2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Dr. Eger ates 37.5 olursa yarim soguk kompres yap ve yarim saat arayla ölc demisti. Calpol de yarim cay kasigi demisti. Ben calpol vermeden 1 saat icinde 37.4 ten 36.8 e soguk kompresle dusurdum cnm. Kollarina bacaklarina ayak altlarina ve alnina bezi islatip biraz koydum ve sildim.

anladim canim merak ettigim aslinda atesi falan yuksek degil mesela ozman kac saatte bir takip edilmeli hos elle hemen vucud isisi anlasilio ama ...yaptim ben de kompleks falan zaten ..

Seninkine de bizimkilere de herkese maşallah canim. Allah nazardan saklasin hepimizin bebislerini..
Bi arkadas yukarda yazmisya dr'u obez olabilir çok emzirme demiş. Onu okuyunca kötü oldum.
Rabbim hepimizin yavrularına Saglik sihhat versin.

Endiselenme cnm. Bana cocuk dr.u, aile hekimi ve oradaki ebe hemsire hep normsl diyr. Ben de her istediginde emziriyrm ama emin olunca. Bazen gaz acisindan ya da uyku bunalttigi icin istiyr o zaman vermiyrm gecistiriyrm. Cunku ben cok gucsuz kaldim. Acikinca meeeee diye agliyr ya da bir sekilde anliyrm aciktigini. En son emdigi saate gore ayarliyrm en kotu. Bir de soyle yazmislar bi bak istersen.

1-3 aylar arası Türk erkek çocukları tartı–boy çizelgesi..

En az En fazla.
1 aylık bebek 3000 g-51cm 5750 g 59.5cm.
2 aylık bebek 3600 g 53 cm 6600 g 62.5cm.
3 aylık bebek 4150 g 55 cm 7500 g 65cm.
4 aylık bebek 4600 g-57cm 8250 g 67.5cm.
......
1-3 aylar arası Türk kız çocukları tartı–boy çizelgesi
.
En az En fazla.
1 aylık bebek 2950g 50cm 5400g 59cm.
2 aylık bebek 3500g 52.5cm 6400g 62cm.
3 aylık bebek 4000g 54cm 7200g 64.5cm.
4 aylık bebek 4500 g 56 cm 8000 g 67.5cm.

Doğduğunda 3410 ve 49 cm.İlk ayda 5200, 52cm, ikinci ay 6600 ve 60 cm, dün de ablası hastalanınca dr.ye gittik, bebeği tarttık 7300 , sonra dr uyardı beni ama ben takmıyorum, emzirmeye devam ediyorum, öyle aman aman sütüm yok, sadece sütüm çok yağlı, o da bebekte kilo yapıyor, eşim 180. Ben 163 cm. Bebeğim kız ve limitler erkeğe göre daha düşük, üst limiti aşmış görünüyor ama hiç endişelenme, ablası da öyleydi ama eridi gitti, hatta. Ben de öyleymişim annem söyler ama obezitele hiç alakam yok, ailede de obez yok zaten

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bence sizler hiç aldırmayın tvde bas bas bağırıyorlar anne sütü alan bebek obez olmaz diye bol bol emzirin benim kızım 2 ay 20 günlük 5 kilo napalım sağlıklı olsunda zaten çocuk bir hastalanınca diş çıkarırken bütün kilo gidiyor şimi tombik olsun bebişler birşeycik olmaz

anladim canim merak ettigim aslinda atesi falan yuksek degil mesela ozman kac saatte bir takip edilmeli hos elle hemen vucud isisi anlasilio ama ...yaptim ben de kompleks falan zaten ..

Cnm. Eger atesi yok gibi geliyorsa sana, o zaman 2 saatte bir baktim ben.
Bir de asinin ertesi gunu atesi yukselmiyr korkma.

2. Ay asilarindan omuzdan vurulan asi icin bana yeri kizaracak kabuk baglayacak vs dediler. Asiyi sali gunu oldu ama ne kabuk var ne kizariklik. Hatta igne yeri bile belli degil. Bir sorun mu var sizce?
Hani biz kucukken asi tutmamis deyip tekrar yaparlardi ya okulda, oyle bir durum yoktur dimi. Tekrar yapmaz bu asiyi?

2. Ay asilarindan omuzdan vurulan asi icin bana yeri kizaracak kabuk baglayacak vs dediler. Asiyi sali gunu oldu ama ne kabuk var ne kizariklik. Hatta igne yeri bile belli degil. Bir sorun mu var sizce?
Hani biz kucukken asi tutmamis deyip tekrar yaparlardi ya okulda, oyle bir durum yoktur dimi. Tekrar yapmaz bu asiyi?

canim olabilirmiste olmayabilirmiste dr.u soyle dedi kizarik olabilir yara gibi olabilir kabuk tutabilir bunlar hemen de olabilir 5 ay sonrada hic panige kapilma dedi...

bende ..
walla ben okadar zaman sonra panige kapilirim die espiri yaptim....

3-4 hafta sonra kabuk olabilir hemen degilmis, endise etme

3-4 hafta sonra kabuk olabilir hemen degilmis, endise etme

canim olabilirmiste olmayabilirmiste dr.u soyle dedi kizarik olabilir yara gibi olabilir kabuk tutabilir bunlar hemen de olabilir 5 ay sonrada hic panige kapilma dedi...

bende ..
walla ben okadar zaman sonra panige kapilirim die espiri yaptim....

Tesekur ederim. Icim rahatlaxi

Dün kontrole gittik kızlar. Verem aşımızı olduk, acımadı ağlamadı.

5.150 gr. 62 cm olmuşuz. Kilo alımımız (gece uykularımız malum) gerçekten epey yavaşlamış, yine de alması gereken kiloyu aldığı için geceleri müdahale yapmaya gerek yok dendi. 3.ay kontrolündeki duruma bakılacak.

VEREM ASISI

Üç-dört hafta sonra aşı yerinde bir nodül oluşur. Nodül kızarır, 6. haftaya doğru akmaya başlar, 8. haftada kabuk bağlar ve birkaç hafta sonra bu kabuk yerini yara izine bırakır.
ALINTIDIR.

Bende merak etmistimde..
Zaten vururkende bidaha ki ay konteol edecez tutmus mu tutmamisti demislerdi

Son düzenleme:

5.150 gr. 62 cm olmuşuz. Kilo alımımız (gece uykularımız malum) gerçekten epey yavaşlamış, yine de alması gereken kiloyu aldığı için geceleri müdahale yapmaya gerek yok dendi. 3.ay kontrolündeki duruma bakılacak.

Masallah:nazar:
Buyumuste aglamamis yerimm :)

Maşallah Deren e boyu çok güzel uzun bi kız olacak sanırım. .3.ay kontrolünü merakla beklicez sanırım hepimiz..

bizimde aynı hiç yeri bile belli değil.bizde çarşamba gunu yaptırdık hemşireye kontrole gtirecekmiyim dedim hayır dedi..ama çokbuyuk bi kızarıklık olursa getir dedi tuttumu tutmadımışeklinde bişiden bahsetmedi..

Kizlar prima cok iyi bi bez, cok da memnundum fakat İsrail'e ait oldugunu duydum. Huggies'in İsrail urunu oldugunu biliyordum ama Prima'ya bakmamistim. İnternette arastirinca oraya ait oldugunu ogrendim uzulerek...
Bu konuda bilgisi olan var mi ?
Dedigim gibi bez gercekten cok iyi fakat eger oyleyse o ulkeye destek olup minicik bedenlere yagdirilan bombalara, kursunlara vesile olmayi asla istemem !

bizimde aynı hiç yeri bile belli değil.bizde çarşamba gunu yaptırdık hemşireye kontrole gtirecekmiyim dedim hayır dedi..ama çokbuyuk bi kızarıklık olursa getir dedi tuttumu tutmadımışeklinde bişiden bahsetmedi..

hım okadar uzun suruyormuydu kabuk tutması unutmuşum...:26: neyse allahtan sizler varsınızda kafadaki soru işaretleri çabuk gidiyorEn Büyük KK:KK1:
bizde dun geldik doktor kontrolunden 58 cm boyumuz 5540 kg 39 cm bas. olçumlerim kafa hariç tutmuş:KK33: kendimce evde olçumler alıyorumda....
3.ayda sadece ozel aşısı var kontrol yok aşıyı yaparız dedi..bende içimden pışşşkkk dedim hem muayene parası hem aşı parası...zaten pahalı bir aşı sağlık ocağında yapsınlar... dimi ama???
bu aşı nie bu kadar pahalı Allahım yaptırsan dert yaptırmasan dert..ilk kızımda yaptırmamıştım çok şukur ishal derdimiz olmadı ozamanlar su çiçeği özeldi onu yaptırmıştım.şimdi devlet karşılıyor...okadar elzem bir aşıysa bu rotayıda aşı takvimine koymalılar..ishalde çocukları çok zorlayan bir rahatsızlık.:KK20:

Annişler !
Bebişleriniz çok hareketli mi, elleri ayaklari kıpır kıpır kıpraşıyo mu, nasıllar acaba ? :)
biraksam ucar diye dusunmekteyim :KK66:))

gozu aydin tatlim...masallah deren kardese duruda aglamadi o aglamayinca benim icim katildi :KK66:))
Kizlar prima cok iyi bi bez, cok da memnundum fakat İsrail'e ait oldugunu duydum. Huggies'in İsrail urunu oldugunu biliyordum ama Prima'ya bakmamistim. İnternette arastirinca oraya ait oldugunu ogrendim uzulerek...
Dedigim gibi bez gercekten cok iyi fakat eger oyleyse o ulkeye destek olup minicik bedenlere yagdirilan bombalara, kursunlara vesile olmayi asla istemem !

ay bu da nesi ;((( neden boyle bi si cikti simdi cok uzuldum yaaa bizde prima kullanioruz premium ama suan cok gerildim asla onlara katkida bulunmak istmem ....

VEREM ASISI

Üç-dört hafta sonra aşı yerinde bir nodül oluşur. Nodül kızarır, 6. haftaya doğru akmaya başlar, 8. haftada kabuk bağlar ve birkaç hafta sonra bu kabuk yerini yara izine bırakır.
ALINTIDIR.

Bende merak etmistimde..
Zaten vururkende bidaha ki ay konteol edecez tutmus mu tutmamisti demislerdi

Tesekkur ederim....

biraksam ucar diye dusunmekteyim :KK66:))

gozu aydin tatlim...masallah deren kardese duruda aglamadi o aglamayinca benim icim katildi :KK66:))

ay bu da nesi ;((( neden boyle bi si cikti simdi cok uzuldum yaaa bizde prima kullanioruz premium ama suan cok gerildim asla onlara katkida bulunmak istmem ....
Nette biraz gezindim. American uretici diyor. Israil adi hic gecmiyor.

bu boykotu hep dile getirir ama bi turlu uygulayamayız haytımızda okadar çok yabancı menşeyli urun var ki bide alışkanlıklarımız tabii.gun içersinde sabh kalkıp bismillah elinizi yuzunuzu yıkarken kullandığınız sabundan,diş fırcası ve diş macunundn başlıyor gun içersinde kullandığımız her şey yabancı...hacışakirle yıkanıp ıhlas buzdolabı kullanmaya kristal kola içip işede murat 131 le gitmemiz gerek hangidi hayatımızda su an?biryerlerde okumuştum bunu hak verdim şimdi...işe nerden başlamalı nasıl destek olunmalı bilemedim şimdi..

bir soru oto koltuğuna oturtuyormusunuz bıdıkları.içini destekleyerek...dun öyle yaptımda beraber mutfakta yemek yaptık bıdıkla..ana kucağının kılıfını yıkamıştım...:26::26:

X