2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Birde kızlar oda sıcaklığını nasıl ayarlıyosunuz artık havalar çok sıcak bizim evde 5. Kat haliyle evimiz çok esiyor camları açınca ama ben açmıyorum üşütür diye eşimde bu kız sıcaktan uyuyamıyo diyo anlıcanız benle kızım yatak odasında sıcakta yatıyoruz eşimde balkona gidiyo.gece kalkıp camı açtığım havalandırdığım oluyo ama bakıyorum serin kapatıyorum sizde durumlar nasıl

Slm kizlar nasilsiniz kac gundur sadece okuyorum cvp yazamadim memleketteyiz iphone sarjimi evde birwkmisim esimin telinden bakiyodum
kuzucuklar nasil gecmis bayraminiz mubarek olsun
kizlar bayramin 1 gunu oglumu dusurdummm ilk dusmemizi yasadik :KK43: var mi b aska dusuren.kanepeye yatirmistim baska odaya unutmusum cocugu .o da uyanmis basiyla kaydiriyo kendini hooop yere nasil agladi icim gitti icini cekti baya bi uzun agladi
bi de uc ay asilari yok mu kizlar yaptirdiniz mi
ha bi de ndden cok yikadiginizi memlekette anladim ha asi nemli vicik vicik oluyoruz ankaranin havasi kuruydu
oglan agliyo kctimmm

Günaydın malum tatıl bıttı iş bası ,
yok be canım kaka zaten bızde 4-5 gunde bır yapılıyor ama sorun yok.
sadece iştahsızlık bizimki...

günaydın canım.bende işteyim senin cumartesi olayın ne oldu kabul edildimi merak ettim.

Birde kızlar oda sıcaklığını nasıl ayarlıyosunuz artık havalar çok sıcak bizim evde 5. Kat haliyle evimiz çok esiyor camları açınca ama ben açmıyorum üşütür diye eşimde bu kız sıcaktan uyuyamıyo diyo anlıcanız benle kızım yatak odasında sıcakta yatıyoruz eşimde balkona gidiyo.gece kalkıp camı açtığım havalandırdığım oluyo ama bakıyorum serin kapatıyorum sizde durumlar nasıl

biz klima bile açıyoruz çoğu zaman sıcağı hiç sevmiyor şıpır şıpır terliyor.dün avm ye gittik serin serin 4 saat uyudu bizde rahat rahat gezdik.evimiz çok sıcak oluyor 31-32 dereceyi buluyor o yüzden havalandırmak yetmiyor çoğu zaman.

Ne yapacaksın, bazı insanların yüreğinde herkese yetecek kadar sevgi yok demek ki, seçmek zorunda kalıyorlar:KK43:

Anne ve babanın ayırım yapmaması ve ayırım yapanlara tepki vermesi (bunun çocuk tarafından görülmesi) önemli bence.

Buarada ben de üç çocuklu olmak isterdim, eminim çok güzel bir duygudur. Topiği takip eden tek üç çocuklu annesi sensin sanırım. Güle güle büyüt evlatlarını...

Tesekkurederim canim 3 cocuk gercekten guzel ama iki kizin olmasi daha guzel rabbim her anneye iki kiz versin nasil seviyolar birbirlerini oynuyolar onlari seyretmek bile yetiyor insana mutlu olmak iicn

Suan babamlarin evindeyim izmirde ve burda mecbur klima aciyoruz cpk sicak ve hic esmiyor. Gece yatarken de cam açık yatiyoruz yoksa sipir sipir ter. Istanbulda kendi evimde de tum camlati açıyorum cok esiyor ama kapatmiyorum napiyim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Camlari ac bence ama su hep dedigimiz cereyanda kalmasin olayina dikkat et tabii..
Biz gece yattigimiz odanin camini acmiyoruz sadece..Yatarken terliyor cocuk mesela kafasi terliyken serin vurmamasina dikkat ediyorum..Gezerken disarisi sicak oluyor mesela bir magazaya girince buz gb klimalar en azindan gogsunu ortuyorum bisyle..
Sen anliyorsun aslinda :)

himmm anladim hayatimmmm sekerli su mesela bir su bardagina 10 ader cam fistigi dolmalik koyduk seker ne olcu tahmini .....

3-4 cay kasigi seker koyabilirsin..
Sabah icmeden suyun ustunde kucuk noktaciklar seklinde yaglar oluyor..

Sağolun kızlar önerileriniz için,sonuç tabiki gitmedik,bayramın 1. günü sakarya karasuya gittik 2. günü geri döndük büyüklerimizle bayramlaştık,bugünde eşim evdeyken temizlik yaptım bayramımız böyle geçmiş oldu,herkesin geçmiş bayramını kutlarım:KK16:

Bu taraflara gelmissiniz :)
Bu sicakta bayram ziyaretleri bile yorucuydu uzun yola gidenlere Allah kolaylik versin..Belki de in bin yorucuydu bilemedim :)

Sağolun kızlar önerileriniz için,sonuç tabiki gitmedik,bayramın 1. günü sakarya karasuya gittik 2. günü geri döndük büyüklerimizle bayramlaştık,bugünde eşim evdeyken temizlik yaptım bayramımız böyle geçmiş oldu,herkesin geçmiş bayramını kutlarım:KK16:
bizde karasudaydık 1.gunu gece gıttık dun donduk...yuzdum bıraz ıyı geldi.ama çokk yoruldum...10 gun sonra eşim izne ayrılacak tekrar gidebilirim..

Az once bi akrabamizin bebek mevludune gittik sinirlerim tavan yapti. Kizim hic durmadi surekli agladi herkes ay hastami ay su mu bu dedi durdu . Vah vah yaziklar da cabasi. Üstüne ustluk kadinin teki de kac aylik hamilesin bebeginde kucuk ama dedi gobegime bakarak. Zaten oturmafim daha bebek agliyo diye oturmadik fazla. Sinirden deliye dondum yaaa :KK43:

ilahi...ağzı büzüşesiceler diyorum ben onlara...

Sizin ya da eşinizin ailesinden, çocuklarınızdan birine farklı muamele yapan (kayıran) kimseler var mı?
Genellikle ilk çocuklar el üstünde tutulup, ikinciye aynısı yapılmıyor gibi hissediyorum da.....
ilk gören hemen bebeğe odaklanıyorrr önce...sonra anlık olarak buyuk aklına geliyor önce onun kafa okşanıyor hal hatır soruluyor kardeşiyle arası nasıl diye soruluyor..cvp iyi dedndiğinde tum ilgi kardeşe kayıyor...cvbı kotu diye versem herhalde kucuğu sevmeyecekler buyuk kıskanmasın die...

Evet gece uykumuz çok şükür iyi, kafayı vurup yatıyor 4 - 5 saat, nadiren 6 saat uyuduğu oluyor. Ama evde çıt çıkmayacak, sessizliğe fena alıştı. Ses duyunca hemen irkilip uyanıyoruz. Birde beşiğine koyduktan sonrada uyanıyor hemen sallayıp uykuya dalmasını sağlıyoruz.. Ama hep bir sallama mevcut, yeni bi taktik bulmam lazım, salla salla nereye kadar dimi.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
valla hep sallıyorum.sallamadan uyumssa memede uyuyor oda kotu.zaten emzik almadı:KK53: çok vaktım yok benım çabuk uykuya dalmalıki diğer işlere yetışebileyım...:KK51:

Günaydın kızlar. Iyi bayramlar dilerim canım yol arkadaşlarım.

Biz bugün ani bir kararla yola çıktık. Ege tarafında tatil planlamış eşim. 2 saat içinde bavul hazırlığı yapıp çıktık. Manisadayiz şimdi. Inşallah bebeğim sağlıklı olur ve iyi geçer

iyi eğlenceler size:KK24: ani kararla gidilen yerden hep memnun ayrılırım ben...:21:

Slm kizlar nasilsiniz kac gundur sadece okuyorum cvp yazamadim memleketteyiz iphone sarjimi evde birwkmisim esimin telinden bakiyodum
kuzucuklar nasil gecmis bayraminiz mubarek olsun
kizlar bayramin 1 gunu oglumu dusurdummm ilk dusmemizi yasadik :KK43: var mi b aska dusuren.kanepeye yatirmistim baska odaya unutmusum cocugu .o da uyanmis basiyla kaydiriyo kendini hooop yere nasil agladi icim gitti icini cekti baya bi uzun agladi
bi de uc ay asilari yok mu kizlar yaptirdiniz mi
ha bi de ndden cok yikadiginizi memlekette anladim ha asi nemli vicik vicik oluyoruz ankaranin havasi kuruydu
oglan agliyo kctimmm

canım bayram günü herkes bizimkiyle eltimin bebeğini kıyasladı durdu.aralarında 17 gün var.benimki küçük ama ona göre daha toplu nazara geldi.görümcemin kızı beşiğimizi kırmış eşim sonradan söyledi.gece uyurken beşik devrildi ağız üstü betonun üstüne düştü.kafasının sesisle uyandım.onunla ağlaya ağlaya sakinleştirdim.çok şükür morarma falan yoktu.doktora gitmedik.çok korktum gitti dedim.allah bize bağışlasın onları.kızlar dikkat edin nazara çok geliyorlar.

Camlari ac bence ama su hep dedigimiz cereyanda kalmasin olayina dikkat et tabii..
Biz gece yattigimiz odanin camini acmiyoruz sadece..Yatarken terliyor cocuk mesela kafasi terliyken serin vurmamasina dikkat ediyorum..Gezerken disarisi sicak oluyor mesela bir magazaya girince buz gb klimalar en azindan gogsunu ortuyorum bisyle..
Sen anliyorsun aslinda :)

3-4 cay kasigi seker koyabilirsin..
Sabah icmeden suyun ustunde kucuk noktaciklar seklinde yaglar oluyor..

Anlıyorum da eşim öyle deyince sanki işkence çektiriyomuşum gibimi geldi halbüki kendisi çok terliyo ceryanı seviyo ama ufacıık bebek korkuyorum üşütürse diye:nazar:

günaydın canım.bende işteyim senin cumartesi olayın ne oldu kabul edildimi merak ettim.

biz klima bile açıyoruz çoğu zaman sıcağı hiç sevmiyor şıpır şıpır terliyor.dün avm ye gittik serin serin 4 saat uyudu bizde rahat rahat gezdik.evimiz çok sıcak oluyor 31-32 dereceyi buluyor o yüzden havalandırmak yetmiyor çoğu zaman.

Ben de açıyorum sürekli ama özellikle geceleri ven bile üşüyorum ceryan yapıyo çünkü eşim öyle seviyo diye çocuğu da öyle sanıyo iştee

Ben sürekli anlayış gösterdikçe eşim daha fazlasını istiyor ve bekliyor etrafımızda bizim kadar aileyle vakit geçiren bir çift daha yok ben hiç zevk almamaya başladım bu yaşantıdan benim kadar kv ve görümcesiyle görüşen bir kişi daha yoktur daraldım ... Eşim yiğenini mutlu etsin annesini ablasını mutlu etsin biz de oğlumla bekleyelim sıra bize gelecek diye ne yazık ki eşimden gün geçtikçe soğuyorum :KK43:

dört gündür bütün aileyle dipdibeyiz var canm senden beterleride var.dün evde 30 kişi vardı okadar kişiye yemek pişir.evin altı üstüne geldi.hiçbişey yapmak istemiyorum.onların yüzünden bayramlardan nefret ediyorum

canım bayram günü herkes bizimkiyle eltimin bebeğini kıyasladı durdu.aralarında 17 gün var.benimki küçük ama ona göre daha toplu nazara geldi.görümcemin kızı beşiğimizi kırmış eşim sonradan söyledi.gece uyurken beşik devrildi ağız üstü betonun üstüne düştü.kafasının sesisle uyandım.onunla ağlaya ağlaya sakinleştirdim.çok şükür morarma falan yoktu.doktora gitmedik.çok korktum gitti dedim.allah bize bağışlasın onları.kızlar dikkat edin nazara çok geliyorlar.
Benim kızım da bayramın ilk günü nazara geldi akşam 12 de uyudu gece de 2 kere kalkan çocuk 4-5 kere uyandı artık meme ağzında ole uyuduk..

slmm kızlar bizde bayramdan döndükk
memlekete gitmiştik allaha şükür güzel di yolculukta rahat geçti kv evi pek serindi bizim kuzu çok rahat uyudu demek ki bizim evde sıcaktan rahat uyuyamıyomuş pikniğe falan gittik gezdik tozduk tek sorun pek nazar ettiler kuzuma okuduk üfledik rahatladı kızımın bayram fotolarını akşam yüklicem eşim gelsin de pek süslüydü bizim kız :)

kızlar yaa sormayı hep unutuyorum bebişlerinizi yüz üstü yatırıyo musunuz ben gündüzleri hep yüz üstü yatırıyorum kırkı çıktığından beri ama geceleri cesaret edemiyorum normal yatırıyorumm sizde durumlar nee

Herkesin geçmiş Bayrami mübarek olsun.

Çok fazla konuşulan bi konuydu ama benim basima yeni geldiği için tekrardan isi garantiye almak icin sormak istiyorum.:17

Sütü dolapta ne kadar saklayabiliyorduk :KK1: dondurucuda değil alt kısımda..
Kızım normalde çok sık emerdi. Birkaç gündür maşallah nazar değmez insaallaaaah:KK19: 2-3 saatlik uykular uyumaya başladi..
Gögsüm dolunca emmedigi anlarda sağmak istiyorum.
Birde bugün adet oldum ve sabah uyandigimda gögüslerm dolu değildi..
(Kendi tarafimdan onaylamis oldum, adet olunca sütümün azalmasini)

Hemen tedbir almak için eşime medelanin sut sağma pompasini almasini söyledim manuel elle sağmak için.
Günde birkaç defa sagarim zaten çok gerek olacagini zannetmiyorum ama tedbir iste..
Ona da adam iki çeşit var elektrikli istemiyosaniz elle sağmak içinbu var demis, kocam da sağ olsun aldi geldi amaa resmen şuan pompayla degil sadece elimle sagiyorum.
Huni gibi olanlardan. Hatta bildiğimiz lavabo pompasi da diyebiliriz :KK9:
Suda kaynatinca sanirim hava almaya basladi.
Gögsümü tam tutmuyo bilee.
Neyse artik napalim gittiği yere.kadar idare ederiz..
Soruma tekrar gelecek olursak, buzdolabında alt kisimda kaç saat kalabiliyordu? :26:
Ben şimdi bu sütü 1 saatte elimle dıztt dıızztt inek sağar gibi sagsaaam, hemen kızıma içirmek zorundamiyim zaman dolduğui icin :KK1:

Herkesin geçmiş Bayrami mübarek olsun.

Çok fazla konuşulan bi konuydu ama benim basima yeni geldiği için tekrardan isi garantiye almak icin sormak istiyorum.:17

Sütü dolapta ne kadar saklayabiliyorduk :KK1: dondurucuda değil alt kısımda..
Kızım normalde çok sık emerdi. Birkaç gündür maşallah nazar değmez insaallaaaah:KK19: 2-3 saatlik uykular uyumaya başladi..
Gögsüm dolunca emmedigi anlarda sağmak istiyorum.
Birde bugün adet oldum ve sabah uyandigimda gögüslerm dolu değildi..
(Kendi tarafimdan onaylamis oldum, adet olunca sütümün azalmasini)

Hemen tedbir almak için eşime medelanin sut sağma pompasini almasini söyledim manuel elle sağmak için.
Günde birkaç defa sagarim zaten çok gerek olacagini zannetmiyorum ama tedbir iste..
Ona da adam iki çeşit var elektrikli istemiyosaniz elle sağmak içinbu var demis, kocam da sağ olsun aldi geldi amaa resmen şuan pompayla degil sadece elimle sagiyorum.
Huni gibi olanlardan. Hatta bildiğimiz lavabo pompasi da diyebiliriz :KK9:
Suda kaynatinca sanirim hava almaya basladi.
Gögsümü tam tutmuyo bilee.
Neyse artik napalim gittiği yere.kadar idare ederiz..
Soruma tekrar gelecek olursak, buzdolabında alt kisimda kaç saat kalabiliyordu? :26:
Ben şimdi bu sütü 1 saatte elimle dıztt dıızztt inek sağar gibi sagsaaam, hemen kızıma içirmek zorundamiyim zaman dolduğui icin :KK1:

Buzdolabının alt kısmında 24 saat saklayabilirsin.
Eğer o gün kullanmayacağın kesin belli olduysa, üst kısımda dondurup kimilerine göre 3 ay kimilerine göre enn fazla 1 yıl saklayabilirsin.

kızlar yaa sormayı hep unutuyorum bebişlerinizi yüz üstü yatırıyo musunuz ben gündüzleri hep yüz üstü yatırıyorum kırkı çıktığından beri ama geceleri cesaret edemiyorum normal yatırıyorumm sizde durumlar nee

Ben uyutmak için hiç yuzustu yatırmadım, nedense sevemedım o seklı
Gun ıcınde egzersız oldun dıye kısa kısa cevırıyorum yuzustune tabıı uyanıkken

Buzdolabının alt kısmında 24 saat saklayabilirsin.
Eğer o gün kullanmayacağın kesin belli olduysa, üst kısımda dondurup kimilerine göre 3 ay kimilerine göre enn fazla 1 yıl saklayabilirsin.

Allahııımm 1 gün olan süre, 1 saat diye aklimda kalmis :KK1:
Tesekkur ederim canim.
Peki sagarken ( hava çok çok sicak suanda) 1 saate yakin sürse bisey olmaz demi süte? Dolaba koymakta ne kadar beklersem gecikirim?

X