o nedenle sıkma canını bunun adı cahillik değil ki anlatmazlarsa ya da kulağına bir yerden çalınmazsa nereden bileceksin

ben oğlum 9aylık olana dek işe dönmediğimden bu tip konuları araştıracak çok fırsatım oldu ve arkadaşlarımın önerisiyle blog yaptım

bebek beslenmesi ve sağlığıyla ilgili konuları doktor,diyetisyen ve gıda mühendisi birkaç uzmanın kontrolünden geçirerek bu hafta yayınlayacağım ama halihazırda evde peynir, ekmek, yoğurt yapımı gibi konularda yayınlarım mevcut

hayatozsoyler.blogspot.com adresinden siteye erişebilirsiniz. ufacık da olsa bir faydam olur umarım

bu arada sizin bebişleriniz de yaşını dolduruyor ara. koltuklarınızı değiştirmeye başlamışsınızdır
bir otomotivci olarak imkanınız varsa geriye dönük koltuklarla devam etmenizi öneririm
Rabbim göstermesin ama önden çarpma şeklindeki kazalarda öne dönük koltuklar çocuğu koruyamıyor ve Türkiye'de ticari sebeplerden dolayı maalesef heryerde öne dönük koltuklar var =(
Öne dönük alacaksanız da en azından başının çevresinde destek olsun . genelde bu konuda da rahat etsin diye yayla gibi geniş alınıyor ama kafasının sağa sola savrulmaması açısından destek önemli

oto koltuklarıyla alakalı yazımı da aşağı ekliyorum

sağlıkla büyüsünler inşallah

hayat ÖZsöyler: Yolculukta Çocuk Güvenliği - Geriye Dönük Araç Koltukları

herkese merhaba

oğlum 14 aylık oldu ve bazen küçüklüğünü özleyip diğer annelerin konularını okuyorum=)

sizin konuda da D vitamini gündeme gelmiş, birkaç naçizane öneri de ben yazmak istedim

ilaç kullanmayı oldum olası sevmediğimden oğluma takviye amaçlı verilen damlaları iyice araştırmadan kullanmadım
Devit de bunlardan biriydi. gerek yerli gerek yabancı kaynakları araştırdığımda türkiye gib yılın yarısnı günşli geçiren bir ülkede cilt rengine göre günde 10dk yarım saat arası güneş almanın yeterli olacağı konusunda ikna oldum
Dvitamini zaten depolanan bir şey o nedenle kışın da damla kullanmaya gerek görmedim

bugüne dek hiç damla kullanmamış ve çocuğunu düzenli olarak güneşe çıkarmamış olan arkadaşım, endişe etme ama önümüzdeki yaz günlerini verimli geçirmeye çalış
güneşin en zararlı lduğu öğle saatleri dışında sabah akşam bıdığını da alıp parka çıkar bence
hem diğer çocukları görür farklı şeyler öğrenir hem de güneşten faydalanır

maalesef doktorlar bilgi vermek yerine sadece ilaç veriyor o nedenle sıkma canını bunun adı cahillik değil ki anlatmazlarsa ya da kulağına bir yerden çalınmazsa nereden bileceksin

ben oğlum 9aylık olana dek işe dönmediğimden bu tip konuları araştıracak çok fırsatım oldu ve arkadaşlarımın önerisiyle blog yaptım

bebek beslenmesi ve sağlığıyla ilgili konuları doktor,diyetisyen ve gıda mühendisi birkaç uzmanın kontrolünden geçirerek bu hafta yayınlayacağım ama halihazırda evde peynir, ekmek, yoğurt yapımı gibi konularda yayınlarım mevcut

hayatozsoyler.blogspot.com adresinden siteye erişebilirsiniz. ufacık da olsa bir faydam olur umarım
şimdi gördüm yanıtınızı.. faydanız olmaz mı ? Allah razı olsun önemle ciddiyetle yanıt verdiğiniz belli... çok teşekkür ederim.. blogunuzu takip etmek isterim:KK54:

Son düzenleme:
Kızlar oğlum 10 gün sonra 3 aylık olacak...En son kontrole gittiğimizde boyu 63 kilosu 6 dı..Bana zayıf geliyor cok ya sizce normal mi?

slm kizlar aramizda antalyadan bi arkadas vardi ona bisey sormam gerekte suan burda mi acep rumuzunu hhatirlamiyorum da

Selam kizlar cocuk gelisimlerini nasil acaba

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaşlar merhaba,
Yaş günleriniz geldi çattı bile :) Bebekleriniz için sayfamı ziyaret edebilirsiniz...

Muhteşem doğum günleri facebook sayfamda arzu edenler olursa özelden link verebilirim :KK66:

mrb.arkadaşlar bende yarın sabah doğuma gidiyorum ama içimde bi korku var doktor suyumun fazla olduğunu ve doğumda sorun olabileceğini bi ihtimal olarak söledi. ihtimal ama bu beni çok üzdü aranızda suyu fazla olup doğum yapanlar varsa yorum yaparmısınz
Sonuç nedir acaba

X