2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
praline praline mesele de bu zaten ben ortada bakımsız anne modunda gezmem ki hep günlük de olsa kıyafetime dikkat ederim, parfüm sıkarim, bir göz kalemi, sacimi tararim, hatta şıkır şıkır da giyinirim, mesela günde 5 kere diş fırçaladigimi bilirim, hem evin işini yapar hem yemek yapar hem dusumu alırım eşim gelmeden, adam bir kere bile güzelsin şıksin demedi, ben giyindikce eşofman giysene rahatça dedi, demek ki öyle seviyor dedim eşofman giydim yok değişen bir durum, şimdi pijamayla bile duruyorum, saçımi taramiyorum adam aynı, etrafımda karim giyinsin süslensin diyen adamlar var onların da karilari giyinmiyor adamlar yine ilgili, ben her işe yetiştiğim için mi bu kadar değersizim kocamin gözünde, adam birde diyor ki etrafında gördüğün en iyi baba koca benim!! Neyse canım benim derdimi yaşamadan anlamak zor

Eflal kızacaksın ama samimiyetimize güvenerek kendi ablam olsan ne diyeceksem onu diyerek söylüyorum.
Doktordan randevt al ve git!!!!

Sizin doğru düzgün bir karı koca ilişkiniz yok ki kocandan ilgi, güzel söz, onay, sana destek çıkmasını cs bekliyorsun. Evet her kadının hakkı ama siz bir kısır döngüye girmişsiniz çıkamamışsınız.
Eşin eve bakıp çocuklarla ilgişeniyorsa üzernden bu şekilde yük atmaya bak.
Eşinden beklenti içindesn hala. Bekleme. Sen nasıl takıntılı temizlik hastasıydan bırakmıyorsan o da dağıtacak. Onun eşyalarını toplama o zaman. Rahatsızım toplarım diyordan topla ama ondan atmamasını bekleme.
Öyle oldu böyle oldu şunu yaptım bunu yaptım yakınmak yerine derhal doktora git.

Doktor aşırı duyarlılıl hassasiyet halini normal seviyeyr çekecek. Önce sen o adamı umursamayacaksın, bunu başardığında da o seni umursamaya başlayacak. Nokta. Ama önce doktota gitmen lazım. Doktor doktor doktor...

Anneler hadi size bir sır vereyim:)))

Bebekleri konuşmayan anneler ya da konuşsun isteyenler..

Dudağınızı onun yanağına dayayıp heceleyin an ne aaa nn nner anne anne deyin vr sonra karşısında dudak hareketi yaparak deyin.

O da dudak hareketlerinizi kopyalayıp istediğiniz kelimeyi diyecektir:)

Minik kuzum çok hasta anlamıyorum dr bir şeyi yok dedi ama hiç bu kadar hasta olunca ağladığını bilmem, şimdi ayağimda uyuyor bırakınca uyanacak, abisini hazırlamam lazım okula götürecem, kollarım bacaklarım boynum ağrıyor sallamaktan,idrar kkültürü için idrari gönderdim bir daha idrar almam lazım laboratuvar için, öğleden sonra uyutunca alırım, ayağimda sallarken alıyorum.
Zaman bulursam cevap yazıcam

Şurup verdim canım. Senin kızında mı rahatsız?
Evet canım ateşleniyor keyfi yok şu sıralar :KK43:

Pinking Tree Pinking Tree nazlinin tam nicki neydi? Sitedeki mesaj alanına bakabiliriz
Bilerek yazmamıştım canım etiketlersek konu üstüne gelir üzülür diye..

Aynen bende hep merak ettim bikac ay once sieye yazdiklarini okumustum cok uzgundu odasi vs hersey hazirlamislar filan gercekten zor, birde tup bebekmis :KK43:
Allahım tez vakitte ona da sağlıkş kolaylıkla anne olmayı nasip etsin inş.

Pinking Tree Pinking Tree ahh nazlıcık bnmde hiç aklımdan çıkmaz :KK43: tüp bebeklr hsmile kalmıştı
Ne zmn aklıma gelse dua ederim inş hamiledir belkide doğurmuştur
Sanırım değil, inş öyle olur tez vakitte. Bu kadar dua edeni var..

Pinking Tree Pinking Tree bende çok üzülmüstüm ona, çok dua etmiştim onun için. Birde tuptu ya daha cok içim acımıştı. Inşallah tekrar hamiledir ve sağlıkla kucagina alir bu defa yavrusunu.

Gerçekten ya nickini bilen varmi bakalim inşallah güzel haberler vardır.
Sen de erkek doğurmuştun sana da çok dua etmiştik şükür bugünlermize:)

Kizlar baktim simdi ismi N-A-Z-L-I en son 15 mayisda yazmis
Evet canım ben de bakmıştım..

Sizdeyince ben de merak ettim N-A-Z-L-I arkds etikleyince tiklayabiliyruz ya ondan etiketledim
Keşke konu üstüne etiketlemeseydin canım ya:KK43:(

Teşekkürler canım, baktimda en son 2 ekimde girmis siteye. Rabbim tez vakitte çok daha hayırlı ve sağlıklı bir evlat versin ve hayirlisiyla büyütmeyi güzel günlerini görmeyi de nasip etsin.

Ben kizimi dogmadan 3 hafta önce yakin bir arkadaşım da 20 haftalık doğum yaptı ve bebeğini kaybetti. Hayaller kuruyorduk bide birlikte buyutecektik çocuklarımizı. Şimdi her bir araya geldiğimizde içim acıyor Rabbim diyorum en kısa zamanda tekrar saglikli hayırlı bir evlat nasip eyle. Benim böyle içim acıyor o nasıl oluyodur Allah bilir. 10 aydır tekrarda hamile kalamadi, ah kızlar onada dua edermisiniz inşallah tez zamanda Rabbim nasip etsin. :KK43:
Amin amib inş. Nerde evlat hasretiylr tutuşan varsa kucaklada tez vakitte sağlıkla kolaylıkla huzurl dolsun inş. Rabbim kimseye evlat acısı göstermesin..

Amin inşallah olur ..benum de aynı şekilde amcamın kızı yasadı onada dua ısıtıyorum nur adı lütfen semum mesajıma yazdım ama herkesten ıstıyprum aklıma getirdin:KK66:
İnş dualarımız kabul olur burda iyibiyetle tanımadığımız kişilere dua ediyoruz rabbim kabul eder inş tüm isteyenler nazlı nın da nur un da tez vakitte göbekler kucakları dolar inş. Amiin..

Ardadan önce brnmde 12 haftalıktım bebeğim düşmüştü kürtaj olmuştum bidaha 10 ay kdr olmamıştı ne günlerdi eşime hadi diyordumm bugun bebek yapma günü offf diyordu bıkmıştı çünkü :KK48:
Şindide bayramdannn bayramaaa:KK48:
Benim de 12 haftamda kalbi durmuştu ilk hamileliğimde. İlkibde işi çok dert ederdim kızımda deprem olsa dert etmeyecektim öyle odaklanmıştım çok şükür kucağımıza aldık:)) hahaha valla ben her gün süslenirdim maşalar makyajlar kızımdan sonra duş alıp temiz giyinsem bana yeter:)

Benim amcamin kizi da ayni hamileydik o du suk yapti.sukur hamile simdi ocakta doguracak darisi tum isteyenlre ve nur a ol s un ins
Amin inş

Kızlar yazdıklarınızı oludum çok üzüldüm
Rabbim bebeği olmayan herkese nasip etsin ...
Amin amin inş..

Oğlım saçımı başımıyoldu resmen:KK4:
Oyun oynadık biraz kovalamaca sarılmaca sonra ben yoruldum uzandım oğlum oyunun hızını alamadı bi tutam saçımı tutup çekti yetmiyormuş gibi iki üç tokatta attı:KK70:
Yaramaz bıdığım benim:))
Ben de yorulunca saçlrımı eline veriyorum koparıyor canım yanıyor ama oyalanıyor diye saçlarım onun kucağında yatıyorım diyr mutlu oluyorum :))

[

Minik kuzum çok hasta anlamıyorum dr bir şeyi yok dedi ama hiç bu kadar hasta olunca ağladığını bilmem, şimdi ayağimda uyuyor bırakınca uyanacak, abisini hazırlamam lazım okula götürecem, kollarım bacaklarım boynum ağrıyor sallamaktan,idrar kkültürü için idrari gönderdim bir daha idrar almam lazım laboratuvar için, öğleden sonra uyutunca alırım, ayağimda sallarken alıyorum.

Çok geçmiş olsuk nesi var bu kuzuların üç gündür eşim ben annem kızımı sallıyoruz uyumuyor sürekli ağlıyor kucak istiyor :KK43:(

Amin amib inş. Nerde evlat hasretiylr tutuşan varsa kucaklada tez vakitte sağlıkla kolaylıkla huzurl dolsun inş. Rabbim kimseye evlat acısı göstermesin..

İnş dualarımız kabul olur burda iyibiyetle tanımadığımız kişilere dua ediyoruz rabbim kabul eder inş tüm isteyenler nazlı nın da nur un da tez vakitte göbekler kucakları dolar inş. Amiin..

Benim de 12 haftamda kalbi durmuştu ilk hamileliğimde. İlkibde işi çok dert ederdim kızımda deprem olsa dert etmeyecektim öyle odaklanmıştım çok şükür kucağımıza aldık:)) hahaha valla ben her gün süslenirdim maşalar makyajlar kızımdan sonra duş alıp temiz giyinsem bana yeter:)

Amin inş

Amin amin inş..

Ben de yorulunca saçlrımı eline veriyorum koparıyor canım yanıyor ama oyalanıyor diye saçlarım onun kucağında yatıyorım diyr mutlu oluyorum :))

[
Hic aklima gelmedi canim:KK43:

Cokk gecmis olsun kiyamam eymenimize.kuzum benim rabbim sifasini versin.iyi haberlerle gel ins canim

@Girlboymom canım vitamin şurubunun adı hyper Immun 44 biz deneyelim memnun kalırsam al istersen, zaten bir ay anca gider sabah akşam veriyorum, bağışıklığı güçlendirici enfeksiyona karşı direnci artırıcı diyor, içinde yok yok bütün vitaminler var, öksürük şurubu da bitkisel prospan markası

Sağolun kızlar burnu tıkalı hır hır ses geliyor ağzı açık uyuyor, uyanikken akıyor, öksürük var ama burun kaynaklı gibi, altta bir dişi vardı yanında ki çıkmadan üstteki patladı, dr ateşi ondan olabilir eğer öksürüğü artarsa soğuk algınlığı ilacına başlarsınız
dedi bugün başladım, ağlaya ağlaya dolaşıyor ağrı kesici biraz etki edince oyuna dalıyor hemen yoruluyor yüzüstü yatıyor görülmemiş bir durum minik için, ateşi akşam ve gece artıyor, abisinden kaptı şifayi üstüne diş de eklendi, bizde durum bu:KK43:

Hoşgeldin türkiye hoşgeldin güzel ailem de şımarsın istediği kadar biraz boşluğa düşer gidince ama bu seferde seni alıştırır nasıl oynanmak istediğine merak etme:KK66: sen ona gore sekil alacaksn artikim o komutan sen asker el kadar ahmet son bir haftadır bizi artik yönetiyor babasına digidigi deyip yakasını çekiyor atçılık oynayacakmış:-)

hahahahaha bak olumlu taraf 1 adam degismeye çalışıyor yol katetmiş:KK70:

napalim kader utansın 45 mirkbes işe yariyorsa denrrim ama unudum yok sizde yarada bizde yaramayabilir çünkü biz çok kullandık 45e acaba marnys serisimi:KK31:

kuzum nasıl simdi

çok iyiymiş bu espri bende yapcam bunu hic dağıtamıyorum hep kendim tipladigim için bende başka 3 canavar var dağıtan:KK72:

:rolleyes: zuhahaha(erol tas gibi güldüm he)

amin Canım hepsinr

canım diğer anlattıklarını okuyan kadar pek gerçekten bulduğuma iananmamistim ama sanırım psikolojisi bozuldu bu süreçten bence bebeğine zarar getirmeyeceği şekilde yanındayken falan sevsin doya doya belki içten seviyordur duanın dan sakınıyorsunuz sanıp onu hor görüyorsunuz diye düşünüyordur ablalık sende kalsn Allahn huurundada çok sevaba girersin tabi bebeğine zarar vermesine asla izin verme

böyle durumlarda cevabini veren seni boyle düşündüren ney diye gerekir sa acık acık konuş

:-) hatırlıyorum o eltini
ah ah da diyor mu bizimki birde ah ah diyor zıvanadan çıktı iyice parmağında oynatıyor
Gece hep uyudu. Hala uyuyor. Bir gün önce hiç uyuyamamıştı. Sağol canım.

@Girlboymom bence normal canim artik 1 yasina geldi nerdeyse en fena zamanlari ayaklanmanin tadini cikariyor, benim kizim hic oturmaz ama oyle kipir kipirda degil yani tehlikeli seyler yapmiyor dolaniyor kurcaliyor.. normal hareketli goruyorum ben, senin saydiklarinin bir kismini kizimda yapiyor, ahmetcik hareketli bir bebis olduguna gore biraz daha yaramaz seyler yapmasi normal birde erkek cocugu sonucta :)

Amin inş

Amin amin inş..

[
Geçmiş olsun canım. Rabbim evlatlarımıza şifa versin.

Pinking Tree Pinking Tree niye kizayim canım, yazıyorum ki belki bir çare bulurum bana hak verin diye yazmıyorum, dağınıklık şu bu hepsi bahane canım, ben bu işleri eşimle mutlu olduğumuz zaman seve seve yapıyordum, yemeklerimi aşkla yapıyordum, meyve tabağıni çayını çerezini sevgiyle hazırlıyordum, ayakkabını boyar çorabına varana kadar is kıyafetini hazır ederdim, sabah erken kalkıp ekmek yapardım uyumazdim çocuk yokkende, kahvaltısız gondermezdim, şimdi diyeceksin ki geçmişi boş ver zaten bunları çoktan unuttum, peki nasıl ilgi beklemiycem o zaman niye evliyim, duysn adamdan absürd şeyler bekliyorum zanneder, hayir normal hepinizin evliliğin de ki karı koca ilişkisini istiyorum, atla deve değil beklentim, bunlar olmayacaksa ben bu evde hizmetçi ya da çocuk bakıcısimiyim, çiçek dediğin su ister , bir çiçeğe sahibin sana su vermeyecek beklenti için de olma demek değil mi bu...
Yarın için randevu aldım eşime yazdım mesaj annen dahil kimse bilmeyecek dedim, dün hastanede gel ikimizede randevu alalım dedim köpurdu, kp ve kv oğlum sende gideceksin doktora halin normal değil dediler neyse..

@Girlboymom çok geçmiş olsun canım, boğaz ağrısı çok zordur bir kere çok şiddetli oldum hasta olunca sesi çıkmayan ben hüngür hüngür ağlamistim acile gitmiştim, senin de mi burun kemiğin eğri benimki de eğri ameliyat dediler ama yok ya olamam 10 sene oldu bana dr diyeli, sen ol da senden cesaret alayım.

Ahmete gelince, yazdıklarına göre hareketli ama dur bakalım dediğin gibi iki yaşında durulabilir, yanında kimse ayy çok yaramaz demesin kaziniyor beyinlerine, sözüm meclisten dışarı kırk gün deli dersen deli olur misali

Kızlar oğlum hala uyuyor. Emip yatıyor sadece. Sabah 8-9 arası uyanıktı. Şuruplar uyku yaptı sanırım. Bir gün önce hiç uyumamıştı. Normal mi ki?

Normal canım. Uyku da şifa olur inş. Hasta baş yastık ister, şurup etkisiyle sakinleşince uyumuştur. Dünün de yorgunluğu var..

X