2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Sabah aglamayla gun baslar , kalkarsin, emzirirsin , oyun oynarsin, sonra uyku mizikmalari baslar yine emzirirsin bu arada doydugunu bile aglayarak belli eder, kucaginda gezdirerek uyutursun, aynada kendine bakarsin kambur haline, yine bu arada evdeki buyuk cocuk surekli pesinden gezer off yine mi uyutuyorsun of soyle of boyle surekli bu durumdan sikayet eder, neyse bebek uyur , sen dinlenmek istersin ama buyugun kahvaltisini hazirlarsin onunla oymamak uzereyken icerden 30 dk sonra bir aglama gelir, bi umut biraz daha uyur mu diye 10 dk pispislarsin , bu sirada buyuk aglamakli odaya girer cikar ses yapar uyansin der, tabiki kucuk uyanir.
Tekrar emzir altdegistir oyna ..... Bu sirada sen sicaktan yapis yapis sut kokan kezban tipinle eve gelen kocani karsilar dusa girersin tek fark artik sut kokmuyorsundur( bir sureligine) yoksa ne sac yapilabilir ne baska bir bakim... Toplarsin islak saclarini tepeden giyersin normalden buyuk EV kiyafetlerini buyuk cocugun yatana kadar onun gonlunu hos tutmaya calisip kocanla gunun degerlendirmesini yapip yataga atarsin kendini. Uyursun.... Taaa ki o ilk aglamaya kadar... Sonra hersey yine basa sarar....

ahhhh ahhhh tam beni anlatmışsın birde eşim akşama kadar ne yapıyorsun ki iye çok şaşırıyor :KK14:

Slm kızlar,çoktandır canım sıkkın bakıp çıkıyorum,bazen okumuyorum bile,çıldırmak üzereyim..
Eşimin ailesi sivasta 1 haftadır hergün arayıp gelin gelin diye eşimi kudurttular sagolsunlar,bende gitmek istemedim,10 saatlik yol nasıl gideyim 3 aylık bebekle,zaten gaz kaka sorunumuz var onla ugraşıyoruz,zaten gitsek bile kalcagımız 5 gün,5 gün için bebekle 10 saatlik yok çekilirmi Allah aşkına ya,birde gitcegimiz yer çok serin,2 yıl önce gittik temmuz ayında dondum resmen soguktan,ben oraya bebegimi götürüp napıcam sanki,hasta olsa onlar ugraşmıycak ben ugraşcam.Tabi ben gitmek istemeyince eşimle aramız bozuldu,evimde huzur bırakmadılar 1 haftadır,bir yandan görümcem bir yandan kayınvalide kayınpeder birşey olmaz deyip gazı verdiler eşime,bu sabah bile kayınpeder eşimi arayıp gelin diyor ya,eşimde gözümün içine bakıyor hadi gidelim desem gidecek kafayı yemek üzereyim:KK14:

Bu arada kontrolümüz vardı perşembe günü 6800 gram 61 cm olmuş kızım,900 gram almış 3 cm de boyu uzamış:nazar: rotavirüs aşımızıda yaptırdık,çok şükür yan etkisi olmadı...

bir arkadas cok iyi bir öneride bulunmuş olumlu olumsuz yönler diye..
aslında cok serinse bu sıcakta yolda gidip birden soğuğa alışmak zararlı olabilir ikiniz içinde..
maşallah miniğee:nazar:

Yayvan su kaplarini ben altlarina koydum ozellikleama almak sart oldu fena bizim daireler

aynen,biz bile rahat edemiyoruz ki..

Firsatin olursa tulumun fotosunu ekleyebilir misin?.

Buhar makinelerini tavsiye etmiyrlar aslinda mikrop yayiyor diye. Ama tam bilgim yok.

evet duymuştum ama o kadar kuruyor ki leğenle su koymak gerek :) arastıracağım tesekkür ederim.

İdrar kültürü dışındaki tahlillerimiz çıktı. Bir enfeksiyon var gibi görünüyor dedi doktor ama amtibiyotik için kültür sonuçlarını bekleyeceğiz (üç gün sonra çıkıyor kültürler)

Ben asıl gaita tahlilini (yani yeşil kakayı) merak ediyorum. Onu da bugun verdik.

oyy iştahsızlığıyla başlayan hislerin doğruymuş.
inşallah cok sıkıntılı gecmez bu süreç..
ahhhh ahhhh tam beni anlatmışsın birde eşim akşama kadar ne yapıyorsun ki iye çok şaşırıyor :KK14:

birgün bıraksana evde aklı basına gelsin..

Canım humana marka çayda işe yarıyor benim doğum sonrası sütüm gelmemişti bu çayı 3-4 bardak içmiştim şimdi günde 1-2 kez içmeye devam ediyorum, birde bulgur ve yarma da yiyorum sürekli, yemeklerime atıyorum mutlaka..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

NISASMOM -SEC-PAPATYA005 Doktora sorucam kızlar süt Arttırıcı konusunda önce bu aldığımı deniyim dimi.digerlerinide kullsnsam hangisi fayda etti anlamam. Humana deniycem cnm.aktardan bende kişnis rezene vs.karisim yaptırdım pek bişey olmadı :KK43:
Deneme yanılma yapıcam şimdi. Hepinize bol süt diliyorum allahım dan

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

İdrar kültürü dışındaki tahlillerimiz çıktı. Bir enfeksiyon var gibi görünüyor dedi doktor ama amtibiyotik için kültür sonuçlarını bekleyeceğiz (üç gün sonra çıkıyor kültürler)

Ben asıl gaita tahlilini (yani yeşil kakayı) merak ediyorum. Onu da bugun verdik.

Canim cok gecmis olsun, yesil kaka devam mi peki? Daha once yazmistim, amipli dizanteri'den mi supheleniliyor? Kaka tahlilinde gizli kan harici bakteri adi vs yok muydu?
İdrar yolu enfeksiyonu da degildir insallah cunku ilk bir yil olan iye'den cok supheleniyor doktorlar bobrekte kacak durumlarindan.
Gerci tahlil temiz cikmis, ureme de olmaz insallah🙏

:))) Babamların yazlığı Silivri Parkköy'deydi. Geçen kış, kışlığı da Silivri'ye taşıdılar.
Bizim tüm çocukluğumuz her yaz Silivri Parkköy'de geçti. Bir de üniversitedn bir ev arkadaşım Silivri'liydi.[/QUOTE
ewt yazlık yerler oralar benim ailem 84 ten beri oradalar babam öğretmen tayın dolayısıyla ordaydık sonra yerleştık...hala ordalar yazlarıda adapazarı karasu dalar.

inş. temiz çıkar..

Rabbim bu mübarek günde oruç tutanların oruçlarını kabul etsin bu ramazanda bir gün bile tutamadım kısa günlerde tutarım inşallah..Allah yuvalarımıza huzur mutluluk versin yavrularımıza sağlık sıhhat versin inşallah onlarında büyüyüp oruç tuttuğu günleride görürüz:KK16:
amin inş..

Sabah aglamayla gun baslar , kalkarsin, emzirirsin , oyun oynarsin, sonra uyku mizikmalari baslar yine emzirirsin bu arada doydugunu bile aglayarak belli eder, kucaginda gezdirerek uyutursun, aynada kendine bakarsin kambur haline, yine bu arada evdeki buyuk cocuk surekli pesinden gezer off yine mi uyutuyorsun of soyle of boyle surekli bu durumdan sikayet eder, neyse bebek uyur , sen dinlenmek istersin ama buyugun kahvaltisini hazirlarsin onunla oymamak uzereyken icerden 30 dk sonra bir aglama gelir, bi umut biraz daha uyur mu diye 10 dk pispislarsin , bu sirada buyuk aglamakli odaya girer cikar ses yapar uyansin der, tabiki kucuk uyanir.
Tekrar emzir altdegistir oyna ..... Bu sirada sen sicaktan yapis yapis sut kokan kezban tipinle eve gelen kocani karsilar dusa girersin tek fark artik sut kokmuyorsundur( bir sureligine) yoksa ne sac yapilabilir ne baska bir bakim... Toplarsin islak saclarini tepeden giyersin normalden buyuk EV kiyafetlerini buyuk cocugun yatana kadar onun gonlunu hos tutmaya calisip kocanla gunun degerlendirmesini yapip yataga atarsin kendini. Uyursun.... Taaa ki o ilk aglamaya kadar... Sonra hersey yine basa sarar....
manzara butun ev hanım larında aynı...hiç sıkıntı etme yalnız değilsin.:)

Bulgur gerçekten süt yapıyo ama her gün bulgur mu yicez ya yokmu başka bir yolu süt yapan sağlıklı şeylerden gına geldi artık

Ben bu ikisini ana yemek dışında diğer yemeklerime de bir avuç atıyorum misal semizotu yaptığımda bir avuç yarma atıyorum böylelikle arada kaynayıp gidiyor 😊 çorbalarda yine bulgur Yada yarma atıyorum böylelikle tam bıkmamış oluyorum böyle bir formül buldum. Bi de malum tahin pekmez var, asıl bence dinlenmek daha çok süt yapıyor.. Şöyle aralıksız en az 6 saat uyusak ne güzel süt olur aslında 😊
şu 6 ayı bi atlatalım ek gıdalara geçince daha kolay olacak herşey diye umuyorum 🙏

NISASMOM -SEC-PAPATYA005 Doktora sorucam kızlar süt Arttırıcı konusunda önce bu aldığımı deniyim dimi.digerlerinide kullsnsam hangisi fayda etti anlamam. Humana deniycem cnm.aktardan bende kişnis rezene vs.karisim yaptırdım pek bişey olmadı :KK43:

Canım sen dene eğer fayda görürsen bize de söyle 😊
Inşallah bol bol sütümüz olurda yavrucuklar bi güzel karınlarını doyurur. Göğüslerim sertleşip süt dolduğunda o kadar mutlu oluyorum ki, bizimki cuk cuk keyifli keyifli öyle güzel emiyorlrki çok mutlu oluyor o dakikalarda 😊 zaten işe başlamadan stokta yapmam lazım nasıl olacak bu iş bilmiyorum 😔

Ben bu ikisini ana yemek dışında diğer yemeklerime de bir avuç atıyorum misal semizotu yaptığımda bir avuç yarma atıyorum böylelikle arada kaynayıp gidiyor 😊 çorbalarda yine bulgur Yada yarma atıyorum böylelikle tam bıkmamış oluyorum böyle bir formül buldum. Bi de malum tahin pekmez var, asıl bence dinlenmek daha çok süt yapıyor.. Şöyle aralıksız en az 6 saat uyusak ne güzel süt olur aslında 😊
şu 6 ayı bi atlatalım ek gıdalara geçince daha kolay olacak herşey diye umuyorum 🙏

Denerim canım sağol ..:KK14:Ne dinlenebiliyorum ne uyuyabiliyorum arkadaş hepimiz aynı durumdayız gerçi inşallah rahat ederiz ek gıdaya geçince zira yaşayan ölü gibiyim:KK5:

Kizlar benim oglanin kakasi katilasmisti gecen haftaya kadar bu hafta hep civik yani ishal de diyemiyorum gaz yaparken kaciriyo rengi yesil olmadigi icin korkulacak bisi yok dedim goturmedim doktora mamasini kati verdim biraz yani 3 olcekse 4 olcek seklinde kendim muz felan yedim sutume gecer etkisi olur diye beni etkiledi cocukta tik yok bu cocuk boyle giderse kiloda alamaz ne yapmam lazim ya doktora gotursem persembeye kadar nobetci doktor var kendi doktoru yok

Ayyy ayni beni tarif etmissin. :KK43:

Kızlar beni de anlatıyor ama çocuklarınız yemeklerini yiyorlar mı pekii
Benimki bana takla attırıryor
Herseye hayır dıyor
Yapma dediğim herseyı ınadına yapıyor

bir arkadas cok iyi bir öneride bulunmuş olumlu olumsuz yönler diye..
aslında cok serinse bu sıcakta yolda gidip birden soğuğa alışmak zararlı olabilir ikiniz içinde..
maşallah miniğee:nazar:

aynen,biz bile rahat edemiyoruz ki..

evet duymuştum ama o kadar kuruyor ki leğenle su koymak gerek :) arastıracağım tesekkür ederim.

oyy iştahsızlığıyla başlayan hislerin doğruymuş.
inşallah cok sıkıntılı gecmez bu süreç..

birgün bıraksana evde aklı basına gelsin..

İnşallah canım
Bugun dokunsan ağlayacagım
Nedensiz yere canım çok sıkkın içim daralıyor
Belki de bayramda beni bekleyen yogunluktandır
Üzerine bugun alısverıs yaparken cep telefonumu düşürdüm ya da çaldırdım....bayram vakti telefonsuzum...

Canim cok gecmis olsun, yesil kaka devam mi peki? Daha once yazmistim, amipli dizanteri'den mi supheleniliyor? Kaka tahlilinde gizli kan harici bakteri adi vs yok muydu?
İdrar yolu enfeksiyonu da degildir insallah cunku ilk bir yil olan iye'den cok supheleniyor doktorlar bobrekte kacak durumlarindan.
Gerci tahlil temiz cikmis, ureme de olmaz insallah🙏
En son alıp tahlile gönderdiğim kaka yeşildi hem de koyu renk ve sulu. Hem idrar hem de gaitanın kültürleri çıkmadı. 3 gün sürüyor. Bakalım amiğ ya da bakteri çıkacak mı? Sadece 10 civarı lokosıt diyor, hafıf bir enfeksiyon olabilir de. Kılo alımı durdugu ıcın ıncelıyorlar aslında

:))) Babamların yazlığı Silivri Parkköy'deydi. Geçen kış, kışlığı da Silivri'ye taşıdılar.
Bizim tüm çocukluğumuz her yaz Silivri Parkköy'de geçti. Bir de üniversitedn bir ev arkadaşım Silivri'liydi.[/QUOTE
ewt yazlık yerler oralar benim ailem 84 ten beri oradalar babam öğretmen tayın dolayısıyla ordaydık sonra yerleştık...hala ordalar yazlarıda adapazarı karasu dalar.

inş. temiz çıkar..

amin inş..

manzara butun ev hanım larında aynı...hiç sıkıntı etme yalnız değilsin.:)

O zaman kışın tanışsınlar:)) Belki de zaten komşudurlar. Bizimkiler sahildeki çay bahçelerinin hemen önündeki o sıradalar.

Kizlar benim oglanin kakasi katilasmisti gecen haftaya kadar bu hafta hep civik yani ishal de diyemiyorum gaz yaparken kaciriyo rengi yesil olmadigi icin korkulacak bisi yok dedim goturmedim doktora mamasini kati verdim biraz yani 3 olcekse 4 olcek seklinde kendim muz felan yedim sutume gecer etkisi olur diye beni etkiledi cocukta tik yok bu cocuk boyle giderse kiloda alamaz ne yapmam lazim ya doktora gotursem persembeye kadar nobetci doktor var kendi doktoru yok

Mamasını sakın arttırmayın o şekilde. Her 30 cc ye 1 ölçek ayarını sakın bozmayın.
İshalse su ihtiyacı artmıştır, bu şekilde böbreklerini daha da zorlarsınız. Normalde de yapmazsanız doğru olur. Daha besleyici değil zararlı olur.

Canım inşallah önemsiz birşeydir umarım testlerinizde temiz çıkar.
Deren'in kilo alımı azalmış boyu ise uzundu boyuna maşallah... tahminime göre kilo alımı yavaşladığı için olabilir bu.

Bende suan geceden ılık ve sekerli suya 7-8 adet dolmalık fıstık koyuyorum gece bekliyor sabah 9 gb içiyorum,haftalık bir kürmüş..Genelde böyle şeyler 1 hafta yapılmalıymış..Bakalım daha ilk gunumdü :)
tekrar yazarım işe yararsa :KK34:

İnşallah canım
Bugun dokunsan ağlayacagım
Nedensiz yere canım çok sıkkın içim daralıyor
Belki de bayramda beni bekleyen yogunluktandır
Üzerine bugun alısverıs yaparken cep telefonumu düşürdüm ya da çaldırdım....bayram vakti telefonsuzum...

Oyy geldi mi üstüste diye buna derler..Telefonun azizliğine şükürmüş demek kaybolmasından iyimiş..Neyse cana gelmesin..
İlk bayramımızz ne kadar guzeel :) Belki düsündüğün gb zor olmayacaktır..En azından su 1 gununu bunu dusunerek gecirip daha da yorma kendini:KK70:

Mamayi olceginin disinda hazirlamak bebege zararli malesef, bobreklere asiri yuk bindiriyorsun boyle yaparak, kakasi katilasmaz ki zaten sadece sivi beslenirken, neden katilasmasini istiyorsun ki? Eger yesilse mukusluysa sorun var zaten oyle degil diyorsun

Mamayi olceginin disinda hazirlamak bebege zararli malesef, bobreklere asiri yuk bindiriyorsun boyle yaparak, kakasi katilasmaz ki zaten sadece sivi beslenirken, neden katilasmasini istiyorsun ki? Eger yesilse mukusluysa sorun var zaten oyle degil diyorsun

Yaaaa bilmiyodum bunu suan nasil sucluluk duygusu icindeyim anlatamam bobrekleri yorar haklisiniz dusunemedim ya offfff.. bugun 5 kere yapti mesela ben mamayi biraz katilastirirsam toparlar diye dusundum yarin yinede doktora gotureyim neolur neolmaz

Yemek yeme konusu hep fena zaten, biraksam cornflakes makarna pilav uclusuyle yasayacak, zoraki biseyler yiyor ama duzeni altust oldu tabi, en azindan kreste yiyordu arkadaslariyla, bende cok yemek falan yapamiyorum minikle ugrasmaktan, duzen kalmadi yahu, canim cikti valla 2 ayda, yardimci da yok :KK43:

Ayni sorunu yasiyrz.
uykusuzluk ve sicak birlesince de benim basim.donuyr bayilma noktasina geliyrm ;( insallah en kisa zamanda yoluna girer hersey.

Denerim canım sağol ..:KK14:Ne dinlenebiliyorum ne uyuyabiliyorum arkadaş hepimiz aynı durumdayız gerçi inşallah rahat ederiz ek gıdaya geçince zira yaşayan ölü gibiyim:KK5:

haklsin canim hic kimseye soylememek daha ii sanirim gir gir yaz buraya iste en ii si....

Belki digerlerini bilmedigim icin en iyisi bizmisiz gb geliyor ama bi yanim ciddi anlamda emin bu kadar iyi topik yoktur diye..Gercekten guzel seyler olurdu,olur da bence minisleri buyuttukce..

Sut icin ne diyecegimi bilemedim.Bende yeni bi kür yapiyorum dolmalik fistiklari ilik ve sekerli suya koyup gece boyu bekledikten sonra suzmeden icecekmisim bakalim :)
Gunde 1 kez mama veriyorum Sezen'e bazen cok rahatsiz ediyor beni mamayi yerken gozumun icine bakisi.....
Bazende biliyorum buna cok sukur diyorum..

Bazen herseyi cok mu takiyoruz,takiliyoruz diyorum...

Olen kus bi gece eve geldigimizde sizinki gb yapmis fakat bizmki bildigin kanadi kirmisti,yasamaz dediler..Veterinere goturdum..
Olmedi ama sonra ben eblenip kendi evimize getirince calismayada baslayinca cok uzuldugunu saniyorum..cunku cok ilgileniyorduk susmazdi seslenirdi caaaaannim diye velet..neyse.
Diyecegim evde olmayisiniz bile onu kizdirmis olabilir,karanlik sevmez mesela.

Duzelir insallah..

Esime bende uzuluyorum gecen akvaryumla ugrasti gece 3 e kadar ama bi aksam uyumak istiyor bi aksam Sezenle ilgileniyor bi aksam o agladikca ben diger odaya gideyim diyor..Bende uzuluyorum bazen ama dusununce onlarinda islerinde birgun digerini tutmuyorr malesef..Ve mecburen sabah kalkmak,tanimadigin insanlara tahammul etmeye calismak cok zor..biraz ihtiyacin oldugu anda desteklese iyi olacakmis ama olsun belki de konustukca ya da o baska birsey dediginde daha cok takilacaktin.Bu aksam uyumadi hayirliymus diyelim :))
Bizi dinleyenlere gelince Sezen soyle boyle dedigimde bile kendinizi benm yerime koyup okudugunuzu , ne olabilir diye dusundugunuzu bilmek oyle guzel ki artik baskalarina soylemiyorun bile birsey varsa :))

cok haklisin konustum zaten anlaticam gece tekrar girersem soylediklerinde cok dogru allahim hepimizin yardimcisi olsun.....dilerim en zor gunlerimiz boyle olsun...
Kendine çok yükleniyorsun canım. Ufak tefek şeyler insanın içinde birikiyor. İnsan uykusuz yorgun ve artık enerjisinin sonunda hissederken, önce eşinden destek bekliyor. Biz bu bebeklere tek başımıza sahip olmadık, bebek istemeyen adamlardan zorla bebek sahibi de olmadık. Sen yine eşini pohpohla, ilgini eksik etme ama eşin de bunun üzerine yayılıp genişlemesin bence karşına al konuş. Herşeye tekbaşına yetişmeye çalıştığını, senin tükenmekten bile şikayet etmediğini ama bundan sonrasının sahip olduklarınızdan çalacağını bilsin.
Sen iyice yorulsan, Allah korusun hastalansan, kalçanın ağrısı iyice artsa o zaman ne olacak, kimse kötü gün dostu olmuyor biliyorsun, anneler bile...bana kim bakar demiyor insan, anne olunca, evladım ne olur diyorsun, önce kendini düşün, önce evladın için...

Ben de tartıya çıkıp bakıp görmemiş gibi yapıyorum, hiç istifimi bozmuyorum
Amaaaann bir kişinin bildiği sırdır değil mi

Yarın kontrolde kilosuna bakılacak canım malum terslikler önce kilodan belli ediyor kendini. Bir de istediği tahlilleri yazacak doktor. Sonrası yeşilimsi yapınca hemen tahlile yetiştirmeye kalıyor, 30-45 dk içinde işleme alınmış olmalı.

Teşekkür ederim canım. Yazarım tabii.

Üzülme canım belki bişey yoktur, sadece yeşil kakanın tek başına bir anlamı yok. Annenin yedikleri ile bile ilgili olabiliyor.
Enfeksiyon olabilir ya da inek sütü alerjisi bizimkisi, enfeksiyonun daha kolay olmakla birlikte, her ikisinin de çözümü var.

Dikkat et ama fıtık oluşursa sonra çok pişman olursun cnm, doğumdan ilk çıktığınhaline dönmek ne demek çok zorlanmış olmalısın.

İlki ve ikincisi nasıl da farklı oluyor değil mi? İlkinde saatlerce ağladığın, kendini hırpaladığın gerçekleri; ikincide direkt üzülmeden kabulleniyorsun. Örneğin; kimsenin sana yardımcı olmayacağını, örneğin kiloları, örneğin eşinle artık hiç eskisi gibi olmayacak olan ilişkini vb...

Moralini bozmaman için, sadece 8 kilo fazlan kaldığını ve bunun emzirme sonrası 2-3 ayda rahatlıkla verileceğini söylesem işe yarar mı?
Ya bizim gibiler ne yapsın, 20 kilo fazlam var, yine de gidecek sabır diyorum. Bebişler hep böyle kalmayacaklar. Az kaldı emeklemeye başladıklarında o kilolar hop diye erimeye başlayacak, peşlerinde koşmaktan.

arkadaşlar hastanede doğum, sezeyan şu kadar diye konuşuluyor ya başta... sonradan hastanesi şu masrafıda yaptık bu masrafı da yaptık diye ek bişeyker çıkaran oldu mu???

iyi akşamlar anneler fazla nete giremedim söylemiştim Yusuf'u hastaneye götürdük tahlil falan bi sürü şey yaptılar neyse 1 hafta içinden benim sütüm azaldı elektrikli pompayla sağıyorum en fazla 20 cc geliyor deli oldum resmen meğerse oğluşum da doymadığı için ağlıyormuş :KK43: şimdi anne çayı kuru dut çok tüketiyorum ama sütüm o kadar da çok değil 1 ay sonra işe başlıyacağım nasıl olucak sadece 3 poşet süt sağıp saklayabildim sizler nasıl yapıyorsunuz mama vermek istemiyorum :KK43:

X