2014 İkiz Anneleri Paylaşım Alanı

bebeklerinizin cinsiyeti nedir?

• kız*erkek

Toplam Oy: 18 27,3%
  • erkek*kız

Toplam Oy: 7 10,6%
  • kız*kız

Toplam Oy: 13 19,7%
  • erkek*erkek

Toplam Oy: 28 42,4%

• Ankete Katılan
    66

Kucukmucize

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2012
241
4
Selam ikiz anneleri. Benim yatarken bacaklarımin yani çok ağrıyor. Bunun için bi öneriniz var mı. Sol tarafa yatılı gerekiyo diye okudum hep ama.sol tarafıma neredeyse hiç yatımiyorum. Çoğunluk la sağ tarafıma yatıyorum.

nefisebrk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2013
1.233
40
Deniycem:))nefise 2 gündür eymen cok tuhaflaştı yanından ayrılır ayrıkmaz cocuk morarana kadar ağlıyo anlamadım ne derdi var

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Büyüme atağı donemindedir canim,sana daha cok ihtiyaç duyuyordur,fiziksel ya da bedensel bir gelişim gösterecek demek ki annesi,emekleyecek olabilir,ya da dış çıkartacak olabilir.internetten arastir canim,sanırım o haftalardasin.bizde de butun gün ağlama paylasamama huysuzluk had safhada,ben de bekliyorum ne gelişme gösterecekler diye,deliksiz uyuma ihtimaline yoruyorum :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Jelybonsdf

1 kalpte 3 AŞK...
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2012
6.083
44
Büyüme atağı donemindedir canim,sana daha cok ihtiyaç duyuyordur,fiziksel ya da bedensel bir gelişim gösterecek demek ki annesi,emekleyecek olabilir,ya da dış çıkartacak olabilir.internetten arastir canim,sanırım o haftalardasin.bizde de butun gün ağlama paylasamama huysuzluk had safhada,ben de bekliyorum ne gelişme gösterecekler diye,deliksiz uyuma ihtimaline yoruyorum :)

Ne bileyim canım ya her sese korkuyo kardeşi bağırıyo korkuyo kalıco bişey olcak dşye korkuyom

Matematika

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2013
22
23
Uzun zaman aradan sonra MERHABA,
Bir zamanlar kocaman karnimla saga sola dönemedigimden uykusuz gecen gecelerimde takip ettigim bu foruma bu kez anne olarak MERHABA!
37.haftamda 3,250 gr agirliginda kizim ve 3.400 gr agirliginda oglum dunyaya geldi. Hamileligimde toplam 9 kg almistim ve tamamindan dogumum esnasinda kurtuldum. Bebeklerim suan 3 aylik ve göbegim hic yok.

Kendisi ve esi doktor olan biri olarak ikiz hamilelere 5 tavsiyem var.

1) Günde 3 lt su ictim. Sabah sisemi esim doldurur yanima koyardi ve aksama kontrol ederdi:-)

2) Hamileligimde stresten uzak durdum, rapor alarak hic calismadim. Kanamam veya rahim agzi acilmam olmadigi halde sik sik yatarak istirahat ettim. Ikiz gebelik oldugu icin hizli yürüyüste dahil spor hic yapmadim. Ayakta 3 saatten fazla kalmadim. Hicbir ev isi yapmadim.

3) Karnim hic catlamadi çünkü sabah aksam linerac krem ve bebe yagi sürdüm.

4) Bebeklerim 3 kg dan fazla iken toplam 9 kg aldim cünkü seker, cikulata, pasta, börek, kizartma, cips, gazoz, kutu meyvesuyu gibi seyleri agzima koymadim. Hergun 1 avuc ceviz, 1 yumurta yedim ve 1 lt light süt ictim.

5) Ikiz anneleri erken dogurur muhabbetlerine kulak tikadim ve bu muhabbetleri yapanlardan uzak durdum.
Dogum yapan arkadaslara ikiz bebek bakma sabri:) ve tez vakitte ikiz annelik logusa bunalimindan cikmalarini(ben 2 ayda zor ciktim!) ve dogum yapmamis arkadaslara hayirli dogumlar dilerim.

Matematika

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2013
22
23
Selam ikiz anneleri. Benim yatarken bacaklarımin yani çok ağrıyor. Bunun için bi öneriniz var mı. Sol tarafa yatılı gerekiyo diye okudum hep ama.sol tarafıma neredeyse hiç yatımiyorum. Çoğunluk la sağ tarafıma yatıyorum.

Solunuza yatmaniz dogrudur. Bacaklarda krampli agri varsa ben magnezyum diasporal ile kurtulmustum.

Mrsbeyaz

Kasdî bir in'am ve ikram
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2013
2.081
135
Slm kızlar,nasılsınız?umarım bütün anneler ve tatlı bebişleri iyidirler.
Ben 1 şubatta doğum yapmıştım,5 ayımızı bitirdik çok şükür.her yeni gün yeni yeni güzellikler ve daha farklı problemlere bırakıyor yerini.günlerin nasıl geçtiğini bile anlayamıyorum :)
Siz neler yapıyorsunuz,nasıl geçiyor günleriniz

Ay nolsun canım gaz muhabbeti iste vok sukur geciyo bizim bu ara daha rahatız agulara başladık etrafı seyrediyoruz aksama kadar emzir gaz cikar salla uyudu uyumadı kaldır indir bi bakıyorum aksam olmus ben bitmisim...:)
Canim 40 gunlukten 7 aya kadar hic de fena degildi uykulari,7. Aydan sonra gunduz yaptiklarini gece de yapmak isteyip uyumamaya basladilar, 3 saat 4 saat gece ayakta duruyorlardi.canimiz cikiyordu.simdi simdi duzelmeye basladi.her bebek farkli hepsi boyle olacak diye birsey yok tabii.

Masallah cok iyi bir haftada Dogum yapmissin canim hayirlisiyla buyut yavrularini saglikla insallah.sikintili zamanlari atlatiyorsun,etrafi incelemeye kurcalamaya basladiklarinda daha zevkli olacak.
Canim ben hep buralardayim,haziran annelerinde devamli yaziyorum,sormak istedikleriniz olursa buradan yanitlarim tabii ki.

Vok sukur canım ya saglikla kucağımıza aldık dedigin gibi etrafı seyrediyorlar artık gazımız azaldı baya eski günlere nisbetten rahatladım biraz ama ikiz annesi ne kadar tahat olabilir ki?
Uzun zaman aradan sonra MERHABA,
Bir zamanlar kocaman karnimla saga sola dönemedigimden uykusuz gecen gecelerimde takip ettigim bu foruma bu kez anne olarak MERHABA!
37.haftamda 3,250 gr agirliginda kizim ve 3.400 gr agirliginda oglum dunyaya geldi. Hamileligimde toplam 9 kg almistim ve tamamindan dogumum esnasinda kurtuldum. Bebeklerim suan 3 aylik ve göbegim hic yok.

Kendisi ve esi doktor olan biri olarak ikiz hamilelere 5 tavsiyem var.

1) Günde 3 lt su ictim. Sabah sisemi esim doldurur yanima koyardi ve aksama kontrol ederdi:-)

2) Hamileligimde stresten uzak durdum, rapor alarak hic calismadim. Kanamam veya rahim agzi acilmam olmadigi halde sik sik yatarak istirahat ettim. Ikiz gebelik oldugu icin hizli yürüyüste dahil spor hic yapmadim. Ayakta 3 saatten fazla kalmadim. Hicbir ev isi yapmadim.

3) Karnim hic catlamadi çünkü sabah aksam linerac krem ve bebe yagi sürdüm.

4) Bebeklerim 3 kg dan fazla iken toplam 9 kg aldim cünkü seker, cikulata, pasta, börek, kizartma, cips, gazoz, kutu meyvesuyu gibi seyleri agzima koymadim. Hergun 1 avuc ceviz, 1 yumurta yedim ve 1 lt light süt ictim.

5) Ikiz anneleri erken dogurur muhabbetlerine kulak tikadim ve bu muhabbetleri yapanlardan uzak durdum.
Dogum yapan arkadaslara ikiz bebek bakma sabri:) ve tez vakitte ikiz annelik logusa bunalimindan cikmalarini(ben 2 ayda zor ciktim!) ve dogum yapmamis arkadaslara hayirli dogumlar dilerim.
Masallah canım gercekten iyi kilolarda dogum yapmışsın..rahmin de bu kilolar için yeterliymis demekki ben 37+1 de dogum yaptım..kilolarımız 2525-2575 di..daha az bekliyorduk cunku doktor bana rahmin artık kapasitesini doldurdu daha fazla beslemiyo buyuyemiyor demisti..bu dogum meseleleri biraz da anatomik yapiyla da alakalı..gercekten az kilo almışsin ben 12 kilo aldım ama o saydığın herseyi yedim 😂😂 doğumdan sonra 10 lilo gitti cok sukur depresyona girmedim hala 2 kilo fazlam var kiyafetlerimin hepsi oluyo ama eskisi kadar fit degilim tabiki zamanla toparlar ins..bu arada 29 haftadan sonra doktor tavsiyesiyle gunde 1 saat yürüdüm..

Son düzenleme:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1802 gün geçti.

Legande

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2014
246
26
Yaş 23
13.09.2014 beklenen doğum tarihi iken
Erken doğum tarihleri 19.07.2014
ilk doğum
erkek*erkek
Mehmet Eren - Alperen
çift yumurta ikizleri
Yozgat
Genel Anestezi

31 haftalık erken doğum yaptım

Mrsbeyaz

Kasdî bir in'am ve ikram
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2013
2.081
135
Yaş 23
ilk doğum
erkek*erkek
Mehmet Eren - Alperen
çift yumurta ikizleri
Yozgat
Genel Anestezi

Canım hayırlı olsun bebeklerin nasıl kiloları durumları iyidir ins..

Mrsbeyaz

Kasdî bir in'am ve ikram
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2013
2.081
135
Çok teşekkür ederim.
Bebeklerim küvezde iyi sayılır bunada çok şükür.
doğum kiloları 1400/1800
şuanda 1600/1700

Allah kucağına alıp eve gelmek nasip etsin canım hic canını sıkma bol bol süt sag..

birdileksin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2010
253
21
Yaş 23
ilk doğum
erkek*erkek
Mehmet Eren - Alperen
çift yumurta ikizleri
Yozgat
Genel Anestezi

Canım hayırlı olsun, Rabbim sağlıcakla büyütmek nasib etsin kuzularını. Son durumları iyidir inşallah.

nefisebrk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2013
1.233
40
Ay nolsun canım gaz muhabbeti iste vok sukur geciyo bizim bu ara daha rahatız agulara başladık etrafı seyrediyoruz aksama kadar emzir gaz cikar salla uyudu uyumadı kaldır indir bi bakıyorum aksam olmus ben bitmisim...:)

Vok sukur canım ya saglikla kucağımıza aldık dedigin gibi etrafı seyrediyorlar artık gazımız azaldı baya eski günlere nisbetten rahatladım biraz ama ikiz annesi ne kadar tahat olabilir ki?..

14 aylik oldular hala uyku sorunumuz var.gercekten rahatlik yok bize.dogdu dogali oglum Beni cok yoruyor.hala uykusundan besyuz kere kalkiyor.Allah hepimize sabir versin.