2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
kızlar sitede fazla dolaşamıyorum.mutlaka bebeklerin büyük tuvaletinden bahsetmişsiniz. oğlum dün 2.ayını doldurdu. ilk 1 ay herşey normal giderken 2. ay büyük tu. yapamamaya başladı 10 günü geçtiği bile oluyor. zeytin yağı kulak pamuğu sabun hepsini denedim yok. en son cerrahiye gittik bağırsaklara kadar hortum soktu evirdi çevirdi içinde lavman değil bu başka bişey. fitil verdi 4 gün yapmazsa 5. gün koy 15 gün sonra gel teşhisi koyalım dedi. benim gibi aynı durumu yaşayan oldumu onu merak ediyorum. mesela eğer dahada düzene girmezse ne yapıyolar bilen varmı :KK68:
Canım benim kızım da yaklaşık 1 buçuk aydır öyle hep müdahale ile yapıyordu dün kendi kendine yaptı çok mutlu oldum.dr fitil verdi 10 güne kadar normal anne sütü alıyorsa sadece dedi..10 günden sonra fitil ver dedi ben de düzelmesi ni bekliyorum inş artık kendi yapar..bi de ne teşhisi koyacak ki bu bebeklerin bazisinda olan bişey benim Dr normal karşılıyor. .

Kızlar foto yüklemeye çalışıyorum ama site kabul etmiyor neden aceba Fotoları min boyutu çok büyük ondan mi telefondan yüklemek istiyorum ondan mi? Albüm yaptım içi boş kaldi:26:

Dahice bir plan bu cok sagol ben denerim bunu unutup bilmemesinden daha iyi olacak bahaneside olamaz aklima gelmedi diye:KK47:

Anladim canm Bende sorun varmis emzirirken elim ya telefonda yada gözum tv de...
Onunla ilgilenmeye calisacagm ask yasayacagm artik ki tombik olsun insallah :KK1:

Masallah:nazar: boya gitmis vitaminler belliki...

Anne sutuyle obez olunmaz ki bunu hep okuyoruz ablasida öyleyse korkma canm genetiktir bu durum anne sutunden mahrum etme onu zayiflayacak diye...

Alt degistirme masasina katarken onu ayaklari okadar hareketlice gidip geliyor ki memislerimi tekmeleyip acitiyor... Altini degistirirken zorlaniyorum.

Kadinlar kulubu ayarlarini full site olarak degistirip yapabilirsin digerini bende bilmiyorum.
Minik mayis bebekimizi cok merak ediyorum bende sabirsizlikla yuklemenizi bekliyorum:KK9:

Sagol canim guzel dileklerin icin Sorma gercekten caresizlik cok kötu bir durum heleki söz konusu insanin yavrusu olursa....
Özellikle bizim yasadigim sehir katastrof...
Kaynima mide eksimesi deyip yillarca en pahali en agir ilaclari verdiler gecmedi agrisi... Kaynim öteki kardesi doktor diye onunla hastaneye gitti ben anlamiyorum t1p dilinden sen yardim et dedi...
Kaynim abisinin doktoruna dedi bu testler eksik yapilmamis bunlarida yapmaniz lazim diye... (doktor oldugundan biliyor)...
Dinleyip eksik olan testleri yaptilar megerse safra kesesinde buyuk bir tas varmis 4 yillik agridan, pahali ilaclari aldiktan sonra gecte olsa acil ameliyat edildi...
Daha nice olaylar var bu sekilde mallesef..

Masallah canm kilosu iyimis ama boyu cok daha iyi:nazar: tam olarak kac gunluk?

74 günlükmüş sen söyleyince hesapladım.
Bizim babamızın boyu uzun ondan gelen bir gen var sanırım oğlum da 3 yaşında bir metre beş cm idi.
Hiç kilo tutmaz hemen hop boya gider bir pufuduk bacak kol göremezsin hep sıska dururlar. Normal boy daha iyi inan ki, biraz senin emeklerini yani kilosunu gösterir üzerinde.
Ayrıca dünta tatlısı kızın o damlalardan hiçbir şekilde etkilenmeyecek güven bana. Henüz çok küçük. Asıl boy gelişimleri bu aylarda değil bir yaş civarı ve sonrasında oluyor, beslenme ve ilerleyen yaşlarda hala süt içip içmediği biraz etkiliyor.

Canim gecen gun havuzlu handaydim bunlardan alacaktim kullanimi icin 5.aya kadar filan dediler. Ee zaten kizim da oldu 2 aylik. 3 ay icin almaya lüzum gormemistim. Ama ne bileyim kanguru ile pusetide kullanamayinca caresiz kaliyorum sanki gunduz kizima biri bakmadan hicbirsey yapamıyorum oyalayacak birsey de yok.

Birde arkadaslar pusetlerin icine birsey koymamaktan bahsetmisler ama ayni seyden bahsediyoruz degil mi ? seyehat sistem bebek arabasinin oto koltugu gibi olani ? Bizimki cok çukur nasil konulur ki onun icine ?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Şunu demek istemiş olabilirler; onların içine özel aparatlar var hem çukuru düzleştiriyor biraz hem de ortopedik
Havlu vb ile düzensiz şekilde yükseltmeyin demek istemiş olabilirler
Sevil bebe'nin bir yükselticisi var ama onu almanı pek tavsiye etmem çünkü onsuz yatacakları zaman çok yaklaştı
Benim kızım kullanıyordu, çıkarttım geçen hafta

Diğer koltuk için 5 ay denem sebebi dönme ve hareketlenmelere başlıyorlar tehlikeli olabilir diye önlem olarak söylenmiş
Belini tam dik tutunca zaten mama sandalyesinde, yürüteçte, hoppalada vs durmaya başlayacaklar
O arada geçiş dönemi için bu şart anneye yazık yoksa nasıl tasısın sureklı kucakta

Utkuyu hastamiettin nedir cnim sıkkın. ..arada oksuruyo hapsuruyo ve hirliyo offf karma asidan sonra soyduk yatirdik sanirim grip oldu neyapcam ben simdi.doktor ilac yazar ben almam.yokmu evde gecirbilcegim

Pazar günü yersin inşallah teyzesi:KK66:)

Insallah :)
Geldi cattı bile pazar :)
Hayirli yolculuklar simdiden..

Masallah canim kocaman tatli bir kiz olmus:nazar: fotoyu kim cekmisse mutlu bir sekilde ona bakmis :)

Bu arada Plojovic ve Licasofie görusmenizde bol bol foto cekin bebislerinde 1-2 tane fotosunu bizler icin yukleyin insallah cok guzel gecer görusmeniz:KK16:

Insallah canim :) Aklimda olacak foto :)

Kizlar oglusumun p.tesi günü asilarini yaptirmistik o günden sonra aglama nöbetleri geçirdi sürekli bugün hastaneye getirdik morarana kadar ağlamaya devam etti serum takildi dr aglamasinin normal olmadığını söyledi kan idrar röntgen ultrason istedi nolur dua edin kötü bir şeyi çıkmasın 1 haftada kilo vermis kuzum:KK43:((

Kizlar oglusumun p.tesi günü asilarini yaptirmistik o günden sonra aglama nöbetleri geçirdi sürekli bugün hastaneye getirdik morarana kadar ağlamaya devam etti serum takildi dr aglamasinin normal olmadığını söyledi kan idrar röntgen ultrason istedi nolur dua edin kötü bir şeyi çıkmasın 1 haftada kilo vermis kuzum:KK43:((

Oyy kiyamamm :KK43:
Simdi yapilanlarla daha da yorulacak :KK43:
Insallah kotu birsey cikmasinda..
Allah yardimciniz olsun..

Su asılar bitene kadar ne bize ne de yavrulara rahat yok :KK43: Üzme kendini inşallah sadece huysuzluktan ağlıyordur. Önemli bir şey çıkmaz merak etme canım.

Kizlar prima cok iyi bi bez, cok da memnundum fakat İsrail'e ait oldugunu duydum. Huggies'in İsrail urunu oldugunu biliyordum ama Prima'ya bakmamistim. İnternette arastirinca oraya ait oldugunu ogrendim uzulerek...
Bu konuda bilgisi olan var mi ?
Dedigim gibi bez gercekten cok iyi fakat eger oyleyse o ulkeye destek olup minicik bedenlere yagdirilan bombalara, kursunlara vesile olmayi asla istemem !

aynen canım bende almak istemiyorum artık geçen tinylove oyun halısı almıştım oda israil ürünüymüş çok pişman oldumm diğer markada da domuz resimleri var diye almamıştımm :KK43:

Biz de albüm yaptık. Size özendim esmer kızımla pamuk oğlumun fotoğraflarını yükledim =)

Cok guzelsiniz canim :) masallah :nazar:
Kucuk beyde tam mayali pogaca :))))
Kizceye baktikca Sezen bu kadar olacak mi dedim her seferindee :))

Rica ederim canım ben teşekkür ederim fikrime değer verdiğin için...

Bir süredir Deren Hanım da geceleri, Kuzey Bey gibi yapıyor. Uyandırmaya çalışsam bile yalandan meme emiyor gibi yapıyor uyuyor, biberonla içmeyi zaten hiç sevmiyor. Ne kadar içtiğini ölçemiyorum ama eminim ki ölçmeye değmeyecek kadar az bir miktar içiyor yani süt çıkarmış olsam aynen dediğin gibi ziyan olacak... Gece beslenmesini böyle az yapması kilosunu etkiliyor tabii gece en yağlı süt çıkıyor, bizimki uyuyor:KK43: Ne yapalım uyku da gıdadır...

Çalışmaya başlaman bir avantaj besleme açısından aslında. Evde bakan kişiler güzel bir ayarlama yapabilirler, 3 ya da 4 saatte bir acıkıyor olmalı. 3 saatte bir acıkıyorsa 100-110 cc, 4 saatte bir acıkıyorsa 140-150 cc kadar sütü içirmeye çalışırlar. İçerken zorlanmaya başlarsa kısa aralar verip, gaz çıkarıp devam ederler. Eğer bu tutarların çok altında içiyorsa anlaşılır ki sorun sütün değil iştahsızlık. Bu konuyu doktorunla paylaşırsın o zaman. Yok eğer bu tutarları içip halen doymuyor ve yenisini talep ediyorsa sütün yetip yetmediğne bakar gerekiyorsa mama takviye edersin. Zaten bu tutarları içtiğimde kilo alımının hemen fazlalaşacağını göreceksin. Keşke ben de Dern de aynısını yapabilsem ama hem biberonu zorunlu olmadıkça kabul etmiyor hem de sesimi duyar ya da beni görürse hemen bırakıyor memeyi bekliyor.
Buarada 125 cc gayet iyi bir rakam. İşyerinde 4 saati geçirmeden sağmalısın muhakkak ki sütün azalmasın, işin el veriyorsa üç saatte bir sağ arttığını da göreceksin böylece. Beni sütümün fazla bol olmasının da hiçbir faydası yok ki, insan sonradan anlıyor, bebeğin midesine gitmeyen sütün stok edilip durmasının ya da heran mastit problemi yaratmasının dışında faydası yok:KK43: Keşke aşırı iştahlı olsaydı da Deren içseydi...

Protein ağırlıklı beslenme de sabahları bir yumurta ve her gün muhakak et içeren yemekler gibi. Dayak gördün kaç, et gördün ye şeklinde yani canım:))

Lilacsofie sen topigin en bilinçli annelerinden birisin ve bu sadece kendi bebeğin değil bizim bebeklerine de işe yarıyor usemeden herkese her konuda bildiklerini paylaştığın için seni tebrik ediyorum.
Aslında ise gideceğim günlerde Kuzeyin beslenmesi icin çok korkmaya başlamıştım ki .....
Birde dün doktorun sinirdaki ölçümleride iyice kafamı karıştırmisti ki .....
sen bana düşünemediklerimi yazdın :) çok teşekkür ederim bir yol çizerek sorunsuz yapacağım bu isi...
Sende süt konusunda haklısın ben açıkçası pofur pofur çok kilolu bir bebek olmasını istemiyorum aslında sadece gelişimi standart rutin devam etsin ve limitlerini ortasında kalsın yeterli bana ....
Sevgiler

Hepiniz album mu yaptınız kızlar cepten yapmak mümkün mü ? Bende sorum bu soruyu?
Kuzeyin resimlerinde 1 tanecik:)

Eklentiler

• $1405763122120.jpg
    $1405763122120.jpg
    31,5 KB · Görüntüleme: 48
Hepiniz album mu yaptınız kızlar cepten yapmak mümkün mü ? Bende sorum bu soruyu?
Kuzeyin resimlerinde 1 tanecik:)

Oyyy yesinler :) masallah:nazar:
Saclarda karizma :))

Ben telefondan yapmadim albumumu ama yapiliyormus sanirim biri yardimci olacaktir :)

Canımm çok geçmiş olsun inş bi dıkıntı yoktur.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X