2015 Ekim Anneleri

Merhabalar kızlar bebeklerinizi sağlıkla büyütün benim de 2 yaşını geçti ikinci:) okul sürecine gelince herkesin görüşü farklıdır ve herkes kendine doğru olan kararı verecektir. Ben 8 yıldır ilkokulda çalışan bir psikolojik danışmanım bunca zamandır gördüğüm şey şu oluyor harfleri tanımak okumayı öğrenmek bir kıstas değil maalesef. Neden mi? 2-3. Sınıfa kadar sınıftan farklılıklar göstermeyen çocuk 4. Sınıftan itibaren soyut işlemlerin artmasıyla çoğu zaman bocalamaya başlıyor çünkü akranları yeri geldiğinde kendisinden tam bir yaş büyük sınıfındaki arkadaşları bilişsel olarak beklenen olgunluğa gelmişken küçük başlayan çocuk çok daha ileriki zamanlarda olgunluğa ulaşıyor. Beklenen zamanda beklenen performansı sergileyemeyebiliyor. Benim kızım da okuma konusunda çok hevesli dışarıdan bakıldığında fiziksel gelişimi de çok iyi ama ben göndermeyeceğim bu yıl. Seneye her konuda hazırken gitsin diye düşünüyorum. Varsın sıkılsın bir ömür boyu sıkıntılar yaşayacağına bir yıl sıkılsın. Tabi karar sizlerin :)
Bende nasipse şubat sonu dogum.yapacagim eğer eba ile seneye devam.ederse hem.bebek hem.eba ile kizimla.ilgilenememekten korkuyorum.

psikologdan yazi getirilmesi gerek demisler hani psikolojik,bilissel olarak bu sene gitmesi uygun degildir diye esimin arkadaslari falan oyle yapmis
O eskidendi değişti yönetmelik. Okula vereceğiniz erteleme talebi dilekçesi yeterli olacaktır

Slm hanımlar nasılsınız? Çocuklarınızı ilkokula mi gönderdiniz yoksa ertelettiniz mi kaydını?

Slm kızlar, çok oldu girmeyeli. Ben kızı göndermedim, boyu posu kilosu yerinde ve okumayı da çözdü, çok istekli. Okuması için evde bir şey yapmadık anaokulunda ogrendikleri ile yavaş yavaş çözdü işi. Ama birinci sınıfa başlamasını istemedim. Ileride sıkıntı çekeceğini düşündüm. Ayrıca varsın bi yıl daha boyama yapsın. Ömür okumakla geçiyor zaten.

Selam herkese uzun zamandır kulübe girmiyorum hala yazışıyo olmanız ne kadar güzel benim oğlum okula başladı bu sene 1.sınıf peşinden 2 sene sonra birde kızım oldu oda kreşe gidiyo okul hayatımız şuan için iyi bende çok kararsızdım başlatmak konusunda hatta başlamasın beklesin düşüncesindeydim ama sorumluluk alması ve olgunluğu beni başlatmaya itti çocuktan çocuğa da değişir elbette öğrenme durumu umarım doğru yapmışımdır zamanla görücez.Yavrularımızı korusun Allah kendinize iyi bakın 🙋🏼‍♀️🙋🏼‍♀️

Selam nasılsınız arklar ela ile lale el ele mi ,keklik mi alıyorlar,kekik mi topluyorlar yoksa ooooo çoktan 2. Sınıfa geçtiler mi ,nasılsınız ,iyisinizdir umarım nazım 2. Çocuk da oldu mart da 3 yaşına girecek inş. İlki kızdı şimdiki erkek

X