2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
ayyy süper psikolojik danışmanımız da var en güzelinden :nazar:hadi kızlar var mı? arttıran:KK52:

Madem lohusalari iyi hissettirecez zayif bir noktadada ben yardimci olayim,tam kivamlarina gore istedikleri gb arayip bulamadiklari o kurtarici elbiseler benden olsun :KK9::KK9: tasarimini beraber yapalim ben dikeyim :KK9:

kızlar merhaba, hayırlı cumalaar,

bizim dün aşımız vardı. Sabah kalktım taksi bulamadım kanguru ile götüreyim dedim durmadı, kucakta dağ, tepe tırmanarak götürdüm kızımı sağlık ocağına.
Affederseniz ter k.dan çıktı. Neyse kızım huysuzluk yapmadı. Hemsire asılar kırıldı demez mi! (tutuldukları sıcaklık düşmüş) Şaka mı yapıyorsunuz dedim.
ben sinir küpü döndük tekrar eve. (ası kaldı bayramdan sonraya)
yarın izmir e gidicez eşimn ailesinin yanına 8 saatlik yol, kızım malum huysuz, kaynanamların evinde klima yok, bide sinek cok, malum izmir çok sıcak kara kara düşünüyorum nasıl yapıcam diye gitmesem mi off off ne yapıcam ben günlerdir uyku uyuyamıyorum.
Bide daha önceden göğüs tıkanıklığı yaşamıştım tekrar hortladı. Normal sağmaya başlıyorum düzgün geliyor süt ve biranda kesiliyor. 120 cc çıkan göğsümden 40cc çıkaramıyorum masaj bile kar etmiyor.
Kızımda yeni huy gelişti memeden emerken biraz çekiyor kafası başka tarafa çeviriyor sonuç verimli emmediğinden dolayı aççç! mecbur sağıp biberondan veriyorum:KK43:

Cnm aşı olayını düşünüyordun kaç gündür. Herşeryde bir hayır vardır. .belki aşı olsa daha zor geçirirdi yolculukta ve öncesinde sıkıntı cekebikirdin. Öyle düşünelim.

Kızın arabada uyumuyo mu. Giderken emzirme kolay oluyor bana. Hiç yolculuk bitmesin istiyorum. Uyuyo hep.

Gidersin baktın olmadı 1 günlüğüne eşini ikna edip otelde kalsaniz ?
Bebeği için kabul eder diye umud ediyorum. Iyi yolculuklar şimdiden

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım benim büyümüşte küçülmüş maşallah:)
bu arada gecen de kızımı uyuttuktan sonra ben de uyuyim dedim deli gibi uykum var ama uyuyamıyorum çitten kuzu zıplatmak bile kar etmiyor:KK1: sonra aklıma bi fikir geldi. Fikir ile de sen aklıma geldin. Her şeyin kampı, yurdu, kreşi var ama lohusalar için böle bişi yok neden öncüleri biz olmayalım dedim:9 malum biçok anne lohusa sendromuna yakalanıyor. Böle bi kamp kursak, sen psikolojik, sağma üzerine ben de beslenme ve spor üzerine destek versem olmaz mı? Hatta ısmını bıle buldum " Mutlu Lohusalar Kampta" diye:KK1: Bu arada bende gıda diplomamı kullanırdım:) Ayy ne güzel olurdu.
Kızlar tutar mı sizce böle bi işletme?

Ben de diyorum ki kızlar;
Lilacsofie emzirme danısmanı,

Sugar234 beslenme ve spor danısmanı,

Ben de psikolojik danısman.... Veeeee anne bebek okuluuuu/akademisi/enstitüsü acalımmm :))

Bence bir blog ile başlayalım işe ne dersiniz
Keşke sizleri oğlumun hamilelik ve doğum sürecinde de tanısaymışım neler kaybetmişim neler:KK43:

Ayy cok guldum:)) Kendi fotografkarim geldi gozumun onune kut kabarik saclar, berdan mardini kaslari, biyiklar 40 kilo kapkara bir kiz. Sonradan evrim gecirmisim ama kizim da ayni bana benziyor. 18inde veririz kocaya diyor esim :) Horoz muhabbetine de guldum yavrun erkekti galiba. Huyu benzese de olur :)
ayy içime soğuk su serptin:) tek değilmişim bu yolda :KK1: kızım var benim de. Bu arada annemde tavuk hobisi var kadın tavuk horoz diye deli oluyor ki hala besliyor hatta zabıtalık olduk:KK1: ama yine yılmadı evden uzaklaşsa bizi aradığında ilk önce tavuklarını sorar onlara havuç, elma alıp rondodan geçirip verir: cubuk makarnayı cok seviyorlarmış diye onlara makarna haşlar:KK1: hiç unutmuyorum küçükken horozunun çok güzel kuyruğu vardı hergün severdi bende bigün annem evde yokken horozun kuyruğunu kökten kesmiştim:KK52: hep civciv alır bana da çobanlık yaptırırdı:KK43:

ayy bugun ne çok yazdım rekor kırıyorum halbuki mutfağı toparlamam gerek annem geldikçe mutfağa kaçıp iş yapıyor gözüküyorum:KK1: (anneme sen çocuğu uyut ben evi toplarım demiştim:)

Ben de diyorum ki kızlar;
Lilacsofie emzirme danısmanı,

Sugar234 beslenme ve spor danısmanı,

Ben de psikolojik danısman.... Veeeee anne bebek okuluuuu/akademisi/enstitüsü acalımmm :))

Bu Enstitünun ilk katılımcısi ben olurum. Çok ihtiyacım var bilinçli anne ve bebek bakımına.

Ben de Sınıf Öğretmeniyim.Eylül de başlıyosun heralde. Ben şubatta düşünüyorum ama onu bile göze alamıyorum. Öbür yıl başlayayım istiyorum. Çocuk o zaman 16 aylık oluyo içim daha rahat olur. Sen avantajlısın belki 15 saat girersin?

İzin kullanmayi ben de cok istiyorum ama elimde olmayan sebeplerden dolayi baslicam mecbur...
Evet 15 saat ders alicam, 4 gun oglene kadar ayarlaticam insaallah.
Yani kizimdan 5 saat kadar ayri kalcam, su an tam o saatlerde hic uyanmadan uyuyo. İnsaallah boyle devam eder.

Kızlar bizim kız aşırı kusuyor.bukadar süt emmiiyor dur.nerden bu kesik kesik Sutler. Önlük elbise yetismiyo. Dr aradım refluyu sordum. Püskürtme var mı dedi. Yok püskürtme. Muayene edelim dedi. Uzattiginizda eğim le yatırın dedi. Doğduğundan beri öyle yapıyorum zaten.bana yardım edermisiniz. Halı çarşaf pike geceligim Üstüm başım yetismiyo inanin

Aksam m.ö.10.000 diye bir film vardi bende Sezen uyumaya calisiyor anakucaginin basindaydim tam esimin yanina oturdum,filmdede kizla cocuk muck muck :))
Benim ki ne desin,adamlar M.Ö öpusmenin tarihini yaziyor biz 2000li yillardayiz beklemedeyiz :KK53: hahhahaha

Eslere de yardim lazim:KK9:

Bence bir blog ile başlayalım işe ne dersiniz
Keşke sizleri oğlumun hamilelik ve doğum sürecinde de tanısaymışım neler kaybetmişim neler:KK43:

olur valla hem de süper olur bütün myıs annleri daha da bütünleşiriz voltran gibii hiihhh hooytt:))) blog ismine de nasıl mutlu lohusa olunur deriz:))))

bu arada eşim bana doğum hediyesi almadı her sölediğimde kredi kartını ödüüycem diye gece gündüz çalışıyorum diyyooooo yermiyim bunları il dışarı çıktığımda ıpad alıcam kendime olmuyo böle çok pis gaza geldim bu gazla gidiyim bari:)
bu arada mother care buyaka da varmıydı?

Slm canlar 2 ay kontrollerimiz ve asilarimizi.olduk hayirlisii insallah ates olmaz korkuyorum. .boy 60 kilo 5700 bas 37,2 ..kafasi normalmi burda arkadaslar dan 40 falan yazan olmustuda teditgin oldum hemsire normal oldugunu soledi ama..dogduginda 33,5 cmdi..bole olan varmi 37 civari

Slm canlar 2 ay kontrollerimiz ve asilarimizi.olduk hayirlisii insallah ates olmaz korkuyorum. .boy 60 kilo 5700 bas 37,2 ..kafasi normalmi burda arkadaslar dan 40 falan yazan olmustuda teditgin oldum hemsire normal oldugunu soledi ama..dogduginda 33,5 cmdi..bole olan varmi 37 civari

Masallah :nazar:
Bizimkide 40ti 2.ay kontrolunda ama dogdugunda 35ti..gelisimine gore normaldir onu takip ediyorlar boyle ciddi birseyi gozardi etmezler..
Insallah sıkıntınız olmaz asiyla ilgili.

:KK9::KK9: super yaa..ohh torunum kokuyor diyordur yattikca :KK9:

Enistede sakayla karisik sallamis yanii :)))
Benimkide chucky diyor bnm fotolara,annemde lohusa psikolojinden hic kurtulamamis olsa gerek bana hep kahkul kesmis ustelik islakken tam kaslarda kesince , kuruyunca bildigin alnimin ortasindalar besleme gb:KK53:
Allahtan guzel giydirmiste biraz sirince duruyorum:KK9:

:KK1: hepimiz aynı psikolojiyle büyümüşüz sanırım kahküller aynı ve küt saçlar:KK37:

Kızlar bizim kız aşırı kusuyor.bukadar süt emmiiyor dur.nerden bu kesik kesik Sutler. Önlük elbise yetismiyo. Dr aradım refluyu sordum. Püskürtme var mı dedi. Yok püskürtme. Muayene edelim dedi. Uzattiginizda eğim le yatırın dedi. Doğduğundan beri öyle yapıyorum zaten.bana yardım edermisiniz. Halı çarşaf pike geceligim Üstüm başım yetismiyo inanin

canım aynı dert bizdede var halı koltuk yatak herşey kuskus kokuyo :))
3 ayrı doktora gösterdim röntgen ultrasn çekildi idrar tahlili yapıldı allaha şükür bişey çıkmadı kilo alımı baz alınıyo böyle durumlarda eğer kilo alımı normalse kusabilir bi sorun yok dedi doktor

:KK1: hepimiz aynı psikolojiyle büyümüşüz sanırım kahküller aynı ve küt saçlar:KK37:

ayyy eşimde bana çocukluğunu görsen hiç bi güç seninle evlendiremezdi beni der hep :) hakkı var pek çirkindim malüm küt saçlar bide kapkara kuru bişeydim annem bile hep der sen nasıl bu kadar beyazladın diyee :)

Masallah :nazar:
Bizimkide 40ti 2.ay kontrolunda ama dogdugunda 35ti..gelisimine gore normaldir onu takip ediyorlar boyle ciddi birseyi gozardi etmezler..
Insallah sıkıntınız olmaz asiyla ilgili.

Ben kontroleri saglik ocaginda yaptiriyorum yasadgim yrtde cocuk doktoru yok..birda kafanin aarkasindaki bingildak daha kapanmamis dedi d vitsminini duzenli kullan dedi..3 aya kadar kapsnmasi lazim dedi kafam allak bullak okdu

Tatlım çocuk dr una değil mide bağırsak dr una götür hemen çözüm buluyorlar sen o kusunca emzirdikçe kısır döngü gibi acı çekiyor bebek bi arkadaşımın bebeği öyleydi kaç ay çocuk dr u öyle yatır böyle tut diye bişey yapmadı mide bağırsak dr u bi ilaç verdi bebek rahatladı çok şükür

Yok canım havaci eşim siz demi izmirde siniz?
biz artık bursadayız emekli olduk tsk dan :21::21::KK14: diyar diyar gezmek yok artık.

Kizlar golden goad keci sutlu mama aldim aksam baslamayi dusunuyorum bu mamayla ilgili bilgisi olan varmi ?
laktoz alarjısı olan bebişlere veriyorlar ..özellikle dr ender saraç çok tavsiye ediyor bu mamayı .anne sutune en yakın olan mamaymış.

Aksam m.ö.10.000 diye bir film vardi bende Sezen uyumaya calisiyor anakucaginin basindaydim tam esimin yanina oturdum,filmdede kizla cocuk muck muck :))
Benim ki ne desin,adamlar M.Ö öpusmenin tarihini yaziyor biz 2000li yillardayiz beklemedeyiz :KK53: hahhahaha

ciddi yrdım lazım hemde...neyseki benimkinın yogunluk ramazan derken onunda şaftı kayık :KK76::KK33:

bazen olcumler birbirini tutmuyor sağlık ocağında başka doktorda başka ben başka olcuyorum kilo 100-200 gr oynuyor başıda kendim evde mezuro ile olcuyorum boyuda alt açma ortusunu baz alarak olcuyorum.sende evde bi ölç bakalım.boya ve kiloya gore kafası 39 filan oluyor genelde.ama korkma bazen bir haftada bile buyuyor kafaları kimininde yapısı o oluyor.

şu enstıtu işi iyiymiş...:KK1: hepimiz desteğe hazırız...nede olsa deneyımleyeceğimiz daha çok sey, alacağımız daha cok yol var...:KK16:

ayyy cok güldüm. Bene gecende esime sana abi diyebilir miyim dedim. Karı koca lafı bile gecmyor aramızda:KK1:

Bugün 3. ay kontrolümüze gittik... 5900 olmusuz, boyumuz da 61 cm... Bir ayda 800 gr almısız... Rota asımızı da olduk.... Şimdilik cincanda sıkıntı yok, sadece bugün sürekli memede kalmak istiyor...huzursuzluk mu yaptı ası bilmem

X