2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
İsrail amerika ayni kafa zaten, bebekleri kısırlastırıcı maddeler koyuyolarmıs içine yabancı marka almıyorum. Yerli malı da hepsi iyi degil tabi, bi kere canbebe aldim icine tukuriyim yapışıyodu yavrumun poposuna islak mendille yavas yavas islata islata zor cikariyodum.
Molfixten vazgecmem artik en iyisi, 6-7 saatte bi degistiriyorum hic pisik kizariklik sorun yasamadik. Hatta bi kere bezi degistirmeyi unuttum misafir telasindan gece uykusuna gecirdim, 12 saat kaldi taşmadi bile. Primayla kalitesi ayniyken neden param yabanciya gitsin..

bu boykotu hep dile getirir ama bi turlu uygulayamayız haytımızda okadar çok yabancı menşeyli urun var ki bide alışkanlıklarımız tabii.gun içersinde sabh kalkıp bismillah elinizi yuzunuzu yıkarken kullandığınız sabundan,diş fırcası ve diş macunundn başlıyor gun içersinde kullandığımız her şey yabancı...hacışakirle yıkanıp ıhlas buzdolabı kullanmaya kristal kola içip işede murat 131 le gitmemiz gerek hangidi hayatımızda su an?biryerlerde okumuştum bunu hak verdim şimdi...işe nerden başlamalı nasıl destek olunmalı bilemedim şimdi..

bir soru oto koltuğuna oturtuyormusunuz bıdıkları.içini destekleyerek...dun öyle yaptımda beraber mutfakta yemek yaptık bıdıkla..ana kucağının kılıfını yıkamıştım...:26::26:

Ben oto koltuğuna daha 2 kere disari cikarken oturttum icine desttekte koydum ama icim rahat etmedi yinede. Kanguru da aldim ama hic kullanmadım daha kullanan varmi ? Babasling almistim hic rahat bisi degil zaten kullanmayi da beceremedim bizimki de icinde durmadi eziyet gibiydi. Ama kizim artkk agirlasti evde is yaparken birseylere ihtiyacim var ne yapsak ?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Pc evde degil, babamizin yanina gitti telefondan da yükleyemedim fotoğraf.
Bizim hanim göstermek istemiyo galiba kendini:KK17:
Aslinda çok kilolu dogmadi 3.640 54 cmdi ama çok hizli kilo aliyo. Yani aslinda görüntüde öyle çok tombik değil boyu da o oranda uzuyo çünkü..
3. Gün 3.500 düşmüştü
15.gün 4.500
1.ayda 5.300 58 cm olmuştu..

İlk ay götürdüğümüz doktordan memnun kalmadim hic aciklama yapmadi. İkinci ay için İyi bi doktor buldum ona goturcem bakalim daha 2 haftamiz vaarr:KK37:

Aslinda karnimdayken belliydi yavrumun kaderi.:KK1:
Doktorum iri bi bebek olcak böyle giderse normal doguramazsin yediklerine dikkat et sen de cok kilo alma diyip duruyodu. O yüzden son ay doktor degistirdim beni kesmesin diye.:KK50:
Her kontrolden sonra rejime baslayasim geliyodu psikolojik olarak istahim bile kesilmişti

Masallah gercektende ilk ayinda olmasina ragmen 2 aylik bebis gibi gelismis:nazar:
Bizimkinin nerdeyse 2. aydaki kilosunda. 2. ayda 5360 kg 60 cm di kizim.
15 gunde 1 kg almis masallah insallah böyle gider :nazar: cok seviyom tombik bebikleri kizimin elleri ayaklari dolu dolu olsun istiyom ama daha var :KK53:
Dogdugunda 3912 kg 53 cm de boyuydu uzun olan bir benim bebis saniyordum:KK1: Seninki gununu gecmisti hatta 41 leride görmustun sanirim?
Babasiyla annesinin boyuda uzunmu ayiptir sormasi yoksa sende hergun benim gibi sut icip ceviz mi yedin :KK52: kac kg almisdin hamileliginde ?
Benimki 39+6 da dogdu beklenen tarihte yani doktoru dinledi kizim :KK1:

bu boykotu hep dile getirir ama bi turlu uygulayamayız haytımızda okadar çok yabancı menşeyli urun var ki bide alışkanlıklarımız tabii.gun içersinde sabh kalkıp bismillah elinizi yuzunuzu yıkarken kullandığınız sabundan,diş fırcası ve diş macunundn başlıyor gun içersinde kullandığımız her şey yabancı...hacışakirle yıkanıp ıhlas buzdolabı kullanmaya kristal kola içip işede murat 131 le gitmemiz gerek hangidi hayatımızda su an?biryerlerde okumuştum bunu hak verdim şimdi...işe nerden başlamalı nasıl destek olunmalı bilemedim şimdi..

bir soru oto koltuğuna oturtuyormusunuz bıdıkları.içini destekleyerek...dun öyle yaptımda beraber mutfakta yemek yaptık bıdıkla..ana kucağının kılıfını yıkamıştım...:26::26:
Puset lerden bahsediyorsun sanırım canım araba icin olanlardan ben içini doldurarak ona oturtuyorum bazen evin içinde..Bazen onda uyuyor ama ole çok uzun değil max 1 saat falan..zaten kızım ole oturup yatmayi sevmiyor hep kucakta olcak uyanıkken. .

canim oto koltugundan kastin bebek arabalarinda takilan puset ler mi ana kucagi gibi.....
İsrail amerika ayni kafa zaten, bebekleri kısırlastırıcı maddeler koyuyolarmıs içine yabancı marka almıyorum. Yerli malı da hepsi iyi degil tabi, bi kere canbebe aldim icine tukuriyim yapışıyodu yavrumun poposuna islak mendille yavas yavas islata islata zor cikariyodum.
Molfixten vazgecmem artik en iyisi, 6-7 saatte bi degistiriyorum hic pisik kizariklik sorun yasamadik. Hatta bi kere bezi degistirmeyi unuttum misafir telasindan gece uykusuna gecirdim, 12 saat kaldi taşmadi bile. Primayla kalitesi ayniyken neden param yabanciya gitsin..

molfikste prima gibi pamuksu mu ici hayatim bide ne kadar.....

Puset....

ben oturtuom kizlar bu aya kadar altina bisiler koyuodum ama bu ay cikarttim dr. cok kizdi onun ici bebek anotomisine gore ayarli heme cikartin die...simdi bizim arabaya da koyuoz oto koltugu gibi kemerle takioz oh rahatiz....

Kizlar oto koltugunu battaniye yastik gibi şeylerle desteklemeniz cok yanlıs...
Bebek vucuduna göre ayarlanmis zaten herhangi birseyle bebege yardim edeyim derken kötülük etmiş olursunuz...
Birde 2 saaten fazla kalmalari sakincali biz arabayla yolculuk yaptigimizda 1,5 ve 2 saat sonra kizimi 15-20 dk kadar kucagima aliyorum sonra tekrar oto koltuguna katip yolumuza devam ediyoruz

Son düzenleme:
kizlar bu bebisler nezaman konusur en erken kac aylik konusan biliosunuz...

Nadirde olsa 4-5 aylikken olabiliyormus bu konusma durumu canim öyle okumustum kadınlar kulübünde dedikleri seyde pek anlasilmiyormus ne-ne-ne veya ba-ba-ba gibi seyler diyorlarmis

Nadirde olsa 4-5 aylikken olabiliyormus bu konusma durumu canim öyle okumustum kadınlar kulübünde dedikleri seyde pek anlasilmiyormus ne-ne-ne veya ba-ba-ba gibi seyler diyorlarmis

Kizim 7 aylikken bab-ba ve ded-de demeye baslamisti, en gec anne dedi :) anne cok zor yaw:)

ben hep ba ba ba die sewiom hoppala ozaman an ne diyim de ancak bizim ki agzi hic susmuor yaaa sanirim cabuk konusucak...

Kizlar prima cok iyi bi bez, cok da memnundum fakat İsrail'e ait oldugunu duydum. Huggies'in İsrail urunu oldugunu biliyordum ama Prima'ya bakmamistim. İnternette arastirinca oraya ait oldugunu ogrendim uzulerek...
Bu konuda bilgisi olan var mi ?
Dedigim gibi bez gercekten cok iyi fakat eger oyleyse o ulkeye destek olup minicik bedenlere yagdirilan bombalara, kursunlara vesile olmayi asla istemem !

Malesef israil mali. Hemen hrmrn kullandigimiz aldigimiz her malda Israil payi var. Deterjandan yedigimiz ictigimiz herseye kadar. Zaten sakiniyordum artik daha da dikkatli olacagim. Az da olsa vicdanim rahatlayacak. Kizimda da ilk iki ay prima kullanip molfix'e gecmistim. Simdi oglumda da aynisini yapaacagim. Elimdeki paket bitsin molfix alacagim. Allah'im Filistin'deki kardeslerimizin yardimcisi olsun insallah.

Kizlar prima cok iyi bi bez, cok da memnundum fakat İsrail'e ait oldugunu duydum. Huggies'in İsrail urunu oldugunu biliyordum ama Prima'ya bakmamistim. İnternette arastirinca oraya ait oldugunu ogrendim uzulerek...
Bu konuda bilgisi olan var mi ?
Dedigim gibi bez gercekten cok iyi fakat eger oyleyse o ulkeye destek olup minicik bedenlere yagdirilan bombalara, kursunlara vesile olmayi asla istemem !

Duyarlı olmak çok güzel. Kızıma ilk etapta prima dokundu. Molfixe geçtik gayet memnunum. Alternatif olabilir.

Ben oto koltuğuna daha 2 kere disari cikarken oturttum icine desttekte koydum ama icim rahat etmedi yinede. Kanguru da aldim ama hic kullanmadım daha kullanan varmi ? Babasling almistim hic rahat bisi degil zaten kullanmayi da beceremedim bizimki de icinde durmadi eziyet gibiydi. Ama kizim artkk agirlasti evde is yaparken birseylere ihtiyacim var ne yapsak ?

Ben mama sandalyesine koyuyorum ayarlaniyor kademeli on tarafida cikiyor zaten,keyfi yerinde oldugunda mutfaga yanima aliyorum beni izliyor sarkilar soyluyorum :) oyle anakucaginda durmaktan sıkılmissa yemek yerken yanimizada aliyorum..Isim olmadiginda muhabbetteyiz zaten :)

Kizlar dun 2. Ay asimizi olduk.bugun surekli kaka yapiyo.ishal gibi degil ama normal kaka.asiyla alakasi varmidir acaba.telaslandim birden.of bi arkadas facede yazmis cocuk kakasi profesörü oldum diye valla dogrubrnde surekli kaka inceliyorum

Ben mama sandalyesine koyuyorum ayarlaniyor kademeli on tarafida cikiyor zaten,keyfi yerinde oldugunda mutfaga yanima aliyorum beni izliyor sarkilar soyluyorum :) oyle anakucaginda durmaktan sıkılmissa yemek yerken yanimizada aliyorum..Isim olmadiginda muhabbetteyiz zaten :)

Mama sandalyesine oturur pozisyondami koyuyorsun yari yatar gibimi.ben daha kullanilmaz diye almadim ama alsak iyimi olacak ne

kızlar daha önce konuşulmuştu sanırım ama bulamadım şimdi eski sayfalarda. bebişler nezaman denize girebilir. doktoruna soran veya tecrübesi olan varmı?

Maşallah Deren e boyu çok güzel uzun bi kız olacak sanırım. .3.ay kontrolünü merakla beklicez sanırım hepimiz..

biraksam ucar diye dusunmekteyim :KK66:))

gozu aydin tatlim...masallah deren kardese duruda aglamadi o aglamayinca benim icim katildi :KK66:))

ay bu da nesi ;((( neden boyle bi si cikti simdi cok uzuldum yaaa bizde prima kullanioruz premium ama suan cok gerildim asla onlara katkida bulunmak istmem ....

Tesekkürler canlar, inşallah önce sağlıkla nice kontrollerini paylaşalım burada, yaşlarını:))

ben hep ba ba ba die sewiom hoppala ozaman an ne diyim de ancak bizim ki agzi hic susmuor yaaa sanirim cabuk konusucak...

Senin onunla sürekli konuşuyor olman çok etkili olur.
Altını değiştirirken bile konuşarak yapmanı sürekli dinler... Hatta anne karnından başlıyor bu süreç...
Bizimki şimdi Demir'le karşılıklı atışıyor bir haftadır, Demir aaaaaa, agu, aooou gibi sesler çıkarıyor Deren hemen ardından taklit ediyor, özellikle agulaşmayı çok seviyor...

Ufffff yine bir sürü yazdım silindi ....

Buna ne dersin?

Ben kullanıyorum çok rahat tavsiye ederim. Oğlumdan kaldığı için eski model, yenisi daha da güzelmiş.... $image.jpg $image.jpg

X