2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kızlar nbr nasıl keyifler oğlm sağlık ocağı a götürdüm sabah. Merak ediyodum kilosunu. Doyuyo mu emin olamıyodum ama artık eminim yuppiii çünkü oğlancık 2900den 4500 olmuş maşallahhh. Ben büyüdüğünü anlamamıştım annemler geldi elimizi dolduruyo artık dediler :)

Herkese merhaba kizlar.
dogum yapan arkadaslar7mizi tebrik ederim.bekleyenlere kolaylik dilerim.

biz 32 gunluk olduk.bugun kontrolumuz vardi kizimin kilosu gayet iyi.ilk aşimizi yaptirdik.hepatit b.
kizimin yuzunde ense ve boynunda döküntuler var saclarinin arasinda .kirmizi kucuk sivilce gibi.dr cok sicaga maruz kalmis dedi.
siz ne diyosunuz ?

Birde kakasini yaparken cok zorlaniyor inliyor kipkirmizi oluyor.nurse harvey`s damlaya ragmen..
oneriniz var mi?

Gelelim bana .hala dikislerim var.ve batmaya devam :KK43: hareketlerde kisitliyim hala.

emzirirken tansiyon dusmus gibi aniden gozlerim karariyor.yildizlar yildizlar yildizlar cakiyor onumde.
ellerim hissiz kaliyor.kan degerlerimle ilgili saniyorum. Ciddi demir eksikligim vardi.ilac kullanmiyorum.

bu durum icin ne diyorsunuz ?

sevgiler herkese
Evet canım kırmızı döküntü ve sivilceler sıcaktan oluyor isilik yanî. Benim kızımda bazen günde bir bazen iki günde bir kaka yapıyor zorlanıyor kızarıyor ama kakası cıvık kabız gibi değil doktora soracağım kontrole gidince. Bizde yapamayınca bi çay kaşığı zeytin yağı içirdik. Sonra yaptı. Emzirme konusunu bilemicem emzirmîyorum :)

Arkadaslar Sagdiginiz sütleri nasıl saklıyorsunuz Bebege icircegniz zaman nasıl isitiyorsunuz, bende sagicam pek bilgim yok var mi bana yardımci olabilecek

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Selam kizlar bugun bebegi bir haftalik oldu cok skr iyiuyiz ysnliz cok sikiliyorum herseye agliyirum sanitim lahusa sendromuna girdim,
Size sormak istediklerim var tecrubeli anneleryardim lutfen,,
Gecen cuma ilk kontrolumuz vardu hersey iyidi dr umuz gobek icin hic birseybvermedi alkol genelde kullsniliyor ama bizim dr kullsnma kendi duser dedi kafama tskildi bugun bir hafta oldu henuz dusmedi ama kurudu baya bi gobegi beni gibi bisiy kullanmadan gibegi dusen varmi?
Birdeisitme testi yapildi ama biri gecti diger kulagi gecemedi henuz cok yeni oldugumdan dogru sonuc vermez telas yapmayin deselerde cok stresvcyapti, bunumda sizde nasil oldu bu test?
Bebegim geceekri uyumuyo gunduzleri nispeten uyuyo gaz sancisi var gibi devamli huzursuz alttan gazini cikariyo ama usten gegirmiyo hic bebegi, normak mi acaba sizce hem alttan hem usten cikarmasi gerekmiyo mu? Gaz icim corek oitu suyu iyi geliymus varmi iberdiginiz baska bi siy?
Birde kac satte bi emziriyirsunuz bizim hic ama hic belli olmuyor bazen arka arjaya bazen uzun uyudumu 4-5 saati bile buluyo arads naomam gere
K?

Ben iki çocuğumda da babusol alkol spreyi kullandım, bir zararını görmedim. Göbek bağı dışında kısımlara gelmemesi için göbek bağı etrafı iyice kapatılıyor, sadece bağın içine gelecek şekilde spreyleniyor. Hem steril oluyor hem de çabuk kuruyor.

İşitme testi bize de hastaneden çıkmadan yapıldı, bir sorun çıkmadı ama çok küçükken kulakta bir tıkanıklık olup yalancı sonuçlar çıkabileceği söylenmişti bize de.

Benim kızım da üstten gaz çıkarmayı sevmiyor. En favori pozisyon omuza atıp sırtına vurma da, bağırıp kendini geri atıyor. Öyle olunca bizde de gazlar hep alttan çıkıyor. Alt değiştirirken bacaklarını aşağı yukarı hareket ettırıp karnına masaj yapınca kaka yapıp gaz çıkarıyor, çok rahatlıyor. Bildiğim acı elma yağı ile karın ve ayak altlarına masaj yapılması vardır. Bir de anne rezene çayı içince sütüne geçip bebeği epey rahatlatıyor. Ben gunde ıkı buyuk kupa ıcıyorum. Bir de doktorlar, bebeğe gaz yaptıgını hıssettıgın yıyeceklerı tuketme derler. Gecenlerde yesıl erık yemiştim epeyce, yavrum mahvoldu:KK43:

Bir haftalıkken 4-5 saat uyuması çok fazla. En geç 2-3 saatte bır emzırırsenız daha ıyı olur kanımca. Yakında kılo alımına bakınca doktorunuz yönlendirecektir daha doğru şekilde zaten. Çok kolay gelsin.

Selamlar doğum yapan arkadaşlar Allah analı babalı büyütsün. Henüz yapamayanlarda Allah kolaylık versin. 40 ımız bitti bizim kızda sanki hafif değişiklikler var. Geceleri uyumama, huysuzluk yapma gibi inş daha çok değişmez :) 40 tan sonra değişir derlerdide inanmazdım:KK1: ama çok tatlı :)

Yazın tatile gidecekmisiniz? Biz gidemeyiz sanırım çok borcumuz var. Üç ayda ücretsiz izin alacağım gidemeyiz sanırsam aslında bunaldım biraz ama geçen senelerdeki gibi gideyim otele havuz deniz açık büfe yemek falan canım istemiyor. Huzurlu kafa dinlemek istiyor canım. Aradada gezmek tabi :)

Ben iki çocuğumda da babusol alkol spreyi kullandım, bir zararını görmedim. Göbek bağı dışında kısımlara gelmemesi için göbek bağı etrafı iyice kapatılıyor, sadece bağın içine gelecek şekilde spreyleniyor. Hem steril oluyor hem de çabuk kuruyor.

İşitme testi bize de hastaneden çıkmadan yapıldı, bir sorun çıkmadı ama çok küçükken kulakta bir tıkanıklık olup yalancı sonuçlar çıkabileceği söylenmişti bize de.

Benim kızım da üstten gaz çıkarmayı sevmiyor. En favori pozisyon omuza atıp sırtına vurma da, bağırıp kendini geri atıyor. Öyle olunca bizde de gazlar hep alttan çıkıyor. Alt değiştirirken bacaklarını aşağı yukarı hareket ettırıp karnına masaj yapınca kaka yapıp gaz çıkarıyor, çok rahatlıyor. Bildiğim acı elma yağı ile karın ve ayak altlarına masaj yapılması vardır. Bir de anne rezene çayı içince sütüne geçip bebeği epey rahatlatıyor. Ben gunde ıkı buyuk kupa ıcıyorum. Bir de doktorlar, bebeğe gaz yaptıgını hıssettıgın yıyeceklerı tuketme derler. Gecenlerde yesıl erık yemiştim epeyce, yavrum mahvoldu:KK43:

Bir haftalıkken 4-5 saat uyuması çok fazla. En geç 2-3 saatte bır emzırırsenız daha ıyı olur kanımca. Yakında kılo alımına bakınca doktorunuz yönlendirecektir daha doğru şekilde zaten. Çok kolay gelsin.
Selam cvpladogin ıcın tşk ederim canım yazıyı yazdıktan sonra bizim de gobisimiz bi baktım düşmüş :) cok şkr Rahatladım birde benim bebeğim emzirme sırasında devamlı tıkanıyor yan çevirip sırtına vuruyorum hafifçe acaba dogrunı birde yutkunmayi sanki cok beceremiyor gibi bazen sizde de oluyormu hıc cok pimpirik bi anne oldum ben mapicam bilmem :KK43:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Arkadaslar Sagdiginiz sütleri nasıl saklıyorsunuz Bebege icircegniz zaman nasıl isitiyorsunuz, bende sagicam pek bilgim yok var mi bana yardımci olabilecek

Tabii canım:)

Dışarıda en fazla 1 saat tutuluyor ( yaz geldiği için ben dışarda tutmuyorum)
Dolapta bir gün...
Deepfreezede 3 ay...

Buzdolabından ya da deepfreezeden çıkan sut benmarı usulu ısıtılıyor, bilek içinde ısısı kontrol edilip veriliyor.
Direkt ve birden ısıtılırsa proteınlerı ölüyormuş. Biberon, musluktan akan çok kaynar olmayan suya tutulup çalkalanarak ta ısıtılabilir.

Dondurulduktan sonra erıtılen sut te, oda ısısında max 1 saat, buzdolabında max 1 gun saklanabılır.

En guzelı az mıktarlarda bolup (bebegın ayına gore bır seferde rahatlıkla tuketebılecegı kadar) sut poşetlerı ıle saklamak...

Selam cvpladogin ıcın tşk ederim canım yazıyı yazdıktan sonra bizim de gobisimiz bi baktım düşmüş :) cok şkr Rahatladım birde benim bebeğim emzirme sırasında devamlı tıkanıyor yan çevirip sırtına vuruyorum hafifçe acaba dogrunı birde yutkunmayi sanki cok beceremiyor gibi bazen sizde de oluyormu hıc cok pimpirik bi anne oldum ben mapicam bilmem :KK43:

Süt aniden ya da çok bol gelince tukanıyorlar cidden. Sırtına vurmak ve bir de iki kaşının arasını yukarı doğru çekmeyi yaparlar. (Yutkunma refleksi yapıyor) sütün bolsa miktarını ayarlamak için daha kısa aralıklarla sağmak çözüm olabilir yoksa tıkanacaktır emmenin başlarında mutlaka. Sağdığın sütü emme sonunda biberonla verip dengelemiş olursun mesela.

Selamlar doğum yapan arkadaşlar Allah analı babalı büyütsün. Henüz yapamayanlarda Allah kolaylık versin. 40 ımız bitti bizim kızda sanki hafif değişiklikler var. Geceleri uyumama, huysuzluk yapma gibi inş daha çok değişmez :) 40 tan sonra değişir derlerdide inanmazdım:KK1: ama çok tatlı :)

Yazın tatile gidecekmisiniz? Biz gidemeyiz sanırım çok borcumuz var. Üç ayda ücretsiz izin alacağım gidemeyiz sanırsam aslında bunaldım biraz ama geçen senelerdeki gibi gideyim otele havuz deniz açık büfe yemek falan canım istemiyor. Huzurlu kafa dinlemek istiyor canım. Aradada gezmek tabi :)

Sanki niyetleniyoruz canım, ben daha çok malum oğlum için istiyorum.

Ben magnetimi süsleri kendim yapmıştım. Kayın validem diğer şeyleri yaptı lokum dağıtıldı önce Gül suyu ile(okumadan sonra tabi) sonrada yemek. Tavuklu pilav, tulumba tatlısı, sarma, poğaça, salata, ayran. Böyle yapıldı bizîm canım:KK16:

Sağol canım:) Ben de çay saati ikramları gibi yapayım diyorum. Lohusa şerbeti yapalım bir de bari gülsuyu niyetine. Lokum alayım.
İsmini okuttunuz mu pekii kulağına?

Kızlar nbr nasıl keyifler oğlm sağlık ocağı a götürdüm sabah. Merak ediyodum kilosunu. Doyuyo mu emin olamıyodum ama artık eminim yuppiii çünkü oğlancık 2900den 4500 olmuş maşallahhh. Ben büyüdüğünü anlamamıştım annemler geldi elimizi dolduruyo artık dediler :)

Arkadaşım maaşallahhhhhhhhh:))) Kaç günlük bilmiyorum ama mide fesadı bile olmuş dombilik olmuş kuzucukkk, aferin ona:)))))

Annisler nasilsinizz havalar iyice isindi bebisleri nasil giydiriyosunuz

Gobegine hicbisy surulmedi kizimin evdede surmedik,bu artik yeni bi uygulama zaten..
9. Gun kendiliginden dustu canim gobegi..
Test hakkinda cok bilgim yok erken midir bisy soylemek icin bilmiyorum..insallah erkendir daha boyle teshisler icin..
Emme hic belli olmuyor,cani ne zaman isterse prensesin gogsumde :)
17. Gunumuz buarada..
Bende humana iciyorum duzenli olarak,ayrica sadece rezenede iciyorum..
Gaz konusunada gelince kizimda oyle genel olarak alttan cikariyor cok nadir agizdan..

Aslinda kendi boslugumuzdayken baskalarina takiliyoruz..Ozlemin seni sıktıkca baska seyler bahanen oldu sadece..
Farkinda olman cok guzel en azindan :)
Saglikla kavusun insallah meleginle..Sonrada biraz afalliyor insan ama o da geciyor :)

Allah'ım sürpriz ama ne sürpriz bayıldım bakınca
Görmedim ben böyle güzellik kırk bir ker maaşallah
Ben de guncel olmasa da ılk gunlerden koyayım bır ıkı resım?

Nerden albüme resim eklendiğini bulamadım ama:KK43:

Son düzenleme:
:nazar: masallahh masallahhh..
Allah nazardan korusunn..Bende emzirirken farkediyorum artik ama kac oldu ki merak ettim :))

Allah'ım sürpriz ama ne sürpriz bayıldım bakınca
Görmedim ben böyle güzellik kırk bir ker maaşallah
Ben de guncel olmasa da ılk gunlerden koyayım bır ıkı resım?

Tesekkur ederiiiz:KK16:
Hemen bakayiiimm :KK52:
Kizimada gostereyim arkadasini belki sapancada bulusmak nasip olur :)

Diger resmine bakarken ustte resim ekle diye yaziyor hatirladigim kadariyla..

Son düzenleme:
Her türlü uyumuyor benimkide bari canımın istediğini yiyeyim diyorum ama zaten çok iştahımda yok bazen kendimi zorlayarak yiyorum
Büyük oğlan gündüz okulda ben bebekle mücadeledeyim biz eve geçeli on gün oldu canım normalde annem sabah erkenden gelip akşam geç vakte kadar benimle duruyordu yemeğimi temizliğimi hallediyordu ama kaynım bizde yine on gün duracaklar annemde bu yüzden gelmiyor artık bugün aldım bebeği ben anneme geldim ne yapayım 21 günlüğüz geziyoruz artık mecburi ne yapalım
Az önce gittim okuldan oğlumu aldım beraber dondurma yedik anneanneye geldik yine. Akşama hep beraber döneriz eve babamız gelince.

anladim hayatim oh ne guzel bizde bugun yari kirkmis die dus aldim 40 basmasin die 37.gunde gezmege cikcakmisiz allahim neler neler cok komik.....walla hic sikilma canikom geze geze git oh dort duwar arasi bana geliolar ;:KK66:)))

:nazar: masallahh masallahhh..
Allah nazardan korusunn..Bende emzirirken farkediyorum artik ama kac oldu ki merak ettim :))

Tesekkur ederiiiz:KK16:
Hemen bakayiiimm :KK52:
Kizimada gostereyim arkadasini belki sapancada bulusmak nasip olur :)

Diger resmine bakarken ustte resim ekle diye yaziyor hatirladigim kadariyla..

Ekledim sonunda. Buarada sabah aklımdan Sapanca fikri geçiyordu tesadüfe bak:)

Süt aniden ya da çok bol gelince tukanıyorlar cidden. Sırtına vurmak ve bir de iki kaşının arasını yukarı doğru çekmeyi yaparlar. (Yutkunma refleksi yapıyor) sütün bolsa miktarını ayarlamak için daha kısa aralıklarla sağmak çözüm olabilir yoksa tıkanacaktır emmenin başlarında mutlaka. Sağdığın sütü emme sonunda biberonla verip dengelemiş olursun mesela.

Galiba haklısın çünkü 2 gündür göğüslerim acayip şişti ve ağrı yaptı kendiliğinden akıp duruyor tişörtüm islaniyor göğüs pedi kullanaya başladım..dediğin gibi yapmak en mantıklı fakat biberon la vermeyi korkuyorum ya memeyi tutmazsa bide?

X