2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
4 yaşnda bi kzm var ocak 5 doğumlu ocak annesiyim bnde :) k.bakmayın konuyu saptırmak değildi amacım ama kafam çok karışık :KK43:

ahh kızlar asıl bombayı ben size hiççççç anlatamadım,başımdan geçenleriii şok olcaksınız duyunca,ben 2 gün sezeryanla hastanede yattım ama doğum esnasından taki eve gelene kdr hep acabalarla yaşadımm hiç mutlu olamadım bebeğ,me odaklanadamadım Allah belalarını versin bana bunu yaşattıkları için hakkım haram olsun o insanlara hemen başlıyorum yazmaya
Bn sali gunu 1 30 da amwliyata alindim dogumumu kendi dr um girdi,gzl geçti herşey taki doktorum dikisini dikip gitti,ardindan bir olaylar bir karisiklik fazla bir bez var camasir suyu kokan,normalde 10 tane bez olması gerekırken bir bakıyorlar 1 bez fazla toplam 11 bez yani,bunlarda sanıyorkı bir pakette 4 benz çıkıyorsa dr 3 paket bez açtı 3*4 =12 yapar ama toplamda 11 bezacaba 12.bez nerede hastanın içindemi ona göre tarayacaklar birşey çıkarsa yarılıp o bez alınacak, endiseliler dr hnm gormesin kendimiz halledelim diolar,baslarindaki en yetkılı kadın dioki kamerradan bakicam kimse suclu isten atucam dedi bnde narkoz etkisi zor konusuyrm dedim noldu napiosunuzzzz banaaa icimde dedim bezmi unuttunuz yoksa,yok mok diolar ama bi bok yendigi belli,karnimi kontrol icin makina getiriyolar tariyolar makinada meğerse ortopedi amelıyatlarında kullanılan içerde yok tel gibi birşeyler kalıp kalmadığına bakan çok güçlü bir alet,salak sürtük kadin ebe almis eline makasi gobegimn ustune koymus ekrana bakiyo o makas ekrana yansiyor,onunla asagi yukari yapip bolge bolge kontrol icin ahhh kızlar kafami ceviriyom o makasi saniyorumki içimde bir makas var,beddualar okuyorum Allah sizi kahretsin diye,icimde dedim makasmi unuttunuz yoksa ay ne biliyim kızlar kim olsa oyle sanmazmi delirityorumKadin kiziyoo sacmalama dio elime baska bi makas veriyo gobegime tutuyo bak dio sende kontrol et,ama anlamiyorumki o an aptal gibiyim makinada bakiolar bisi yokk beni yolluyolar ama doktorumun bu olaylardan haberi yok
  • Bn o iki gun o supheylee dogumundan bi bok anlamadimm hep kahroldum burcuya anlattim bn dedi hbrum yok bu konuyu arastircam

sonra dr um gidiyo

Bana bisi bahsetmio

Aradan 4 gun gecio hastaneye kontrole gidioz soruyorum
    Nornqlde 5 dk muayene surerken mahcuplugundan o gun benle tam 35 dk konusuyo bu konuyu icinde bisi kalsa dio bu bnm hatam cünku ben dikiyorum ben yapmis olurdum dio o hatayi bnm kizdigim bana dio deselerdi bu olaylar yasammaz di bn bezlerimi sayiyorum dedi bir pakette 5 tane vardı dedi 2 paket açtım 10 tane kullandım dedi,ama dedi icime sinmedi kaneradan dedi acip izledim meger dedi o bez salk temizlikci biyeri silmis almis o bezi dedi iceri atmis en ufak suphen olmasin dedi ben kefilimmm,oyle dedi birsey olsa duramazsin dedi acidan,iste dedi sen cok yiprandin cok uzgunum benden dedi sana ozur dilememi istediker dedi falan filan işte diye özür dilemeye yararki o kdr üzüldüm kızlar ya kaldıysa ya bişi varsa diye diye harap oldum üzündtüden şeyımde korkunç zonalar uçuıklar çıkmış,dikiş acımı unuttum uçukların şiddetinden şimdide üstüne süt sağması oldum:cry:
  • allahım belki böylece günahlarımı döküyoruzdur ne diyim ki
Aaaa tam salaklarmis
büyük geçmiş olsun bitanem ya

@Girlboymom çok sağol canım

hemen jeli sürmeye başlıyım ben

onu silmeye gerek var mı emzirirken

pedsiz duramam canım ben

benim meme uçları sıkıntılı sütüm akıyor hep

emerkende aynı geliyordur değil mi

yani yetiyormudur sütüm
Ben bir doktorun yazısını okumuştum bebek pompa dan daha fazlasını çekiyormus. Hiçbir pompa bebek kadar çekmezmis. O yüzden bebek emdiğinde süt daha fazla artiyormus. Çünkü sütün boşalma durumuna göre süt üretimi oluyormus hatta bazılarında pompa ile sağınca bebekten yavaş çektiği için süt yeterince bosalmadigindan süt üretimi azalıyor mus. İçin rahat olsun bebeğin kendi emince daha iyi doyuyor :KK39:

Ben de şimdi hatırladım sizin durumunuzu. Maşallah sağlıklı bir bebek için ne kadar gereksiz üzüntüler yaşatıyorlar ailelere. Çok sinirleniyorum duydukça. Bu şekilde milyonda bir ihtimalleri saymaya kalkarlarsa hepimizde herşey olabilir. Rabbimin ol demesiyle olmuyor mu herşey?

Biz amniyosentez sonucunu alırken Çapada genetik bölümü uzmanın bir sonuç açıklayışı vardı ki... Evet şu anda kromozomal bir anomali görünmüyor ama bu sağlıklı doğacağı anlamına gelmez biz burada sadece birkaç sendroma bakabiliyoruz ama yüzlerce sendrom var. Gelişim bozukluğu olabilir, bilmem ne sendromlu doğabilir... Vs. Bu bahsettikleriniz artık herkeste olabilicek düşük ihtimaller. Onları düşünerek kalan 5 ayımı da ağlayarak mı geçireyim. Dahası eğer gebeliği sonlandırmayı düşünürseniz bir başka test daha var onu da yapalım dedi. Düşünmüyorum deyince iyi o zaman dedi. Ne kadar basit ve kolay söylemesi. Ağzımdan çıkacak bir kelime ile sağlıklı bir bebeği öldürüp ölü doğum yaptıracaklar. Bu kararı veren insanlar da var maalesef. Bu kadar basit olmaması gerektiğini düşünüyorum.
Cok zor birsey ya allah kimseyi boyle birseyle imtihan etmesin

Selm kızlar..hayırlı pazarlar.. Bizim derdimiz kaka yapamama... Cok ıkınıyo kızarıyo hatta morarıyo bazen..
Kakasını yapması için uyarıyorum popodan yapcak bişim yok cunku
Cok sıkıntılı gecıyo su 4 gun... Napıcamı bilmiyorum..kakada sulu öle katı degıl..
Acaba poposumu acıyo.. Netten bsktım anne sütü alan bebeklerde olurmus 4 5 gun kAka yapmaması normlmiş.. Ama bnm oglan dayansmıyo.. Cok fena aglıyo cocugum cok üzülüyorum gözyasları akıttıkca... Bide öle böle bi aglma degıl bariz belli canı yandıgı.. Ikınıyo peşine feryat figan...:KK43:((( caresızlerın caresı sendın rabbim.. Derdıme bir çate:KK43:(
Canım benim oğlum da kabız olmuştu Dr mamasına 1 çay kaşığı zeytinyağı atın geçmezse dedi, denedim iyi geldi biZe

Benim ikinci operasyon da atilan dikisim tutmamis atti gecen gun tamda vajinanin altinda aciklik var. Tekrar o hastaneye gitmek istemiyorum ne yapsam bilemedim kendiliginden kapanirmi acaba

kızlar göğüs ucum yara değil ama oğlum üç gündür emiyor malum

çok ama çok acıyor emerken

inliyorum kendimi sıkıyorum

odun eşim bile acıdı halime

yara olacağı için mi acıyor

yoksa pompamı hassaslaştırdı

ilk oğlumda farklıydı tam hatırlamıyorum

kahverengi kısmıda veriyorum

ayva çekirdeğinden jel yaptım sürüceayva çekirdeğinden jel yaptım sürüceayva çekirdeğinden jel yaptım sürüceayva çekirdeğinden jel yaptım sürücem
Yara olacağı için acıyo canım,2 gündür benim de öyleydi. Bugün yaralar çıkmış meydana. Tahin yağı , bol lansinoh sürdüm hafifledi biraz acısı

@ozlmsd canım bebeğim 27 günlük

ilk günler bu kadar değildi bebeğin ihtiyacına göre artıyor sanırım

ilk hafta iki göğsümden 50 ml falan çıkıyordu

hemşire doğru demiş

oğlum acıkıp ağlayınca inan göğüslerim sızlıyor

hatta beni emmediği dönemde

daha çok sızlıyordu kucağımda biberonla beslenirken

senin bebeğin gelsin inşaallah sende arttığını göreceksin

Aynıyız canım, zombi gibi dolaşıyorum Allah güç kuvvet versin bize... Bu gaz damlaları ne zamandan itibaren kullanılıyor acaba, yarın doktora sorup yazarım buraya da...
canim bana dr 13 gun gecsin dogumun üzerinden öyle veririm gaz damlasini dedi:KK43:
cm her emzirmeden sonra omzuna bebegi al sırtını ovalayarak poposuna hafif hafif vurarak gazını çıkart bide ilk onbes gun gaz sancısı pek olmz ama . Açta olabilir
Onu hep yapiyoruz canim gazini cikariyor yine gaz sancisi geliyor sabaha kadar gaz cikarip tekrar gazlaniyor aglamaktan sesi kisiliyor artik 5 bucuk 6 da yatiyoruz sabaha karsi:KK61:

X