2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Ah kizlar ben daha dayanamadim bu kilolara dyetisyene gitmis bulundum esasinda soyle oldu ; ben once bi sorayim dedim emziroyorum siz beklememi tavsiye edrmisiniz ben emzirirken vermek yerine aliyorum dedim tabo kadinbana senin baslaman lazim dedi:KK43: nitekim liste verdi bikac gundur uyguluyorum sutumde herhangi bi degisillik yok 83 le basladim hedef 70:))

kızlar buraya ne olmuş böyle.iki gündür giremiyodum ne kötü.inanılmaz kötüyüm herkes uyudu birazdan elime bi sigara alıp içip sabaha kadar ağlayacam.derdin ne derseniz.bacağımdaki meniskus iyice azdı ayaga kalkıp iki adım bile atamıyorum.topallayarak yürüyorum.bayramda temizlik,iş güç derken 3 kilo vermiştim o kilolarıda geri aldım.

Asil derdim is geldi. Baya ciddi. Mimarin hayatinda 1 defa yapacagi turden, 1000 yatakli hastane 60000 m2 var. Bebem kucuk emziricem denemeyecek boyutta ama napicam bilemiyorum. İcim cız cız 4 aya gunler kaldi ama cok minik. Buzim meslekte saat haftasonu yok girince tam giriyorsun stresi de cabasi, napicam. Sut sagmam lazim depolamam gerekiyor yarin gidip saklama poseti almam lazim persembe cuma ful calisacagim hayirlisi insallah olur ailem ve benim icin. Esim duyunca mutluluktan uctu. Ben icten ice karalari bagladim.

Ben de çok sevindim, için cız etmesin hiç canım... Ne güzel ki, iki çocuklu ve iş anlamında saygı gören birisin, öyle olmasaydı böyle büyük bir projeyi sana verirler miydi?
Belki yorulacaksın ama yine hersey cocuklar için. Keşke benim mesleğim de, evden iş teklifi alabileceğim şekilde olsaydı.
Akşamları ve her boş vaktinde uzun uzun emzirirsin, sütünü sağmayı hiç atlamadan yaparsın ki kesilmesin...İkisi birarada çok guzel yürür. Hayata daha çabuk dönersin, herşey çok güzel olur inş....

kızlar buraya ne olmuş böyle.iki gündür giremiyodum ne kötü.inanılmaz kötüyüm herkes uyudu birazdan elime bi sigara alıp içip sabaha kadar ağlayacam.derdin ne derseniz.bacağımdaki meniskus iyice azdı ayaga kalkıp iki adım bile atamıyorum.topallayarak yürüyorum.bayramda temizlik,iş güç derken 3 kilo vermiştim o kilolarıda geri aldım.

Dr ameliyat mı demişti pekii ne olacak böyle

Ins kurtuluruz canim
Ben zaten azcicik kilolu biriydim :) Ek gidaya gecince diyete baslayacaklar varmi

Kızlar, dun araştırdım ve öğrendim ki:

Süt salgılanmasını sağlayan "prolaktin" hormonu eğer çok yüksek ise; aynı tiroid hormonunun yüksekliği gibi, fazla kilo ve kilo verememe yapıyormuş. Şimdi benim durumum açıklık kazandı. Millet emzirerek kilo verir, ben şişiyorum, üstelik fazla yemeden...
Sütün fazla olması, normalde hiç terleyen biri olmasam da emzirme döneminde başından aşağı bir kova su dökülmüş gibi gezmemden de belliydi... Oğlum emmeyi sevmezdi zaten altı aylıkken tamamen bıraktı, sütüm 2,2.5 yaşına geldiğinde halen sıkınca geliyordu. Demek ki bu anormal halimde suçlu hormonlar..........
Masum bir bebeğin rızkıyla oynayamayacağıma göre, emzirme döneminin sonunu bekleyeceğim. Hergün 40. Dk yuruyuslere baslıyorum ama Dalokaysmom, bakalım ne olacak. Biraz da yedıgıme dıkkat ederım.
Goruntumu, kadınlık gururumu geçeli çokk oldu, yururken kosarken bıle nefesım zorlanıyor artık ama dayanacagım kızım ıcın....

Son düzenleme:
Kızlar cumartesi doktora götürdüm oğlumu, iştah durumu ile ilgili 3.-4. Aylarda çok sık rastladığımız bir durum dedi, memeyi reddetme sürecinde dedi, emmezse sağ biberonla ver, biberon almazsa silikon kaşık kullan dedi. Kısa emiyor dedim, yağlı süte geçemiyordur, kilosu o nedenle etkilenmiştir sağ ver dedi, denedim almadı :KK43: ben bir hata yapıyormuşum, göğüslerim sertleşmiyor diye sağmıyordum, uzun emmeyince sağıp süt üretiminin tetiklenmesi gerekliymiş. Sütümün azaldığını hissediyorum zaten, sizde dikkatli olun. 4 saat ve daha uZun emmezse boşaltın memeyi ki sütünüz azalmasın. Avent natutel biberon aldım, sağıp vermek için, en iyisi dediler, memeyi bırakmaz dediler ama ucu epey açık, süt akıyor biberondan. Memeden bu şekilde gelmiyordur, Medela calma almıştım çekince süt gelir anneyi bırakmaz demişlerdi, onu da benim oğlum almadı. Biberon önerilerinizi bekliyorum..

Acil yardım!
arkadaslar merhaba,
Bu aralar sınır krızlerı gecırıyorum.kızım battaniye de sallanarak uyumaya alıştı, uyku zamanı geldığınde resmen krız gecırıyoruz uyumakta zorlanıyor ve sureklı aglıyor . Ne yapıcağımı sasırdım bıde tekım artık. Cuma gunu kardesımle bakıyorduk 1 saat uyuması ıcın uğrasıyoruz sonunda uyuyor ama 10 dak. sonra uyanmıs tekrar aynı dejavuları yaşıyoruz. En sonunda dayanamayıp ağlamaya başladım ağlama nöbetim sinir krizine dönüştü bebeği benden uzaklaştırıp komşuya götürdüler eşim, arkadaslar beni sakinleştirmeye çalışıyor ama yok ne yapıcam ben ınanın bebeğimi bile sevemez hale gelmeye basladım.Fikri olan paylaşsın lütfen...

Acil yardım!
arkadaslar merhaba,
Bu aralar sınır krızlerı gecırıyorum.kızım battaniye de sallanarak uyumaya alıştı, uyku zamanı geldığınde resmen krız gecırıyoruz uyumakta zorlanıyor ve sureklı aglıyor . Ne yapıcağımı sasırdım bıde tekım artık. Cuma gunu kardesımle bakıyorduk 1 saat uyuması ıcın uğrasıyoruz sonunda uyuyor ama 10 dak. sonra uyanmıs tekrar aynı dejavuları yaşıyoruz. En sonunda dayanamayıp ağlamaya başladım ağlama nöbetim sinir krizine dönüştü bebeği benden uzaklaştırıp komşuya götürdüler eşim, arkadaslar beni sakinleştirmeye çalışıyor ama yok ne yapıcam ben ınanın bebeğimi bile sevemez hale gelmeye basladım.Fikri olan paylaşsın lütfen...
Sakin olmaya calis cnm. Hepimiz yasyrz nerdeyse ayni sorunu. Sanirim bu ay ki olayda uyumadan once aglamak. Benim oglum hic aglamadan kucagimda gezerken uyurdu. Simdi basbas bagirarak agliyr. Zor uykuya daliyr. Kucagimdan biraktigimda yada 15 dk sonra uyaniyr.
Ben arada soyle yapiyrm. Bazen 2 saat uyuyr bu sayede.
Kollarini com sikmadan kundak gibi sariyrm. Bacaklari sserbest kaliyr. Sarki soyleyerek geziyrm. Aglasada devam ediyrm. Derken uyuyr. Hemen birakmiyrm. Bekliyrm. Sonra kollarini acmadan birakiyrm. Iyice emin olunca ortuyu aciyrm. Bir dene isterzen cnm.

Kızlar, dun araştırdım ve öğrendim ki:

Süt salgılanmasını sağlayan "prolaktin" hormonu eğer çok yüksek ise; aynı tiroid hormonunun yüksekliği gibi, fazla kilo ve kilo verememe yapıyormuş. Şimdi benim durumum açıklık kazandı. Millet emzirerek kilo verir, ben şişiyorum, üstelik fazla yemeden...
Sütün fazla olması, normalde hiç terleyen biri olmasam da emzirme döneminde başından aşağı bir kova su dökülmüş gibi gezmemden de belliydi... Oğlum emmeyi sevmezdi zaten altı aylıkken tamamen bıraktı, sütüm 2,2.5 yaşına geldiğinde halen sıkınca geliyordu. Demek ki bu anormal halimde suçlu hormonlar..........
Masum bir bebeğin rızkıyla oynayamayacağıma göre, emzirme döneminin sonunu bekleyeceğim. Hergün 40. Dk yuruyuslere baslıyorum ama Dalokaysmom, bakalım ne olacak. Biraz da yedıgıme dıkkat ederım.
Goruntumu, kadınlık gururumu geçeli çokk oldu, yururken kosarken bıle nefesım zorlanıyor artık ama dayanacagım kızım ıcın....

Ayni sorun bendede var asiri terleme ve sisme.emzirdikce sisiyorum.yinede sanslisin en azindan spor yuruyus yapabilirsin.ben resmen sakat bi insan oldum bu kilolarla.canim ilac kullaniyorum ameliyat olamam bebek icin.gecer diyenler var ama gun gectikce sisiyo.bana dua edin.dun gece tartiya ciktim 3kiloyu tekrar aldigimi gorunce buzdolabinda ne bulduysam yedim.nasil bir midem varsa biseyide yemese sevmezse ne olur.of eski halimi cok ozledim.saglikli olmak gibisi yok gerisi bos.

Acil yardım!
arkadaslar merhaba,
Acil yardım!
arkadaslar merhaba,

Canini sikma uykusuzluk yorgunluk sinir yapar.bol bol besmele cek

Kızlar cumartesi doktora götürdüm oğlumu, iştah durumu ile ilgili 3.-4. Aylarda çok sık rastladığımız bir durum dedi, memeyi reddetme sürecinde dedi, emmezse sağ biberonla ver, biberon almazsa silikon kaşık kullan dedi. Kısa emiyor dedim, yağlı süte geçemiyordur, kilosu o nedenle etkilenmiştir sağ ver dedi, denedim almadı :KK43: ben bir hata yapıyormuşum, göğüslerim sertleşmiyor diye sağmıyordum, uzun emmeyince sağıp süt üretiminin tetiklenmesi gerekliymiş. Sütümün azaldığını hissediyorum zaten, sizde dikkatli olun. 4 saat ve daha uZun emmezse boşaltın memeyi ki sütünüz azalmasın. Avent natutel biberon aldım, sağıp vermek için, en iyisi dediler, memeyi bırakmaz dediler ama ucu epey açık, süt akıyor biberondan. Memeden bu şekilde gelmiyordur, Medela calma almıştım çekince süt gelir anneyi bırakmaz demişlerdi, onu da benim oğlum almadı. Biberon önerilerinizi bekliyorum..

Bu memeyi reddetme durumu bizdede var ama ben sürekli emzirmeye çalışıyorum yinede çok ağlarsa silikon kaşıkla veriyorum bi ara biberonla vermiştim de hemen alışmıştı daha da tam unutmuş değil biberonu . Ne yaparsan yap biberon ağırlıklı besleme derim bizimkş avent biberondu ama yine alıştı işte

Ayni sorun bendede var asiri terleme ve sisme.emzirdikce sisiyorum.yinede sanslisin en azindan spor yuruyus yapabilirsin.ben resmen sakat bi insan oldum bu kilolarla.canim ilac kullaniyorum ameliyat olamam bebek icin.gecer diyenler var ama gun gectikce sisiyo.bana dua edin.dun gece tartiya ciktim 3kiloyu tekrar aldigimi gorunce buzdolabinda ne bulduysam yedim.nasil bir midem varsa biseyide yemese sevmezse ne olur.of eski halimi cok ozledim.saglikli olmak gibisi yok gerisi bos.
Sütünün durumu nasıl pekii? Ben galiba 1-2 kilo daha alırsam hemen bir diyetisyene gideceğim öyle görünüyor.
Ayrıca bir vesile ile kan aldırırsam hormonlarıma baktıracağım, sende de şişme ve terleme varsa baktır istersen.
Diyetisyene gidersem yazarım zaten neler oldugunu konsutugumuzu vs

Acil yardım!
arkadaslar merhaba,
benim kızımda uykudan önce ağlamaya başladı özellikle de gece uykusuna geçişte çok ağlıyor her akşam aynı saatte banyo yaptırıyoruz sonra kucağım da yarım saat kucağımda dolaştırıyorum şarkı falan söylüyorum o ağlıyo ama ben onun ağlamasına odaklanmamaya çalışıyorum yoksa bende gerilmeye başlıyorum ben gerildikçe o daha çok ağlıyo o yüzden o ağlarken ben kendimi kumsalda yürüyo falan hayal ediyorum kemdimce terapi :) sende o ağlasa bile başka şeyler düşünmeye çalış kolay diil ama :KK43:

Sütünün durumu nasıl pekii? Ben galiba 1-2 kilo daha alırsam hemen bir diyetisyene gideceğim öyle görünüyor.
Ayrıca bir vesile ile kan aldırırsam hormonlarıma baktıracağım, sende de şişme ve terleme varsa baktır istersen.
Diyetisyene gidersem yazarım zaten neler oldugunu konsutugumuzu vs[/QUOTE

bana diyetisyen insilun direncine baktır demişti.bebekten dolayı gidemedim.bide hamilelikte yapılan şeker yükleme testinide yaptırmalısın dedi.o gün akşama kadar hastanede aç kalmış 4 kere kan vermiştim.bizde gerçekten bişey var içtiğim bütün suyu terle atıyorum.çok sık idrara çıkmıyorum.eskiden saat başı wcdeydim.benim büyük oğlumda emzermeyle 6.ayda kilo milo kalmamıştı.hatta beni zayılatıyor diye 24 ay emzirdim.yememdende hıç kısmadım.sadece yürüyüş yapıyordum.şimdi böyle olunca bacak moralim çok bozuldu.

kızlar ilaç kullanıyorum bu nekadar sürede sütüme gecer.1-2saat sonraysa o sütü sağıp dökmelimiyım.doktora emzirdiğimi söyledim ama emzirirken içmeyin yazıyo.ilacın etkisi nekadar sürer acaba.

kızlar ilaç kullanıyorum bu nekadar sürede sütüme gecer.1-2saat sonraysa o sütü sağıp dökmelimiyım.doktora emzirdiğimi söyledim ama emzirirken içmeyin yazıyo.ilacın etkisi nekadar sürer acaba.[/QUOTE]

Bu memeyi reddetme durumu bizdede var ama ben sürekli emzirmeye çalışıyorum yinede çok ağlarsa silikon kaşıkla veriyorum bi ara biberonla vermiştim de hemen alışmıştı daha da tam unutmuş değil biberonu . Ne yaparsan yap biberon ağırlıklı besleme derim bizimkş avent biberondu ama yine alıştı işte

Canım az akan hatta bebek çekmeyince akmayan bi medela calma vat bizimki de almadı onu. Emmiyor çok üzülüyorum, hatta krizaağlama nöbetlerimiz oluyor. Kaşıklada yarısı ağzına yarısı yere gidiyor. Avent öyle efsane bi biberon değilmiş fikrimce. 1 ay sık dişini dedi dr. Ya gezerken yad a uykusu gelince emzir dedi ama bizim gündüz uykumuz hiç yok :KK43: sabredeceğiz artık. Allah büyük..

QUOTE="Sugar234, post: 36462555, member: 414183"]Acil yardım!
arkadaslar merhaba,
Bu aralar sınır krızlerı gecırıyorum.kızım battaniye de sallanarak uyumaya alıştı, uyku zamanı geldığınde resmen krız gecırıyoruz uyumakta zorlanıyor ve sureklı aglıyor . Ne yapıcağımı sasırdım bıde tekım artık. Cuma gunu kardesımle bakıyorduk 1 saat uyuması ıcın uğrasıyoruz sonunda uyuyor ama 10 dak. sonra uyanmıs tekrar aynı dejavuları yaşıyoruz. En sonunda dayanamayıp ağlamaya başladım ağlama nöbetim sinir krizine dönüştü bebeği benden uzaklaştırıp komşuya götürdüler eşim, arkadaslar beni sakinleştirmeye çalışıyor ama yok ne yapıcam ben ınanın bebeğimi bile sevemez hale gelmeye basladım.Fikri olan paylaşsın lütfen...[/QUOTE]
Canım yeğenimde aynen böyle uyuyordu, hamak aldılar, yine sallandı ama hiç olmazsa kola yük olmadı. Fakat hamağa da alışınca vazgeçirmek zor oluyo ama yinede bebeğine sen lazımsın. Hamak geçici bir çözüm olur belki. Uzatılmış lohusalık yaşıyoruz sanırım, bende çok sık ağlar oldum :KK43:

X