2013 Mayıs KPDS'ye Birlikte Hazırlanalım

Bayanlar bende 2013 KPDS ye hazırlanmak istiyorum. Benide alır mısınız aranıza? İnşallah totomu koltuktan kaldırabilirsem başlicam... Burada anlamadığımız çözemediğimiz sorular olursa paylaşabilir miyiz peki :44:

He bu arada KPDS den 68 almıştım en son :KK43:

Hoş geldin canım:KK16:tabi ki alırız gerçi başlığın sahibi ortalarda yok bende öylece başlığa daldım ama:KK1:
bence paylaşalım konular hakkında bilgi sahibi arkadaşlarımızda yardım ederse şahane olur:KK17:
maalesef ben ilk defa gireceğim:18:

Merhaba hoş geldin:KK3:
Azimli olman çok güzel aralarda herkesin motivasyonunun düştüğü zamanlar oluyor ama sürekli devam edeceğini sanmıyorum yoksa zaten başlamak için bir adım atmazdın ki sen daha fazlasını yapmışsın şimdiden 300 kelime çoo..k iyi hele de gramer bile yarılanmış ben bu tabloda motivasyon kaybedici bir durum göremiyorum :KK16:
bende netteki videoları izliyorum zamanım olduğunda soru çözmeye çalışıyorum ama kpss yüzünden pek zamanım kalmıyor şimdi 2 aylık program çıkardım tamamladıktan sonra ocak ayında kpds ye daha fazla zaman vereceğim kasıma kadar da yetiştirebileceğimi düşünüyorum umarım hepimiz istediğimiz puanları alırız:KK17:

Teşekkür ederim canım inşallah motivasyonumu ve çalışma şevkimi hiç kaybetmeden ulaşıcam istediğim puana bugün mesela gramerden bir kaç konu daha bitirdim bi taraftanda küçük notlar çıkarıyorum ezberlenecek veya ipucu kısımlarını kendime yoğun bir çalışma planı hazırladım gramer haftaya bitecek ve sonrasında kelime ezberlemeye ağırlık vericem

Teşekkür ederim canım inşallah motivasyonumu ve çalışma şevkimi hiç kaybetmeden ulaşıcam istediğim puana bugün mesela gramerden bir kaç konu daha bitirdim bi taraftanda küçük notlar çıkarıyorum ezberlenecek veya ipucu kısımlarını kendime yoğun bir çalışma planı hazırladım gramer haftaya bitecek ve sonrasında kelime ezberlemeye ağırlık vericem

inşallah canım gerçekten çok iyi ilerlemişsin :KK16:
hangi kaynaklardan çalışıyorsun? mesela günde kaç kelime ezberlesek verimli olur?
bir de son sorum günlük kaç saat çalışıyorsun?:KK17:

inşallah canım gerçekten çok iyi ilerlemişsin :KK16:
hangi kaynaklardan çalışıyorsun? mesela günde kaç kelime ezberlesek verimli olur?
bir de son sorum günlük kaç saat çalışıyorsun?:KK17:

ben internetten uzaktan eğitim videolarıyla çalıştığım için hızlı ilerliyor kesinlikle tavsiye ederim çünkü bende biraz dikkat dağınıklığı var 15-20 dk dan sonra sıkılıyorum konsantrasyonum kayboluyo bu yöntemde çok sıkılmıyorum
günde kaç kelime diye sınırlamıyorum kendimi bazı kelimeler var hikayeler uydurarak ezberlediğim onlardan günde 500 tane bile ezberlenir ama asıl mesele zarfları phrasal ları falan ezberlemekte onlara görsel işitsel teknikler zor uygulanıyor

günde kaç saat çalıştığıma gelirsek valla değişiyo canım ya benim bide çocuk olduğu için oturuyorum 15 dk çalışıyorum geliyo yanıma yarım saat onunla ilgilenmek zorunda kalıyorum bidaha oturuyorum 1 saat çalışıyorum falan :KK70: ama tahmini toplarsak 3-4 saat çalışıyorum bide kelime ezberlemek zevkli öyle otur şukadar saat başına çalış değil tv izlerken bile elimde kelime listeleri var

arkadaşlar beni de alın aranıza. ben 2009 da ptt ye atandım şu an bebeğim için ücretsiz izindeyim mayıs sonuna kadar bu süreyi boş geçirmek istemiyorum. kpds üds ve alese hazırlanmak istiyorum. üds ve ales yüksek lisasn için özel üniversite olacak büyük ihtimalle ama ales 80 alırsam indirim alırım. asıl hedefim kpds kurum içinde yükselme sınavlarına puan katıyor ve dil tazminatı alabileceğim. tek ve en büyük sorunum nerden başlayacağımı bilemiyorum ve bu başlığı gördüğüme gerçektenm çok sevindim. Takım arkadaşalrına ihtiyacım var:):)

ben internetten uzaktan eğitim videolarıyla çalıştığım için hızlı ilerliyor kesinlikle tavsiye ederim çünkü bende biraz dikkat dağınıklığı var 15-20 dk dan sonra sıkılıyorum konsantrasyonum kayboluyo bu yöntemde çok sıkılmıyorum
günde kaç kelime diye sınırlamıyorum kendimi bazı kelimeler var hikayeler uydurarak ezberlediğim onlardan günde 500 tane bile ezberlenir ama asıl mesele zarfları phrasal ları falan ezberlemekte onlara görsel işitsel teknikler zor uygulanıyor

günde kaç saat çalıştığıma gelirsek valla değişiyo canım ya benim bide çocuk olduğu için oturuyorum 15 dk çalışıyorum geliyo yanıma yarım saat onunla ilgilenmek zorunda kalıyorum bidaha oturuyorum 1 saat çalışıyorum falan :KK70: ama tahmini toplarsak 3-4 saat çalışıyorum bide kelime ezberlemek zevkli öyle otur şukadar saat başına çalış değil tv izlerken bile elimde kelime listeleri var

bakalım canım biraz kendim çalışacağım yeterli gelmezse yardım almayı düşünüyorum
şimdi baktım şöyle bir site buldum
KPDS - ÜDS İngilizce Kelimeleri Ezberleme Programı - A Harfi Testleri - ingilizcekelime.ORG
kpds kelime testi yapıyor her harften bilemediğin kelimeleri tekrar soruyor

sorularımı cevapladığın için çoo..k teşekkürler, heves geldi bende şu kelime
listeme yavaştan başlayacağım:KK17:

arkadaşlar beni de alın aranıza. ben 2009 da ptt ye atandım şu an bebeğim için ücretsiz izindeyim mayıs sonuna kadar bu süreyi boş geçirmek istemiyorum. kpds üds ve alese hazırlanmak istiyorum. üds ve ales yüksek lisasn için özel üniversite olacak büyük ihtimalle ama ales 80 alırsam indirim alırım. asıl hedefim kpds kurum içinde yükselme sınavlarına puan katıyor ve dil tazminatı alabileceğim. tek ve en büyük sorunum nerden başlayacağımı bilemiyorum ve bu başlığı gördüğüme gerçektenm çok sevindim. Takım arkadaşalrına ihtiyacım var:):)

hoş geldin canım:KK16:çok iyi düşünmüşsün arkadaşım ales e sürekli deneme çözerek çalıştı birkaç kere sınava girdi hiç 80in altına düşmedi hatta son sınavı 90 küsür bir şeydi eski yılların deneme şeklinde çözümlü fasiküllerini almanı iyice çözmeni tavsiye ederim
kpds üds için gramer ve kelime ezberlemek şart genel olarak cesur öztürk ün kitabı öneriliyor ben vakit buldukça suat gürcan ve rıdvan gürbüzün test your KPDS kitabından çalışıyorum ocaktan sonra daha da yoğunlaşacağım bol soru çözeceğim

kitabın yoksa hemen kendine bir kitap edin konuları bir bir çalışmaya başla bebiş varken ne kadar zaman ayırabilirsin bilmiyorum ama hafta da bir iki kere de kendine ales denemesi çözme hedefi koy derim bir yandan da kelimeleri ezberlersen tamamdır bu iş
başlığı görünce bende sevindim fikir alışverişi nasıl çalışmamız gerektiği hakkında herkes bildikleri paylaşırsa süper olacak:KK17:

hoş geldin canım:KK16:çok iyi düşünmüşsün arkadaşım ales e sürekli deneme çözerek çalıştı birkaç kere sınava girdi hiç 80in altına düşmedi hatta son sınavı 90 küsür bir şeydi eski yılların deneme şeklinde çözümlü fasiküllerini almanı iyice çözmeni tavsiye ederim
kpds üds için gramer ve kelime ezberlemek şart genel olarak cesur öztürk ün kitabı öneriliyor ben vakit buldukça suat gürcan ve rıdvan gürbüzün test your KPDS kitabından çalışıyorum ocaktan sonra daha da yoğunlaşacağım bol soru çözeceğim

kitabın yoksa hemen kendine bir kitap edin konuları bir bir çalışmaya başla bebiş varken ne kadar zaman ayırabilirsin bilmiyorum ama hafta da bir iki kere de kendine ales denemesi çözme hedefi koy derim bir yandan da kelimeleri ezberlersen tamamdır bu iş
başlığı görünce bende sevindim fikir alışverişi nasıl çalışmamız gerektiği hakkında herkes bildikleri paylaşırsa süper olacak:KK17:

öneriler için teşekkür ederim canım:) bugün başlıyorum çalışmaya. annemin evindeyim şu an memlekette. iyi oldu burda karar vermem. eski notlarımı buldum çıkardım. 2008 de uds ye çalışmıştım 1-2 ay. şimdi de Kpds, Kpds Testleri, Kpds Hazrlk, ngilizce Kurslar,ngilizce Kitap, ngilizce testleri, ingilizce sorular, ds, ingilizce gramer, ingilizce kaynaklar, kpds kurslar, kpds km sorular, ds, kpss dan bazı notlar indirdim. anladığım kadarıyla kelimeleri bi listeden sırayla ezberlemek yerine paragraf içinde soru halinde görerek öğrenmek daha kalıcı. bende cesur öztürk var kendi evimde. ondan çalışacağım .yalnız karar veremedğim bi şey var. gramerde ilk konu ne olmalı? bu konuda fikrinize ihtiyacım var arkadaşlar.

öneriler için teşekkür ederim canım:) bugün başlıyorum çalışmaya. annemin evindeyim şu an memlekette. iyi oldu burda karar vermem. eski notlarımı buldum çıkardım. 2008 de uds ye çalışmıştım 1-2 ay. şimdi de Kpds, Kpds Testleri, Kpds Hazrlk, ngilizce Kurslar,ngilizce Kitap, ngilizce testleri, ingilizce sorular, ds, ingilizce gramer, ingilizce kaynaklar, kpds kurslar, kpds km sorular, ds, kpss dan bazı notlar indirdim. anladığım kadarıyla kelimeleri bi listeden sırayla ezberlemek yerine paragraf içinde soru halinde görerek öğrenmek daha kalıcı. bende cesur öztürk var kendi evimde. ondan çalışacağım .yalnız karar veremedğim bi şey var. gramerde ilk konu ne olmalı? bu konuda fikrinize ihtiyacım var arkadaşlar.

herkese merhaba!ben de tesadüfen gördüm bu başlığı!ben de aranıza kaynamak istiyorum :)
ing. kursuna gidiyorum a1den başladıım ama ben önden gitmek istiyorum kpds için arkadaşlar!hangi kaynakları önerirsiniz?tek kaynaktan mı gidiyorsunuz?evde kitaptan çalışarak bu iş yapılabilir mi?
cesur öztürk tümüyle ing. anlatımlı mı ?birbirimize destek olabilirsek çok güzel olur arkadaşlar!

Ayrica 2 yas 4 aylik bir ogluşum var hem onunla ilgileniyorum hem ingilizce calisiyorum kesinlikle basaricam kendimden eminim ama motivasyonumu kolay kaybedebiliyorum malesef

Ben yuksek lisans yaparken (3 yil once)3-4 ay kursa gitmistim ingilizcem sifirdi kursa basladigimda ve uds den 48 kpds den 47 aldim ama tez calismalari, evlilik, cocuk derken ertelendi hep dil calismalarim

Suan interaktif egitim veren bir siteden paketaldim calisiyorum gramer yarilandi biyandan arada kelimeler 2 haftada 300 kelimecik oldu bile :)

merhaba dilemma!bence sıfır ingilizce ile 3-4 ayda kpds den yaklaşık 50 düzeyinde puan almak ta bir başarı .tebrik ederim.3-4 ayda kaç kur vermişlerdi canım.yaklaşık ne kadar kelime öğrenmiştin.biraz paylaşırsam sevinirim :)

kızlar tüm kpds de çıkmış kelimeleri ezberlersen bile iyi bir puan alacağımı söyleyen arkadaşıma güvenerek çalışmalara başladım. ilk girdiğim (seneler önceki) sınav berbattı. çoğunu anlamadım, hiç duymadığım kelimelerle doluydu. zaten o sınavdan sonra ingilizce bilmiyorum demeye başladım:). ancak bunu başarabileceğimi söyleyen arkadaşım kelime ezberlememi söyledi, gerisi çok kolay dedi.. sizlerde bunu deneyenler oldumu? bunun işe yarayıp yaramadığını ve tahmini kaç kelime bilerek sınava girdiğinizi öğrenebilirmiyim. kendime bir hedef koymalıyım. çünkü işim ingilizce gerektiren bir iş ve ben bunu başarmalıyım...

Son düzenleme:
bugün english time a yazıldım ocak sonu başlıyacakmış kurs fakat reading tarzı çalışmalar oluyormuş gelebilirinz dediler her gün

ilk sınavım 28 sonra 1 kur genel eğitim aldım 48 e çıkardım şimdi kpds kursuna yazıldım 3. 4. sevilerdeyim ölçtüler:KK31:

önümüzdeki sınavda 70 ve üstü hedefim inşallah başarırım burayı da takip edeceğim başarılar herkeze bu süreçte tezimide yazacağım çoook zor olucak bu dönem

Gramerde ilk konu tense ler olmalı bence, yani ben öyle başlamıştım.

kızlar baska bir platformda gördüm. kpds-üds kalkıyor deniyor. ilk uygulama 7 nisanda olacakmıs. bilgisi olan var mı?

KPDS ve ÜDS Kalkıyor mu? | Sınavlar

Evet canım ÖSYM açıklama yaptı KPDS ve ÜDS kalktı yerine YDS geldi. İçeriği hakkında açıklama yapmadı ama tahminler diğer sınavlarla aynı olacağı yönünde. Ne güzel yılda toplamda 4 hakkımız oluyordu şimdi 2ye düştü :/

Sınav sistemi değişince kursta sanırım biraz geç başlayacak. Bende yoğunluktan hiç çalışmaya başlayamadım kursa güvendim. Daha önceden bir 50 almıştım kpds den acaba kalan zamanda sadece kursa asılarak 70 filan alabilir miyim :KK43:( Tam ters zamanda yazıldım kursa ya. Hem işte yoğunum hem sınav sistemi tarihi değişti Hayırlısı bakalım.

Sınav sistemi değişince kursta sanırım biraz geç başlayacak. Bende yoğunluktan hiç çalışmaya başlayamadım kursa güvendim. Daha önceden bir 50 almıştım kpds den acaba kalan zamanda sadece kursa asılarak 70 filan alabilir miyim :KK43:( Tam ters zamanda yazıldım kursa ya. Hem işte yoğunum hem sınav sistemi tarihi değişti Hayırlısı bakalım.

KPDS mayısta olacaktı yeni sınav nisanda olacak yani kurs erken başlayabilir. Daha önce 50 almışsan 70de alırsın diye düşünüyorum. Başarılar:)

Evet canım ÖSYM açıklama yaptı KPDS ve ÜDS kalktı yerine YDS geldi. İçeriği hakkında açıklama yapmadı ama tahminler diğer sınavlarla aynı olacağı yönünde. Ne güzel yılda toplamda 4 hakkımız oluyordu şimdi 2ye düştü :/

iyice suyunu cıkardılar cok afedersin. durmadan oyun döküyorlar.

X