2014 Eylul-ekim aylarinda tup bebek yaptiracak arkadaşlar burdayiz

petek118

Guru
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2010
2.319
218
51
Merhaba kader arkadaslarim.
ismim alfa diye bilinsin. 28yasindayim. Bende pcos esimde sperm sayi ve hareket problemi var. Simdiye kadar kendi yontemlerimizle bircok yol denedik. Ilaclar bitkisel karisimlar kurler.. olmadi. 3 yildir bebek ozlemi cekiyoruz, 2013 eylulunde asilama yaptirdik. Tutmadi. Hatta dengemi altust etti. Tup bebekten hep kactim.. son tutundugum daldi o benim icin.. gectigimiz yildan beri dusunuyorum tup bebegi. En sonunda karar verip ozel bir hastaneyle gorustuk. O gun tedaviye basladik. 2mayis2014 te kisa protokol ile gonal f 900 lukten 187.5 dozda basladik. 11 mayista 12 taneyumurta toplandi 2 gun sonra cok iyi olmayan 3 embriyom kalmisti ve 3u de transfer edildi. 8. Gun 3.41 le basladik degerlerimin yukselisini gormeye. 2 kat arta arta75 e geldik ama 75ten sonra % 40artmaya basladi moralim bozulunca 1 hafta sonra bakmamizi istedi doktorum. 5gun sonra dayanamadik baktirdik en az 440 cikacakti.ama benim yavrum annesini birakmis 44e dusmus degerim. Dusuk baslamis.2gun sonra 15e dustu. 2gun sonra da adet oldum.
Yasadigimin tarifi yok.. yukselmesini beklerken dusmesini bekledim..
simdi Yilmadan devam etmek istiyorum.. 2 ay sonra baslayabiliriz dediler. Bende kendimi simdiden hazirlamak istiyorum.. benimle ayni kaderi paylasan arkadaslarimi tanimak dualarda bulusmak istiyorum.

Topic erken acildi diye dusunenler olabilir belki ama motivasyonun ne kadar onemli oldugunu gordum..
kiloluysak birkac kilo verecegiz. Duzensiz beslenmemiz varsa duzene sokacagiz..

simdiii kimler var bi gorelim:KK31:

bizde eylül ekim gibi tüp bebek deniycez ben 23 esim 26 yasinda sorunumuz esimde 5_6 tane sperm var

Konum arka sayfalarda kalmis. Simdiden planlayan yokmu tup bebek

Bizde de sorun eşimin sperm sayısındaydı ancak anladık ki sorun sayıdan ziyade morfoloji problemi. Bugün gen-art ve Hulusi zeyneloğlu işe görüştük. Çözülebilir dedi gen art diğeri yarın bakacak sperm testine. Ümit ümitsizlik arasında git gellerdeyim yani ne zaman olur belli değil ama uğraşacağız.

Merhaba kader arkadaslarim.
ismim alfa diye bilinsin. 28yasindayim. Bende pcos esimde sperm sayi ve hareket problemi var. Simdiye kadar kendi yontemlerimizle bircok yol denedik. Ilaclar bitkisel karisimlar kurler.. olmadi. 3 yildir bebek ozlemi cekiyoruz, 2013 eylulunde asilama yaptirdik. Tutmadi. Hatta dengemi altust etti. Tup bebekten hep kactim.. son tutundugum daldi o benim icin.. gectigimiz yildan beri dusunuyorum tup bebegi. En sonunda karar verip ozel bir hastaneyle gorustuk. O gun tedaviye basladik. 2mayis2014 te kisa protokol ile gonal f 900 lukten 187.5 dozda basladik. 11 mayista 12 taneyumurta toplandi 2 gun sonra cok iyi olmayan 3 embriyom kalmisti ve 3u de transfer edildi. 8. Gun 3.41 le basladik degerlerimin yukselisini gormeye. 2 kat arta arta75 e geldik ama 75ten sonra % 40artmaya basladi moralim bozulunca 1 hafta sonra bakmamizi istedi doktorum. 5gun sonra dayanamadik baktirdik en az 440 cikacakti.ama benim yavrum annesini birakmis 44e dusmus degerim. Dusuk baslamis.2gun sonra 15e dustu. 2gun sonra da adet oldum.
Yasadigimin tarifi yok.. yukselmesini beklerken dusmesini bekledim..
simdi Yilmadan devam etmek istiyorum.. 2 ay sonra baslayabiliriz dediler. Bende kendimi simdiden hazirlamak istiyorum.. benimle ayni kaderi paylasan arkadaslarimi tanimak dualarda bulusmak istiyorum.

Topic erken acildi diye dusunenler olabilir belki ama motivasyonun ne kadar onemli oldugunu gordum..
kiloluysak birkac kilo verecegiz. Duzensiz beslenmemiz varsa duzene sokacagiz..

simdiii kimler var bi gorelim:KK31:

Slm canım, bende 26 yaşında, 7 yıllık evliyim, pkoluyum...

ilk denemem 2 aylık düşükle sonuçlandı (ekim ayında), ikinci denemem martta dondurulmuşlarla oldu tutmadı, üçüncü dondurulmuşları ekimde yaptırıcaz ama öncesinde doktorum genetik test ve histereskopi yaptırmamı istedi şimdi onlar için uğraşıyorum...

Rabbim hepimizin yardımcısı olsun :KK16::KK16::KK16:

bizde eylül ekim gibi tüp bebek deniycez ben 23 esim 26 yasinda sorunumuz esimde 5_6 tane sperm var

bizde eylülde tüp bebek yapacağız 35yaşındayım 4 başarısız denemeden sonra inşallah bu yıl bebeğimize kavuşacağız.bizde azospermi vardı iğne kullanarak tedaviyle biraz sperm çıkışı oldu.normal sperm testinde 5-6 tane yazıyorsa o bir damladaki miktardır yani gerçekte daha fazladır. hiç tedavi oldunuz mu?mikro tese ameliyatıylamı 5-6 tane bulundu?

bizde eylülde tüp bebek yapacağız 35yaşındayım 4 başarısız denemeden sonra inşallah bu yıl bebeğimize kavuşacağız.bizde azospermi vardı iğne kullanarak tedaviyle biraz sperm çıkışı oldu.normal sperm testinde 5-6 tane yazıyorsa o bir damladaki miktardır yani gerçekte daha fazladır. hiç tedavi oldunuz mu?mikro tese ameliyatıylamı 5-6 tane bulundu?

yok canm hic tedavi olmadik 4_5 yavas hareketli cikti. sonra bezmialemin dekani prof ali ihsan tasciya gittik esimin sag testisi islevini yitirmis soldada ileri derece varikosel varmis hoca ameliyat cok faydali olmaz dedi ama biz yinede ameliyat olduk ameliyat sonrasida prof saracoglu stesinden bal polen ari sutu ve keciboynuzu kullandik. ameliyattan 2 ay sonra test sonucu 4_5 hareketli 5_6 hareketsiz sperm goruldu die cikti. eylule kadar kürlere devam edip sonra tüp bebek deniycez. Rabbim hepimize hayirli evlatlar nasip eder insallah.

Bizde de sorun eşimin sperm sayısındaydı ancak anladık ki sorun sayıdan ziyade morfoloji problemi. Bugün gen-art ve Hulusi zeyneloğlu işe görüştük. Çözülebilir dedi gen art diğeri yarın bakacak sperm testine. Ümit ümitsizlik arasında git gellerdeyim yani ne zaman olur belli değil ama uğraşacağız.

Kelebekiimmm burda beni yanliz birakmadigin icin tesekkur ederim. Insallah biz de bu topicde fire vermeden hamile haberimizi vericez. Morfolojide imsi yontemi kullaniyorlar mi acaba balim...

Slm canım, bende 26 yaşında, 7 yıllık evliyim, pkoluyum...

ilk denemem 2 aylık düşükle sonuçlandı (ekim ayında), ikinci denemem martta dondurulmuşlarla oldu tutmadı, üçüncü dondurulmuşları ekimde yaptırıcaz ama öncesinde doktorum genetik test ve histereskopi yaptırmamı istedi şimdi onlar için uğraşıyorum...

Rabbim hepimizin yardımcısı olsun :KK16::KK16::KK16:

Mrb canim.gecmis olsun.. Rabbim hayirlarla sonuclandirsin tedavilerimizi insallah. Histeroskopi tuplerin duumu icin yapiliyor bildigim kadariyla. Tup bebekte de tupleregerek yok neden istedi merak ettim. Bende genetik test yaptiracagim. Tedaviden ne kadar once isterler acaba...

Gecmis olsun rabbim hayirlarla sonuclandirsin tedavinizi insallah..
Simdiye kadar tutmadi mi yoksa dusuk kimyasal falan mi oldu

Son düzenleyen: Moderatör:
Tup bebek merkezi sectiniz mi. Bu yolda yuruyen tum arkadaslara allah yardicisi oldun..

henuz karar vermedik ama daha once selman beyle gorusmustuk suanda arastiriyoruz mustaa bahceci de olabilir. ama üniversite hastanesinde yapiliomu yapan var mi aceba

henuz karar vermedik ama daha once selman beyle gorusmustuk suanda arastiriyoruz mustaa bahceci de olabilir. ama üniversite hastanesinde yapiliomu yapan var mi aceba

Ben universite hastanesinde yaptirmadim ama yapilabildigini biliyorum. Yaptirmak istemedim. Tup bebek merkezi daha detayli takip edebilir ama univ.hastanesi sallapati yapar gorusundeyim. Bahsettigin doktorlar kimler hangi hastane hangi sehir

Bu arada bi duzeltme yapayim. Her unic.hastane de yapmiyor. Bazilari yapiyor sanirim. Gidip gorusmek lazim ama bence o kadar para veriyorsak istedigimizde doktoru arayip bilgi alabilmeli ve saatlerce sira beklememeliyiz. Uni hastaneleri cok yogun. Genelde asistana birakiyorlar

yok canm hic tedavi olmadik 4_5 yavas hareketli cikti. sonra bezmialemin dekani prof ali ihsan tasciya gittik esimin sag testisi islevini yitirmis soldada ileri derece varikosel varmis hoca ameliyat cok faydali olmaz dedi ama biz yinede ameliyat olduk ameliyat sonrasida prof saracoglu stesinden bal polen ari sutu ve keciboynuzu kullandik. ameliyattan 2 ay sonra test sonucu 4_5 hareketli 5_6 hareketsiz sperm goruldu die cikti. eylule kadar kürlere devam edip sonra tüp bebek deniycez. Rabbim hepimize hayirli evlatlar nasip eder insallah.

4-5 taneden fazla vardır o zaman.tüp bebekte çok şanslı olduğunu düşünüyorum.allah yardımcın olsun canım.inşallah kısa zamanda evladına kavuşursun.

Mrb canim.gecmis olsun.. Rabbim hayirlarla sonuclandirsin tedavilerimizi insallah. Histeroskopi tuplerin duumu icin yapiliyor bildigim kadariyla. Tup bebekte de tupleregerek yok neden istedi merak ettim. Bende genetik test yaptiracagim. Tedaviden ne kadar once isterler acaba...

Canım hsg çektirin mutlaka benden cuma günü 600 aldı genart ama 3 dakika da çekti çok kolaydı hiç bir şey hissetmedim. Allah'a şükür sorun çıkmadı iyi merkezler genellikle tedavi öncesi zorunlu tutuyor. Şimdi onu hallettik biz ama işte yarın Hulusi beye gideceğiz başkent tüp bebek orda da spermiyogram yapıp dönücez Ankara'dan. Düşünüp karar vericez hangi ay ne zaman nerede yeniden deneyeceğiz. Ramazan da bi gelsin geçsin dualarımızı edelim. Bu arada biz Kızılay'da gezerken kibarlının sperm artırıcı ve hız artırıcı iki vitaminini aldık. Faydası olur mu bilmem ama inşallah zararı olmaz. Ben denedikten 1 ay sonra yazarım faydası oldu vs. Diye. bu arada canım morfoloji için iyi bir merkezde baktırmak gerekiyor maakesef iyi embriyo oluşmaması ondan oluyormuş. 1 ayda çıkıyor bazı sonuçlar. kromozom ve y delesyon analizi yaptırdık her ikimizde de. Bizim morfoloji spermlerin baş yapısı çok kötü. Akrozom mu bi nane olması gerekiyormuş o yokmuş. Ama görür onlar başlıyoruz sağlıklı beslenmeye, keçi boynuzuna çok artacak ki :)))))

Gecmis olsun rabbim hayirlarla sonuclandirsin tedavinizi insallah..
Simdiye kadar tutmadi mi yoksa dusuk kimyasal falan mi oldu

amin canım cümlemizin inşallah.şimdiye kadar kimyasal bile olmadı.inşallah bu yıl tutacak.spermlerde sorun var tedaviye devam ediyoruz eylülde tüp bebek yapacağımızı söyledi eşimin doktoru.

Bu arada bi duzeltme yapayim. Her unic.hastane de yapmiyor. Bazilari yapiyor sanirim. Gidip gorusmek lazim ama bence o kadar para veriyorsak istedigimizde doktoru arayip bilgi alabilmeli ve saatlerce sira beklememeliyiz. Uni hastaneleri cok yogun. Genelde asistana birakiyorlar

anladim canm bende duymustum asistanlara birakildigini insallah hakkimizda hayirli karari veririz. biz istanbuldayiz canim selman lacin ve mustafa bahceci istanbulda suan ikisini dusunuyoruz ama eylule kadar degisir mi bilmem

Slm canım, histeroskopiyi rahimde polip, yapışıklık yada tutunmayı engelleyecek bi durum varsa yapıyolar, kürtajdan sonra genelde yapışıklıklar olabiliyomuş, kürtaj olduğum için ve ikinci denemem negatif olduğu için istediler. Genetik testlerin sonuçları 2 ayı buluyomuş çıkması nezaman çıkarsa ozaman başlıyolar tedaviye...

X