2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kizlar bayram icin kayonvalidemin yanindayim. Bebegimi elime alamiyorum bile, birakmiyor hic. Bana sabir dileyin nolur 2 gun daha burdayiz

Oyy oyy..sakin ol aman..
Allah sabir versin kolaylik versin..
Cok sinir bozucu!

Anlastik:))) 👍👍👍

:))))) istee bu.
Cok seviyorum burayi bu yuzden,bu konudada cok fikirler cikacak ve zayiflama sureclerimizde hizli olacak inaniyorum.

emzirme kampı ne demek kızlar???

İnternette tomrisin emzirme notları yazınca çıkıyo.kısaca şöyle anlatayım üç gün boyunca tek işin dinlenip bebeğini emzirmek olacak süt bitmiş olsa vile göğsünü dönüşümlü olarak vereceksin böylece göğüsler meaaj gönderiyo sütün yetmiyo daha çok üret diye gerçekten uyguladığımda sütüm baya arttı ama 1 haftadır 2 3saatte bir emziriyorum ondan azaldı tekrar kampa giricem

Kızlar sütüm azaldı benimde :KK43:
Kızım normalde bir göğsümden doyardı artardı bile...
diğerini de sağardım bende simdi ikisini birden içiyor ve eskisi gibi şiş değiller bende başlıycağım kürlere

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kızlar bebeklere hic azar azar su veriyo musunuz. Sadece anne sütü alanlar yani. Gerek yok deniyor biliyorum ama havalar çok sıcak, bizim sutler de ılık ayyy ne bilim düşünürken bile bunaldim :KK43:

Kızlar bebeklere hic azar azar su veriyo musunuz. Sadece anne sütü alanlar yani. Gerek yok deniyor biliyorum ama havalar çok sıcak, bizim sutler de ılık ayyy ne bilim düşünürken bile bunaldim :KK43:

Aaa sen dondurma yemiyor musun, benim sutum o yuzden buz gibi:)))
Ocu teyzelere gonderme olsun bu da benden:))
Saka bi yana, ben su vermiyorum anne sutu alanlara gerek yok ishal disinda, İlikligi sterilligi icindekiler hersey ona gore ayarlanmis, ver gerisini dusunme canimcim

Ben vermeye başladım. Günde bi kaç çay kaşığı...

Canim gercekten Allah sabir versin bebegim doğduktan sonra kaynanam 2 hafta kaldi en son ben sinir krizleri gecirecektim nerdeyse kapilari filan carptim bebegi almak bi yana kucagimdan zorla almaya ve vermemeye baslamisti. En sonunda bi inat ettim yok emziriyorum yok uyutuyorun derken kucagimdan birakmadim 3 gun hic dogru duzgun uyumadim temizligimi bebek uyurken yaptim yemegimi oyle en sonunda küsüp cekti gitti. Hala kadina ofkem gecmiyor. Seni cok iyi anliyorum. o gudince annem geri gelmisti 40im dolana kadar yanimda kaldi annm. Annem gider gitmez de tekrar geldi. Simdi kaynanam biIm evde ben babamlarin yanindayim ben annemlere gelmeme ragmen hala bizde kaliyor. O gidene kadar eve donmek bile istemiyorum.

Ben kökten çözdüm bu olayı. Çok rahatladım benimde evimde hiç huzur kalmamıştı biliyorsunuz. Çocuklarıda arada babaları götürüyor gösteriyor o kadar ohh be kafam ne rahat böyle. Darısı başına arkadaşım.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1406471804.614578.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1406471937.772338.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1406471965.772428.jpg

Merhaba teyzelerrrrr
Bugün Kuzeyle gezdik tozduk sizede resim koyalım dedim. Ayaz paşam babasıyla gitti bizde oğlumla doya doya vakit geçirdik.

Ben vermeye başladım. Günde bi kaç çay kaşığı...

bende dün hazır suyu kaynatıp biberonuna koydum elinden zor aldım 30ml içti herhalde.sonra kendime çok kızdım bu çocuğu susuz bırakıyorum diye.

İkinizinde mutlulugu gozlerinizden okunuyor, hep gulun insallah, Ayaz'a da bayildim cok gulec masalllah

Evet canım çok eğlendik ikimizede iyi geldi. Bayramda hiçbişey yapmayıp çocuklarla ilgileneceğim. Uzun zamandır yaşadıklarımız hepimizi yıprattı. Mutlu anne mutlu çocuklar.

Kızlar sütüm azaldı benimde :KK43:
Kızım normalde bir göğsümden doyardı artardı bile...
diğerini de sağardım bende simdi ikisini birden içiyor ve eskisi gibi şiş değiller bende başlıycağım kürlere

Bebekler emmemeye başladı. Sütler azaldı.
Herkes aynısından şikayetçi. Neler oluyor acaba...

Kızlar beni de anlatıyor ama çocuklarınız yemeklerini yiyorlar mı pekii
Benimki bana takla attırıryor
Herseye hayır dıyor
Yapma dediğim herseyı ınadına yapıyor

İnşallah canım
Bugun dokunsan ağlayacagım
Nedensiz yere canım çok sıkkın içim daralıyor
Belki de bayramda beni bekleyen yogunluktandır
Üzerine bugun alısverıs yaparken cep telefonumu düşürdüm ya da çaldırdım....bayram vakti telefonsuzum...

En son alıp tahlile gönderdiğim kaka yeşildi hem de koyu renk ve sulu. Hem idrar hem de gaitanın kültürleri çıkmadı. 3 gün sürüyor. Bakalım amiğ ya da bakteri çıkacak mı? Sadece 10 civarı lokosıt diyor, hafıf bir enfeksiyon olabilir de. Kılo alımı durdugu ıcın ıncelıyorlar aslında

O zaman kışın tanışsınlar:)) Belki de zaten komşudurlar. Bizimkiler sahildeki çay bahçelerinin hemen önündeki o sıradalar.

Mamasını sakın arttırmayın o şekilde. Her 30 cc ye 1 ölçek ayarını sakın bozmayın.
İshalse su ihtiyacı artmıştır, bu şekilde böbreklerini daha da zorlarsınız. Normalde de yapmazsanız doğru olur. Daha besleyici değil zararlı olur.

maalesef aynı benimkide yapmıyor sürekli evi dağıtıyor yemek konusu ayrı bir dert 4 yaşında ama yemeğini benim yedirmemi istiyor sanırım kıskanma sinyali bu daha önce kendisi yerdi sürekli tv ve nete bakıyor evimizin yakınında park yada bir oyun alanı yok çocukda sıkıntıan bana sarıyor

Inşallah sütün bollasir canım, gün içinde sagman gereki zaten .ben suanda dolaba attığım sütlerden takviye yapıyorum sütüm azaldı yineee ( emzirme kampı ile çoğaltmıstım )

ben de emzirme kampı ile sütümü çoğaltmıştım :)

kaç cc bırakılması gerekiyor poşetlere ben artık 80 cc bırakmayı düşünüyorum ama Tomris 40-60 cc iyi diyordu az gelmez mi tecrübeli anneler?

arkadaşlar hastanede doğum, sezeyan şu kadar diye konuşuluyor ya başta... sonradan hastanesi şu masrafıda yaptık bu masrafı da yaptık diye ek bişeyker çıkaran oldu mu???
baştan konuşun her ektra için de size bilgi versinler.bizim baştan ne konuşuldu ise o ödendi.doğum sonrası (normal epudural) ağrı kesici tablet, iğne ve rahim toparlayıcı hap 12 satte bir verildi.

Bu saatte süt sağıp, bebek emzirip üzerine zeytinyağlı yaprak saran bir ben varımdır herhalde
Delirdim mi acaba:)
maaşallah size gercekten bebekle hemde zetınyağlı dolma şapka cıkarırım...çok sukur kaynana ustte sadece bayramlarda evine gelir bide doktor kontrolu için onun harıcınde koyunde...geldiğinde yaprak sarmasını bol bol yapar zaten bize kımse gelmez bayramda buyukler varken..o yuzden rahatım kızımda dolmadan mahrum kalmıyor boylece.temizliğimi bile yalap şap yaptım :KK76:

Farkettim de Bir çok arkadaşın bebisi emme ile ilgili problem yaşıyor bebeklerimiz de genelde aynı şeyleri yaşadigimizdan korkmaya başladım bizde de olur mu bu memeyi istememe sıkıntısı:18:
Ins geçici bi durumdur bu canlar ve hersey eskiye döner minikler memeyi bırakmak istemezler..
sanırım sıcaklardannnn..

ewt artık bende vermeyı dusunuyorum çok terlemeye başladı emerken bırak kafayı kollarından bile su çıkıyor eklemyerlerınden akıyor yavrumun ...
Eki Görüntüle 1202984 Eki Görüntüle 1202985 Eki Görüntüle 1202986

Merhaba teyzelerrrrr
Bugün Kuzeyle gezdik tozduk sizede resim koyalım dedim. Ayaz paşam babasıyla gitti bizde oğlumla doya doya vakit geçirdik.

:nazar: size oğluşların çok tatlı..

X