2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Sapanca buluşmamız konuşulmuş, ben de yazayım hemen...

Janicee ile daha önceden çok fazla konuşma şansımız olmamıştı ama Plojovic'in dediği gibi kendinden emin, güçlü hali sesine bile yansımış biri. Ayrıca çooook güzel gözleri var, kendisi de çok güzel. Upuzun boylu endamlı bir güzel kadın...Meyra da annesine çekecek belli ki boylu poslu maaşallah kuzuya...

Plojovic'e gelince..... Zaten buradan öyle çok konuşup kaynaşmışız ki, görünce dayanamadım "ay gel sana bir daha doya doya sarılacağım" dedim. Uzun yıllar görmediğim bir dostumu ve kızını görmüş gibi oldum. Resimlerden aşina olsam da, bir de baktım ki Plojovic bir su perisi gibi narin, zarif, güzel. Sezen'im de sapsarı, okka burunlu gerçekten dünya güzeli bir kız... Yazık babasının çook işi var, çünkü eminim çok koşturacak peşinde delikanlıları:)

Buarada ikisi de fazla kilolarından tamamen kurtulmuşlar. Herhalde daha önceden çok ince oldukları için şuram fazla buram böyle diye dert ediyorlardır ama artık doğum yapmış bir halleri yok.

Özetle benim açımdan zamanın yetmediği, eski dostlara kavuşulmuş hissi veren heyecanlı, mutlu bir görüşme oldu. Anladım ki buarada yazışarak yaşadığımız sıcak arkadaşlıklar, gerçek hayatta da aynen hissediliyor.

Ne cevap yazacağımı bilemedim şimdi. Teşekkür ederim çok kibarsın. Güzellik bakan gözdedir derler, demek ki kibirden uzak, cana yakın bir kişiliğin var ki böylesine güzel bakıp bizde de güzellikler görebilmişsin.
Hoş fakat kısa bi gündü. Yanıma sağılmış sütlerimden alsaymışım iyi olurmuş zamanımı soyunma odasında emzirerek geçirmek zorunda kalmazdım
:KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

kizlar gece sabaha karsi titrmrktrn oldum ustume pikeyi alamadim esim inlememe uyanmista atesi war dedi 1 saat falan surdu sonra sabah tekrar uyandim usuyerek sonra dalmisim....ama goguslerim de bi degisikli aci sisme vb hic bi si yok herzamanki gibi sonukler....annem usutmusun dio sizce neydi bu kizlar

Canm bende dogumdan sonra böyle bir sorun yasadim bi kac gece özellikle sabaha karsi atesim 38-39 oluyordu... hastaneden ariycaz demislerdi randevu icin aramadilar bende iyilestim kendiliğinden

mrhabalar sevgili mayıs anneleri ne guzel yavrularınız aldınız kucağınıza ben de eylul annesi olucam kısmetse,aslında 2.5 yasında bir oglum da var tecrubeli sayılırım ama aklıma takılan bır konuda sizden yardım almak istiyorum ;

süt sağmak için elektrikli pompa almak şart mı?ben ilk bebeğimde medelanın elektriklisini aldım sadece ilk 1 hafta göğüslerim cok şiş oldugu için kullanmıstım.sonra hiç kullanmadım gerek kalmadı ve bidaha cocuk dusunmedıgım ıcın sanırım atmısım :KK43: bulamıyorum..simdi sadece elle sağılan ucuzlardan bir tane alıp gerek olursa elektrikli kaliteli birşey mi alsam?yoksa direk elektrikli mi alsam(manueller için kullanıssız gıbı yorumlar okudum) karar veremedim? yardımcı olursanız sevinirim..simdiden teşekkurler..

canım ya iş yerinde katıldım kaldım yutkunmaktan ağlayamıyorumda ofis içinde.seni öyle iyi anlıyorumki ben aralarda emzirmeye gidiyorum günde iki kere ona rağmen yavrumun bana gözlerini dikip bakışı sokuluşu offf çok garip bir şey işte anne ile bebeğin bağı.
allah yardımcımız olsun hepimizin.

Canlarım Kesınlıkle nıyetım sızı de uzmek degıl, derdımi en ıyı sısızn anlayacagınızı bıldıgım ıcın yazıyorum
cunku burada ofıste arkadaslar gecerrr gecer bızımkılerde buyuduler neler gorucen sen daha dıyıp ıyıce cıleden cıkarıyorlar benı...
Burayı okumak arada gırıp bakınmak hem benı rahatlatıyor hem zamanın gecmesıne yardımcı oluyor . cok yazın cok yazın bende calısmıyım zaten forumu okuyup okuyuo eve gıdım. Bu gıdısle benı de ısten atarlkar yavrumdan da ayrı kalmam galıba
:KK9::KK9::KK9::KK9:

canım benim okurken agladım... Ben de kara kara işe nasıl baslayacagım diye dusunuyorum...çok zor çok... Allah sabır versin sana da... Sen de cocuguna iyi bir gelecek verebilmek için çalışıosun sonucta

aynen oyle tatlım bır gun hepımızın basına gelecek ve bugun degılse yarın yarın degılse obur gun ayrılacagız.
Ben hayatımın kalan kısmında ev hanımı olamayacagım ıcın buna alısmam lazım galıba ...
Ama bır taraftan tesellı verıyorum kendıme allah baska turlu ayrılıklar gostermesın rabbım cumlemızı evlatlarına bagıslasın... :KK49::KK49::KK49:

55 cm doğdu. Karnımda da hep bacak ölçüsü 2-3 hafta önden gidiyodu :) 1.ayda 5600 g ve 58 cm, 2. Ayda 6700 g ve 62 cm. Kafa da 41cm. Anne-baba uzun evet. Kaçınılmaz gen :)
Şuan 2 ay 2 günlüğüz :)

.
Hay maşallah, benimki uzun ve iri diyodum ya seninkinin yanindan gecmiyor :KK70:
Biz dun 2.ay kontrolundeydik, 6090 gr ve 60 cm olmus :)

Hay maşallah, benimki uzun ve iri diyodum ya seninkinin yanindan gecmiyor :KK70:
Biz dun 2.ay kontrolundeydik, 6090 gr ve 60 cm olmus :)

Maşallah senin kuzuya da :) Allah bana acıdı da böyle evlat verdi heralde. İlk haftamda yalnız kaldım çünkü. Ufak tefek olsaydı ne yıkayabilirdim ne giydirebilirdim. Hasta da olmadı. Çok şükür....
Sağlıklı olsunlar da gerisi önemli değil...

Ne cevap yazacağımı bilemedim şimdi. Teşekkür ederim çok kibarsın. Güzellik bakan gözdedir derler, demek ki kibirden uzak, cana yakın bir kişiliğin var ki böylesine güzel bakıp bizde de güzellikler görebilmişsin.
Hoş fakat kısa bi gündü. Yanıma sağılmış sütlerimden alsaymışım iyi olurmuş zamanımı soyunma odasında emzirerek geçirmek zorunda kalmazdım
:KK43:

Esimde yolda sordu; neden kizi birakip gittiniz?
Arkasi donuktu ya bize,anlamamis ne oldugunu :)
Yuruyecektik sonra durduk bekledik,sonra Sezen mikirdaninca yine kalktik o emziriyordu dedim..

Bende gidince 10 dk sonra emmek istedi battaniyesiyle hallettim..
Bana da cok kısa geldi..

TALWEGCIM BIZIM OZAMAN YAZKLARIMIZI BIR OKUSANIZ ZATEN CATLARSINIZ :KK55::KK55::KK55::KK55::KK55: KACASINIZ GELIR.....BEN BIRAZ TOPİGİN DIK KAFALISIYIM HATTA SON AY ARTIK BANA YORUM BILE YAPMIOLARDI DOĞUM ILE ILGILI COK SASIRTICI DIMI :KK8::KK8::KK8::KK8: SAKA SAKA SEWERLER BENI :KK12::KK12::KK12::KK12: BEN GENEL ANESTEZI SEZERYAN ILE DOGUM YAPTIM....BENCE DOGUM SEKLININ HER HALI VE ANI KUTSA...BELDEN UUSMALI COK ISTEIM FAKAT MIGREN AGRISI YAPMA IHTIMALINI GOZE ALAMADIM.....ASL PISMAN DEGILIM HEMDE HIC PIMAN OLMADIM....COK KOLAY TOPARLADIM GOZUMU ACTIGIMDA KIZIM KOYNUMDADI...SUTUM SAKIR SAKIR AKIODU BILMIORUM TAM OLARAK BILMEK ISTEDIGIN NE ISE ANLATABILIRIM..... BU TAMAMEN ICINIZDEN GELEN SES ILE KARAR WERCEGINIZ BI KARAR ASLA BASKASININ YONLEDIRMESINE IZIN WERILMEMELİ.... NORAL DOGUMDA ILK SESI DUYMAK ILK KOKUSUNU ALMAK SEZARYEN DE KOYNUNDA UYANMAK YANI HEPSININ BAMBASKA KUTSAL DK LARI WAR...... BU KONUDA MASTIR YAPMIS BIRI OLARAK BURADAYIM :KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

AMA BEN COK SISTIM SEN DEMI BİRUTUS :KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24:
DİREK SANA DEGİL SÖZUM HAYATIM BEN MIIYIM BI TEK APTAL YA EN MIYIM BIR TEK BU KADAR KOCA MERAKLISI ASIGI ONUN MİDESİNİ HUZURUNU ZEWKİNİ DUSUNEN SIZE AYIRDIGIM ZAMAN DAN BASKA KENDIME AYIRDIGIM TEK SN YOK RESMEN WC DE OTURURKEN DIS FIRCALAYIP DUS ALIRKEN SAC TARAR HALDEYIM....

AMA AMAN ESIM BENDEN SOGUMASIN AMAN BENI BITKIN PISMAN YORGUN GORMESIN AMAN ODA PISMAN OLMASIN BENI TERCIH ETTIGI ICIN....BUNLARI BIR BEN MI DUSUNUORUM COK PARDON DA BEN INCIMI BULUCAM ANLAMADIM BENIM SUTUM DE KESILIR AYAGIMA FELCTE INER DAHA NE DIYIM KI BENI BI DURTUN SIRKEELEYIN KIZLAR TEK BEN MIYIM GERCEKTEN ALLAH ASKINA BIRILERI YOK BENDE KOCAMIN ARZULARINA HISLERINE MEMNUYETINE OZEN GOSTERIOM DESIN :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14: EFKARIM SIGMIO OCOME

DURUN YAZMAYIN BEN BULDUM :KK43::KK43::18::18: CUNKU ESIM BENIM ICIN TUM AILE SULALESINI ARKASINA ALDI ONUN KESKE BU KADAR HAYATIMI BU KADINA FEDA ETMESEYDIM DIE BIR SANIYE DUSUNMESI BENI KAHREDER SANIRIM BU YUZDEN BU SIRTIMDA KI CUWAL ALTINA EZILIORUM :

benim annem yanımda olacak bebek bakımı sorun olmayacak merak ettiğim tam olarak sezeryandan sonra ameliyatlı yerim çok çok mu acıyacak günler mi sürecek 1 gün mü sürecek onu merak ediyorum sadece galibaaa
diğer konuda da ben de senin gibi sürekli eşim için süslenen çok dikkat eden birisiyim çünkü biz de nazlanan eşim bazen diyorum ki aylarca naz yap bakalım roller değişecek mi sonra korkuyorum benden soğur diye ya başka bişeylere yönlenirse diye ya ama bu dengelerin değişmesi lazım ne yapağımı da bilmiyorum valla...

benim annem yanımda olacak bebek bakımı sorun olmayacak merak ettiğim tam olarak sezeryandan sonra ameliyatlı yerim çok çok mu acıyacak günler mi sürecek 1 gün mü sürecek onu merak ediyorum sadece galibaaa
diğer konuda da ben de senin gibi sürekli eşim için süslenen çok dikkat eden birisiyim çünkü biz de nazlanan eşim bazen diyorum ki aylarca naz yap bakalım roller değişecek mi sonra korkuyorum benden soğur diye ya başka bişeylere yönlenirse diye ya ama bu dengelerin değişmesi lazım ne yapağımı da bilmiyorum valla...

Valla herkesin bünyesi farkli oluyor. Kimine soruyorum ayni gun ayaga kalktim diyor, kimi cok zor oldu diyor. Bende cok zorlananlardanim. İlk dogumum, normal dogum yasamadim ama normal dogum gibi 10 saat sanci cektim, rahim tamamen acilmisti ama kizim dogum kanalına girmedi bi türlü. Planli bi sezeryan degildi anlayacagin belki psikolojik olarak hazir degildim ondan olabilir bilmiyorum. Kısacası sezeryan bana cok zor geldi. Bi hafta gecmis ben hala zor yuruyordum anla gerisini

Herkeste aynı olmuyomus. Doktorun eli de önemli. Ben çoook çektim. Çok yıprandım. Acı esigim yuksektir ama ilk bi kaç gün bi daha asla çocuk yapmam dedim. Gel gör ki bi kaç tanıdığım çok rahat,keyifli, acısız sezeryan olmuş. Bir haftada bi nebze düzeldim. En azından masaya oturup yemek yiyebildim.

Kızlar oğluşumun alnı ve kafası emerken acayip terliyor alnında isilik gibi şeyler belirdi doktorunu aradım hergün banyo yaptırdığımızı söyledim günde iki kez yaptırın dedi terden oluyormuş her emişinde deli gibi terliyor her emişte mi yıkıcam ?? Böyle olan var mı ... O kadar da temiz bakıyorum her gün banyo yağlalıyorım kremliyorum üstü değişio sürekli :KK43:( ama kafasının terlemesine çözüm bulamam ki

cnm ben de ucak yolculugu yapacagım ucaga sıvı almıyorlar dıye hatırlıyorum. bıberonla sutu kac ccye kadar alıyorlar.. ayrıca kontrollerden gecınce mı sutu bıberona koydun yoksa evde mı koyup cıktın... bebek abasıyla mı ucaga bındın. bebek arabasını da sonra garaj kısmına mı koydular. ucak durunca bebek araban hemen geldı mı... bır de benımkı travel sıstem ben sadece anakucagı kısmını getırecegım... anakucagı cıkıyor alt kısım katlanıyor... bebekle nasıl yapcam bılmıyorum tek basıma gelıcem...

Canim sutu evde hazirladim 100 cc kadardi biberonu da bebek cantamin biberob koyulan boyle ici jelatinli gibi bir bolumu var oraya koymustum. Zaten sivi alimi bebek sutunu icermiyor. Dorun olmadi hic. Check in sirasinda bebek araban oldugunu ve kapida vermek istedigini soyluyorsun. Bebek arabasi ile ucagin kapisina kadar gidiyorsun. Orda arabani aliyorlar sen ucaktan inerken de getoriyorlar. Ben thy ile yolculuk yaptim. Cok rahat oldu. Benim arabada travel sistem. Ben puseti ve iskeleti birlikte verdim cok buyuk bir posetin icine koyuuorlar zaten. Ana kucagi gibi olani da ucagin icine aldim. Yanimda bos yer yoktu hostes baska bos bir koltuga ana kucaginj koydu.inerkende verdi. Annemle oldugum icin kkisini bir aldim ama tel basina isen evet sadece anakucagini al yanina ikisi bir cok zor olur. Donerken puseti bagaja verecegim.

cnm ben de ucak yolculugu yapacagım ucaga sıvı almıyorlar dıye hatırlıyorum. bıberonla sutu kac ccye kadar alıyorlar.. ayrıca kontrollerden gecınce mı sutu bıberona koydun yoksa evde mı koyup cıktın... bebek abasıyla mı ucaga bındın. bebek arabasını da sonra garaj kısmına mı koydular. ucak durunca bebek araban hemen geldı mı... bır de benımkı travel sıstem ben sadece anakucagı kısmını getırecegım... anakucagı cıkıyor alt kısım katlanıyor... bebekle nasıl yapcam bılmıyorum tek basıma gelıcem...

Ha canim eklemeyi unuttum kucaginda bebek varken ordaki gorevliler zaten yardim ediyorlar hic sıkıntı yapma iskeleti gorevlilere ver anakucagini da binince hosteslere ver sen de kizini ak kucagina otur.

Merhaba arkadaşlarım, doğumdan sonra okumaya çalıştım ama yazmaya fırsat bulamadım. Oğlum son günlerde çok huysuz, 8 saattir uyumadı, hep kucakta olmak istiyor, memede uyuyor gibi yapıyor, yatırınca uyanıyor. Cok cok elini emiyor, elini ağzından çekince ciyak ciyak ağlıyor ve emzik kabul etmiyor :KK43: çok çaresizim. Herşey üstüme üstüme geliyor...

kizlar gece sabaha karsi titrmrktrn oldum ustume pikeyi alamadim esim inlememe uyanmista atesi war dedi 1 saat falan surdu sonra sabah tekrar uyandim usuyerek sonra dalmisim....ama goguslerim de bi degisikli aci sisme vb hic bi si yok herzamanki gibi sonukler....annem usutmusun dio sizce neydi bu kizlar

ilk zaman benimde olmuştu aynen böyle üşütmekten olabilir ama canın yiyecek birşey çektiyse gördüysen yada duyduysan sütün çekermiş ve böyle sıtma olurmuşsun bana öyle dediler deyzeeeler bilmem doğruluk payı var mı

Arkadaslar Merhaba. Ben haziran anneleridenim ama 26 Mayıs da doğum yaptım. O yüzden size bir sorum olucak yardimci olursaniz sevinirim.. sizin bebekleriniz yüzlerini bakıp gülüp tepki veriyormu. Bebeğim de goz teması çok az nerdeyse hiç tepki vermiyor çok korkmaya basladim. Bebeginin sosyal gelisimi Bizim gibi olan var mı acaba..

Kızlar oğluşumun alnı ve kafası emerken acayip terliyor alnında isilik gibi şeyler belirdi doktorunu aradım hergün banyo yaptırdığımızı söyledim günde iki kez yaptırın dedi terden oluyormuş her emişinde deli gibi terliyor her emişte mi yıkıcam ?? Böyle olan var mı ... O kadar da temiz bakıyorum her gün banyo yağlalıyorım kremliyorum üstü değişio sürekli :KK43:( ama kafasının terlemesine çözüm bulamam ki

Benimki de kafadan terler. Yastığı sırılsıklam olur. Uzun uyuyup uyandığında yüzünde yattığı taraf isilik gibi oluyor. Dr cildi çok hassas dedi. Annemin tavsiyesiyle, yastığının ve yatağının üzerine eşimin atletlerinden serdim. Dünden bugüne etkisini gördüm diyebilirim.

Ben kendim yikiyrm cnm. Her oglen. File kullanmiurm. Yere havlulari seriyrm. Bas altina ayri bir havlu daha koyuyrm. Sampuani ayri kaba lifle kopurtuyrm. Onunla hem vucudunu hem de basini yikiyrm. Suyu da tasla dokuyrm. Yuzustu de kol altlarindan tutuyrm. Sukir kafasini cevirmiyr yikanirkende kulagina su kacmiyr :KK66:

cok ilginc geldi dusa kabinim ufak aslinda dedigini uygulamak kolay olur kendim yikarken kullansin die kaymaz yer plastigi almistim yeni duruo onu sererim du bakalim su belim gecsin ilk is deniyim tas degil de dus zimbirtisi war ya o da kolay olur....mersi gugum...

X