2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
kızlarr yaa çok defa konuşuldu ama tekrar sormak istiyorum emziren anneler bebişlere su veriyo musunuz bizim ev acayip sıcak oluyo çok terliyo versem mi anne sütü yeterli mi bilemiyorum
yağmur gün içinde daha çok emmeye başladı yani acıkmadan meme istiyo 2 3 dk emip bırakıyo acaba susadığı için ön sütü mü alıp bırakıyo normal öğünlerinde gayet güzel emiyoo oofff kafam da deli sorularr sonuç olarak siz su veriyo musunuzzz

Bence hiiic acele etme. Iki ay sonra zaten hep ek gida moduna gececeksinix. Biliyorum hevesleniliyor ama ilk zamanlari o kadar yorucu oluyor ki (cok da eglenceli). Her gun taze corba yogurt meyve emzirme derken hop aksam oluyor. Aman corbasi vitaminli olsun ama salca tuz baharat olmasin her gun bir yeni bakliyat ekleyeyim, farkli bir tarif bulayim, yogurdum tuttu mu, kahvalti saati gecmesin, peyniri sevmedi zeytini nasil versem, icecek lazim mi acaba diye diye bir bakiyorsun gun bitmis... Ay icini karartmak gibi olmasin. Kuzu yerken oyle agzini yuzunu buzmesi elinin yuzunun yogurt olmasi o halde siritmasi dunyalara deger tabi. Erken davranma diye dedim. Yatmadan once anne sutu ya da mamayi tavsiye ederim. Cok tok yattigi zaman hazimsizlik oluyor cocuk pek rahat uyuyamiyor. Karisik yazdim kusura bakma bir yandan sipayi emziriyorum da.
Yeterince acik hayatim merak etme...yani ben emziriorum ama mama takviyeside yapiorum kasik mamasina 4 ay yazmislar acaba baslasak mi die dusundum ona nasil baslanio kutu uzerine mi uyuluo yazana....
3 haftadır bildiğin elimi her sürdüğümde tomar tomar dökülüyor,ciddi anlamda korkmaya başladım..Zaten seyrektir saçlarım böyle giderse dipler dedeler gb olacak..Dediğine inanıp buna da sevineyim bari :)

Canım,alıntıları ekle diyor sonra kutu acılıyor bu alıntıları ekle diyeceksin tekrar..
Mama vermeye devam etseydim ek baska birsey vermek isteyecektim mama yerine ama suan anne sütüyle besleniyor zaten 4 ay da biterse daha iyi sanki..Yakında cok işimiz var ek gıdalara gececez :KK19:
Diyorlar ki keşke küçük olsa diyeceksin,dedm ki sağlıklı olsunda yeter ki beni peşinde koştursun,evi batırsın:KK68:
aynen hayatim ya yok ewi batirirmis yok kusarmis yok emeklerse mirarmis napim yani gerimi sokayim cocugu ciktigi yere hamilekende bolelerdi bunlar eski gunlerini mumla arican diolardi yooo denizede gittim dondurmada yedim yani hayatim ayni ne den bahsedio bu insanlar bukandcik cocuk hayati zinda edio diolar tovbe estagfurullah o bnm hayatimin isigi neyin kafasini yasio bunlar :KK43:

kızlarr yaa çok defa konuşuldu ama tekrar sormak istiyorum emziren anneler bebişlere su veriyo musunuz bizim ev acayip sıcak oluyo çok terliyo versem mi anne sütü yeterli mi bilemiyorum
yağmur gün içinde daha çok emmeye başladı yani acıkmadan meme istiyo 2 3 dk emip bırakıyo acaba susadığı için ön sütü mü alıp bırakıyo normal öğünlerinde gayet güzel emiyoo oofff kafam da deli sorularr sonuç olarak siz su veriyo musunuzzz
Canim bizim dr aman su werme falan dio du anne sutu alirken ama bayramda bezinde pembelik wardi dr a goturduk idrar yollarindan kristal dokulmus sebebi susuzlukmus....ayrica artik mama takviyesini cogaltigim icin de hep su weriorum ama icio ama icmio fakat simdi de dr wer muhakkak dio bence az da olsa su werilmeli....

Aptamil essema hip disinda ne mama war kizlar uygun olan yani ben aptamil kullaniorum da atkadas pahali dio baska tawsiye edecegimiz war mi :KK51:

aklıma geldikçe veriyorum çok sıcak ...hazırsuyu kaynatıp soğutup verıyorum kucuk cam biberonla ucuyla oynamak hoşuna gidiyor o arada suyuda yutuyor.alışsıın sonraları pekmezli su ıhlamur fılan vereceğim alışsıın sıvılara...

Vakit bulmusken yazayim istedim. Belki sonra yasayanlar aradiginda faydasi olur.

Maglum cuma gunu ogluma rotavirus asisi yaptirdim. O gun migdesi bulaniyrdu. 3_4 kez kustu. Sabah 4 te atesi 37.5 idi kulaktn. Ates dusurucu verdim. O zamandan itibaren hic kucagimdan inmedi ertesi aksama kadar. 2 kez daha atesi yukseldi 37.8 e kadar. Ilacla dusurdum. Karni cok agridi. 6-7 saat gaz ve kaka yapamadi. 15 dk uyusa aci icinde aglayarak uyandi 2 saat gezdirdim. 10 dk uyusa bile kucagimdan inmedi. Baya kotuydu. Asinin yan etkilerini ne yazikki yasadik. Pazar aksamina kadar devam etti. Sukur pazartesi hicbirseyi kalmamisti.
bizde 13 unde olduk akşamı 4 saatlık yola gittim guzel uyudu bi zorluk olmadı gece yarısı vardığımız için uykusu bolundu kakasını çok sulu yaptı benım bile ustum başım battı.onun harıcınde bi yan etki yaşamadık.

Cnm ben veriyorum,günde 1-2 tatlı kaşıgı..Mamada verdigim için genelde mama verdikten bir müddet sonra veriyorum suyu,sende ver bence 1-2 tatlı kaşıgı...

Aptamil PDF bebek maması bazı partileri toplatılıyor
12 Şubat 2014 Çarşamba, 12:22
Dünya Sağlık Örgütünün uyarısı üzerine daha çok prematüre bebekler için kullanılan "Aptamil PDF" adlı beslenme ürününün bazı partileri toplatılacak.
.ak_yorumYazClick { background: url('http://statik.bugun.com.tr/assets/images/yorumJump.gif'); color: black; padding:0; margin:0; margin-top: -20px; width: 100%; height: 38px; text-align: center; line-height: 30px; cursor: pointer; font-weight: bolder; } .ak_yorumYazClick:hover { background: url('http://statik.bugun.com.tr/assets/images/yorumJump.gif'); }
Dünya Sağlık Örgütü'ne (DSÖ) bağlı International Food Safety Authorities Network (INFOSAN) (Uluslararası Gıda Güvenliği Yetkili Bilgi Ağı), "Numil Gıda Ürünleri San. ve Tic. A.Ş" tarafından ithal edilen "Aptamil PDF" adlı tıbbi amaçlı beslenme ürününün 294421 ve 294433 parti numaralılarının yüksek oranda iyodin (tuz) içerdiğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, bu nedenle söz konusu ürünün 294421 ve 294433 parti numaralıları hakkında ilgili yönetmelik çerçevesinde 1. sınıf A seviyesinde geri çekme işlemi uygulanmasına karar verdi.

Bakanlık bu ürünle ilgili toplatma kararının yerine getirilmesi için gereğinin yapılmasını ilgili firmaya duyurdu.

1. sınıf A seviyesinde geri çekme, söz konusu ürünün hasta, eczane, ecza deposu ve hastane düzeyinde toplatılması anlamına geliyor.

APTAMİL'DEN BASIN AÇIKLAMASI

Bugün (12 Şubat Çarşamba 2014) itibari ile bazı mecralarda yer alan; ‘Prematüre bebek maması toplatılıyor’ başlıklı haberlerle ilgili açıklamamızı bilginize sunarız:

Sadece eczanelerde satılan, Aptamil PDF (900 g) adlı özel tıbbı amaçlı ürünümüzün 294433 parti numaralı üretimi sonrasında, esansiyel minor besin öğesi olan iyotun beklenenin üzerinde olduğu tespit edilmiştir. 294433 parti numaralı ürün, kalite standartlarımız açısından depomuzda satışa kapatılmış, ecza depoları ve eczanelere sevk edilmiş olanlar da geri alınmıştır.

şimdi burada tek bir üründen bahsedilmiş ama daha sonra başka ürünlerde sorun çıkmayacağının garantisi varmı.. ben sma kullandım. pahalı evet ama bebeğim in saglıgı bu daha önemli ne olabilirki..tavsiye ederim

Kızlar hala kaka sorunu yaşayan varmı ? Kızım hala kakasını 3 günde veya 5 günde 1 kez yapıyor,yapamadıgı günlerdede zorlamıyor kendini,çok canımı sıkıyor bu off:KK43:

Aptamil essema hip disinda ne mama war kizlar uygun olan yani ben aptamil kullaniorum da atkadas pahali dio baska tawsiye edecegimiz war mi :KK51:
Ucuz mamamı varki,ucuz etin yahnisi yenmez cnm...Ben sma gold kullanıyorum 900 gramlıklar 44 - 45 lira,aptamil ne kadarki hiç bakmadım ona,doktorumuz sma önerince buna başladık halada devam ediyoruz...

yağmyur gün içinde daha çok emmeye başladı yani acıkmadan meme istiyo 2 3 dk emip bırakıyo acaba susadığı için ön sütü mü alıp bırakıyo normal öğünlerinde gayet güzel emiyoo oofff kafam da deli sorularr sonuç olarak siz su veriyo musunuzzz
Canm valla ben her aklima geldiginde veriyorum su brnm bile.dilum damagim kutuyo iciyorum kanamiyorum o uavrucakta ayni seyleri hisseder gibime geliyo .bazen biberonuna koyup veriyorum kana kana iciyo bazende kasikla veriyorum bi kasikta bile midesi bulaniyo ama olsun ben vereyimde yavrum susuz kalmasin..anne sutu aliyo bnmki aradada mama su bermeyi unuttugum gunler sanki cis sayisi azaliyo gibime geliyo..annrlik iste..alti temiz karni tok uykusunuda almissa ve hala huzursuzzsa bence sende ver su sakinlestigini gorursun..hazir suyu kaynatiuorum cezvede onu gun icinde kullaniuorum agzini kapali tuyup..

Yeterince acik hayatim merak etme...yani ben emziriorum ama mama takviyeside yapiorum kasik mamasina 4 ay yazmislar acaba baslasak mi die dusundum ona nasil baslanio kutu uzerine mi uyuluo yazana....

aynen hayatim ya yok ewi batirirmis yok kusarmis yok emeklerse mirarmis napim yani gerimi sokayim cocugu ciktigi yere hamilekende bolelerdi bunlar eski gunlerini mumla arican diolardi yooo denizede gittim dondurmada yedim yani hayatim ayni ne den bahsedio bu insanlar bukandcik cocuk hayati zinda edio diolar tovbe estagfurullah o bnm hayatimin isigi neyin kafasini yasio bunlar :KK43:

Kasik mamasi kullanmadim hic canim yanlis bilgi vermeyeyim simdi. Pirinc ununun cok gereksiz oldugunu bebegi fos sisirip bosuna karnini tok tuttugunu biliyorum o kadar.

ŞU "geri mi sokayim" lafina da cok guldum:) Hic de zorlugu olmuyor yavrularin saglikli olsunlar da ne yaparlarsa yapsinlar. Tadina varin su anlarin uc bes sene sonra hatirlayamayacaksiniz :KK43:

Sözde en iyisi ama bence sorun olabilir. Cumartesi kızlar geliyor diye bir poşet indirdim koklaymak için. Nispeten az kokuyordu ben de şaşırdım ama poşet kokusu dediler hepsi...
Taze sütüm hiç kokmuyor zaten öyle koksa garibim Deren'imi emzirmem valla:KK43:
Elimdekiler bitince lansinoh almayacağım. Kraft'lar vardı yarın onlardan birini çözdüreyim bakayım.
Bu sene prima da çok bozmuş. Resmen 3. Kalite olmuş yazık... Islanınca jelleri dışına çıkıyor, petekleşiyor izi çıkıyor ki ben zırt pırt bez değişirim. 2011 deki hali ile kıyaslanamaz, bu çok kötü olmuş.

Kraftın sonucunu bildirir misin canım, lansinoh patlak çıkınca hepten soğudum

Kizlar mama yediren anneler ya da anne sutunu sagip vyeren anneler nuk biberon kullanan yokmu?ben nuk ve biberon emzigi olarakta no 1 orta akisli emzik kullaniyorum..ama kizim sanki cok yoruluyo sutu icerken cekiyo cekiyo acaba deligimi kucuk geliyo.fazla zorlamamnin orta.kulakta sii birikimine neden oldugunu oogrendim sizler ne kullaniyonuz

çok canım sıkkın sanırım sütlerim bitiyor.iki gündür sağdığım süt 30-40 cc geçmiyor.öğlen eve gidip emziriyorum akşamda sürekli emziriyorum ama nafile.gündüz 3 saatte bir sağdığımda 120-130 çıkardı şimdi ise 30 zor oluyor .anlamadım böyle birden ne oldu şimdi.Ayaz bu nedenle gündüz iki öğün mama yemeye başladı.artık hayırlısı rızkı ne kadarsa o kadar emer diyorumda bir yandanda üzülüyorum tabi.

Canım üzmw kwndini, süt bebeğin kısmeti, kötü kodlayıp kötüyü çağırma. En az 1 yaşına kadar emzireceğiz inşallah

Kizlar ya benim bebegim galiba beni tanimiyo. Tamam bana guluyo hatta kahkaha atiyo resmen ama herkese ayni davraniyo. :KK43: benim hic ayricaligim yok gibi. :KK43: herkesi annesimi saniyor acaba
Demek ki neşeli bi bebeğün var canım. Bizimki sesiz bi bebek beni tanıyo ama babasına daha çok aguluyor gülüyor
Vermiyorum ama evim çok sıcak değil sıcak olsa verirdim sanırım artık büyüdüler maşallah
Kızlar hala kaka sorunu yaşayan varmı ? Kızım hala kakasını 3 günde veya 5 günde 1 kez yapıyor,yapamadıgı günlerdede zorlamıyor kendini,çok canımı sıkıyor bu off:KK43:
Bibrahatsızlık göstermiyorsa rahat ol canım sen de. Egzersiz masaj yapıyor mısın. Bizimki 2-3 günde bi yapıyordu şimdi günde bir yapıyor

Bizim doktor anne yeterli su icmiyorsa ishalse sutundeki sudaaz olur dedi.susuz kaldiklarinda col huysuzlasiyorlar
.bence verilmeli

Demek ki neşeli bi bebeğün var canım. Bizimki sesiz bi bebek beni tanıyo ama babasına daha çok aguluyor gülüyor

Vermiyorum ama evim çok sıcak değil sıcak olsa verirdim sanırım artık büyüdüler maşallah

Bibrahatsızlık göstermiyorsa rahat ol canım sen de. Egzersiz masaj yapıyor mısın. Bizimki 2-3 günde bi yapıyordu şimdi günde bir yapıyor
Yapıyorum cnm,inş İlayda'da günde 1 kez yapabilir...
Canim aptamil 900 gram 52 tl :KK43:
Aptamile kendinizmi başladınız,doktorunuzun önerisimi cnm,bence hiçte iyi bir mama degil aptamil

Kasik mamasi kullanmadim hic canim yanlis bilgi vermeyeyim simdi. Pirinc ununun cok gereksiz oldugunu bebegi fos sisirip bosuna karnini tok tuttugunu biliyorum o kadar.

ŞU "geri mi sokayim" lafina da cok guldum:) Hic de zorlugu olmuyor yavrularin saglikli olsunlar da ne yaparlarsa yapsinlar. Tadina varin su anlarin uc bes sene sonra hatirlayamayacaksiniz :KK43:
Hii ewet ewet pirinc unu kof sislik diolar walla hersey sorun dimi ya napicaz bilmem :)
Yapıyorum cnm,inş İlayda'da günde 1 kez yapabilir...

Aptamile kendinizmi başladınız,doktorunuzun önerisimi cnm,bence hiçte iyi bir mama degil aptamil
Ewet dr ebe hepsi aptamil olabilir dedi bende daha arastirmaya gerek duymadim ucretide yuksek oldugu icin heralde ii dir dedim...
cnm ben doğduğundan beri bebelac kullanıyorum bir iki dr da güzel mama verebilirsin dedi. kilo alımı da iyi 800-900 gr alıyoruz.
bebelac ne kadar canim arkadasa onerim bari

X