2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

maydonose

hep musmutlu kii :)
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
381
136
Acil yardım!
arkadaslar merhaba,
Bu aralar sınır krızlerı gecırıyorum.kızım battaniye de sallanarak uyumaya alıştı, uyku zamanı geldığınde resmen krız gecırıyoruz uyumakta zorlanıyor ve sureklı aglıyor . Ne yapıcağımı sasırdım bıde tekım artık. Cuma gunu kardesımle bakıyorduk 1 saat uyuması ıcın uğrasıyoruz sonunda uyuyor ama 10 dak. sonra uyanmıs tekrar aynı dejavuları yaşıyoruz. En sonunda dayanamayıp ağlamaya başladım ağlama nöbetim sinir krizine dönüştü bebeği benden uzaklaştırıp komşuya götürdüler eşim, arkadaslar beni sakinleştirmeye çalışıyor ama yok ne yapıcam ben ınanın bebeğimi bile sevemez hale gelmeye basladım.Fikri olan paylaşsın lütfen...
benim kızımda uykudan önce ağlamaya başladı özellikle de gece uykusuna geçişte çok ağlıyor her akşam aynı saatte banyo yaptırıyoruz sonra kucağım da yarım saat kucağımda dolaştırıyorum şarkı falan söylüyorum o ağlıyo ama ben onun ağlamasına odaklanmamaya çalışıyorum yoksa bende gerilmeye başlıyorum ben gerildikçe o daha çok ağlıyo o yüzden o ağlarken ben kendimi kumsalda yürüyo falan hayal ediyorum kemdimce terapi :) sende o ağlasa bile başka şeyler düşünmeye çalış kolay diil ama :KK43:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2441 gün geçti.

ayne

Ya çaresizsiniz, ya da Çare Sizsiniz.
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2014
188
92
Sütünün durumu nasıl pekii? Ben galiba 1-2 kilo daha alırsam hemen bir diyetisyene gideceğim öyle görünüyor.
Ayrıca bir vesile ile kan aldırırsam hormonlarıma baktıracağım, sende de şişme ve terleme varsa baktır istersen.
Diyetisyene gidersem yazarım zaten neler oldugunu konsutugumuzu vs[/QUOTE

bana diyetisyen insilun direncine baktır demişti.bebekten dolayı gidemedim.bide hamilelikte yapılan şeker yükleme testinide yaptırmalısın dedi.o gün akşama kadar hastanede aç kalmış 4 kere kan vermiştim.bizde gerçekten bişey var içtiğim bütün suyu terle atıyorum.çok sık idrara çıkmıyorum.eskiden saat başı wcdeydim.benim büyük oğlumda emzermeyle 6.ayda kilo milo kalmamıştı.hatta beni zayılatıyor diye 24 ay emzirdim.yememdende hıç kısmadım.sadece yürüyüş yapıyordum.şimdi böyle olunca bacak moralim çok bozuldu.

ayne

Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2014
188
92
kızlar ilaç kullanıyorum bu nekadar sürede sütüme gecer.1-2saat sonraysa o sütü sağıp dökmelimiyım.doktora emzirdiğimi söyledim ama emzirirken içmeyin yazıyo.ilacın etkisi nekadar sürer acaba.

ayne

Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2014
188
92
kızlar ilaç kullanıyorum bu nekadar sürede sütüme gecer.1-2saat sonraysa o sütü sağıp dökmelimiyım.doktora emzirdiğimi söyledim ama emzirirken içmeyin yazıyo.ilacın etkisi nekadar sürer acaba.[/QUOTE]

ladydiamond

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2013
262
43
Bu memeyi reddetme durumu bizdede var ama ben sürekli emzirmeye çalışıyorum yinede çok ağlarsa silikon kaşıkla veriyorum bi ara biberonla vermiştim de hemen alışmıştı daha da tam unutmuş değil biberonu . Ne yaparsan yap biberon ağırlıklı besleme derim bizimkş avent biberondu ama yine alıştı işte

Canım az akan hatta bebek çekmeyince akmayan bi medela calma vat bizimki de almadı onu. Emmiyor çok üzülüyorum, hatta krizaağlama nöbetlerimiz oluyor. Kaşıklada yarısı ağzına yarısı yere gidiyor. Avent öyle efsane bi biberon değilmiş fikrimce. 1 ay sık dişini dedi dr. Ya gezerken yad a uykusu gelince emzir dedi ama bizim gündüz uykumuz hiç yok :KK43: sabredeceğiz artık. Allah büyük..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 904 gün geçti.

ladydiamond

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2013
262
43
QUOTE="Sugar234, post: 36462555, member: 414183"]Acil yardım!
arkadaslar merhaba,
Bu aralar sınır krızlerı gecırıyorum.kızım battaniye de sallanarak uyumaya alıştı, uyku zamanı geldığınde resmen krız gecırıyoruz uyumakta zorlanıyor ve sureklı aglıyor . Ne yapıcağımı sasırdım bıde tekım artık. Cuma gunu kardesımle bakıyorduk 1 saat uyuması ıcın uğrasıyoruz sonunda uyuyor ama 10 dak. sonra uyanmıs tekrar aynı dejavuları yaşıyoruz. En sonunda dayanamayıp ağlamaya başladım ağlama nöbetim sinir krizine dönüştü bebeği benden uzaklaştırıp komşuya götürdüler eşim, arkadaslar beni sakinleştirmeye çalışıyor ama yok ne yapıcam ben ınanın bebeğimi bile sevemez hale gelmeye basladım.Fikri olan paylaşsın lütfen...[/QUOTE]
Canım yeğenimde aynen böyle uyuyordu, hamak aldılar, yine sallandı ama hiç olmazsa kola yük olmadı. Fakat hamağa da alışınca vazgeçirmek zor oluyo ama yinede bebeğine sen lazımsın. Hamak geçici bir çözüm olur belki. Uzatılmış lohusalık yaşıyoruz sanırım, bende çok sık ağlar oldum :KK43:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 904 gün geçti.

kocamann

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2013
460
308
30
amanın neler olmuş buralarda bu formatı beceremedim die telden yada tab. dan girmiyordum ....bu ne şimdi sayfayı zor buldum..alıntı nerden yapılıyo...ufss ...bebişleriniz iyidirler umarım..yumruklar ağızda gulucukler atıyorlar dimi?
uyumayan bebişlere lavanta yağını tavsiye ediyorlar pamuğa surup odasına bi köşeye koymak yeterli imiş hem sivri sinekleri uzaklaştırıyormuş bebeğide rahatıyormuş..sıcaklar iyice bastırdı ondanda uyumuyorlar..benimki maaşalllah duzeni iyi derin uyumuyor ama iki saattebir şekerleme yapıyor.bende öyle derın uğraşlara girmiyorum zaten.neyseki ablası oyalayabiliyor ...kilolar bendede feci normalde kısa boylu minyon bi kadınım 6 kilo fazlam var ama kendimi çok şşko hissediyorum boynum kalınlaştı resmen ..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 946 gün geçti.

Rose daisy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2012
1.962
2.145
Canım az akan hatta bebek çekmeyince akmayan bi medela calma vat bizimki de almadı onu. Emmiyor çok üzülüyorum, hatta krizaağlama nöbetlerimiz oluyor. Kaşıklada yarısı ağzına yarısı yere gidiyor. Avent öyle efsane bi biberon değilmiş fikrimce. 1 ay sık dişini dedi dr. Ya gezerken yad a uykusu gelince emzir dedi ama bizim gündüz uykumuz hiç yok :KK43: sabredeceğiz artık. Allah büyük..

Avent geniş ağızlı sözde anne memesi gibi olduğu için bebek alışmazmış ama alıştı işte eğer 1 aylık geçici bir durumsa sıkarız dişimizi canım bizim de gündüz uykumuz giç yok nerdeyse burdaki arkadaşlarda hemen hemen aynı dertler var

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1516 gün geçti.

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Acil yardım!
arkadaslar merhaba,
Bu aralar sınır krızlerı gecırıyorum.kızım battaniye de sallanarak uyumaya alıştı, uyku zamanı geldığınde resmen krız gecırıyoruz uyumakta zorlanıyor ve sureklı aglıyor . Ne yapıcağımı sasırdım bıde tekım artık. Cuma gunu kardesımle bakıyorduk 1 saat uyuması ıcın uğrasıyoruz sonunda uyuyor ama 10 dak. sonra uyanmıs tekrar aynı dejavuları yaşıyoruz. En sonunda dayanamayıp ağlamaya başladım ağlama nöbetim sinir krizine dönüştü bebeği benden uzaklaştırıp komşuya götürdüler eşim, arkadaslar beni sakinleştirmeye çalışıyor ama yok ne yapıcam ben ınanın bebeğimi bile sevemez hale gelmeye basladım.Fikri olan paylaşsın lütfen...

Canim Allah yardimcin olsun..
Ya hamak geldi benimde aklima ya da bildigimiz o meshur cingene salincagindan yapilabilir..

Hypattia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2013
196
49
kızlar buraya ne olmuş böyle.iki gündür giremiyodum ne kötü.inanılmaz kötüyüm herkes uyudu birazdan elime bi sigara alıp içip sabaha kadar ağlayacam.derdin ne derseniz.bacağımdaki meniskus iyice azdı ayaga kalkıp iki adım bile atamıyorum.topallayarak yürüyorum.bayramda temizlik,iş güç derken 3 kilo vermiştim o kilolarıda geri aldım.
Sevgili ayne buz uygula. Meniskus ağrısı ile başa çıkmanın en iyi yolu.
Muhtemelen temizlik şudur budur derken yordun dizini. Ne yazık ki dinlenmek gerekiyor.
Ameliyat olmadan onceki menisküs egzersizlerine bakıp başladın mı ?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1205 gün geçti.

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608

Bende chicconun cam,ucu kaucuk olan biberonu var bi sıkıntı olmadi hic..Belki ise yarar bilemedim.Hepsi sıkıntiysa asi uygulamasi gb enjektor dene istersen.

ayne

Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2014
188
92
Sevgili ayne buz uygula. Meniskus ağrısı ile başa çıkmanın en iyi yolu.
Muhtemelen temizlik şudur budur derken yordun dizini. Ne yazık ki dinlenmek gerekiyor.
Ameliyat olmadan onceki menisküs egzersizlerine bakıp başladın mı ?

evet dün biraz baktım bugün başladım.benim eşimde,annemde babamda var onlara bakıyorum gayet iyiler ameliyatta olmadılar.ben sanki sakatım.ne zaman gececek ağrılarım.hareket etmek yürümek istiyorum.bide şişiyo bacağım bu normal mi.