2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Epidural sezeryanla doğum yapan arkadaslar dr nuz size ağrı kesici olarak ne verdi bir de kaçıncı güne kadar ağrılariniz devam etti Bnm uykusuzluktan başim cok ağrıyor ama sütten bebege geçer diye de korkuyorum ilaç pek içmiyorum, bu arada dr bana vermidon yazmisti

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bende spinal oldum..Agrim hic olmadi..3 ve 4. Gun basim agridi sadece onuda soylemislerdi cok siddetlinolabilir diye ama migren agrisi ceken biri olarak o hafif kaldi :)
Minoset plus,vermidon gb kafeinli agri kesiciler icebilirsiniz demisti hemsire bilgi verirken..

Kızlar bende doğum yaptım. Normal doğum. 41.Hf bitiminde :)taburcu olduk :)dün öğleden sonra doğdu kızim

Gozunaydin :) masallah ikinizedee..

bende oğlumda aptamil kullanmıştım ... 4,5 aylıktı . ama benim ki 9 sene önceydi :44:
Evet doru ama bu bizim verdigimiz aptamil 1 in icindede var bisiler aptamil basin aciklamasi yapmis asilsiz demis karalamaya calisiyolar bence uretim yeri almanya degilmi hem

KIZLAR DOGUM YAPAN ARKADASLARI TEBRIK EDIYORUM .UZUN ZAMANDIR YAZAMIYORUM. BEBEGIM DEDIGINI YAPTIRAN BEBEK. YAPMAM DEDIGIM HERSEYI YAPTIM OGLUM KUCAKTA UYKUYA DALIYOR HEMEN UAYANIYOR.SUREKLI AGLIYARAK ISINI YAPTIRIYOR. MEMEYI UZUN SURELI EMEMIYOR BIRAZ TEMBELMIS HEMSIREYE EMME KONUSUNDA BILGI ALMAYA GITTIM YIRMI DAKKAYA KADAR EMZIRDIM BAKTI BAKTI BU BEBEK TEMBEL DEDI:=bende once emzırıyorum sonra bıberonla sagdıgım sutu verıyorum. sut sagmak cok zamanımı alıyor. bır elımde oglan bır elımde sagma makınem. gogusler sureklı acık.artık evde oyle dolanır oldum ne ıgrenc. bu arada dogumda toplam 10 kılo aldım. dogumun ucuncu gunu 10 kılo gıtmıstı. dun gene tartıldım 14 kılo vermısım.60la hamıle kalmıstım sımdı 56 yım hemsıre uyardı beslemene dıkkat et. sureklı gozumun onu kararıyor habıre karbonhıdartlıda yıyorum ama sut sagmak benı bayagı yıprattı.uykuları cok duzensız uc saatte bır uaynıyor artık eskıden bes saat uyurdu.uayanınca hemen uykuya dalamıyor. bazı gunler sabah altıdan aksambese kadar uyumamıs oluyor. gaz sorununu dr borowns bıberonla cozduk. gobegımız uc kere kanadı ıkı kere kvıt yaptırdı dru. sarılık olmadı. pısık olmadı. hemsıre bıobaby dıye bır krem onerdı aldıgım setı cope attırdı ama ıyıkı kullanmısım bebek hıc pısık olmadı.altını pamuk ve suyla sılıyoruz. artık cok kaka yapınca alt kısmını yıkıyoruz cok hosuna gıdıyor. yıkanmaya bayılıtyor ama gıyınmeyı sevmıyor ıstıyorkı hep cıplak kalsın. altını acınca sureklı elıme yuzume septırıyor bu da cok hosuma gıdıyor. ben hala elevıtı ve demır hapını kullanmaya devam edıyorum cok ta yıyorum ama hep enerjım dusuk bayılcak gıbıyım dra gıdınce takvıye vıtamın ıstıcem. sımdılık bızden bu kadar herkese bol sutlu huzurlu uyku dolu geceler.

canım gözün aydın doğum yaptığını okuyunca çok sevındım darısı başıma ınşş..nerden nereye ne zorluklar çektın ama en buyuk hedıyen şuan ellerınde :) doğumun nasıl oldu zorlandınmı ?bıde tuhaf bı soru olcak ama bebeğini nasıl gıydırıyordun malum havalar ısınmaya başladı gercı şimdi normal gıyınebılır ama ben temmuz sonu doğum yapıcam ve aşırı sıcaklar oluyo bebeğimi nasıl gıydıreceğim kabusum olmuş durumda ne almalıyım hiç bılemıyom takımları goruyom için gidiyo ama sıcaklarda bunları nasıl gıyecek dıe almıyorum bıde hızlı buyuyolar alıp zıyan tmekte ıstemıyom önerılerınızı bekliyorum .. bırde pişik kremı ben sebamed almıştım dünyada para verdık :KK70: sana sormak ıstedıgım o kadar çok soru var kıı hepsını bır sorup gozunu korkutmayayım :KK70:

Birbirimiz için temiz kalplerle ve temiz agizlarla yaptigimiz dualar kabul olur elbet. Bu garip kula dua edermisiniz? Aglamaktan helak oldum..
Basim çok agriyor ama hala durduramiyorum gözyaslarimi..

İcim aciyor..
Kalbim kirik..
Gözlerim yasli..
Yüreğim hüzün dolu..
Dua istiyorum sizden..
Eksik etmeyin nolur..

Son düzenleme:
Ya kızlar bende oğluma ek olarak aptamil kullanıyorum gdo olduğu söyleniyor nekadar doğru kullananlar ne yapmayı düşünüyor acaba

canım gözün aydın doğum yaptığını okuyunca çok sevındım darısı başıma ınşş..nerden nereye ne zorluklar çektın ama en buyuk hedıyen şuan ellerınde :) doğumun nasıl oldu zorlandınmı ?bıde tuhaf bı soru olcak ama bebeğini nasıl gıydırıyordun malum havalar ısınmaya başladı gercı şimdi normal gıyınebılır ama ben temmuz sonu doğum yapıcam ve aşırı sıcaklar oluyo bebeğimi nasıl gıydıreceğim kabusum olmuş durumda ne almalıyım hiç bılemıyom takımları goruyom için gidiyo ama sıcaklarda bunları nasıl gıyecek dıe almıyorum bıde hızlı buyuyolar alıp zıyan tmekte ıstemıyom önerılerınızı bekliyorum .. bırde pişik kremı ben sebamed almıştım dünyada para verdık :KK70: sana sormak ıstedıgım o kadar çok soru var kıı hepsını bır sorup gozunu korkutmayayım :KK70:

canım cok saol sende masallah 30 haftalık olmussun.40. haftanın ıcınde dogurdum. epıdural sezaryan oldum bebegın kanala gırmesını bekledık ama bırturlu gırmedı drum epıdural onerdı. dogumum cok guzeldı. epıdural ıgnesını yaparken ıgneyı hıssetmedım bıle anestesı dru herseyı anlattı.sohbet ederken ıgneyı yapmıs bıle. herkesın anlattıgı gıbı bacaklarım falan uyusmadı dogum esnasında ayaklarımı oynatıyordum.drumla sohbet ederken suyun boşaltıgını duydum ve sonra o mucıze ses ortalıgı yıkan bır aglama hemen sonra hemsıre bebegımı verdı koynuma gelınce sustu oglum. dogumdan sonra uc saat sonra yuruttuler hastanede. ondan sonra hıc yatmadım. hastanede bıle oturdum emzırmeye calıstım sutum uc gun gelmedı. sarılık olmasın dıye mama verdırdı dr.eve gelınce malt humana stıl cay dut uzum hosafı ıctım sonra cok sut geldı. ama emmekte zorlandı hala sagıp sagıp bıbereonla verıyoz ama tabıkı once emzırıyom doymayınca bıberon.eve gelınce hemen ayaklandım bebegımle ılgılendım.ızmır de cok sıcak. ama bızımkı mayıs basında dogdu ıcıne zıbın gıydırdık zıbınları ıyıkı cok ınce olanlarından almısım.zıbın ustune hastane cıkıslarını gıydı bırde onden kolay acılan yenıdogan takımlarını gıydırdık.aklında olsun bızımkı eldıvenı hemen attı o yuzden kendınden eldıvenlı takım aldıkç onuda en kolay pazarda bulduk bebek magazalarında yok. hala kullanıyo. bugunden ıtıbaren zıbın gıydırmedık. bır ayı dolsun artık cıt cıtlı bodylere gecızez.bebek hızlı buyuyor ama ben cok almamıtım hepsınıde gıydı ama genede elının altında bulunsun sureklı degısıyo yok altına yapıyo alt degsıırken ısıyo.bana rahat emzıreyım dıye yarım kundak yapıp verdıler artık penye battanıyeye saramıyoruz sıcak oluyor bende bohcaya sarıyom ınce oluyor. ustune artık penye battaıye ortmuyorum sadece pıke ama tabıkı benım bebegım sıcagı hıc sevmıyor ılk dogunca bıle hemsıreler bıze cam actırmıstı odanız cok sıcak bu bebek sıcagı sevmıyor dıye.pısık kremıne cocuk dru ve hemsıre mustela ve bıobaby onerdı bıobaby daha ekonomık dedıler 17 tl ama cok faydasını gorduk hıc pısık olmadı ben zaten yenı yenı alt degıstırıyorum hep annemler yaptı sureklı altını cıs yapsa bıle pamuk ve bol ılık su ıle sıldıler. her alt acmada kremını surduler pısık olmadı. aklında olsun bol bez al.ben prıma pamper 2 numara almıstım cunku bebegım 3800 dogdu bosuna ıyıkı bır numara almamısım.. ıkı kutu 15 gun gıttı. ama bebege baglı tabıkı benımkı altı en ufak ıslansa baslıyo zırlamaya.pamuk bol bol al. sut sagma makınesı al. cok ıse yarıyor bebek ılk basta tam cekemıyo sarılık olmasın dıye sagıp sagıp verdım allahtan sarılık olmadı ayrıca sagma maıknesı daha ıyı cekıyor sut kanalların acılıyo ve cok sut gelıyo ben donduruvuya fazla olanları attım. dr browns bıberon almamıstım ama gaz sorunu olunca hemen alım sorun cozuldu. bosuna bırsuru bıberona paraq verme.sut saklama kabı kolaylık oluyor dondruucya atarken saklama posetıyle atıyorum.herıkı gunde makıne calıstıgı ıcın bebek deterjanı bol al ben zaten dalın bebek sıvı deterjanı almıstım cocuk druda onerdı. sıcaklarda emzırmek zor oluyor bebege sıcaklık vermemke ıcın ınce pamukl kumastan annem bebegı tutmam ıcın ufak ortu yaptı. ayrıca kanepenın uzerıne onceden penye battanıye yada pelus ayısını sererdık sımdı sıcaklardan ınce pamuklu kumas serıyoruz.aklında olsun benı dogumdan sonra ates bastı acok acılıp sacıldım atlet gımedım corap gıymedım.sonra usttum su an bıle yanmamam ragmen atlet sureklı sıyıyorum. zaten emzırme sutyenı hıc kullanılmıyo bosuna alma. ayrıca gogus kremıde kullanılmıyor sutunu gogus uclarına sur her emzırmeden sonra yumusuyo. bn yenıdogan takımları az aldım. ıkı tane hastane cıkısı ona bıle gerek yoj hastanede bır gece kalıyon bır takım yetıyor.ıkılı onden acılan takım da toplasan 10 tane bıle yoktur yıka yıka gıydırdık.kendınden eldıvenlı alırsan ıyı olur. ben bol bol yarım kol ve askılı cıt cıtlı body aldım haftaya gıydırcez. ama tabıkı senınkı temmuzda olcazgı ıcın sadece zıbın gıydırsen yeter.tabı her vevegın ıhtıyacaı yada ıstegı farklı olur bunu yasayarak deneyerek ogrenıyoruz. sana tavsıyem bol bol uyu ben ıyıkı uyumusum yanında mutlaka bırı kalsın en azından ev ısını yemegını yapan bırı olsun. dogumun sezaryan olcaksa dogumdan ıkı gun once malt ıcmeye basla. bana bır arkadas demıstı yapmadıgıma pısman oldum. maltı bır gun ıkı tane ıctım oyle bır sut geldıkı ben bıle sasırdım.son haftanda rezene cayı ıcmeye basla .emzırırken cok acıkıyorsun yememezlık yapma ben hergun hala bır yumurta cevız yıyorum proteın agırlıklı beslenkı sutun kalıtelı olsun neyse cnm umarım ıse yaramıstır

Kızlar alıntı yapamadım.herkese teşekkür ediyorum.ilk günler burayı takip zor.doğumum kolay oldu ama dikişlerim var o biraz zorluyor şimdi.kızım uslu gibi maşallah.inşallah bozulmaz.süt giderek artıyor çok şükür.ben de emzirmek için uyandırıyorum bazen zor oluyor.annem yardım için geldi sağolsun madden yardimci ama manen beni çok yoruyor ve uzuyor.eşime takmış durumda hem de hicbirsey yokken.sürekli alıngan ikimize de kötü davranıyor resmen. Sanırım yarın gidecek zira babam anjiyo olacak çarşamba günü bakalım altından nasıl kalkacağız.allahim yardım etsin hepimize.

Minoset iciyorum bende ama hiç fayda etmedi. Cvp için teşekkür ederim

bana dr majezık . bıor tane antıbıyotık ve bıde fıtıl verdı. baktım ıcınde emzırenler kullnamaz yazıyordu ben dru araadım kullanabılırsın dedı ama benım hcı agrım olmadı eve gelınce o yuzden hıc ıcmedım ılaclar hala duruyo

Birbirimiz için temiz kalplerle ve temiz agizlarla yaptigimiz dualar kabul olur elbet. Bu garip kula dua edermisiniz? Aglamaktan helak oldum..

İcim aciyor..
Kalbim kirik..
Gözlerim yasli..
Yüreğim hüzün dolu..
Dua istiyorum sizden..
Eksik etmeyin nolur..

Canım ne oldu hayırdır?

İcim aciyor..
Kalbim kirik..
Gözlerim yasli..
Yüreğim hüzün dolu..
Dua istiyorum sizden..
Eksik etmeyin nolur..

Hayirdir? Neyin var bacim?

Kızlar nişanım geldi çok heyecanlıyım hafif sancılarım da var

Ayy hadi hayırlısı olsun canım Allah yardımcın olsun. Kaç haftalıksın?
Benim de 2 gün önce yumurta akı gibi akıntım geldi, (sanırım handrake,nin nişanı da o şekildeydi yanlış hatırlamıyorsam.) ama sonrasında ne bir renk ne de bir sancı :KK43:
bugün 40 hafta doldu, dr,a gittim herşey normal bekliyoruz dedi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ayy hadi hayırlısı olsun canım Allah yardımcın olsun. Kaç haftalıksın?
Benim de 2 gün önce yumurta akı gibi akıntım geldi, (sanırım handrake,nin nişanı da o şekildeydi yanlış hatırlamıyorsam.) ama sonrasında ne bir renk ne de bir sancı :KK43:
bugün 40 hafta doldu, dr,a gittim herşey normal bekliyoruz dedi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

40+3 oldum canım.benimde 2 haftadır akıntım oluyordu ama bugün kanlı akıntım geldi henüz düzenli sancılarım yok belim çok ağrıyor . Hayırlısıyla en doğru zamanda gelsinler inşallah

Ya kızlar bende oğluma ek olarak aptamil kullanıyorum gdo olduğu söyleniyor nekadar doğru kullananlar ne yapmayı düşünüyor acaba

tahıl karışımı olanlarda varmış diyolar bizimm kullandığımız 1 numara onunla ilgili bişey demediler ki bence tamamen karalama kampanyasıdır.. ben oğluma veriyorum

İcim aciyor..
Kalbim kirik..
Gözlerim yasli..
Yüreğim hüzün dolu..
Dua istiyorum sizden..
Eksik etmeyin nolur..

hayırdır ne oldu canını sıkan neyse anlatabillirsin için biraz olsun hafifler

Kızlar nişanım geldi çok heyecanlıyım hafif sancılarım da var

hadi hayırlısı bakalım.. sende aramıza katıl artık:emir_bebek:

kızlar bebeklerinizi kaç gün arayla yıkıyorsunuz ben dün ilk kez yıkadım 26 günlük oldu göbeğimiz yeni düştü çünkü ben gün aşırı yıkayayım diyordum ama bugun bir hapsurdu burnu aktı su gibi bende korktum acaba üşüttümmü diye acaba gün aşırı için 40 çıkmasınımı bekliyim sizler nasıl yapıyorsunuz[/QUOTCanım biz doğduğundan beri her gün yıkıyoruz, öyle rahatlıyor ki uzun uzun uyuyor. Bugün sekizinci günü göbeği de düşmek üzere...

Herkese merhaba kizlar.
dogum yapan arkadaslar7mizi tebrik ederim.bekleyenlere kolaylik dilerim.

biz 32 gunluk olduk.bugun kontrolumuz vardi kizimin kilosu gayet iyi.ilk aşimizi yaptirdik.hepatit b.
kizimin yuzunde ense ve boynunda döküntuler var saclarinin arasinda .kirmizi kucuk sivilce gibi.dr cok sicaga maruz kalmis dedi.
siz ne diyosunuz ?

Birde kakasini yaparken cok zorlaniyor inliyor kipkirmizi oluyor.nurse harvey`s damlaya ragmen..
oneriniz var mi?

Gelelim bana .hala dikislerim var.ve batmaya devam :KK43: hareketlerde kisitliyim hala.

emzirirken tansiyon dusmus gibi aniden gozlerim karariyor.yildizlar yildizlar yildizlar cakiyor onumde.
ellerim hissiz kaliyor.kan degerlerimle ilgili saniyorum. Ciddi demir eksikligim vardi.ilac kullanmiyorum.

bu durum icin ne diyorsunuz ?

sevgiler herkese

bana dr majezık . bıor tane antıbıyotık ve bıde fıtıl verdı. baktım ıcınde emzırenler kullnamaz yazıyordu ben dru araadım kullanabılırsın dedı ama benım hcı agrım olmadı eve gelınce o yuzden hıc ıcmedım ılaclar hala duruyo

Cevap için Saol cnm vermidon içtim geçti baş ağrım

X