2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Her haftasonu ve bayramlarda gidiyoruz canım hiç şaşmıyoruz
Ben kendi babama gidemiyorum çünkü Silivri'deler çok uzak günübirlik gidilmez
Kalmaya da yer yok, biz kalabalığız, bir de ablamlar orada
Annem zaten yok

Amin cnm sağol. Ne oldu bu çocuklara böyle...
Bwn çok sıkı takibe aldım
Başladım sağmaya ve biberonla beslemeye
Üç saatte 90-100 civarı içirdim ama tam bir saatte

Biz de silivriye gidicez bayramda. Gumusyaka sinirinda kv ler. Ev musait kaliriz muhtemel. Silivri yogurt festivali varmis hatta konser falan.

Merhaba kızlar hatırlayanlarınız var mı bilmiyorum ama bende mayıs annesi olacaktım erken dogunca beniş nisan annesi oldum nisan topiğine de pek alısamayıp takıbı bıraktım.mayıs annelerıne de arada bakıp çıkıyorum.

Gelelim hikayemize doğumdan sonra 10 gün küvezde kalan sidar bebeğim küvezden çıktı ik günler iyiydi fakat 40 cıkmadan gaZ problemi oldu kısa surede atlattık.ramaAnın basından berı arada hapsırıyordu dr göturduk hırıltısı basladı dıye dr7 tane iyne verdı öksürük şurubu hepsını kullandık ve gecmedı şu an 2 gündür hastanede yatıyoruz gecmeyen öksürük ve öksürürken morarma nefes tıkanıklıgı boğmaca teshısıkondu evden cıkmayan ben hangı ara hasta ettım bebeği anlamadım dünde 3 tane bebek bronsıt tanısıyla yattı hepsı 3aylık malesef bebeklerınıze dıkkat edın önümüzbayran malum zıyaretler olacaktır bebeklerı korumaktafayda var ben koruyamadım kuzumu barı sızın bebişlerhasta olmasın dualarınızı bekliyorum görüşmek üzere

Cok gecmis olsun canim. Biz de bir aylikken bronsit yuzunden bir hafta hastanede yattik. Bilirim nasil zoe oldugunu. Yedi igneye ragmen duzelmesi yavru demek. Oglumun oksurugu gecmeyince bogmacayi arastirmistim ben de. Yaslilardan bulasan bir hastalik oldugu yaziyordu heryerde ustelik yenidoganlarda sık gorulurmus. Diyecegim o ki ben hasta ettim yavruma bakamadim diye dusunme. Allah yardimciniz olsun biran once iyilesir de rahatlar insallah kuzu.

Annem zaten yok

Sana diyorumda sanki gidilmese olmaz bilmiyormus gb :)
Ufakliklar icin iyi birsey ama bu sene zor olacak gb..
Neyse minikler iyi olsunda..

Alicam bende. Hamileyken bile dayanamadim kuruluga. Durmadan burnum kanadi. Onda da puf noktasi evi bol bol havalandirmakmis ama kis olmuyor. Cok pahali olmayan bi tane alicam. Daha ucuzu her aksam yayvan kaplarda su yahut islak havlu koymak kaloriferin ustune. Gecen kisi boyle atlattik bu sene makina alicam.

'Yayvan' ı hemen siyirip aldim aradan :) bende dikey su kaloriferlere takilanlardan var 6 tane fln takiliydi hamileyken ama ufakligi sansa birakamam bende,en iyisi almak.

Ogle uykularinsda bile giydirirsen daha uzun uyuyor. Hafif odayi karartip oncesinde kisa banyo gelsin uzun ogle uykulari.

Ohh :) aklimda olacak sagolasin.

Slm kızlar,çoktandır canım sıkkın bakıp çıkıyorum,bazen okumuyorum bile,çıldırmak üzereyim..
Eşimin ailesi sivasta 1 haftadır hergün arayıp gelin gelin diye eşimi kudurttular sagolsunlar,bende gitmek istemedim,10 saatlik yol nasıl gideyim 3 aylık bebekle,zaten gaz kaka sorunumuz var onla ugraşıyoruz,zaten gitsek bile kalcagımız 5 gün,5 gün için bebekle 10 saatlik yok çekilirmi Allah aşkına ya,birde gitcegimiz yer çok serin,2 yıl önce gittik temmuz ayında dondum resmen soguktan,ben oraya bebegimi götürüp napıcam sanki,hasta olsa onlar ugraşmıycak ben ugraşcam.Tabi ben gitmek istemeyince eşimle aramız bozuldu,evimde huzur bırakmadılar 1 haftadır,bir yandan görümcem bir yandan kayınvalide kayınpeder birşey olmaz deyip gazı verdiler eşime,bu sabah bile kayınpeder eşimi arayıp gelin diyor ya,eşimde gözümün içine bakıyor hadi gidelim desem gidecek kafayı yemek üzereyim:KK14:

Bu arada kontrolümüz vardı perşembe günü 6800 gram 61 cm olmuş kızım,900 gram almış 3 cm de boyu uzamış:nazar: rotavirüs aşımızıda yaptırdık,çok şükür yan etkisi olmadı...

Annem zaten yok

babanız silivridemi? ee benim babamlarda silivride. ..bak tanış çıkıcaz şimdi.

Son düzenleme:
Slm kızlar,çoktandır canım sıkkın bakıp çıkıyorum,bazen okumuyorum bile,çıldırmak üzereyim..
Eşimin ailesi sivasta 1 haftadır hergün arayıp gelin gelin diye eşimi kudurttular sagolsunlar,bende gitmek istemedim,10 saatlik yol nasıl gideyim 3 aylık bebekle,zaten gaz kaka sorunumuz var onla ugraşıyoruz,zaten gitsek bile kalcagımız 5 gün,5 gün için bebekle 10 saatlik yok çekilirmi Allah aşkına ya,birde gitcegimiz yer çok serin,2 yıl önce gittik temmuz ayında dondum resmen soguktan,ben oraya bebegimi götürüp napıcam sanki,hasta olsa onlar ugraşmıycak ben ugraşcam.Tabi ben gitmek istemeyince eşimle aramız bozuldu,evimde huzur bırakmadılar 1 haftadır,bir yandan görümcem bir yandan kayınvalide kayınpeder birşey olmaz deyip gazı verdiler eşime,bu sabah bile kayınpeder eşimi arayıp gelin diyor ya,eşimde gözümün içine bakıyor hadi gidelim desem gidecek kafayı yemek üzereyim:KK14:

Bu arada kontrolümüz vardı perşembe günü 6800 gram 61 cm olmuş kızım,900 gram almış 3 cm de boyu uzamış:nazar: rotavirüs aşımızıda yaptırdık,çok şükür yan etkisi olmadı...

Merhaba canim. Kaygilanmakta haklisin.
Burda hepimiz evlatlarimizin en ufak sikintiyi dahi çekmemesi için elimizden geleni yapmaya calisiyoruz.
10 saatlik yol 3aylik bi bebek için anneye göre gerçekten çok fazla. Benim annemler 45 dk uzaklıkta olduğu halde, kizim huzursuzsa o kadarlik mesafeden bile bazen korkuyorum inan..

Bence esinle güzel bi şekilde konuş. Ailesini özlemekte ve görmek istemekte hakli olduğunu, hatta şartlar daha olumlu olsaydi senin de gitmek isteyeceğini söyle..
Giderseniz yavrunuz için olumsuz olabilecek şeyleri bi önünüze dökün. Gitmezseniz olabilecek şeyleri de düşünün. Yani bi terazi yapip olumlu olumsuz olabilecek şeyleri degerlendirin..
Benim genelde yaptigim biseydir..
Hangi taraf agir basarsa onu yapmaya karar veririm.

Hangi karari verirseniz veriinn sizin ve bebisiniz için en doğru ve mutlu olabileceğiniz bi durum olur inş..

Bu arada bebisine de masallaahh :KK66:)

Kızlar sütümun azaldığını hissediyorum. Kızım açken kuduruyo .eskiden tek meme yetiyirdu. Şimdi 2 memeyi bitirip aynı memeyi 2.kez emiyor :)
Süt sağıp depolamak istemiştim işe başlayacağımdan. Ancak sabah ve gece en fazla 20 cc çıkıyor.

Milk max süt arttırıcı aldım bugün. Deniycem. Ilk defa süt arttırıcı deniyorum. Bakalım

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sana diyorumda sanki gidilmese olmaz bilmiyormus gb :)
Ufakliklar icin iyi birsey ama bu sene zor olacak gb..
Neyse minikler iyi olsunda..

'Yayvan' ı hemen siyirip aldim aradan :) bende dikey su kaloriferlere takilanlardan var 6 tane fln takiliydi hamileyken ama ufakligi sansa birakamam bende,en iyisi almak.

Ohh :) aklimda olacak sagolasin.

Yayvan su kaplarini ben altlarina koydum ozellikleama almak sart oldu fena bizim daireler

babanız silivridemi? ee benim babamlarda silivride. ..bak tanış çıkıcaz şimdi.

:))) Babamların yazlığı Silivri Parkköy'deydi. Geçen kış, kışlığı da Silivri'ye taşıdılar.
Bizim tüm çocukluğumuz her yaz Silivri Parkköy'de geçti. Bir de üniversitedn bir ev arkadaşım Silivri'liydi.

Kızlar sütümun azaldığını hissediyorum. Kızım açken kuduruyo .eskiden tek meme yetiyirdu. Şimdi 2 memeyi bitirip aynı memeyi 2.kez emiyor :)
Süt sağıp depolamak istemiştim işe başlayacağımdan. Ancak sabah ve gece en fazla 20 cc çıkıyor.

Milk max süt arttırıcı aldım bugün. Deniycem. Ilk defa süt arttırıcı deniyorum. Bakalım

Canım humana marka çayda işe yarıyor benim doğum sonrası sütüm gelmemişti bu çayı 3-4 bardak içmiştim şimdi günde 1-2 kez içmeye devam ediyorum, birde bulgur ve yarma da yiyorum sürekli, yemeklerime atıyorum mutlaka..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Pofff aynen bnmde sutum azaldi nedenki herseyi yemeye calidsyorum ama yoktok..kizimda inat etti emmem diyo nasil cogalacak bu sut yAa

Tulum harika birsey 1. De 3 aylikken basladik atlasta 2. Ayda. Ozellikle kisin ustu acildi derdi yok. Ayrica bebek icine girince biliyor ki uyuyacak rutinin bir parcasi oluyor. En az 2 adet kislik, 2 adet yazlik gerekiyor. Genelde 6 aydan sonra alistirmak zor. En iyisi bu aylarda alistirmak. Tatile giderken bile en unutulmamasi gereken sey. Ben ca dan aldim 39 daha bile ucuzlamis olabilir kumasi incecik yazlik tavsiye ederim
Firsatin olursa tulumun fotosunu ekleyebilir misin?.

Cok tesekkur ederim :)
Aslinda hep bakip bakip biraktigim birseydi ama ilk almam gerekenmis :)
Rutinin bi parcasi olacagida aklima gelmemisti daha cok sevdim suan :) En azindan kisinda bi uzun kollu yetecektir kaloriferli evimiz..
Buarada kisin buhar makinesi almaliyim di mi kaloriferlerden dolayi? Kasim gb 6 aylik fln olacak iste..

Buhar makinelerini tavsiye etmiyrlar aslinda mikrop yayiyor diye. Ama tam bilgim yok.

Pofff aynen bnmde sutum azaldi nedenki herseyi yemeye calidsyorum ama yoktok..kizimda inat etti emmem diyo nasil cogalacak bu sut yAa

Ben bir de akşamları yemek sonrası aktardan aldığım bitkileri demleyip içiyorum.. Tv de duymuştum anne sütünü arttırıyor diye... 1 er tatlı kaşığı ısırgan otu, rezene, tane kimyon, anason porselen demlikte kaynar su ile 15 dk demleyip içiyorum

Benimde sağdığımda ancak 60 ml çıkıyor ama kızım emiyo ve uyuyo anlamadım iştahsız mı yoksa lilacsofienin dediği gibi enfenfiyon falan mı var Allah korusun..inşallah sütümüz artarda yavrularımıza yeter

Canım humana marka çayda işe yarıyor benim doğum sonrası sütüm gelmemişti bu çayı 3-4 bardak içmiştim şimdi günde 1-2 kez içmeye devam ediyorum, birde bulgur ve yarma da yiyorum sürekli, yemeklerime atıyorum mutlaka..

Bulgur gerçekten süt yapıyo ama her gün bulgur mu yicez ya yokmu başka bir yolu süt yapan sağlıklı şeylerden gına geldi artık

İdrar kültürü dışındaki tahlillerimiz çıktı. Bir enfeksiyon var gibi görünüyor dedi doktor ama amtibiyotik için kültür sonuçlarını bekleyeceğiz (üç gün sonra çıkıyor kültürler)

Ben asıl gaita tahlilini (yani yeşil kakayı) merak ediyorum. Onu da bugun verdik.

Rabbim bu mübarek günde oruç tutanların oruçlarını kabul etsin bu ramazanda bir gün bile tutamadım kısa günlerde tutarım inşallah..Allah yuvalarımıza huzur mutluluk versin yavrularımıza sağlık sıhhat versin inşallah onlarında büyüyüp oruç tuttuğu günleride görürüz:KK16:

Sabah aglamayla gun baslar , kalkarsin, emzirirsin , oyun oynarsin, sonra uyku mizikmalari baslar yine emzirirsin bu arada doydugunu bile aglayarak belli eder, kucaginda gezdirerek uyutursun, aynada kendine bakarsin kambur haline, yine bu arada evdeki buyuk cocuk surekli pesinden gezer off yine mi uyutuyorsun of soyle of boyle surekli bu durumdan sikayet eder, neyse bebek uyur , sen dinlenmek istersin ama buyugun kahvaltisini hazirlarsin onunla oymamak uzereyken icerden 30 dk sonra bir aglama gelir, bi umut biraz daha uyur mu diye 10 dk pispislarsin , bu sirada buyuk aglamakli odaya girer cikar ses yapar uyansin der, tabiki kucuk uyanir.
Tekrar emzir altdegistir oyna ..... Bu sirada sen sicaktan yapis yapis sut kokan kezban tipinle eve gelen kocani karsilar dusa girersin tek fark artik sut kokmuyorsundur( bir sureligine) yoksa ne sac yapilabilir ne baska bir bakim... Toplarsin islak saclarini tepeden giyersin normalden buyuk EV kiyafetlerini buyuk cocugun yatana kadar onun gonlunu hos tutmaya calisip kocanla gunun degerlendirmesini yapip yataga atarsin kendini. Uyursun.... Taaa ki o ilk aglamaya kadar... Sonra hersey yine basa sarar....

Sabah aglamayla gun baslar , kalkarsin, emzirirsin , oyun oynarsin, sonra uyku mizikmalari baslar yine emzirirsin bu arada doydugunu bile aglayarak belli eder, kucaginda gezdirerek uyutursun, aynada kendine bakarsin kambur haline, yine bu arada evdeki buyuk cocuk surekli pesinden gezer off yine mi uyutuyorsun of soyle of boyle surekli bu durumdan sikayet eder, neyse bebek uyur , sen dinlenmek istersin ama buyugun kahvaltisini hazirlarsin onunla oymamak uzereyken icerden 30 dk sonra bir aglama gelir, bi umut biraz daha uyur mu diye 10 dk pispislarsin , bu sirada buyuk aglamakli odaya girer cikar ses yapar uyansin der, tabiki kucuk uyanir.
Tekrar emzir altdegistir oyna ..... Bu sirada sen sicaktan yapis yapis sut kokan kezban tipinle eve gelen kocani karsilar dusa girersin tek fark artik sut kokmuyorsundur( bir sureligine) yoksa ne sac yapilabilir ne baska bir bakim... Toplarsin islak saclarini tepeden giyersin normalden buyuk EV kiyafetlerini buyuk cocugun yatana kadar onun gonlunu hos tutmaya calisip kocanla gunun degerlendirmesini yapip yataga atarsin kendini. Uyursun.... Taaa ki o ilk aglamaya kadar... Sonra hersey yine basa sarar....

Ayyy ayni beni tarif etmissin. :KK43:

X