2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
amanın neler olmuş buralarda bu formatı beceremedim die telden yada tab. dan girmiyordum ....bu ne şimdi sayfayı zor buldum..alıntı nerden yapılıyo...ufss ...bebişleriniz iyidirler umarım..yumruklar ağızda gulucukler atıyorlar dimi?
uyumayan bebişlere lavanta yağını tavsiye ediyorlar pamuğa surup odasına bi köşeye koymak yeterli imiş hem sivri sinekleri uzaklaştırıyormuş bebeğide rahatıyormuş..sıcaklar iyice bastırdı ondanda uyumuyorlar..benimki maaşalllah duzeni iyi derin uyumuyor ama iki saattebir şekerleme yapıyor.bende öyle derın uğraşlara girmiyorum zaten.neyseki ablası oyalayabiliyor ...kilolar bendede feci normalde kısa boylu minyon bi kadınım 6 kilo fazlam var ama kendimi çok şşko hissediyorum boynum kalınlaştı resmen ..

Canım az akan hatta bebek çekmeyince akmayan bi medela calma vat bizimki de almadı onu. Emmiyor çok üzülüyorum, hatta krizaağlama nöbetlerimiz oluyor. Kaşıklada yarısı ağzına yarısı yere gidiyor. Avent öyle efsane bi biberon değilmiş fikrimce. 1 ay sık dişini dedi dr. Ya gezerken yad a uykusu gelince emzir dedi ama bizim gündüz uykumuz hiç yok :KK43: sabredeceğiz artık. Allah büyük..

Avent geniş ağızlı sözde anne memesi gibi olduğu için bebek alışmazmış ama alıştı işte eğer 1 aylık geçici bir durumsa sıkarız dişimizi canım bizim de gündüz uykumuz giç yok nerdeyse burdaki arkadaşlarda hemen hemen aynı dertler var

Acil yardım!
arkadaslar merhaba,
Bu aralar sınır krızlerı gecırıyorum.kızım battaniye de sallanarak uyumaya alıştı, uyku zamanı geldığınde resmen krız gecırıyoruz uyumakta zorlanıyor ve sureklı aglıyor . Ne yapıcağımı sasırdım bıde tekım artık. Cuma gunu kardesımle bakıyorduk 1 saat uyuması ıcın uğrasıyoruz sonunda uyuyor ama 10 dak. sonra uyanmıs tekrar aynı dejavuları yaşıyoruz. En sonunda dayanamayıp ağlamaya başladım ağlama nöbetim sinir krizine dönüştü bebeği benden uzaklaştırıp komşuya götürdüler eşim, arkadaslar beni sakinleştirmeye çalışıyor ama yok ne yapıcam ben ınanın bebeğimi bile sevemez hale gelmeye basladım.Fikri olan paylaşsın lütfen...

Canim Allah yardimcin olsun..
Ya hamak geldi benimde aklima ya da bildigimiz o meshur cingene salincagindan yapilabilir..

kızlar buraya ne olmuş böyle.iki gündür giremiyodum ne kötü.inanılmaz kötüyüm herkes uyudu birazdan elime bi sigara alıp içip sabaha kadar ağlayacam.derdin ne derseniz.bacağımdaki meniskus iyice azdı ayaga kalkıp iki adım bile atamıyorum.topallayarak yürüyorum.bayramda temizlik,iş güç derken 3 kilo vermiştim o kilolarıda geri aldım.
Sevgili ayne buz uygula. Meniskus ağrısı ile başa çıkmanın en iyi yolu.
Muhtemelen temizlik şudur budur derken yordun dizini. Ne yazık ki dinlenmek gerekiyor.
Ameliyat olmadan onceki menisküs egzersizlerine bakıp başladın mı ?

Canım az akan hatta bebek çekmeyince akmayan bi medela calma vat bizimki de almadı onu. Emmiyor çok üzülüyorum, hatta krizaağlama nöbetlerimiz oluyor. Kaşıklada yarısı ağzına yarısı yere gidiyor. Avent öyle efsane bi biberon değilmiş fikrimce. 1 ay sık dişini dedi dr. Ya gezerken yad a uykusu gelince emzir dedi ama bizim gündüz uykumuz hiç yok :KK43: sabredeceğiz artık. Allah büyük..

Bende chicconun cam,ucu kaucuk olan biberonu var bi sıkıntı olmadi hic..Belki ise yarar bilemedim.Hepsi sıkıntiysa asi uygulamasi gb enjektor dene istersen.

Sevgili ayne buz uygula. Meniskus ağrısı ile başa çıkmanın en iyi yolu.
Muhtemelen temizlik şudur budur derken yordun dizini. Ne yazık ki dinlenmek gerekiyor.
Ameliyat olmadan onceki menisküs egzersizlerine bakıp başladın mı ?

evet dün biraz baktım bugün başladım.benim eşimde,annemde babamda var onlara bakıyorum gayet iyiler ameliyatta olmadılar.ben sanki sakatım.ne zaman gececek ağrılarım.hareket etmek yürümek istiyorum.bide şişiyo bacağım bu normal mi.

Buraya ne olmuş böyle 3 -4 gündür yokum hersey değişmiş geçmişi okuyamadim çok yoğunum evime geldim eşya yerleştirmeye çalışıyorum benimle ne annem ne kayinvalidem ne de gorumcelerim gelmedi kızim ağladıkça içimden saydiriyorum hepsine çok canımı sıktı lar bir de benden öykü nün fotoğrafını istiyorlar okadar işin arasında. .tepkimi koydum kimseye fotoğraf yok bayramda da gelmicem siz beni yalnız bıraktınız dedim:KK43: heryer ortada Teyzem geldi onun da küçük oğlu var yine de yardım etmeye çalışıyor ama olmuyor çok yaramaz oğlu:KK43: benim işime de engel oluyor şimdi biraz dışarı çıktılar da toparladim bazı yerleri..neyse çok konuştum kızımı uyu turkey yazayım dedim umarım hepiniz iyisiniz dir kuzucuklar da iyidir..biz izmir in sıcağına alışmaya çalışıyoruz kızım çok terliyo coookk:KK43:

Kontrolden geldik..
4700 du 5900 olmus,
56 cm di 61 olmus,
Bas cevresi 40 yine 40..
Degerlere gore normal hersey..

Kilo fazla almis dedi ebe,bi ara mama verdim cunku gun icinde iyi beslenemiyordum ve gece emdikten sonra huysuzdu yetmiyordu dedim simdi sadece emiyor dedim..Boyle devam et 1 hafta sonra bakalim kilosuna yine ama beslenmene dikkat et dedi..
Sanki gani gani yemekler,sofralar kuruluyorda ben yemiyorum :))))

Rota asisinin 2. dozunuda oldu..

Verem asisinin izini sordum 3 ay silik olabilir dedi..

Bir dahaki ayda asimiz varmis ve kan ilacina baslayacakmisiz..

Yanii artik her daim lohusayiz gb :))))))

Ve dedim ki Sezen gece uykusunda 6 saat kadar uyuyor emmiyor buarada gogsumu sagmam gerekir mi emmiyor diye iyice azalmasin dedim,hayir bu da yeni bir duzen artik kan sekeri olayiniz yok uyku duzeni kuruluyor dedi cok dolu hissedersen akarsa sag dedi..

Gercektende ben ne zaman kalkip sagayim bari geceden kenari atayim dediysem Sezen'in o gunu hep huysuz gecti..Dokunmayacam kendime..

Uyku gelince mizmizlanma,sesli kahkaha atma,kalkmaya ugrasma gb seyler bizde de var..

Buarda bende cepten giriyorum,ama normal internet sayfasindan chorme'dan..Zaten uygulamadan daha kolay geliyordu ama bence de bu degisiklik hos olmamis!

Son düzenleme:
Bende cepten giriyorum,ama normal internet sayfasindan chorme'dan..Zaten uygulamadan daha kolay geliyordu ama bence de bu degisiklik hos olmamis!

Ben cepten son yazılanları göremiyorum, en son 2 gün öncenin yazısı var, siz son yazılanları görebiliyor musunuz cep uygulamasından. Ben şu an normal internet sayfasını kullanıyorum da

Bişey sormak istiyorum. Bebeğim sürekli elini emiyor, bu huyumuz 10 gündür var. Sizinkilerde emiyor mu, bu aç olduğunu mu gösteriyor napalıyım sizce? Meme veriyorum basıyor çığlığı. Çıldırmaya az kaldı pofff , birde eskiden daha uzun süre mememde kalırdı şimdi ise 5 dk zor emiyor deli olucam, 5 dk sonrası yine çığlık, ağlamalar bu yüzden de doyup doymadığını anlayamaz duruma geldim

Ben cepten son yazılanları göremiyorum, en son 2 gün öncenin yazısı var, siz son yazılanları görebiliyor musunuz cep uygulamasından. Ben şu an normal internet sayfasını kullanıyorum da

Abone oldugum icin sanirim sayfaya eklenen her yazi bildirim olarak sag ustte cikiyor..
Ama dedigim gb kk uygulamasi kullanmiyorum..

Aglamalar uykuya geciste bizde de oluyor ama cokca ve huysuzca degil..Biyle hamileliktedi gb her ay yeni suprizler olacak demek..

evet dün biraz baktım bugün başladım.benim eşimde,annemde babamda var onlara bakıyorum gayet iyiler ameliyatta olmadılar.ben sanki sakatım.ne zaman gececek ağrılarım.hareket etmek yürümek istiyorum.bide şişiyo bacağım bu normal mi.
Evet ne yazıkki şişer menisküs durumunda.
Annenle babanın durumu ile senin durum şuan aynı değil, sen kısa sürede normal kilonun üstüe çıktın hamilelik vs derken. Birde uzun süre hareketsiz kaldıysan yani diz bacak kasların zayıflamş ise bu da fazla ve sık agrıya sebep oluyordur sende. bi süre buz uygulayıp egzersizleri yap bakalım azalır agrı ama ameliyat için bir kaç dr ile görüşebilirsin.

Abone oldugum icin sanirim sayfaya eklenen her yazi bildirim olarak sag ustte cikiyor..
Ama dedigim gb kk uygulamasi kullanmiyorum..

Aglamalar uykuya geciste bizde de oluyor ama cokca ve huysuzca degil..Biyle hamileliktedi gb her ay yeni suprizler olacak demek..
Canim bir daha bupabilirmiyim bilmiorum ama nasil konu yazilio nasil alintilar okunuo allah askina bisi yazin essekten dustum nerde bnm forum

Ben de çok sevindim, için cız etmesin hiç canım... Ne güzel ki, iki çocuklu ve iş anlamında saygı gören birisin, öyle olmasaydı böyle büyük bir projeyi sana verirler miydi?
Belki yorulacaksın ama yine hersey cocuklar için. Keşke benim mesleğim de, evden iş teklifi alabileceğim şekilde olsaydı.
Akşamları ve her boş vaktinde uzun uzun emzirirsin, sütünü sağmayı hiç atlamadan yaparsın ki kesilmesin...İkisi birarada çok guzel yürür. Hayata daha çabuk dönersin, herşey çok güzel olur inş....
İnsallah canim insaah

İnsallah canim insaah
Ben de çok sevindim, için cız etmesin hiç canım... Ne güzel ki, iki çocuklu ve iş anlamında saygı gören birisin, öyle olmasaydı böyle büyük bir projeyi sana verirler miydi?
Belki yorulacaksın ama yine hersey cocuklar için. Keşke benim mesleğim de, evden iş teklifi alabileceğim şekilde olsaydı.
Akşamları ve her boş vaktinde uzun uzun emzirirsin, sütünü sağmayı hiç atlamadan yaparsın ki kesilmesin...İkisi birarada çok guzel yürür. Hayata daha çabuk dönersin, herşey çok güzel olur inş....
İnsallah gonlumuze gore guzel isler yapariZ.

Kızlar, dun araştırdım ve öğrendim ki:

Süt salgılanmasını sağlayan "prolaktin" hormonu eğer çok yüksek ise; aynı tiroid hormonunun yüksekliği gibi, fazla kilo ve kilo verememe yapıyormuş. Şimdi benim durumum açıklık kazandı. Millet emzirerek kilo verir, ben şişiyorum, üstelik fazla yemeden...
Sütün fazla olması, normalde hiç terleyen biri olmasam da emzirme döneminde başından aşağı bir kova su dökülmüş gibi gezmemden de belliydi... Oğlum emmeyi sevmezdi zaten altı aylıkken tamamen bıraktı, sütüm 2,2.5 yaşına geldiğinde halen sıkınca geliyordu. Demek ki bu anormal halimde suçlu hormonlar..........
Masum bir bebeğin rızkıyla oynayamayacağıma göre, emzirme döneminin sonunu bekleyeceğim. Hergün 40. Dk yuruyuslere baslıyorum ama Dalokaysmom, bakalım ne olacak. Biraz da yedıgıme dıkkat ederım.
Goruntumu, kadınlık gururumu geçeli çokk oldu, yururken kosarken bıle nefesım zorlanıyor artık ama dayanacagım kızım ıcın....
Fistik gibisin, istedigin dede verebiliyorsun 1 yil gozunun acip kapayana gecer. Sonra fazlaliklari 4-5 ayda atarsin. Seneye yaza bikinili girersin havuza denize

X