2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
ewet canım seni yatağa yatırmadan önce kendin wc ye girip lavman ını yapıyorsun 5 dk içinde hemen rahatlıyosun ... ben en azından temizce çıktım doğumdan, yani öyle bir durum başıma gelmedi :KK52:
İlaç veriliyor wcye kendin gidiyorsun değil mi? Eskiden bağırsakları onlar boşaltıyordu sanki. Yada wcye gidecek durumda olmayanlar için mi öyleydi tam hatırlamıyorum ama aklımda öyle kalmış. İnternette araştırdım, jel veriliyor wcde kendin sıkıyorsun ve 5-10 dk içinde tuvalet ihtiyacın geliyormuş sanırım. Tek seferde wcye çıkarak bitiyor mu işlem?
Benim bağırsaklarımdan radyolojik bir çekim yapıldı geçen yıl. O yüzden 1 gün önce geceden yemeyi kestim ve iğrenç bi şurup verdiler onun hepsini içtim, karnımın ağrısıyla sabaha kadar klozette uyudum desem yalan olmaz. O yüzdendir sanırım gerdi bu olay beni :KK43:

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

selam anneler ve anne adayları:KK16::KK16:
size birşey sormak istiyorum..
aranızda yerleşme kanaması yaşayan var mı acaba?

Kızlar ben çok tuhafim dünden beri uykusuzluk yorgunluk sürekli ağlamaklı yim annem gitti cuma günü onun da etkisi var bebeğime bakamıyorum gibi geliyor o da çok huzursuz ağlıyor beni hiç bırakmıyor yemek dahi yiyemiyorum aglamaktan istifar ettim dün yediğim şeyler de çıktı ve hala mide bulantısı var psikolojik sanırım..lohusalık böyle bişey olsa gerek kızlar doğuracak lara dua ederken lohusa lari da unutmasak nası olur?
Eşim ise gitsin istemiyorum bekar gorumcem var yanımda o çok anlamıyor çocuktan die düşünüyorum halbuki elinden geleni yapmaya çalışıyor. . kayinvalidemi aradım gel die o da teklif bekliyormus heralde tamam gelirim dedi..aslında en iyisi annem ama ananem Rahatsız die gitti o da:KK43:
Usuttum galiba ben allahım artık bi düzene girelim nolur:KK43:
Canm seni çok iyi anlıyorum bozma moralini herşeyden önce dua et sağlıklı bir evladın var sonra bak görümcen yanında gelmek için dünden razı kayınvaliden....
Pozıtıf yanlarını düşün birde doğum yaptıktan sonra benim gibi yanında kimsesi olmayanları....
Banada sorsalar bende annemi isterim senin gibi yanımda ama gurbetlikkk işte.

canım sorucaktım unuttum. göbek bağı neden bu kadar geç düştü ? yani 2 haftadan sonrası normal değil diye biliyorun da :26:

canım 4 günlükken bebepi doktora götürdüğümüzde doktor göbeğikızarık diye 2 krem verdi düşene kadar sabah akşam sür dedi bende öyle yaptım ama göbek bir türlü kurumadı bende 4 gün sürmedim hemen düştü ben ona bağlıyorum oğlumda 20 günde düşürmüştü belki yapıdan bilemiyorum

ewet canım seni yatağa yatırmadan önce kendin wc ye girip lavman ını yapıyorsun 5 dk içinde hemen rahatlıyosun ... ben en azından temizce çıktım doğumdan, yani öyle bir durum başıma gelmedi :KK52:

Tamam öyleyse içim çok rahatladı walla çok sağolll :) bebiş gelsin artık ozamannnn....

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Evime döndüm tek başımayım bebeğim çok huysuz hiç birşeye vakit bulamıyorum. Öyle ki bazı günler wc ye gidebilmek için bile akşam eşimin gelmesini bekliyorum bebeği bırakmak için. Günde en fazla 2 saat uyuyabiliyorum o bile büyük bir lütuf benim için pek vakit bulamıyorum hiç bir şeye.

Bu arada handrake doğurdu mu geçmişi okuyabilmek gibi bir lüksüm yok artık :KK43:

doğum yapan arkadaşlar gözünüz aydın, bayağadır yazmaya fırsat olmuyor. sağlıklı uzun ömürleri olsun inşallah bebişlerinizin.
benim gibi hala doğurmamış olanlara da sabır diliyorum. ben hala beklemedeyim, son günler geçmek bilmiyor kızlar ya kızım pek bir nazlı çıktı :44:

Evime döndüm tek başımayım bebeğim çok huysuz hiç birşeye vakit bulamıyorum. Öyle ki bazı günler wc ye gidebilmek için bile akşam eşimin gelmesini bekliyorum bebeği bırakmak için. Günde en fazla 2 saat uyuyabiliyorum o bile büyük bir lütuf benim için pek vakit bulamıyorum hiç bir şeye.

Bu arada handrake doğurdu mu geçmişi okuyabilmek gibi bir lüksüm yok artık :KK43:

Evet canım doğurdu, sanıyorum doğum yapmayan 5-6 kişi kaldık.

Al bendende okadar esimi bekliyorum bir cok sey icin lavaboya zor gidiyorum cok nazlı paşam.. bide bende bir tane daha var düşün halimi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım bacımın da göğsünün birinin ucu bayağı sönük diğerine göre bebek onu tutamıyodu. hemen göğüs kalkanı aldırdık babasına onunla hiç almadı, 1-2 çekti daha süt gelmeden bıraktı, her seferin de çok zor tutuyor, oda emmeye emmeye göğüs taş gibi oluyor,olan ucuda kayboluyor. şimdi de pompa almışlar en azından o nunla sağıp vereyim göğsümü diyor, bakalım inşaAllah işe yarar :26: bu ara da kaç türlü krem kullandı bana mısın demedi :KK50:
Suan oturdugum yerde bile aciyo inanirmisin :KK43: rabbim biran once sifamizi versin dayanilacak gibi deil dun biraz iyi gibiydi bugun yine ayni
Haberlerde dinledim şimdiii..

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın piyasa denetimleri sırasında “Milupa Aptamil Sütlü Tahıl Karışımı” ürünün GDO içerdiği tespit edilmiss.

Ankara Kontrol Laboratuarı'nın yaptığı analizlerde Milupa'nın GDO içerdiği kesinleşti. Bunun üzerine GDO'lu Milupa'ların ürünlerin toplatılması için, 80 il Valiliği'ne yazı gönderildi

Bakanlık, olayı şu ifadelerle doğruladı:

"İnternet sitenizde yer alan bir bebek maması firmasına ait ithal bebek mamasında GDO tespit edilmesine yönelik bilginin kamuoyuna açıklanmasına ihtiyaç duyulmuştur; söz konusu bebek mamasının ithalat kontrollerinde GDO analizi yaptırılmış GDO tespit edilmediğinden ithalatına izin verilmiştir. Ancak piyasa denetimlerinde GDO tespit edildiğinden bebek mamalarının toplatılması sağlanmış ve ilgili firma hakkında hukuki süreç başlatılmıştır. Bilgilerinize arz ederiz"

1 saat once aldirdim mama iki kizimada kullandim bi sorun yasamadim acaba yeni uretilenlerdemi var gdo Allah Allah dogrumu acaba ya

bayanlar lütfen bilgisi olan yardımcı olsun... TÜRKİYE HATANESİ ve ŞİŞLİ KOLAN HASTANESİ n de doğum yapan, yapacak olan varmı.. artık karar vermek zorundayım bilgisi oalndan rica ediyorum :KK49:
Şisli kolanda yapmayi cok isterdim turkiye hastanesi hakkinda hicbir bilgim yok ama şişli kolan 5 yildizli otel gibi arkadasimin annesi orada ameliyat oldu oda cok memnundu evime uzak oldugu icin malesefki orada yapamadim :KK43:
kızlar bebeklerinizi kaç gün arayla yıkıyorsunuz ben dün ilk kez yıkadım 26 günlük oldu göbeğimiz yeni düştü çünkü ben gün aşırı yıkayayım diyordum ama bugun bir hapsurdu burnu aktı su gibi bende korktum acaba üşüttümmü diye acaba gün aşırı için 40 çıkmasınımı bekliyim sizler nasıl yapıyorsunuz

Canim doktor bana hastanedeyken gobegi dusene kadar 1 kere yika dedi bugun 6. Gunumuz 1 kere yikadim gunde bir kere alkol sıkıp bakimini yapiyorum ama cani yaniyo mikrop kapmamasi icin beklemedeyim gobek dusunce aksamlari yikayip uyutmayi dusunuyorum daha iyi oluyo kizlarda oyle yapmistim havalar isindi istersen yinede birkere doktora muayene ettir bebegini usutmemissen aksamlari yika sarip sarmala yatsin minik :)

Kizlar 65 kilo ile doguma girdim suan 62,5 dogumdan 1 gun sonra tartildim 62,5 kiloyum.3,5 kilo da bebiş dogurdum :) bu hesapta bir hata var gibi duruyor sanki. Dogumdan cikip kilo mu aldım yani

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kizlar ya canim cok sıkkin.ilk zamanlar sutum az diye mama takviyesi yaptik ogluma cunku kilo kaybi vardi.gun gectikce ve emdikce sutum artar dedik ama artacagina azaliyor sutum sanki.iki gundur beni bos meme gibi kullaniyor. Surekli meme emiyor.agzindan mememi alir alnaz agliyor.sikinca ucundan sutum akiveriyor ama hic gogus pedi kullannadim mesela .ne yapcam ben ya bana fikir verin.cok uzuluyirum.ogluma yetemiyorum sanki :KK43:((

Ben herşeyi yiyorum şeker yüzünden kendimi çok kısıtlamıştım şimdi canım ne isterse yiyorum büyük oğlumdada yemiştim
Kahvede içiyorum hatta bazen birden fazla bile oluyor bu aç gözlülüğüm ne zaman geçer bilmiyorum ama şimdilik kısıtlamıyorum kendimi . Zaten yine misafir ağırlıyorum on gün duracaklar depresyondayım bide yemekle kasılmak istemiyorum.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

cok haklisin ii guzel de diosun da oglunda gaz yapmio mu zaten uyumuo duru hic bide yersem gazdan nasil tutarim ben onu...bu arada sen nie annende degilsin hayatim yaaa nasil yetion tek basina ben bir cocukla kendime bakamiorum

Hoşgeldin kuzuum nerelerdesin yahuu????

Kahve çay içmee bebişin daha da sinirli olur, uyumaz:KK66:

Süt sağmak zararlı değil faydalıı.....

Neyin bebeğe gaz yapıp yapmadığını sen yiyerek ve bebeği gözlemleyerek deneyebilirsin. Herkeste aynı olmuyor.

Eğer kilo alımına sık sık baktılarsa iyiyse belki se çok iyi doyup uyuyordur o zaman uyandırma. Anahtar olan sey kılo alımı oluyor ıyıse karısmıyorlar....

Arayı bu kadar acma bır daha:))

Not: canın çok istiyorsa abartmadan iç tabii, içinde kalacağına boşver.... Ben de öcü teyzelik yapmış oldum vallahii:))

estahfurulah benim yanimdaki tezeler icinde en cicisi kaliosn sen......
zaten bu sutu ceker muhabbeti war ya illa bi lokmada olsa zararlida olsa tadiorum istedigim sei.....

Dogum yapali 23 gun gecti ve yavas yavas rengi aciliyordu ama 2 gundur kirmiziya döndun anlamadim bisi.

Masallah canm herseyin yolunda gitmesine cok sevindim bende kizimi emzirirken kaslarini catip sinirli bir sekilde bakmasini seviyorum :)))

Allah anali babali buyutsun bebisini cok sukur kavustunuz :)

Canim doktor bebisi neden uyandirmadi istiyorki emzirmen icinmi?

Cok yazilar yazilmis bu 40 i cikarmakla ilgili sizinki gayet normal canim arkadasimin anlattigi gibi mevlut sonrada yikandik kizimla demisti.... 40 tas filan diyolardi bide cok ilgincime gitmisti....Bende burada mevlut yapabilirimde hocayi bulmak zor olur burada hocasiz mevlutte olurmu bilmiyorum sadece yemek yapsam tanidiklari cagirsam...

Birde psikolag fikri esimden cikmisti normal bir sekilde konusup git artik dedik cocuk gibi cok beklersin dedi neden fikrinin degistigini sorrdugumda deli doktoruna gitmem en ufak birseyde beni rezil edersin deli doktoruna gidiyor diye dedi.... ki bahane benim evimdeki hicbirseyi kimseye anlatmisligim yoktur...
ama dunden beri durumu konusmasi iyiye gidiyor gibi anormal bir konusmasini görmedim henuz ki olurda görursem buyuklerden yardim istemek zorunda kalicam kaynanama söylersem normal benim esimde öyleydi der yine ama ben mecburi anneme söylerim artik telefonu veririm etsin kavgasini onunla....

ewet canikom en fazla 3 saat uyusun dedi 3 saati gecerse uyandir dedi emzir dedi...

minnoşum sen ilk 50 de 45. sıradaymışsın ... şansına küs dermişim :KK66::KK60: tüm annelerimiz bebeklerini alsın kucaklarına yaparız güzel bir liste hayırlısı ile

aha ilk elliye girmisim he 45 fena degilmis tamam sabir etcez hatrina ;;:KK66:))))

kız delüüüü ne güzel özetlemişsin kendini öyle :111: :KK1: ayy kendi adıma çok özledim güzel sohbetini, şakkacı hallerini ve kendinle bu kadar barışık olmanı .... inan ki çok seviyorum seni :KK70:

suan o kadar sikkin yuregimi gulumsettin :KK66:)) allahta seni guldursun....cok hoslasmadigim insanlar gelicek 3 cocugu ile diyim odamizi bozucak duruya rahat wermicekler.....yalap sap open aman kucagi alisirsa alissin dien anneleriyle dusunun benim bu geceye cikcak halimi ;;;((((

Selam KIZLAR dün mevlüdümüzü yaptık çok güzel bir güne denk geldi miraç kandiline kırkımızıda uçurduk. Anneannemizde gîtti. Kızımla başbaşa kaldık bakalım :) sizlerde îyisiniz inşallah hala doğurmayan varmı ki :)

X