2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

janicee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2012
184
70
benim annem yanımda olacak bebek bakımı sorun olmayacak merak ettiğim tam olarak sezeryandan sonra ameliyatlı yerim çok çok mu acıyacak günler mi sürecek 1 gün mü sürecek onu merak ediyorum sadece galibaaa
diğer konuda da ben de senin gibi sürekli eşim için süslenen çok dikkat eden birisiyim çünkü biz de nazlanan eşim bazen diyorum ki aylarca naz yap bakalım roller değişecek mi sonra korkuyorum benden soğur diye ya başka bişeylere yönlenirse diye ya ama bu dengelerin değişmesi lazım ne yapağımı da bilmiyorum valla...

Herkeste aynı olmuyomus. Doktorun eli de önemli. Ben çoook çektim. Çok yıprandım. Acı esigim yuksektir ama ilk bi kaç gün bi daha asla çocuk yapmam dedim. Gel gör ki bi kaç tanıdığım çok rahat,keyifli, acısız sezeryan olmuş. Bir haftada bi nebze düzeldim. En azından masaya oturup yemek yiyebildim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2446 gün geçti.

mine8585

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2013
1.778
1.173
Kızlar oğluşumun alnı ve kafası emerken acayip terliyor alnında isilik gibi şeyler belirdi doktorunu aradım hergün banyo yaptırdığımızı söyledim günde iki kez yaptırın dedi terden oluyormuş her emişinde deli gibi terliyor her emişte mi yıkıcam ?? Böyle olan var mı ... O kadar da temiz bakıyorum her gün banyo yağlalıyorım kremliyorum üstü değişio sürekli :KK43:( ama kafasının terlemesine çözüm bulamam ki

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 543 gün geçti.

Hypattia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2013
196
49
cnm ben de ucak yolculugu yapacagım ucaga sıvı almıyorlar dıye hatırlıyorum. bıberonla sutu kac ccye kadar alıyorlar.. ayrıca kontrollerden gecınce mı sutu bıberona koydun yoksa evde mı koyup cıktın... bebek abasıyla mı ucaga bındın. bebek arabasını da sonra garaj kısmına mı koydular. ucak durunca bebek araban hemen geldı mı... bır de benımkı travel sıstem ben sadece anakucagı kısmını getırecegım... anakucagı cıkıyor alt kısım katlanıyor... bebekle nasıl yapcam bılmıyorum tek basıma gelıcem...

Canim sutu evde hazirladim 100 cc kadardi biberonu da bebek cantamin biberob koyulan boyle ici jelatinli gibi bir bolumu var oraya koymustum. Zaten sivi alimi bebek sutunu icermiyor. Dorun olmadi hic. Check in sirasinda bebek araban oldugunu ve kapida vermek istedigini soyluyorsun. Bebek arabasi ile ucagin kapisina kadar gidiyorsun. Orda arabani aliyorlar sen ucaktan inerken de getoriyorlar. Ben thy ile yolculuk yaptim. Cok rahat oldu. Benim arabada travel sistem. Ben puseti ve iskeleti birlikte verdim cok buyuk bir posetin icine koyuuorlar zaten. Ana kucagi gibi olani da ucagin icine aldim. Yanimda bos yer yoktu hostes baska bos bir koltuga ana kucaginj koydu.inerkende verdi. Annemle oldugum icin kkisini bir aldim ama tel basina isen evet sadece anakucagini al yanina ikisi bir cok zor olur. Donerken puseti bagaja verecegim.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1209 gün geçti.

Hypattia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2013
196
49
cnm ben de ucak yolculugu yapacagım ucaga sıvı almıyorlar dıye hatırlıyorum. bıberonla sutu kac ccye kadar alıyorlar.. ayrıca kontrollerden gecınce mı sutu bıberona koydun yoksa evde mı koyup cıktın... bebek abasıyla mı ucaga bındın. bebek arabasını da sonra garaj kısmına mı koydular. ucak durunca bebek araban hemen geldı mı... bır de benımkı travel sıstem ben sadece anakucagı kısmını getırecegım... anakucagı cıkıyor alt kısım katlanıyor... bebekle nasıl yapcam bılmıyorum tek basıma gelıcem...

Ha canim eklemeyi unuttum kucaginda bebek varken ordaki gorevliler zaten yardim ediyorlar hic sıkıntı yapma iskeleti gorevlilere ver anakucagini da binince hosteslere ver sen de kizini ak kucagina otur.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1209 gün geçti.

ladydiamond

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2013
262
43
Merhaba arkadaşlarım, doğumdan sonra okumaya çalıştım ama yazmaya fırsat bulamadım. Oğlum son günlerde çok huysuz, 8 saattir uyumadı, hep kucakta olmak istiyor, memede uyuyor gibi yapıyor, yatırınca uyanıyor. Cok cok elini emiyor, elini ağzından çekince ciyak ciyak ağlıyor ve emzik kabul etmiyor :KK43: çok çaresizim. Herşey üstüme üstüme geliyor...

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 908 gün geçti.

melis1643

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2013
102
11
kizlar gece sabaha karsi titrmrktrn oldum ustume pikeyi alamadim esim inlememe uyanmista atesi war dedi 1 saat falan surdu sonra sabah tekrar uyandim usuyerek sonra dalmisim....ama goguslerim de bi degisikli aci sisme vb hic bi si yok herzamanki gibi sonukler....annem usutmusun dio sizce neydi bu kizlar

ilk zaman benimde olmuştu aynen böyle üşütmekten olabilir ama canın yiyecek birşey çektiyse gördüysen yada duyduysan sütün çekermiş ve böyle sıtma olurmuşsun bana öyle dediler deyzeeeler bilmem doğruluk payı var mı

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2450 gün geçti.

kepk

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2014
58
12
30
Arkadaslar Merhaba. Ben haziran anneleridenim ama 26 Mayıs da doğum yaptım. O yüzden size bir sorum olucak yardimci olursaniz sevinirim.. sizin bebekleriniz yüzlerini bakıp gülüp tepki veriyormu. Bebeğim de goz teması çok az nerdeyse hiç tepki vermiyor çok korkmaya basladim. Bebeginin sosyal gelisimi Bizim gibi olan var mı acaba..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2421 gün geçti.

janicee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2012
184
70
Kızlar oğluşumun alnı ve kafası emerken acayip terliyor alnında isilik gibi şeyler belirdi doktorunu aradım hergün banyo yaptırdığımızı söyledim günde iki kez yaptırın dedi terden oluyormuş her emişinde deli gibi terliyor her emişte mi yıkıcam ?? Böyle olan var mı ... O kadar da temiz bakıyorum her gün banyo yağlalıyorım kremliyorum üstü değişio sürekli :KK43:( ama kafasının terlemesine çözüm bulamam ki

Benimki de kafadan terler. Yastığı sırılsıklam olur. Uzun uyuyup uyandığında yüzünde yattığı taraf isilik gibi oluyor. Dr cildi çok hassas dedi. Annemin tavsiyesiyle, yastığının ve yatağının üzerine eşimin atletlerinden serdim. Dünden bugüne etkisini gördüm diyebilirim.

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
Ben kendim yikiyrm cnm. Her oglen. File kullanmiurm. Yere havlulari seriyrm. Bas altina ayri bir havlu daha koyuyrm. Sampuani ayri kaba lifle kopurtuyrm. Onunla hem vucudunu hem de basini yikiyrm. Suyu da tasla dokuyrm. Yuzustu de kol altlarindan tutuyrm. Sukir kafasini cevirmiyr yikanirkende kulagina su kacmiyr :KK66:

cok ilginc geldi dusa kabinim ufak aslinda dedigini uygulamak kolay olur kendim yikarken kullansin die kaymaz yer plastigi almistim yeni duruo onu sererim du bakalim su belim gecsin ilk is deniyim tas degil de dus zimbirtisi war ya o da kolay olur....mersi gugum...

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2443 gün geçti.

miraclemiracle

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2013
1.871
3.704
benim annem yanımda olacak bebek bakımı sorun olmayacak merak ettiğim tam olarak sezeryandan sonra ameliyatlı yerim çok çok mu acıyacak günler mi sürecek 1 gün mü sürecek onu merak ediyorum sadece galibaaa
diğer konuda da ben de senin gibi sürekli eşim için süslenen çok dikkat eden birisiyim çünıtkü biz de nazlanan eşim bazen diyorum ki aylarca naz yap bakalım roller değişecek mi sonra korkuyorum benden soğur diye ya başka bişeylere yönlenirse diye ya ama bu dengelerin değişmesi lazım ne yapağımı da bilmiyorum valla...

benımde bebegım hıc asagı ınmedıgı ıcın kanala gıremıyordu bu yuzden drum artık bekleyemem 40 . haftada sezaryan oldum. hatta doguma gırerken nstde ebe guldu bebegın o kadar yukardakı valla agzından daha kolay cıkar dedı gulustuk. epıdural sezaryan oldum. sezaryan boyleyse 10 kere dogururum. hastanede 3 saat sonra yuruttuler bır daha da yatmadım hep oturdum ertesı gun eve gelınce gelen mısafırllerle oturdum. hıc evdekı yatagımda lohusa gıbı yatmadım gıydım pıjamalarımı taktım tacımı yaptım makyajımı gelsın lohusa serbetlerı gıtsın baklavalar....bence en onemlısı anestezı uzmanı. dogum esnasında bıle ayaklarımı oynatıyordum. bacaklarımı hareket ettırıyordum drum uyardı sallama sadece karnını uyusturduk .. drun verdıgı agrı kesıcılerı bıle kullanmadım ama sen benım gıbı cengaver gorunup herseye atlama sen halledersın deyıp kendı anam bıle gıttı bebekle kalınca anladım hanyayı konyayı..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 459 gün geçti.

fuldenirem

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2013
377
34
30
Sen ankaralı mıydın. Çocuklarının yaşı bana tam uyuyor hehe. Malum bu üç yaşları anca büyük çocuklar idare edebiliyor :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Evet canim ankara eryamandayim :)

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2451 gün geçti.

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Bebeklerimiz hep aynı dönemlerde aynı şeyleri yapıyorlar farkettiniz mi?

Şimdi ellerini, yumruklarını, parmaklarını emme zamanları...

Oğlum baş parmağını emerdi, fazla emziremediğim için boynuk büküktü müdahale etmezdim, zaten uzmanlar da öyle derdi ama 3.5 yaşına geldi halen parmağını emiyor. Dişleri çarpıldı, parmağı da inceliyor.

Şimdi kızım da her fırsatta baş parmağına yapışıyor, emziği de kabul etmiyor, karnı toksa memeyi de pek istemiyor. Yine de ben mücadele halindeyim, biliyorum ki o parmağın tadını birkez alırsaaaaa, bizi epey uğraştıracak... Varsın emme ihtiyacını meme ile, emzik ile karşılasın. Ben bu sefer böyle kötü bir alışkanlık kazanmaması için elimden geleni yapacağım...

azin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2008
79
21
32
Arkadaslar Merhaba. Ben haziran anneleridenim ama 26 Mayıs da doğum yaptım. O yüzden size bir sorum olucak yardimci olursaniz sevinirim.. sizin bebekleriniz yüzlerini bakıp gülüp tepki veriyormu. Bebeğim de goz teması çok az nerdeyse hiç tepki vermiyor çok korkmaya basladim. Bebeginin sosyal gelisimi Bizim gibi olan var mı acaba..

ben de haziran annesiyim ama 20 mayısta doğum yaptım o yüzden burada da dolanıyorum. Evet gülüp tepki veriyo son bi kaç gündür hep tepki veriyor 40 günden sonra istemli gülümsemeye başladı ama tamammen onun keyfine kalmış canı istese keyfi yerindeyse tepki veriyordu.
bunlar bebekten bebeğe değişir sen daha çok dialog kurmaya çalış. ama benim ilgimi çeken göz teması çok az demen. Nasıl yani emerken falansana bakmıyo mu?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2418 gün geçti.

kocamann

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2013
460
308
30
cok ilginc geldi dusa kabinim ufak aslinda dedigini uygulamak kolay olur kendim yikarken kullansin die kaymaz yer plastigi almistim yeni duruo onu sererim du bakalim su belim gecsin ilk is deniyim tas degil de dus zimbirtisi war ya o da kolay olur....mersi gugum...

duş benım zor oldu canım ya suyun ayarsızlığındanmıdır nedir hep aynı ısıda akmıyor.kuvette oturuyorum hanımefendi kucağımda onumde kovası ağzına kadar dolu tabii bi yandan çeşmeden yıne su akıyor maşrapasıyla dokerek yıkıyorum yakınımda havlusu [baba yanımızda ise hemen o alıyor sarıyor)bende bornozumu gıyıyorum gonul isterki duşa devam edeyım ama ağlıyor...baba yanımızda yoksa çamaşır mak .usutunu boşalttım yumuşak havlu seriyorum havlusuna sarıp oraya bırakıyorum sonra kendim bornozumu gıyorum dogru odasına ya emişiyoruz ya gıyınıyoruz ..:KK3:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 950 gün geçti.