2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kizlar selam fikirlerinize ihtiyacim var.ben bebek icin oyun parkli besik almistim ama bebgim hic onda yatmak istemedi.bnde onunla beraber salonda kanepede yattim simdiye dek yatak odam kuzeyde ve baya serin oluyo diye orda yatmadik ama ben bebegimin omurgasina zarar verecegimi dusunerek artik yatagina alistirayim diyorum zor olacak ama.sorum su park besikle beraber visco yatak geldisunger gibi sert bunukullansam.saglikliolirmu siz ne kullaniyosunuz yatak alacak olsam ne onerirsiniz

Kizim iki sene park yatakta yatti. Yatala birlikte visco bir yatak almistik. Hic sorun yasamadik. Oglum icin aradim ama dogru duzgun yatak bulamadim. Bizim yatagin boyutu cok sık rastlanan bir boyut degilmis. Bir yerde bebek karyolalari icin yapilan sert sungerli yatak buldum ve aldim. Iyi mi yaptim bilmiyorum ama visco yataklar vucut seklini aldigi icin bebeklerin kan dolasimlarinda sorun yaratiyor diye duydum. Ne kadar dogru bilemem. Herkes birsey soyluyor.

Cok tesekkur ederim canim guzel yorumun icin Rabbim cocuklarini sana senide onlara bagislasin cok iyi birisin hic usenmeyip okadar olumlu moral veren bilgiler veriyorsun ki uzaktanda olsa 40 yillik yakinimmis gibi hissediyorum yazdiklarini okurken olumsuz birsey yasayip yazinca senin mesajin nereden hemencik ona bakiyorum :))

Annesini gecsin raziyim diyorum 160 olsada iyi yani :))
ama senin gibi filinta gibi bir hatun olmasi daha da iyi olur insallah öyle olur oroylu biri oldugum icin boylu poslu bir kizim olsun isterim tabiki..:KK9:
Cocuklarin bir sureligine sporla ilgilenmesi guzel aslinda kizlar icin bale karate golf basket gibi cok spor var hepsinden biraz almalari lazim bence karate genc 1 kiz icin cok iyi bir savunma yöntemi olacaktir tabi ögrenirken bu karateyi bolca incineceklerdirde biz analar yinde telaslanip durucaz mutlaka :KK1:...
Ama eve gelirken:
-anne biri bana laf atti görmen lazimdi ayaklarindan tutup evirip cevirip duvara vurdum onu deyince ne kadar hosumuza gider kimbilir aferin kizima buyumuste erkek dövuyor :KK1:

Ne guzel yazmissin ilk satirlari...
Evlilik yildönumuz kutlu olsun daha nice mutlu seneleri kutlamaniz dilegiyle insallah....
Bizimkide haftaya pazar bugun göl kenarinda gezerken manzarali bir lokanta gördum iste burada yemek yememiz gerektigini bile söyledim :KK1: is hatirlatmakta bakalim :))
6. senemiz olacak zaman cok hizli geciyor 23 yasinda olmama ragmen yasli ve yorgun hissediyorum...

Harama helale önem veren bir esin var ne guzel birsey bu... Keske her erkek önce dinine ailesine uygun olan olmayan seyi dusunup öyle adim atsaydi...
Bu duruma gelmekte hakli ona kizma bu olayi bilmiyormus gibi yapip guzelce konusabilirsin ama belliki baya zaman gecmis ve ihtiyaci var...
Dogumdan sonra isteksizlik nerdeyse herkeste oluyor ama esini dusunup yaklasmanda fayda var...11 dikiste olsa 3 ayda iyilesmesi lazimdi ama hala sertlik varsa agrir malesef bendede sertlik oldugunda oturmakta bile zorlaniyordum bazen...
Vucuduna gelince inan esin onu takmaz bile onun tek istegi esiyle beraber olmasidir ama senin rahat olman icin karanlik bir odada bile olsa beraber olabilirsiniz...

Canim yazdiklarini okuyorum cocugun icin cok telaslandiginin uzuldugun farkindayim ama gene sukret sukretmek hic vazgecme hastalansa yaninda olabilecegi agladiginda skintisini gidermek icin herseyi yapabilecegi onu korumak icin canini vermekten cekinmeyecek bir annesi var basinda...
Okadar annesiz cocuk cocuksuz aileler varki bunada sukur...
Hic olmazsa sutten tamamen mahrum degil yavrun gerekli vitaminleri sagdigin o 10 ml dede alabilir...

Bizde isikli muzikli bir oyun halisi almistik.... baby swingimizde var ama kizim oyun halisini cok daha fazla seviyor altina yatiriyorum oyuncaklarla oynuyor onlarla konusuyor özellikle aynasinda kendisini seyredip aguluyor...
Eger bebeginin renkli objelere dikkat ettigini ilgi gösterdigini göruyorsan almanda fayda var sevecektir...
Bakma benimkinin agladigina ozaman cok kucuktu anlamiyordu simdi cok seviyor oyuncaklarini istedigim yerden alip istedigim yera takiyorum :KK1:
Eki Görüntüle 1195918

Ben eldivenle halletmeye calisiyorum ama sirilsiklam yapiyor dedigin gibi malesf... ayni sekilde ne emzik ne biberon almiyor ona kalsa memeyide almayacak parmaklari yetiyordu ama bugunden itibaren eldiveni cikartmamaya karar verdim 1 gun uslaniyor ertesi gun yine ac kalip reddediyor memeyi...

Oyy masallah :nazar: benim alacağım da böyle bir şey cok sagol canım

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Tesekkur ederim..
Bu hafta goturecegim.
Gozu son kullandigim 1 haftalik damlalarla daha iyi,suan sadece sulaniyor ara ara,kısıklıgı azaldi..
Size ne demislerdi?

Sagol canim :)
Gorusmekte oyle heyecanli ki :)
istanbul'a gelirken haydii toplanalimm diyecegim yine insallah bende denk gelirim oradaki gorusmelere,cok isterim.

Canim ben 1 aylıkken damla kullandım. Geçer gibi oldu ama suanda tekrar var. Damla kullanmıyorum sadece masaj yapıyorum sürekli. Masaj yaptıkça içinden capak çıkıyor. Göz doktoru damla verdi ve sert bi şekilde masaj yapmamı söyledi.

Kizlar selam fikirlerinize ihtiyacim var.ben bebek icin oyun parkli besik almistim ama bebgim hic onda yatmak istemedi.bnde onunla beraber salonda kanepede yattim simdiye dek yatak odam kuzeyde ve baya serin oluyo diye orda yatmadik ama ben bebegimin omurgasina zarar verecegimi dusunerek artik yatagina alistirayim diyorum zor olacak ama.sorum su park besikle beraber visco yatak geldisunger gibi sert bunukullansam.saglikliolirmu siz ne kullaniyosunuz yatak alacak olsam ne onerirsiniz[/QUO

Canim ben bu konuda bayağı bir araştırma yapmıştım ve pamukyatak almaya karar vermistim ve onu kullaniyiruz

Kizlar selam fikirlerinize ihtiyacim var.ben bebek icin oyun parkli besik almistim ama bebgim hic onda yatmak istemedi.bnde onunla beraber salonda kanepede yattim simdiye dek yatak odam kuzeyde ve baya serin oluyo diye orda yatmadik ama ben bebegimin omurgasina zarar verecegimi dusunerek artik yatagina alistirayim diyorum zor olacak ama.sorum su park besikle beraber visco yatak geldisunger gibi sert bunukullansam.saglikliolirmu siz ne kullaniyosunuz yatak alacak olsam ne onerirsiniz[/QUO

Canim ben bu konuda bayağı bir araştırma yapmıştım ve pamukyatak almaya karar vermistim ve onu kullaniyiruz
Canım ben de park beşiği içindeki ortopedik yatağa yatiriyorum normalde ama suan annemlere geldim yine park beşik aldık Teyzem den içini de 2 kat yorgan doldurduk bi de ince şilte öyle yani rahat uyuyor herikisin dede..

Canim ben bu konuda bayağı bir araştırma yapmıştım ve pamukyatak almaya karar vermistim ve onu kullaniyiruz[/QUOTE.
Cnm mrb pamuk yatagi nerden aldin nettenmi yoksa kendinmi yaptirdinozelden marka onerirmisin ben bu konuda baya cahilim.ilk bebegim ve park besikle gelen visco yatak pek icime.sinmedi zaten bebegimde begenmemis olacakki yatmadi hiccc

Canım ben de park beşiği içindeki ortopedik yatağa yatiriyorum normalde ama suan annemlere geldim yine park beşik aldık Teyzem den içini de 2 kat yorgan doldurduk bi de ince şilte öyle yani rahat uyuyor herikisin dede..

Cnm park besige genelde ortapeduk yataklar oomuyomus sanirim srn nasil hallettinbu konuyu birde yatak tam ortapedk mi yarimmi hatta memnunsan ozelden bana markada onerirmisin cok sevinirim

Cnm park besige genelde ortapeduk yataklar oomuyomus sanirim srn nasil hallettinbu konuyu birde yatak tam ortapedk mi yarimmi hatta memnunsan ozelden bana markada onerirmisin cok sevinirim
Tam ortopedik olduğunu sanmıyorum canım çünkü çok pahalı bişey değilmiş annem almıştı markasına bakmadım yanımızda da değil oyüzden bakamiyorum..
Benim kız sefil uykuyu seviyo kanepede koltukta pusette falan uyudugu için gunduzleri gece de yataktan rahatsız olmuyo dur die düşünüyorum..

Saol canim her zamanki gibi yardimima kostun evet secenek yok napacam bilrmiyorum..sen ne kullaniyosun acaba

Rica ederim canım ne demek:) Demir için aldığım park yatak altı ayda elimde kaldı. Bir iki tane model hariç sağlıklı bulmadığımdan (bebek kilolandıkça ortası çökme yapıyor, tabanı sağlam bir materyal değil çünkü) Deren'e beşik aldım, yatağı da viskon.
Yatak odasının yatağı ise, ortopedik bebek yatağı.
Demir'i altıncı ayda kendi odasına geçirmiştim, garip ama Deren'e kıyamayacakmışım gibi geliyor sanırım taşınmazsak, yardımcıyla aynı odayı paylaşmaları gerekeceğinden ötürü....

TALVEG-NİYALL-OFERTA VE VESTEL

Cevap, öneri ve paylaştığınız tecrübeler için çok teşekkür ederim. Beni çok rahatlattıniz.
Ramazan sonrası tatil düşünüyoruz. Orda bu durumu aşabilirim belki.umarim.
Ramazan ramazanda hep cekinmisimdir. Bitsin bi bakalım.
Bu arada oferta nin da dediği gibi bütün gün robot gibi (ben ev içinde) çalışıyorum şimdilik. Yakında iznim bitecek. Uykusuzluk yorgunluk bide özel bişey yaşamaya dermanim kalmıyor.
Tatil se aşarım insallah.
Bu arada dıkişleri m çok geç iyileşti. 39.gun apse yapması sonucu alırdım öyle kurtuldum.gerisini anlayın.

Bu arada bir daha çocuk sahibi olursam kendi isteğimle sezaryen olucamm. Vajinal estetik diye bişey var. Bunu hiçe saymisim.

Herkese sevgiler

bak bende kimselere anlatamadıpımı şuraya dökeyim benim eşimde tam tersi evi süpürür masayı yediklerini hemen toplar sudan geçirir öyle yapar çok iyidir bana hep kahvaltı hazırlar:))) ama gel görki bizde de istek yok:KK43:( başta çok üzüldüm anlamaya çalıştım herkesin kocası h ergün ister bende hep ben atlıyorum üstüne hemen evlendik 1 yılda böyle oldu çocuk da yok boşuz yani ama böyle işte en sonunda ağzından aldım baklayı daha önce hergün birileriyle oluyormuş farklı farklı kızlarla bekarken...tabi evlenince hep aynı kişi...diyor ki tek eşlilik bana göre değilmiş aslında seni seviyorum bu böyle az az gitsin işte diyo yani adam benim için birlikte oluyor sanki benimle...eşim çok açık sözlüdür bunu da böyle açık açık söyledi .ben seni aldatmayacağım ama sana karşıda çok heyecanlı olmayacağım kabul et diyo:KK43: şimdi ne yapayım herşeyi iyi beni seviyor çok beğeniyor sürekli iltifat eder güzelimde ve çok bakımlıyımdır gece öyle süsleniyorum ki ama aynı pilav hesabı işte çabuk sıkılan erkeklerden benim ki şimdi boşanayım mı olmaz tabiki(psikloğa da gittik)) yani anlayacağın her adamın farklı her evliliğin noksanlığı var sanırım siz ne düşündünüz okuyanlar benden sizden düşünce alayım??????
birde arkadaşım normal doğumda ki atılan kesinin dikiişlerinden mi bahsediyorsun onlar geri mi alınıyor bide estetik bi görüntü olmuyor mu sonrası ????

Canim yenidogan bebeklerde tam ortapedik yatağı belli bir yasa kadar onermiyorlarmis. Yarım olması gerekiyormuş. Bende tam ortapedik almayı düşünmüştüm abir arastir istersen

Doğum sonrası eşlerle olan romantik durumlar konuşulmuş... Bilmiyorum ki; doğum yaptım ama o açıdanhayatımızda hiçbirşey değişmedi diyen var mıdır??? Bazı ünlülerin kendimi hamileyken çok seksi hissediyorum filan dediklerini okumuştum ama ya onlarda bir gariplik var ya da aynaya pek bakmıyorlar.
İlk çocuğumda aldığım kilolar, uykusuzluk,bakımsızlık hepsinin üstüne bir de yeni evli olmak, beni çok yıpratmıştı. Görüntümü, yaşadığım değişimi o kadar yadırgıyordum ki, aynaya bakmak dahi istemiyordum. Yaşlı bir cadı misali aynaya taş atıp kırasım geliyordu:) Eşimle dışarı çıkmak, birlikte birşey yapmak bile istemiyordum kısacası kendimi onun yanına yakıştıramıyordum...

Şimdi ikinci oldu, bakıyorum da eskisinden beter haldeyim. Hele aldığım kilolar.... Geçen gün aynanın yanından geçerken gözüm takıldı da, geç geç bitmiyorum maaşallah yük katarı misali olmuşum:) İlkinde eşim her iki günden birinde kilo ver vs diye bana laf söylerdi, şimdi hiççççççç birşey demiyor, herhalde iyice umursamaz oldu diye düşünüyorum içimden...

Hemen kilo vermeye başlamaktan da çok korkuyorum. Geçen gün ablamın arkadaşı bir diyetisyen "emzirmek kilo verdirir" diye kandırıyoruz anneleri demiş! Kızımın sütü hiçbirşeyden önemli değil ki sonuçta, ben kafamı niye buna takıyorum diyorum...

Yazdım yazdım da ben ne demek istedim pekii? Kendimden hiççç hoşnut değilim, hal böyleyken eşimin hoşnut olması mümkün mü göz var nizam var? Vu vuuu...vu vuuu sesleri eşliğinde sürekli süt sağan bir kadın, ağlayan bağıran herşeye itiraz eden bir ergen çocuk, fışkıran kakalar, gazlar, kusmuklar derkennnn günün sonunda kanepelerde sızan bir çift, pardonn romantizm mi demiştinizzz? :KK43:((

Doğum sonrası eşlerle olan romantik durumlar konuşulmuş... Bilmiyorum ki; doğum yaptım ama o açıdanhayatımızda hiçbirşey değişmedi diyen var mıdır??? Bazı ünlülerin kendimi hamileyken çok seksi hissediyorum filan dediklerini okumuştum ama ya onlarda bir gariplik var ya da aynaya pek bakmıyorlar.
İlk çocuğumda aldığım kilolar, uykusuzluk,bakımsızlık hepsinin üstüne bir de yeni evli olmak, beni çok yıpratmıştı. Görüntümü, yaşadığım değişimi o kadar yadırgıyordum ki, aynaya bakmak dahi istemiyordum. Yaşlı bir cadı misali aynaya taş atıp kırasım geliyordu:) Eşimle dışarı çıkmak, birlikte birşey yapmak bile istemiyordum kısacası kendimi onun yanına yakıştıramıyordum...

Şimdi ikinci oldu, bakıyorum da eskisinden beter haldeyim. Hele aldığım kilolar.... Geçen gün aynanın yanından geçerken gözüm takıldı da, geç geç bitmiyorum maaşallah yük katarı misali olmuşum:) İlkinde eşim her iki günden birinde kilo ver vs diye bana laf söylerdi, şimdi hiççççççç birşey demiyor, herhalde iyice umursamaz oldu diye düşünüyorum içimden...

Hemen kilo vermeye başlamaktan da çok korkuyorum. Geçen gün ablamın arkadaşı bir diyetisyen "emzirmek kilo verdirir" diye kandırıyoruz anneleri demiş! Kızımın sütü hiçbirşeyden önemli değil ki sonuçta, ben kafamı niye buna takıyorum diyorum...

Yazdım yazdım da ben ne demek istedim pekii? Kendimden hiççç hoşnut değilim, hal böyleyken eşimin hoşnut olması mümkün mü göz var nizam var? Vu vuuu...vu vuuu sesleri eşliğinde sürekli süt sağan bir kadın, ağlayan bağıran herşeye itiraz eden bir ergen çocuk, fışkıran kakalar, gazlar, kusmuklar derkennnn günün sonunda kanepelerde sızan bir çift, pardonn romantizm mi demiştinizzz? :KK43:((

son paragraf tamda bizim evin özeti olmuş.yine doğru teşhisi koymuşsun arkadaşım.bizimkine artı olarak benim çalışmamı ve birde maddi sıkıntılarımızı ekle.vallahi romantizimmi o da ne gerçektende.

kızlar benim yine kafam karıştı bugün doktor ben 20 gün rapor veririm sonra heyet alırsın dedi yaniii ben 20 gün bu doktordan aldıktan sonra başka bir doktordan da 20 gün rapor alsam sonra heyet raporunu zorlasam olmaz mı??????

bu kez ii bari cewapla dedim derken birde baktim simdi cikmamis yazdiklarim net donunca gitmis onlarda....cok net olmasada aklimda kalanlari yazim de bakarim yine....

plojovic ....canim harika mis sezen hanimin esyalari valla bayildik okadar kalitesini alamiyabiliriz ama cok ii arastircam su donemde bizle masada oturma yatma isi cok hos...pusette oturuor cok guzel de oluo ama bu ayakla indiremiorum bes kat bebek arabasinin puseti cunku o.... eline saglik ugrastin okadar guzelim cok saol gule gule kullanin....

uclu grup ..... bu ne kadar guzel bir tablo boyle yaaaa bayildim resmen cok kiskandim dibim dustu...gayet fit bakimli bir anne grubu gordum ben ayy sistim kiskandim cok....
bize gelsenize hep birlikte birlikte :KK66:) ;:KK66:))

lilacsofie ... canim yaaa su asi mewzusu nerden cikti simdi vurduran hic kimse boyle sikayetlerden bahsetmedi ve yan etkisi yok denio...dr.muz bize tawsiye etti ama ebe burun kiwirdi gerekli degil gibilerinden.....napicam ben simdi nie hep onemli kararlari biz alioz parasi onemli deil yani onemli de kizimiz icin onemli degil bulup bulustrucaz artik tabiki ama daha cok zarari war gibi seyler cok uzdu beni...

gulsum cum senmiydin telden album olusturamayan malasef hic olusturamicaksin site geregi anladigim kadariyla dosyadan yukleme yapio ve bu da cogu tablette bile yok....ya pc olan birinden iki sn musade isteyip fot.. onun bilgisayarina yukleyip album olusturcan yada benim gibi kardesime watsaptan fot. atiorum o acip bilgisayarindan yapio....

kızlar benim yine kafam karıştı bugün doktor ben 20 gün rapor veririm sonra heyet alırsın dedi yaniii ben 20 gün bu doktordan aldıktan sonra başka bir doktordan da 20 gün rapor alsam sonra heyet raporunu zorlasam olmaz mı??????

Tek doktor 10+10 verebiliyor. Sonrasında başka doktor da 10+10 verir. Sonrasında rapor hakkın dolduğu için heyet alman gerekiyor. Onu da çok iyi bi torpil lazım. Denetimler çok sıkı artık kimse yanaşmıyo. Memur musun? Nereye vereceksin raporu?

Kızlar bu altta benım bebek takıbım yok olmu galiba nasıl yapıldıgını hatırlıom azcık ama sitenın adını hatırlamıorum.......:KK47::KK47::KK47:

Lilypie idi canim :KK66:

Canim ben 1 aylıkken damla kullandım. Geçer gibi oldu ama suanda tekrar var. Damla kullanmıyorum sadece masaj yapıyorum sürekli. Masaj yaptıkça içinden capak çıkıyor. Göz doktoru damla verdi ve sert bi şekilde masaj yapmamı söyledi.

Ben ilk anne sutu denedim,capak devam etti,sonra cay ve masaji yaptim cok daha fazla sulu sekilde akti hep temizledim.
Sonra bi gece cok agladiginda sabahi temizlenecek gb bile degildi saglikcagindan verilen damla ve merhem kullandim biraz daha akip toparlandi..Aktikca temizlendi diye dusunuyorum.En son gectigimiz hafta 1 haftalik bir damla ve damla seklinde merhem kullandim ve burdan bir arkadas soylemisti masaj goz cukurundan gozaltina dogru degil goz cukurundan burun yaninda devam ettirerek olmaliymis (goz doktorunun onerisi imis,denedim) simdi hic akma yok oyle beyaz capak gb,sadece sulaniyor bazende gozyasi gb akiyor kendiliginden.
Boyle iste :)
Bu hafta goz doktoruna gidecegiz.
Tkrar yazarim.

merhabalar hanimlar.grubu en basindan bu yana sessiz sedasiz takip ediyorum. ingiltere'de yasiyorum. Biri 4.5 yasinda digeri 13 haftalik iki oglum var Alllah bagislarsa ins. Bir konuda fikrinize ihtiyacim var. rotavirus asisi burda son 1 yildir asi programinda. Oglum 8 haftalikken vuruldu ve o gunden sonra toparlamasi haftalari buldu.asi ilk gun ates yapti. Sonrasinda kakasi yesile dondu ki hala devam ediyo.ilk zamanlar belinden tasiyo, cok kokulu ve suluydu. Oglum anne sutuyle besleniyo_Onceleri gunde 3-4 hardal renkli -mustard colour kaka yaparken asi dan sonra 3 gunde 1 yada 2 gunde 1 yapar oldu.normalde gunde 35 g kilo alirken asidan hemen sonraki hafta 10 gunde sadece 30 g alabildi:KK43: cok uzuldum tabi.sonraki haftalarda ancak haftada 100 g:KK43: su an 6100 g. Dogdugunda 3810 g dogmustu. asidan itibaren 3 hafta bebegim cok huzursuz oldu.oncesinde guzel bir duzen olusmustu, resmen altust oldu.karninda surekli guruldama, artan gaz sancisi vb. Resmen yavrum canli virusten hastaligi kapmis gibi oldu :KK43:neyseki toparladik cok sukur haftalar sonra. Simdi asinin ikinci doz zamani geldi ve resmen korkuyorum.yaptirmamayi dusunuyorum.iciniz de benzer tecrube yasayan varmi acaba?? Yurtdisindaki saglik sisteminden burda bir arkadas bahsetmisti, bizde de durum aynen oyle.sadece kucuk bebeklere, cocuklara acil durumda oncelik veriliyo bunu soylemeliyim.ama su an bizim durumda acillik sozkonusu degil. doktor gozlem yapmami tavsiye ediyo.test falan yok:KK43:

Asiyi bizde yaptirdik 2. Ay asilariyla..
ama farkli birsey olmadi zaten gunde 2 ye 1 e dusmustu kakasi oncesindede..
Ishal olsa daha fazla yapar diye soylemisti arkadaslar bence de mantikli..
Suan bir sıkıntı yok..
Asidan olmayabilir mi ki? diye yazmak istedim

BESTEKIZ canım bendim telden album oluşturmaya çalışan. .pc alabilirsem vakit bulup artık ordan yaparım albümü. .ben de çok kıskandım buluşan anneleri mızı ve melekleri..çok hoş bi resim olmuş maşallah herkes de çok güzel ve şık..ben hala Lilacsofie nin son msj inin son paragrafında bahsettiği kusmuk lu tshirt ve eşofman altınla dolaşıyor um.saclar doğum yaptım yapali hiç açılıp duzlesmedi:KK43: misafirlige gitcek sem sadece görme bi kalem sürüyorum ki ruh gibi gorunmeyeyim:KK43:
Allahım ne zman cikacam bu moddan. .Eşim yanımda yok zaten özledim özledim diyor sürekli telde ama ben o eski ben değilim siskoyum catladim patladım bakimsizim diorum olsun ben her halini severim diyor..uzak ya ondan sanirim:) gelmeden kendime çeki düzen vermem lazim..size sormak istediğim şu ki lafı çok uzattım normal doğum yapan anneler kesi dikisinizde sertlik az da olsa sizlama var mı bende var da aceba canım yanar mi die korkuyorum:KK17::KK19:

X