2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kızlar ben çok tuhafim dünden beri uykusuzluk yorgunluk sürekli ağlamaklı yim annem gitti cuma günü onun da etkisi var bebeğime bakamıyorum gibi geliyor o da çok huzursuz ağlıyor beni hiç bırakmıyor yemek dahi yiyemiyorum aglamaktan istifar ettim dün yediğim şeyler de çıktı ve hala mide bulantısı var psikolojik sanırım..lohusalık böyle bişey olsa gerek kızlar doğuracak lara dua ederken lohusa lari da unutmasak nası olur?
Eşim ise gitsin istemiyorum bekar gorumcem var yanımda o çok anlamıyor çocuktan die düşünüyorum halbuki elinden geleni yapmaya çalışıyor. . kayinvalidemi aradım gel die o da teklif bekliyormus heralde tamam gelirim dedi..aslında en iyisi annem ama ananem Rahatsız die gitti o da:KK43:
Usuttum galiba ben allahım artık bi düzene girelim nolur:KK43:

Kızlar ben emzik verdim iki çocukla çok zor oluyor başka türlü başedemiyorum büyük oğlum hiç tutmamıştı emzik ve biberon ben çalışmaya başlayınca annem çok zorlanmıştı şimdi baştan verdik büyük rahatlık eminim zararlı olduğu yönlerde var ama şimdilik beni rahatlattı biraz. Gece uykuları düzelecek endişe etmeyin çok sık uyanıyorsa doymuyor olabilir mama takviyesi gerekebiliyor ilk aylarda büyük oğlumda da takviye yapmıştım sonra sütüm çoğalınca yetmeye başlamıştı bu ufaklıkta da ara ara mama veriyorum yetmeyince hem uzun uyuyor hemde doyduğuna emin oluyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Canım ben emzik veriyorum bizim kız öğürüyor, başka bşr marka aldım onu da tükürüyor bir önerin var mı alması için?

Hayırlı sabahlaar güzel haftalar olsun inşaallah hepimize..
Meryem ana eli otunu doğum sancısı başlayınca mı suya koyuyoruz? Yapan arkadaşlarvardı burada..
Benim arkadaşım sancısı gelmeden koymuş da hangisi doğru bilemedim.. 2 gün kaldı bdtye. Belki açılmayı arttırır diye koysam mı ki?:))

Bebekler ne zaman sarılık oluyo?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bu ilk haftalarda kan yeni alyuvarlari devreye sokup eskiler kırıldıkca..
Yuzunde farkediyorsun,gozlerinin beyaz kisminda daha cok farkediliyor ama oyle cok cok farkddilecek kadar ilerlememesi iyi tabi..

Geçmiş olsun gözün aydın kavuştun hele şükür

Kızlar lohusa akıntısının gittikçe rengi açılıyor dimi sarıya döndü çok az az. İkinci ama unutuyo insan.
Dogum yapali 23 gun gecti ve yavas yavas rengi aciliyordu ama 2 gundur kirmiziya döndun anlamadim bisi.

ne güzel herkes doğurmuş yeni doğum yapanlar gözünüzaydın, artık bebek muhabbetleri lohusa muhabbetleri dönüyo bende hamile hamile geziyorum buralarda:KK49:

selqm kizlar burnumda tutuyorsunuz....

sizi cok ozledim suan size yaziorum ya sanki hepinizi kucakliyorum gibi bir his.....bende kizim da iyiz ikinci kontrolude atlatik...ilk asi tarihimizi beklioz...saglik ocagina gitmicez hastaneye gitcem hem kalca film icin tarih wercek hemde saglik o. 4 ebe war 3 dogum izninde war olanda hamile ... topuk kani icin gittigimizde kabustu resmen...artik allahim lazim etmesi gitmeyiz...cunku esimde ben de benden panik agresif o yuzden oyle karar aldik....
kizim 20 gunluk 3900 kg da masallhimiz war kizlar hem emio gecede mama werioz bi kez sabaha karsi annem oyle yapio hhemde sabah a karsi uyumus oluoz bari....

cok huysuz ve agresif bi kizim war..cani istemede uyumuo emmio uyanmio kaslarini catip bakio....

ana deli baba deli cok normal dediginizi duyorum :)))
babasinin kopyasi hic bir alakasi yok benim ile sadece gidigi war benim gibi :KK66:))

carsamba gunu mewlutumuz war buyrun....artik hersey olsun bitsin ewde ellerinden gelse mutfagi banyoya banyoyu yatak odasina falan tasicaklar bana pil takip anten dikip kafama kumandala idare etcekler....artik kendimi sakinlestirmeye sebepler bulamaz haldeyim...tam 9 kg werdim bu arada ;;:KK66:))
Masallah canm herseyin yolunda gitmesine cok sevindim bende kizimi emzirirken kaslarini catip sinirli bir sekilde bakmasini seviyorum :)))

Handrake arkadaşım çok sevindim doğum çabuk olmuş maşallah. Herkese teşekkür ederiz biz eve geldik iyiyiz ancak kızım bir günde fazla kilo vermiş Mana ver aralarda dediler.gece şekeri düştü çok ağladı yavrum aciklikta mis ama.neyse sürüm geliyor gerisi kolay da meme ucum acimaya başladı bile.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Allah anali babali buyutsun bebisini cok sukur kavustunuz :)

kizlar inanilmaz canim sikilio yiyemedigim yemekler yuzunden hamileken kg alirsin yeme son aylar seker cikar yeme simdi bebege gaz yaapr yeme allahim bu iskence ne zaman biticek......

zaten kocami onunla uyumayi ozledim uf uf.....

turk kahwesi icebilioz mu ....

birde sut sagmanin zarari var mi kizlar

birde dr. bana 3 saatten fazla uyumasin uyandir dedi ne alt acmak ne islak tulbentle yuzunu silmek hic bi is ise yaramio uyanmio uyanmio cani istemeden bu cok mu yanlis bisi uyandirmiom artik bende pes ettim....
Canim doktor bebisi neden uyandirmadi istiyorki emzirmen icinmi?

Canım ben aksılık olmazsa evımde 40 mevludu yapıcam. Yakınlarımızı, yakın komsuları cagırıp hazırlıklarımı yapacagım. Bebegımı yıkarım tekrar. Kendım abdesimi alıp dualarımı ederım. Onun dısında baska hıcbırsey yapmayacagım.

Allah'ın belası ne demek? Allah'ın hediyesi, mucizesi! Eşin acilen psikoloğa gitmeli canım bence telafisi olmayacak şekilde seni kırmadan önce.....

İkinciler nasıl oluyor canım? Tam da bu özlemlerle:))))))

Cok yazilar yazilmis bu 40 i cikarmakla ilgili sizinki gayet normal canim arkadasimin anlattigi gibi mevlut sonrada yikandik kizimla demisti.... 40 tas filan diyolardi bide cok ilgincime gitmisti....Bende burada mevlut yapabilirimde hocayi bulmak zor olur burada hocasiz mevlutte olurmu bilmiyorum sadece yemek yapsam tanidiklari cagirsam...

Birde psikolag fikri esimden cikmisti normal bir sekilde konusup git artik dedik cocuk gibi cok beklersin dedi neden fikrinin degistigini sorrdugumda deli doktoruna gitmem en ufak birseyde beni rezil edersin deli doktoruna gidiyor diye dedi.... ki bahane benim evimdeki hicbirseyi kimseye anlatmisligim yoktur...
ama dunden beri durumu konusmasi iyiye gidiyor gibi anormal bir konusmasini görmedim henuz ki olurda görursem buyuklerden yardim istemek zorunda kalicam kaynanama söylersem normal benim esimde öyleydi der yine ama ben mecburi anneme söylerim artik telefonu veririm etsin kavgasini onunla....

Son düzenleme:
kızlar bebeklerinizi kaç gün arayla yıkıyorsunuz ben dün ilk kez yıkadım 26 günlük oldu göbeğimiz yeni düştü çünkü ben gün aşırı yıkayayım diyordum ama bugun bir hapsurdu burnu aktı su gibi bende korktum acaba üşüttümmü diye acaba gün aşırı için 40 çıkmasınımı bekliyim sizler nasıl yapıyorsunuz

Canım ben emzik veriyorum bizim kız öğürüyor, başka bşr marka aldım onu da tükürüyor bir önerin var mı alması için?

canım benim kızımda almadı baya uğraştık öğürdü sürekli enson dün ucunu az toz şeker değdirdim hemen aldı ve bırakmadı sevindim bende çünkü çok kolaylık emzik

Bebeğim bütün gün çok iyi emiyor uyuyor varlığı yokluğu anlaşılmıyor ama gece çok huzursuz hiç uyumuyor sürekli mıkır mıkır karnı doymuyordur diye gece mamada takviye ediyorum hiç fayda etmiyor uykusuzluktan mahvoldum. Gündüz uyuyan çocuğa gece ne oluyor anlamıyorum. Çok uykusuzum ve yorgunum.

Gündüz abisi uyanıkken rahatsız etmıyım annemı yormayayım dıyor. Gece de kendı krallıgını ılan edıyor galıba annesı:)

kızlar bebeklerinizi kaç gün arayla yıkıyorsunuz ben dün ilk kez yıkadım 26 günlük oldu göbeğimiz yeni düştü çünkü ben gün aşırı yıkayayım diyordum ama bugun bir hapsurdu burnu aktı su gibi bende korktum acaba üşüttümmü diye acaba gün aşırı için 40 çıkmasınımı bekliyim sizler nasıl yapıyorsunuz

Ben hergun yıkıyorum, basını gun asırı sampuanlıyorum. Onceden banyoyu elektrıklı ısıtıcı ıle ıyıce ısıtıyorum ama.

Kızlar ben çok tuhafim dünden beri uykusuzluk yorgunluk sürekli ağlamaklı yim annem gitti cuma günü onun da etkisi var bebeğime bakamıyorum gibi geliyor o da çok huzursuz ağlıyor beni hiç bırakmıyor yemek dahi yiyemiyorum aglamaktan istifar ettim dün yediğim şeyler de çıktı ve hala mide bulantısı var psikolojik sanırım..lohusalık böyle bişey olsa gerek kızlar doğuracak lara dua ederken lohusa lari da unutmasak nası olur?
Eşim ise gitsin istemiyorum bekar gorumcem var yanımda o çok anlamıyor çocuktan die düşünüyorum halbuki elinden geleni yapmaya çalışıyor. . kayinvalidemi aradım gel die o da teklif bekliyormus heralde tamam gelirim dedi..aslında en iyisi annem ama ananem Rahatsız die gitti o da:KK43:
Usuttum galiba ben allahım artık bi düzene girelim nolur:KK43:

Off cok zor bır durum. Sabretmeye calıs arkadasım. Bu kırk gunde hormonlar altust. Bebek te emdıkce sut salgısı yaptıran hormonlar artıyor, neysekı sut cogalıyor. Kvalıden, gorumcen mumkun oldugunca sana yardım etsınler. Onden bır cocuk daha yoksa:KK66: sen sadece yatıp sakın sekılde emzırmene bak. Guzel seyler dusun, tek oncelıgın beslenmek, uyku, emzırmek olsun. Karnı tok ama uyanıkken bebegı baska bırı gezdırsın. Altını degıstırsın, sen dınlen. Sabır kardesım; ne oldugunu anlamadan buyuyecekler...

Dogum yapali 23 gun gecti ve yavas yavas rengi aciliyordu ama 2 gundur kirmiziya döndun anlamadim bisi.

Masallah canm herseyin yolunda gitmesine cok sevindim bende kizimi emzirirken kaslarini catip sinirli bir sekilde bakmasini seviyorum :)))

Allah anali babali buyutsun bebisini cok sukur kavustunuz :)

Canim doktor bebisi neden uyandirmadi istiyorki emzirmen icinmi?

Cok yazilar yazilmis bu 40 i cikarmakla ilgili sizinki gayet normal canim arkadasimin anlattigi gibi mevlut sonrada yikandik kizimla demisti.... 40 tas filan diyolardi bide cok ilgincime gitmisti....Bende burada mevlut yapabilirimde hocayi bulmak zor olur burada hocasiz mevlutte olurmu bilmiyorum sadece yemek yapsam tanidiklari cagirsam...

Birde psikolag fikri esimden cikmisti normal bir sekilde konusup git artik dedik cocuk gibi cok beklersin dedi neden fikrinin degistigini sorrdugumda deli doktoruna gitmem en ufak birseyde beni rezil edersin deli doktoruna gidiyor diye dedi.... ki bahane benim evimdeki hicbirseyi kimseye anlatmisligim yoktur...
ama dunden beri durumu konusmasi iyiye gidiyor gibi anormal bir konusmasini görmedim henuz ki olurda görursem buyuklerden yardim istemek zorunda kalicam kaynanama söylersem normal benim esimde öyleydi der yine ama ben mecburi anneme söylerim artik telefonu veririm etsin kavgasini onunla....

Cami hocası bulabılırsen onlar okur canım...

Bende ilk oğlumda ne yaptıysam almamıştı emziği şimdi ufaklığa verdim hemen tuttu. Aventin emziği benimki inan bende ne yapılacağını bilmiyorum büyük oğlumda çok uğraşmıştım olmamıştı çünkü. Çocuğuna göre değişiyor sanırım

Off cok zor bır durum. Sabretmeye calıs arkadasım. Bu kırk gunde hormonlar altust. Bebek te emdıkce sut salgısı yaptıran hormonlar artıyor, neysekı sut cogalıyor. Kvalıden, gorumcen mumkun oldugunca sana yardım etsınler. Onden bır cocuk daha yoksa:KK66: sen sadece yatıp sakın sekılde emzırmene bak. Guzel seyler dusun, tek oncelıgın beslenmek, uyku, emzırmek olsun. Karnı tok ama uyanıkken bebegı baska bırı gezdırsın. Altını degıstırsın, sen dınlen. Sabır kardesım; ne oldugunu anlamadan buyuyecekler...

Cami hocası bulabılırsen onlar okur canım...
Çok sağol canım cvbin için.bugun biraz daha toparlandım sanki..inş bi an once hersey yoluna girer yavruma kiyamiyorum hiç ağlamasın a dayanamiyorum oturup onunla Ağlıyorum sutum etkilenecek die de korkuyorum..dua edeyim diyorum abdestim yok hangi dualar okunur bu halde bilmiyorum..hiç böyle olcagimi düşünmemiştim. .ALLAHIM sabır versin herkese..

Ben hastaneden geldiğinden beri hergün yıkıyorum. Çok rahatlıyor uzun uzunda uyuyor.

canım bacımın da göğsünün birinin ucu bayağı sönük diğerine göre bebek onu tutamıyodu. hemen göğüs kalkanı aldırdık babasına onunla hiç almadı, 1-2 çekti daha süt gelmeden bıraktı, her seferin de çok zor tutuyor, oda emmeye emmeye göğüs taş gibi oluyor,olan ucuda kayboluyor. şimdi de pompa almışlar en azından o nunla sağıp vereyim göğsümü diyor, bakalım inşaAllah işe yarar :26: bu ara da kaç türlü krem kullandı bana mısın demedi :KK50:
Kizlar ölüyorum meme ucum cok kotu oldu agladim agliycam bebegin uyanmasini istemiyorum o derece oldum yarildi kan geliyo kirmizi et gorunuyo mamaya baslamak istemiyorum sutu emince doyuyo bebek ya yok boyle bi agri krem suruyorum fayda etmiyo ne yapacagimi sasirdim dogumdan 2 hafta once basladim kreme banamisin demedi kemiklerime kadar isliyo agrisi bebek emerken sagiyorum daha cok yariliyo kalkan kullaniyorum cocuk kalkanla cekemiyo sutu uykusuzluk dikis agrisi hicbiri umrumda degil suan ne yapayim kizlar akil verin dayanamiyorum biran once iylesmesi icin ne yapayim

vallahi emziği alan seven bebek için vede anne için büyük rahatlık.oğlum3 yaşına kadar emdi kızım da 1 yaşına kadar ama çok istekli değil. şimdi kardeşimin bebeğine de verdik 1 2 kere hemen tuttu, ama babası falan pek istemedi :KK51:
Kızlar ben emzik verdim iki çocukla çok zor oluyor başka türlü başedemiyorum büyük oğlum hiç tutmamıştı emzik ve biberon ben çalışmaya başlayınca annem çok zorlanmıştı şimdi baştan verdik büyük rahatlık eminim zararlı olduğu yönlerde var ama şimdilik beni rahatlattı biraz. Gece uykuları düzelecek endişe etmeyin çok sık uyanıyorsa doymuyor olabilir mama takviyesi gerekebiliyor ilk aylarda büyük oğlumda da takviye yapmıştım sonra sütüm çoğalınca yetmeye başlamıştı bu ufaklıkta da ara ara mama veriyorum yetmeyince hem uzun uyuyor hemde doyduğuna emin oluyorum

kız nasıl şaşırdım sessiz sedasız gittin, aldın geldin meleğini ... maşaAllah ikinize de çok öpüyorum :KK76::KK54:
Merhaba kızlar.kuzum 24 mayis cumartesi günü 40+1de 13.47 de 3 300 gr 49 cm olarak dünyaya geldi.gelirken gümbür gümbür salladı heryeri.artık evimizdeyiz.

Allah ın izniyle birşey olmaz inşaAllah ...tüm bebeklerimiz Rabbime emanet :KK34:
Mrb kizlar epeydir yoktum allahima sukur.dogum yaptim yavrumu kucagima aldim spinal.sezeryanla..darisi.dogurmayanlarin basna malum kosusturmacayla gecoyo gunler idare ederiz simdilik..kizlar bebegimin bingildaginin inceldigini ogrendim cocuk doktorindan normalde 6 aydan once kapanmamaliymis bebegminki kapali degil ama her ay takibe alacaz dedi cocuk doktorum,kafa olcumu yapacak buyuyup buyumedigine bakacak cok korkuyorum nolur.dualarinizi esirgemeyin her sey yolunda gitsin..bole bi durumla karsilasanlardan yardim istiyorum bolbol da duaa lutfenn

Hayırlı sabahlaar güzel haftalar olsun inşaallah hepimize..
Meryem ana eli otunu doğum sancısı başlayınca mı suya koyuyoruz? Yapan arkadaşlarvardı burada..
Benim arkadaşım sancısı gelmeden koymuş da hangisi doğru bilemedim.. 2 gün kaldı bdtye. Belki açılmayı arttırır diye koysam mı ki?:))

Dogum sancısı baslayinca konuluyor. Ben yaptim 5-6 saatte rahim tamamen açıldı. Biraz da itikat meseles :)

ewet canım . 2 doğumumda da yapıldı . yatış yapıldıktan sonra sancılar çok bastırmadan yapıldı (yani kendim yaptım ) kardeşimd yapmış :KK53:
Kizlar bisey sorucam. Genelde dogum yapan arkadaslar hic bahsetmemis ama normal dogum yapanlara lavman yapilmiyor mu? Ablam planli sezeryan olmustu bi gun onceki geceden bisey yememisti ve sadece sonda takilmisti. Normal dogum her an gelebilecegi icin yemek konusunda bir tedbir olamaz, hatta enerji olsun diye yiyip de gidiliyor diye biliyorum. Lavman yapiliyor mu herkese??

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

X