2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kontrolden geldik hemen yazayım dedim...

Kızım alması gereken kiloyu alamamış bu sefer. Biraz da soluk gibi dedi...Doktor pimpiriklisin diyordu, şimdi ancak ciddiye aldı beni...

Hemen detaylı idrar dışkı tahlilleri istedi, sonuçlarına göre bakacağız duruma...

Sağıp biberonla beslemeye geçeceğim...Bebeği iştahsız olan anneler, bazı enfeksiyonlar (idrar yolu, bağırsak) iştahsızlık yapabiliyor dikkat edin diye yazayım dedim hemen...

Hay allah üzüldüm şimdi. İnşallah önemli bir durum değildir. Sonuçları ne zaman alacaksınız. Kaç kilo almışki az buldu doktor.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Hay allah üzüldüm şimdi. İnşallah önemli bir durum değildir. Sonuçları ne zaman alacaksınız. Kaç kilo almışki az buldu doktor.

En az 400 alması gerekirken onu bile alamamış
350 almış ki
İştahsızlık ve üzerine önceden çok iyi kilo alan bir bebek olması sorun
Ayrıca yeşil kaka var

Canım sıkkın
Demir de bağırıp duruyor eteğimden çekiyor
Yardımcıya da 3 gün izin vermiştim
Kvalidemlerde bayramda bayramoğlu'na gitmişler
Kimse hiç düşünmüyor iki çocukla bu durumda nasıl gelecekler ta oralara diye
Kışlık yakın 10 dk gider gelirdik

Sabaha kadar sağıp emzirme steril arasında sadece bir iki saat uyuyabildim
O da Deren benim yastığımda uyuyunca kıyamadım kaldırmaya kenara sıkıstım her yerim uyusmus
İki dk boşluk oldu, Demir hikaye okunmasını istiyor
Babamız yemeğini yedi yattı ben yorgunum diye
Haklı adam sabaha kadar süt sağıp emziriyor neticede yazıkk!

Off bilmiyorum belki sadece sinirlerim bozuk

Son düzenleme:
Uyku tulumu icin buyudukce acar kendini diye dusunerek kararsiz kalmis almamistim keske alsaymisim tekmeloyor herseyi :))

Evde serin oluyor sabaha karsi gece terlese sabah usur ayaklari,ne giydirecegimi sasiriyordum 3 gecedir veeee ne yaptim bu gece Sezen'i kucuk yastik kilifinin icine koydum gogsune kadar geliyor :)))):82:
Usumesin ayaklariyla gobisi :KK9:

Benim oğlumda aynı ama ben çözümü battaniyesini her iki yandan sırtına doğru sıkıştırıyorum o zaman açamıyor canım :)

350 almış ki
Ayrıca yeşil kaka var

Canım sıkkın

O da Deren benim yastığımda uyuyunca kıyamadım kaldırmaya kenara sıkıstım her yerim uyusmus
Haklı adam sabaha kadar sür sağıp emziriyor neticede yazıkk!

Bir ayda mı 350 gr almış ?allah kolaylık versin ben bir çocukla ve eşimin sürekli destek olmasına rağmen çok yoruluyorum ...

Kontrolden geldik hemen yazayım dedim...

Kızım alması gereken kiloyu alamamış bu sefer. Biraz da soluk gibi dedi...Doktor pimpiriklisin diyordu, şimdi ancak ciddiye aldı beni...

Hemen detaylı idrar dışkı tahlilleri istedi, sonuçlarına göre bakacağız duruma...

Sağıp biberonla beslemeye geçeceğim...Bebeği iştahsız olan anneler, bazı enfeksiyonlar (idrar yolu, bağırsak) iştahsızlık yapabiliyor dikkat edin diye yazayım dedim hemen...

Gecmis olsun, sicakta cocuklari cok etkiliyor.benimki cok huysuz biraz hava serinledi sakinlesti. İnsallah deren de tekrar bol bol uyur ve icer sutlerini. Dr kac gr almasi gerektigini soyledimi. Benimkide gece uyumaya basladigindan beri az kilo almis.

Canlarım hergün Kuzeyde farklı ,süt de farklı bir gün seviniyorum bir gün üzüntümden ölüyorum ...
Şuan iş stresi çok fena bilemezsiniz , 6 senedir birlikte çalıştığım gün gelip annem kadar deger verdiğim kadın ( bırde kadın ve anne ) müdürümle cumartesi günü yarım gün maaşımdam kesilmesi şartı ile gelmek istemediğimi söyledim diye iki gündür tartışıyoruz.
Bana neler söylediğini düşündükçe çıldırıyorum , yenilir yutulur şeyler söylemedi .Şu an genel müdürün cumartesi günü için onay vermesini bekliyorum bayram sonrasına kaldı . Eğer hayır derlerde ; masamın üzerinde hazırlanmış iki dilekçe var , ya cumartesı gununu kabul edecekler yada 6 ay ucretsız ızıne cıkıcam bırını ımzalamak zorundalar . Buyrun siz bana yarım günü vermediniz hadi bakalım 6 ay sonra görüsürüz dicem ...
Ağlamaktan perişanın 2 gundur gözlerim şiş, işe gelmekten nefret ediyorum ama bugunişteyim kahretsin ...

Bu arada süt de bu stresten nasibini aldı hemen , her sağmada 60 üzerine çıkamıyorum 2 gündür .Kuzeyin iştahına gelince oda bana inat sanki 2 gündür yemiyor 40 cc 50 cc mama ile 3 saat uyuyan bir çoçugum var ...
Doktorun söylediği yemesi gereken 140-150 cc / mamaların üzerinde de 180 cc yazıyor benimle alay edercesine ..
Benim oğlum 60 cc mamanın yada sagılmış sutun bır kısmını ıcıyor bıberonun dıbınde 20cc hala kalıyor ... ben ısteyken annem ılgılenıyor sureklı telefonda ıctı mı ıctımı anne dıye arıyorum ...

Ay bızım derdımız hıc bıtmıcek mı ????
hamılelıkte kaç kılo aldım fazla almıyım ben kaç kılo verdım bebegım kaç kılo aldı ?

180 cc de çok ama bence abartmışlar
Fakat 3 saatte bir 40-50 içiyorsa aynen Deren gibi iştahsız hatta daha da iştahsız
Başka birşey var mı idrar kaka yaparken zorlanma
Koyu renk idrar bezde ya da farklı renk fazla cıvık ya da mukuslu kaka gibi?

Ne oluyor bu cocuklara böyle
Hepsi guzel guzel beslenip kilo alırkarken
Bir sürü arkadas istahsızlıktan sıkayet etmeye basladı:KK43:(

Bir ayda mı 350 gr almış ?allah kolaylık versin ben bir çocukla ve eşimin sürekli destek olmasına rağmen çok yoruluyorum ...

Üç haftada 350 almış...Minumum sınır 400 idi
Önceden bir kilo ve ona yakın almıştı
Kesin birşey var
Allah dermanı olan dert versin off

Gecmis olsun, sicakta cocuklari cok etkiliyor.benimki cok huysuz biraz hava serinledi sakinlesti. İnsallah deren de tekrar bol bol uyur ve icer sutlerini. Dr kac gr almasi gerektigini soyledimi. Benimkide gece uyumaya basladigindan beri az kilo almis.

Bu ay için minumum 600 gr
Keşke sıcaklık olsa ama bizde farklı bir durum var
Sen endişe etme cnm sadece gece uykusu ise, onun eksiğini gündüz kapatır nasılsa

Kızlar bebeğin kafa tası ayda kaç cm büyümeli acil cevap please :) bu arada kaka tahşlili yaptırdım temiz çıktı

350 almış ki
Ayrıca yeşil kaka var

Canım sıkkın

Üzülme canım kötü bişey yoktur. Sıcaklarda etkiliyor bebekleri. Tahlil sonuçları ne zamam çıkar.
Bizimde babamız oruç tutuyorum diye uyuyor dün işten akşam sekizbuçuçta geldim annem yemek yapmış verdi saolsun koşa koşa eve gittim iki çocukla iftarı hazırladım beyfendi azıcık yedi burun kıvırdı annem yaptıya yemeği sonra yatıcam dedi akşam dokuzda uyuyup sabah kalktı. Ben iki çocukla başbaşa kaldım ikisinide yıkadım oynadım uyuttum sonra çamaşır astım öyle yattım sanaha kadar zırtpırt emzirdim kaka temizledim. Sabah ta aynı devam ediyor neymiş beyfendi oruç tutuyor.
Sinirden çatlıcam az kaldı bende.

Fikirlerinize ihtiyacim vsr üzülüyorum. 4.gunu kakasini yapamiyo utku.cisi iyii gazda cikiyo sma kaka yok.fitil markasi verirmisiniz.zeytinyagla uyardim.bi kasikta icirdim ama maalesef

canım aynı dert bizdede var halı koltuk yatak herşey kuskus kokuyo :))
3 ayrı doktora gösterdim röntgen ultrasn çekildi idrar tahlili yapıldı allaha şükür bişey çıkmadı kilo alımı baz alınıyo böyle durumlarda eğer kilo alımı normalse kusabilir bi sorun yok dedi doktor

Geçmiş olsun sizede cnm.
3.ay kontrolünü bayram sonunda yapıcaz. Bakalım kilosu nasılmış

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Tatlım çocuk dr una değil mide bağırsak dr una götür hemen çözüm buluyorlar sen o kusunca emzirdikçe kısır döngü gibi acı çekiyor bebek bi arkadaşımın bebeği öyleydi kaç ay çocuk dr u öyle yatır böyle tut diye bişey yapmadı mide bağırsak dr u bi ilaç verdi bebek rahatladı çok şükür

Cnm güzel ayrıntıya deginmissin.cok teşekkür ederim. Bende öyle yapayım. Rahatlar inş kuzum

350 almış ki
Ayrıca yeşil kaka var

Canım sıkkın

Canim gecmis olsun. Inşallah ciddi birseyi yoktur. Benim kizimda cok istahsiz sadece geceleri guzel emiyor uyku sersemi dayiyorum memeyi. Yoksa memede kavga ediyir emmemek için mecbur kaldiriyorum 2 saatte bir zorla emziriyorum neredeyse bugun disari cikarken 100 cc sut sagdim biraktim 50 cc anca içmiş onu da oynaya oynaya

gozumun onune getirdim de kilifin icindeki goruntuyu, cok hosuma gitti :KK66:) guzel fikirmis.

Kilo hicccc sorun degil. Verirsin canim. Yavas yavas vermek en guzeli. Ben hala geri almaya calisiyrm ayakta durabilmek icin.
Buarada insallah bir sorun yoktur bebeginin sagliginda. Herseyi temjz cikar.

Onu da esim cikardi kaya kaya icine girermis :))) zaten onun kadar..neyse bugun halledecegim tulum isini..dikerdim ama suan makinelerimi cikarmam eziyet olur..

Slm kuzlar soyle bi baktım yazdıklarınıza da herkes yaz gunü bebegini sarıp sarmalıyo mu ne? Ben sadece atletle yatiriyorm bi ince çorap bide kollarına tulbent sarıyorum alışıp sarmadan uyumadiklari için..ev 26-28 derece..cocukları cok sıkmayın sıcaktanda uyumazlar karın ve ayak üşümesin yeter..muck

Ben arada kaloyorum :) uzeri hep acik oldugu icin giydirmek zorunda kaliyorum uzerinde hicbisy tutmuyor bizim evimizde serin oluyor cok sabaha karsi,buralar hep esiyor cunku..Kakasini yapamiyor o zamanda..tulum isini hemen halledecem bari bacaklari ciplak olsada farketmez..

Merhaba kızlar hatırlayanlarınız var mı bilmiyorum ama bende mayıs annesi olacaktım erken dogunca beniş nisan annesi oldum nisan topiğine de pek alısamayıp takıbı bıraktım.mayıs annelerıne de arada bakıp çıkıyorum.

Gelelim hikayemize doğumdan sonra 10 gün küvezde kalan sidar bebeğim küvezden çıktı ik günler iyiydi fakat 40 cıkmadan gaZ problemi oldu kısa surede atlattık.ramaAnın basından berı arada hapsırıyordu dr göturduk hırıltısı basladı dıye dr7 tane iyne verdı öksürük şurubu hepsını kullandık ve gecmedı şu an 2 gündür hastanede yatıyoruz gecmeyen öksürük ve öksürürken morarma nefes tıkanıklıgı boğmaca teshısıkondu evden cıkmayan ben hangı ara hasta ettım bebeği anlamadım dünde 3 tane bebek bronsıt tanısıyla yattı hepsı 3aylık malesef bebeklerınıze dıkkat edın önümüzbayran malum zıyaretler olacaktır bebeklerı korumaktafayda var ben koruyamadım kuzumu barı sızın bebişlerhasta olmasın dualarınızı bekliyorum görüşmek üzere

Cok gecmis olsuunn..
"Olacaktim" diye okuyunca yuregim hop etti korktum..Allah korusun.. bizim topik gbside yok onaylanmis oldu..
Dilerim en kisa zamanda toparlanir..

350 almış ki
Ayrıca yeşil kaka var

Canım sıkkın

Gecmis olsun canim..
Gunduzde uyuma imkanin olmuyordur,cok zor..
Deren'in duzenide degistigi icin canin sıkkın dogal olarak..Allah beterinden korusun..
Bayramda o kadar yorulmasaniz cok mu ayip olur en azindan Deren'e bi duzen oturtmaya calistigin bu zamanda..

Benim oğlumda aynı ama ben çözümü battaniyesini her iki yandan sırtına doğru sıkıştırıyorum o zaman açamıyor canım :)

Denedim canim :)
Heryerini sıkıstirirsam icine dogru kayiyor,poposunu kaydira kaydira bildigin yatakta dolaniyor :))

Onu da esim cikardi kaya kaya icine girermis :))) zaten onun kadar..neyse bugun halledecegim tulum isini..dikerdim ama suan makinelerimi cikarmam eziyet olur..

Ben arada kaloyorum :) uzeri hep acik oldugu icin giydirmek zorunda kaliyorum uzerinde hicbisy tutmuyor bizim evimizde serin oluyor cok sabaha karsi,buralar hep esiyor cunku..Kakasini yapamiyor o zamanda..tulum isini hemen halledecem bari bacaklari ciplak olsada farketmez..

Cok gecmis olsuunn..
"Olacaktim" diye okuyunca yuregim hop etti korktum..Allah korusun.. bizim topik gbside yok onaylanmis oldu..

Gecmis olsun canim..
Deren'in duzenide degistigi icin canin sıkkın dogal olarak..Allah beterinden korusun..
Bayramda o kadar yorulmasaniz cok mu ayip olur en azindan Deren'e bi duzen oturtmaya calistigin bu zamanda..

Heryerini sıkıstirirsam icine dogru kayiyor,poposunu kaydira kaydira bildigin yatakta dolaniyor :))

Tulum harika birsey 1. De 3 aylikken basladik atlasta 2. Ayda. Ozellikle kisin ustu acildi derdi yok. Ayrica bebek icine girince biliyor ki uyuyacak rutinin bir parcasi oluyor. En az 2 adet kislik, 2 adet yazlik gerekiyor. Genelde 6 aydan sonra alistirmak zor. En iyisi bu aylarda alistirmak. Tatile giderken bile en unutulmamasi gereken sey. Ben ca dan aldim 39 daha bile ucuzlamis olabilir kumasi incecik yazlik tavsiye ederim

Tulum harika birsey 1. De 3 aylikken basladik atlasta 2. Ayda. Ozellikle kisin ustu acildi derdi yok. Ayrica bebek icine girince biliyor ki uyuyacak rutinin bir parcasi oluyor. En az 2 adet kislik, 2 adet yazlik gerekiyor. Genelde 6 aydan sonra alistirmak zor. En iyisi bu aylarda alistirmak. Tatile giderken bile en unutulmamasi gereken sey. Ben ca dan aldim 39 daha bile ucuzlamis olabilir kumasi incecik yazlik tavsiye ederim

Cok tesekkur ederim :)
Aslinda hep bakip bakip biraktigim birseydi ama ilk almam gerekenmis :)
Rutinin bi parcasi olacagida aklima gelmemisti daha cok sevdim suan :) En azindan kisinda bi uzun kollu yetecektir kaloriferli evimiz..
Buarada kisin buhar makinesi almaliyim di mi kaloriferlerden dolayi? Kasim gb 6 aylik fln olacak iste..

Cok gecmis olsuunn..

Gecmis olsun canim..

Her haftasonu ve bayramlarda gidiyoruz canım hiç şaşmıyoruz
Ben kendi babama gidemiyorum çünkü Silivri'deler çok uzak günübirlik gidilmez
Kalmaya da yer yok, biz kalabalığız, bir de ablamlar orada
Annem zaten yok

Canim gecmis olsun. Inşallah ciddi birseyi yoktur. Benim kizimda cok istahsiz sadece geceleri guzel emiyor uyku sersemi dayiyorum memeyi. Yoksa memede kavga ediyir emmemek için mecbur kaldiriyorum 2 saatte bir zorla emziriyorum neredeyse bugun disari cikarken 100 cc sut sagdim biraktim 50 cc anca içmiş onu da oynaya oynaya

Amin cnm sağol. Ne oldu bu çocuklara böyle...
Bwn çok sıkı takibe aldım
Başladım sağmaya ve biberonla beslemeye
Üç saatte 90-100 civarı içirdim ama tam bir saatte

Rutinin bi parcasi olacagida aklima gelmemisti daha cok sevdim suan :) En azindan kisinda bi uzun kollu yetecektir kaloriferli evimiz..
Buarada kisin buhar makinesi almaliyim di mi kaloriferlerden dolayi? Kasim gb 6 aylik fln olacak iste..

Alicam bende. Hamileyken bile dayanamadim kuruluga. Durmadan burnum kanadi. Onda da puf noktasi evi bol bol havalandirmakmis ama kis olmuyor. Cok pahali olmayan bi tane alicam. Daha ucuzu her aksam yayvan kaplarda su yahut islak havlu koymak kaloriferin ustune. Gecen kisi boyle atlattik bu sene makina alicam.

Ogle uykularinsda bile giydirirsen daha uzun uyuyor. Hafif odayi karartip oncesinde kisa banyo gelsin uzun ogle uykulari.

X