2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
benim annem yanımda olacak bebek bakımı sorun olmayacak merak ettiğim tam olarak sezeryandan sonra ameliyatlı yerim çok çok mu acıyacak günler mi sürecek 1 gün mü sürecek onu merak ediyorum sadece galibaaa
diğer konuda da ben de senin gibi sürekli eşim için süslenen çok dikkat eden birisiyim çünıtkü biz de nazlanan eşim bazen diyorum ki aylarca naz yap bakalım roller değişecek mi sonra korkuyorum benden soğur diye ya başka bişeylere yönlenirse diye ya ama bu dengelerin değişmesi lazım ne yapağımı da bilmiyorum valla...

benımde bebegım hıc asagı ınmedıgı ıcın kanala gıremıyordu bu yuzden drum artık bekleyemem 40 . haftada sezaryan oldum. hatta doguma gırerken nstde ebe guldu bebegın o kadar yukardakı valla agzından daha kolay cıkar dedı gulustuk. epıdural sezaryan oldum. sezaryan boyleyse 10 kere dogururum. hastanede 3 saat sonra yuruttuler bır daha da yatmadım hep oturdum ertesı gun eve gelınce gelen mısafırllerle oturdum. hıc evdekı yatagımda lohusa gıbı yatmadım gıydım pıjamalarımı taktım tacımı yaptım makyajımı gelsın lohusa serbetlerı gıtsın baklavalar....bence en onemlısı anestezı uzmanı. dogum esnasında bıle ayaklarımı oynatıyordum. bacaklarımı hareket ettırıyordum drum uyardı sallama sadece karnını uyusturduk .. drun verdıgı agrı kesıcılerı bıle kullanmadım ama sen benım gıbı cengaver gorunup herseye atlama sen halledersın deyıp kendı anam bıle gıttı bebekle kalınca anladım hanyayı konyayı..

Bebeklerimiz hep aynı dönemlerde aynı şeyleri yapıyorlar farkettiniz mi?

Şimdi ellerini, yumruklarını, parmaklarını emme zamanları...

Oğlum baş parmağını emerdi, fazla emziremediğim için boynuk büküktü müdahale etmezdim, zaten uzmanlar da öyle derdi ama 3.5 yaşına geldi halen parmağını emiyor. Dişleri çarpıldı, parmağı da inceliyor.

Şimdi kızım da her fırsatta baş parmağına yapışıyor, emziği de kabul etmiyor, karnı toksa memeyi de pek istemiyor. Yine de ben mücadele halindeyim, biliyorum ki o parmağın tadını birkez alırsaaaaa, bizi epey uğraştıracak... Varsın emme ihtiyacını meme ile, emzik ile karşılasın. Ben bu sefer böyle kötü bir alışkanlık kazanmaması için elimden geleni yapacağım...

Arkadaslar Merhaba. Ben haziran anneleridenim ama 26 Mayıs da doğum yaptım. O yüzden size bir sorum olucak yardimci olursaniz sevinirim.. sizin bebekleriniz yüzlerini bakıp gülüp tepki veriyormu. Bebeğim de goz teması çok az nerdeyse hiç tepki vermiyor çok korkmaya basladim. Bebeginin sosyal gelisimi Bizim gibi olan var mı acaba..

ben de haziran annesiyim ama 20 mayısta doğum yaptım o yüzden burada da dolanıyorum. Evet gülüp tepki veriyo son bi kaç gündür hep tepki veriyor 40 günden sonra istemli gülümsemeye başladı ama tamammen onun keyfine kalmış canı istese keyfi yerindeyse tepki veriyordu.
bunlar bebekten bebeğe değişir sen daha çok dialog kurmaya çalış. ama benim ilgimi çeken göz teması çok az demen. Nasıl yani emerken falansana bakmıyo mu?

cok ilginc geldi dusa kabinim ufak aslinda dedigini uygulamak kolay olur kendim yikarken kullansin die kaymaz yer plastigi almistim yeni duruo onu sererim du bakalim su belim gecsin ilk is deniyim tas degil de dus zimbirtisi war ya o da kolay olur....mersi gugum...

duş benım zor oldu canım ya suyun ayarsızlığındanmıdır nedir hep aynı ısıda akmıyor.kuvette oturuyorum hanımefendi kucağımda onumde kovası ağzına kadar dolu tabii bi yandan çeşmeden yıne su akıyor maşrapasıyla dokerek yıkıyorum yakınımda havlusu [baba yanımızda ise hemen o alıyor sarıyor)bende bornozumu gıyıyorum gonul isterki duşa devam edeyım ama ağlıyor...baba yanımızda yoksa çamaşır mak .usutunu boşalttım yumuşak havlu seriyorum havlusuna sarıp oraya bırakıyorum sonra kendim bornozumu gıyorum dogru odasına ya emişiyoruz ya gıyınıyoruz ..:KK3:

canim ikiniz de bunu farkindasinizve bir kez yasamissinuz daha ne ki bunun da altindan kalkarsiniz....fot. hic te oyle sisko durmuosun gayet te hossu bencee biraz ken dine haksoizlik ediosu canikom .... :KK66:)) o bakislari degistirmene az kalmis....
cok tesekkur edeeim canim yani olumlu dusunmeniz sewindirici cunku napisoun sen yaraniomusun falan diceksiniz die cok korkmustum ii ki warsiniz...

Hayır yanlıs anlama canım benım gayet içimden geliyor ama ne bileyim yani böyle açıkça söylemek te zor ama eşimin beni böyle kilolu halde hiç beğenmediğini biliyorum. Şimdi onun istediği forma girmem için tekrar manken gibi olmam gerekli. Günün büyük kısmını spora ayırmalı, sıkı bir rejim yapmalıyım, ancak o zaman dönüp bana annesine bakıyormuş gibi bakacak bunu çok iyi biliyorum. Bunu şu anda yapmaya çalışmak ise Deren'in rızkını kesmek demektir bunu da biliyorum. Çünkü ben o salata yiyerek süt yapabilen kadınlardan değilim çok istesem de:KK43:
Onun dışında nakyaj yaparım, saçıma başıma, manikür pedikürüme dikkat ederim, giyimime bu kilonun el verdiği kadar önem veririm, eşime de değer veririm. Mesela şimdi tatildeyiz, ona meyva soyar veririm, krem sürerim hep iltifat ederim vs ama sonuç aynıdır onun ilgisinde pek değişen birşey olmaz. Hep ne kadar çok sevdiğini, ailesinden değerli birşeyi olmadığını vs söyler, adam gibi adamdır da ama o gözündeki bakış farklı oluyor işte....
Demir'den sonra eski halime dönmüştüm, eşimin benle tekrar ilgilendiğini görüyordum ki, tekrar hamile kaldım işte Deren'e. Benim eşim ve ikimiz için tek hayalim, Deren'i de biraz büyütüp sütten kesince kendimi tekrar bakıma almak ve eşimle olması gereken romantizmi tekrar yakalayabilmek. Umarım bunun için geç kalmış olmayız:KK43:[/QUOTE]

ben de haziran annesiyim ama 20 mayısta doğum yaptım o yüzden burada da dolanıyorum. Evet gülüp tepki veriyo son bi kaç gündür hep tepki veriyor 40 günden sonra istemli gülümsemeye başladı ama tamammen onun keyfine kalmış canı istese keyfi yerindeyse tepki veriyordu.
bunlar bebekten bebeğe değişir sen daha çok dialog kurmaya çalış. ama benim ilgimi çeken göz teması çok az demen. Nasıl yani emerken falansana bakmıyo mu?

Evet canim senin ismini hatırlıyorum oradan.. emerken bakıyor ama bu yeterli mi acaba.. uyanık olduğu zamanlar da kendime Bakıtamiyorum. Çok kısa bakıp gözlerini kaçırıyor tepki vermeden. Sen nasıl diyalog kuruyorsun canım benim yöntemim mi yanlış acaba anlatabilir misin

sayfayı ziyaret edip tam yazacakken benım kız zırlamaya başlıyor. Pazar akşamı eve döndüm hatta dün resim yükleyecektim arkadan acıklı bi ses ıngaaaaaa diye albüm ismini koyabildim sadece:) bugun sabah 2. ay kontrulumuzu olduk 5090gr 57cm biraz düşük kilolu çıktı. (kuslamalrımız başladı:KK43:)
Bu arada bugün anneme geri döndüm:) evde 1 günde 2 kilo verdim:)
Kızım battaniye içinde 2 kişi sallayarak uyumaya alıştı. Dün evde yalnızdım başladı zırlanaya durmuyor en onunda dayanamayıp üst komşuya gittim.Sonrasında evde çarşafı kapı koluna bağlayıp öyle salladım.)

Kızımda el emme, yumruğunu yutma çabaları iştahla devam ediyor. Herkes de genel sorun olmuş. Daha neler görücez kimbilir.

romantizm den bahsedilmiş. Eşim bana maori yerlilerine benziyorsun diyor.) sonrasında da güzelleştin:KK53: birbirimizi gördüğümüz yok gördüğümüzde de varsa yoksa kızı ile ilgileniyor.

Kızlar oğluşumun alnı ve kafası emerken acayip terliyor alnında isilik gibi şeyler belirdi doktorunu aradım hergün banyo yaptırdığımızı söyledim günde iki kez yaptırın dedi terden oluyormuş her emişinde deli gibi terliyor her emişte mi yıkıcam ?? Böyle olan var mı ... O kadar da temiz bakıyorum her gün banyo yağlalıyorım kremliyorum üstü değişio sürekli :KK43:( ama kafasının terlemesine çözüm bulamam ki

Bence yaglamayi birak. Hatta kremlemeyi de gunasiri az az yap. Biz bile kremlenince kendimizden geciyoruz. Sahsi fikrim tabi, ben mis gibi yikanmis sipami yaglamaya kiyamiyorum.vicik.vicik geliyo bana :) Iyice kurulayip gul suyu sur az az. Gecer insallah. Sicaklardan mahvoldu yavrular.

Lilacsofie arkadasim kilo deyip duruyorsun pardon da fotografa fotoshop mu yaptiniz naptiniz. Ben hic kilo gormedim gayet hos uc guzel anne fordum. Cok da siksiniz ustelik. Gayet de bakimli gorunuyorsun. Kendine haksizlik etme lutfen:)

Arkadaslar Merhaba. Ben haziran anneleridenim ama 26 Mayıs da doğum yaptım. O yüzden size bir sorum olucak yardimci olursaniz sevinirim.. sizin bebekleriniz yüzlerini bakıp gülüp tepki veriyormu. Bebeğim de goz teması çok az nerdeyse hiç tepki vermiyor çok korkmaya basladim. Bebeginin sosyal gelisimi Bizim gibi olan var mı acaba..

Belki ortalikta cok fazla uyaran vardir canim dikkati dagiliyordur ben yalniz oldugumuzda salonda ya hafif sakin bir muzik yada klasik muzik aciyorum cingarak oynatiyorum simdu birde muzikli dugmeli birsey almis kaynanam onu cok seviyor onunla bata ilgileniyor boyle boyle dikkatini cekecek birseyler bulsan ? Bizim birde rn eglenceli zamanlarimiz bez değiştirirken oluyor bazen 20 dakka suruyor bez değiştirme devamli konusup gülüyorum ben guldukce tepki veriyor onemli olan konusmaktan cok ses tonu ve mimikler şuanda.biraz coskulu konussan mesela ?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

30 santim falan uzagindan bisey gosterip onu yavas yavas saga sola cek, takip etmesi lazim

Belki ortalikta cok fazla uyaran vardir canim dikkati dagiliyordur ben yalniz oldugumuzda salonda ya hafif sakin bir muzik yada klasik muzik aciyorum cingarak oynatiyorum simdu birde muzikli dugmeli birsey almis kaynanam onu cok seviyor onunla bata ilgileniyor boyle boyle dikkatini cekecek birseyler bulsan ? Bizim birde rn eglenceli zamanlarimiz bez değiştirirken oluyor bazen 20 dakka suruyor bez değiştirme devamli konusup gülüyorum ben guldukce tepki veriyor onemli olan konusmaktan cok ses tonu ve mimikler şuanda.biraz coskulu konussan mesela ?

Teşekkür ederim canım yardımin için. Bende sebeklik yapıyorum sesimin tonlamasini vurgularini değiştiriyorum sakin bir ortamda deneyeyim bir de bakalım onu yapmadım.

Teşekkür ederim canım yardımin için. Bende sebeklik yapıyorum sesimin tonlamasini vurgularini değiştiriyorum sakin bir ortamda deneyeyim bir de bakalım onu yapmadım.
Canım sabah uyandığında sakinse ve altı açıldığında çok keyifli oluyor benim kızım o vakitler dene bir de..

Kızlar 3 yaşında yegenimin de. Günü var. Erkek. Ne hediye alabilirim.ilk defa görücem. Hatıra olacak bişey oyuncak biraz gösterişli (çocuk için)
Ne olabilir. Yardım eder misiniz

Kızlar oğluşumun alnı ve kafası emerken acayip terliyor alnında isilik gibi şeyler belirdi doktorunu aradım hergün banyo yaptırdığımızı söyledim günde iki kez yaptırın dedi terden oluyormuş her emişinde deli gibi terliyor her emişte mi yıkıcam ?? Böyle olan var mı ... O kadar da temiz bakıyorum her gün banyo yağlalıyorım kremliyorum üstü değişio sürekli :KK43:( ama kafasının terlemesine çözüm bulamam ki

Bence yagi ve kremi azalt,vucudu teri atamaz surekli surersen..Yani bu havada kendimize bile hep sursek yapis yapis oluruz.Bir de koluna birsey koyuyorsundur da yine de soyleyim dedim :)

Bebeklerimiz hep aynı dönemlerde aynı şeyleri yapıyorlar farkettiniz mi?

Şimdi ellerini, yumruklarını, parmaklarını emme zamanları...

Oğlum baş parmağını emerdi, fazla emziremediğim için boynuk büküktü müdahale etmezdim, zaten uzmanlar da öyle derdi ama 3.5 yaşına geldi halen parmağını emiyor. Dişleri çarpıldı, parmağı da inceliyor.

Şimdi kızım da her fırsatta baş parmağına yapışıyor, emziği de kabul etmiyor, karnı toksa memeyi de pek istemiyor. Yine de ben mücadele halindeyim, biliyorum ki o parmağın tadını birkez alırsaaaaa, bizi epey uğraştıracak... Varsın emme ihtiyacını meme ile, emzik ile karşılasın. Ben bu sefer böyle kötü bir alışkanlık kazanmaması için elimden geleni yapacağım...

Hani su ses cikaran ve figurlu kucuk eldivenlerden alsan,hem dikkatini ceker ellerini kesfetme asamasinda :) hemde sokamaz agzina parmagini..
Denemediyseniz tabii..
Hatta belki Demir'e de alsan uykuya gecis asamasinda masal anlatarak figurleride masalin kahramanlari gb uyku arkadasi gb oyalayarak uyumasina yardimci olabilirsin..Kardesinde de var diye ilgisinide cekebilir..

Son düzenleme:
X