2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
I imspecial seni çok iyi anlıyorum şimdi, önceden iştah kilo sıkıntısı yoktu kuzumun, ben direttikçe inatlaşıyor farkındayım, hep kendinin yemesine izin verdim iki yaşından beri hatta öncesinde kaşık çatalsız izin veriyordum,bir çorbaya cesaret edemiyordum onada izin veriyorum, tek yesinde üstü kirlensin diyorum

2850 49 cm doğdu minicikti sık sık emzirdim hemen topaç gibi oldu, altıncı ayın içinde ek gıdaya geçtim hem de mama takviyesi yaptım sütüm birden azalmıştı kilo alması azalmıştı, ek gıdada hiç sıkıntı yaşamamıştım ne versem yerdi hatta yemek görünce ağzını şapırdatan bebeklere bayılırdım öyleydi oğlum, sütümde iştahıda nazara geldi
bir anneye çocuğun zayıf demek ona sen bakamıyorsun beceriksiz demek gibi

inşaallah ahmetin iştahı çok güzel olur ablasınınkinide artırır

speachact speachact hosgeldin geçmiş olsun canım her anne bebeğini sever bakar ama bazıları üstün olma çabasını bi annenin bebeğine bakma konusundada surdurur salla gitsin praline praline hosgeldin evinde sosyal prenses huysuz olmaz merak etme anneyle gezer hem başbaşa biraz doyun birbirinizi özlemişsinizdr

kızlar gece kötü bir şey oldu, oğlum bir kaç gündür üstünü açıyordu bende uyku tulumu giydirdim, gece yan yatırıyorum hep ama kendi dönüp sırt üstü yatıyordu, gecede direk sırt üstü yatıtdım tedirginde oldum, emzirip yatırdım uyku tutmadı yarım saat sonra sesi değişik çıktı hemen anladım kusmaya çalışıyor, aldım kucağıma resmen fışkırttı yatağı üstü başı sırılsıklam oldu,zor nefes aldı:KK43: neyseki farkettim farketmeseydim o an yanında olmasaydım...

Kizlar mrb epeydir yazamadim ama firsat buldukca okumaya çalıştım.
Bizim bugun kontrol vardi dr.a sordum ek gidaya ne zaman basliim diye o da yavastan baslayalim dedi.Önümüzdeki ay cesitlendiririz dedi.Aslinda 750 gr almisiz bu ay..
Simdi ne ile baslamam lzm dr.Patates-kabak-havucu blenderdan gecir üzerine biraZ zeytinyagi koy ver dedi.2 tatli kasigi ile baslayin dedi. Meyve olarak da elma-armutu rendele ver dedi.Ama bicok kisi yogurt ile başlanir diyo..Kafam karıştırdı açıkçası. .

İyi akşamlar kızlar size birşey soracam bu gün oğlumu kendi doktoruna götürdüm tatildi şansımıza bebek her rıkandığında ventolin'i ver dedi acaba versem bir sorun olurmu birde oğlum iki gündür başı elinin içi yanıyor ben ateşini ölçüyorum 37 buçuk falan çıkıyor ama oğluma süt verdiğimde resmen sıcaklığını vücudumda hissediyorum bende ilk defa 1
Tatlı kaşığı parol verdim ve şimdi huysuzluğuda gitti ateşidr kalmadı sizde böyle oluyormu

I imspecial seni çok iyi anlıyorum şimdi, önceden iştah kilo sıkıntısı yoktu kuzumun, ben direttikçe inatlaşıyor farkındayım, hep kendinin yemesine izin verdim iki yaşından beri hatta öncesinde kaşık çatalsız izin veriyordum,bir çorbaya cesaret edemiyordum onada izin veriyorum, tek yesinde üstü kirlensin diyorum

2850 49 cm doğdu minicikti sık sık emzirdim hemen topaç gibi oldu, altıncı ayın içinde ek gıdaya geçtim hem de mama takviyesi yaptım sütüm birden azalmıştı kilo alması azalmıştı, ek gıdada hiç sıkıntı yaşamamıştım ne versem yerdi hatta yemek görünce ağzını şapırdatan bebeklere bayılırdım öyleydi oğlum, sütümde iştahıda nazara geldi
bir anneye çocuğun zayıf demek ona sen bakamıyorsun beceriksiz demek gibi

inşaallah ahmetin iştahı çok güzel olur ablasınınkinide artırır
amin canım benim kızım birazda travma yaşadı ışte göz yaşı kanalı tikanikligi için nankoz ile sondalama yapıldı küçük operasyon iki kere kansızlık oldu ve iştah gitti.. Allaha şükür geçti.. Çocuğum kaşığı çok küçük tuttu yemeye çalıştı hiç sakınmadım yeterki yesin diye ama bü kadar oluyor ışte hiç cikolata ıvır zıvır yemedi iki yaşına kadar babası çok katıdır abisinin aldığı jelıbonları bile onun yanında cope attı çok kirildi kaynana abisi evlenmedi çocuğu yok ... Kraker aldı her gelen ama çocuk ona rağmen yetmeyince yemedi anne sutunun tadını çıkardı suan 3,5 yaşında 12,5 kilo 93 cm bunada şükür zeka hat safada çok becerikli

I imspecial aynen canım iki yaşına kadar bizde vermedik abur cubur alınanları vermedik:) ben yedim:)

yani sağlıklılar önemli ola bu, haftsonu o kadar taktım ki bir sürü yazı okudum boy uzatmayla ilgili

çocuk endokrine bile götürmeyi düşündüm büyüme hormonu eksikliği olabiliyormuş iğneyle tedavi ediliyormuş

arı sütü kullandın mı canım kızına yeni duydum onu deniycem belki işe yarar

şimdi üzülüyoruz ama ilerde kızın anne beni iyiki obez yapmamışsın diyecek

benim oğlum 4 yaşında 98 cm 16 kilo

kv dem görümcemin kızı tombiş onu söylüyor hep

ya çocuk o kadar ağırkanlı ki çok az hareket ediyor annesi yemek yedirirken telefondan çizgifilim açıyor ağzına tepiyor çocuk itiraz edince kızıyor o da sessiz bir şey hemen yutuyor

bende açarım çizgifilimi yediririm oğluma ama o zaman ne yediğini ne zaman doyduğunu bilmezmiş çocuk

kv bir daha desin direk bunu diyicem kızın böyle yaparak becerikli mi oluyor onun gibi on çocuk büyütürüm ben diyicem

lafımı çekmem huyumu biliyor basmıycak damarıma

Nego Nego cnm gayet güzel masallah zaten fotolarıdada çok tatlı oğlun tv karşısında bakarak çocuğu kandırmk mi marifet hem kız çocuk ve erkek çocuk kiyas edilmez ki erkek et tutmaz derler hareketten ben polen süt ne ararsan marnyes balık yağ denemedgım kalmadı :) şimdi sadece keci boynuzu özü var eczanelerde satılıyor alerjik astıma da bırebırmis onu kullanıyorum sadece tip fakulteleri üretiyor iştahı etkilemedi ama bagisiklik iyi gibi

I imspecial kesinlikle doğru et tutmuyor:) kaldı ki o iki buçuk yaşında oğlumda o yaşta o kilodaydı

dediğim gibi o kadar ağır hareket ediyor ki benim oğlum pire gibi:)

birde aynı kiloda bile olsalar kızların yağ dokusu erkeklerin kas dokusu fazladır aynı kiloyu aynı göstermezler

hayır bunu diyen kv de kısa kp kısa halaları amcalarından biri uzun benim annem babam kardeşlerim kısa benim oğlumda selvi boylu olamaz:) eşim 180 ben 160 bu durumda 175 olurmuş oğlum tahmini

keçi boynuzu özünü duymuştum sağol canım ondan da aldırıyım hemen mesaj atıyım eşime:)

Kizlar ben baslamiycam ek gıdaya karar verdim.Kilo alımını takip edicem bi sure 15 gun filan bi izliyim.Sütüm yetiyo cok sukur yetmese hadi tamam ama zaten ömrü boyunca gıda alicak anne sütü ne kadar alsa kâr dir diye dusunuyorum .
Bende daha sadece su veriyorum oda hava cok sicak ondan ek gidaya daha var senin ki kac aylik oldu canim

aysimason aysimason ilaç konusunda bilgim yok canım inşaallah çabuk geçer

kv ne gelince en iyisi benim kv ama o bile beni delirtebiliyor

büyük oğlum iki yaşına kadar hem iştahlıydı hem kilosu daha topluydu

abur cubur girdi hayatımıza ve çok çok hareketli otururken bile hareket eder

kv sürekli ah yavrum zayıf ah yavrum kısa dedi bende uyardım hatta dr a götürdüm o kadar üzüldüm ki

bütün dr lar normal kilosu boyuda bir iki cm az o da kilosuna göre yoksa persentilde normal çıkıyor

dr böyle dedi diyorum hala diyor

en son haftasonu başka bir çocuğu dedi bizimkinden uzun diye bende benim gözüm görmüyor mu uzun değil dedim

onlarda kahvaltıdaydık o sinirle oğluma zorla yedirdim yemeyince herkes zayıfsın kısasın diye canımı sıkıyor yiyeceksin diye kızdım

bir anneye çocuğu hasta ettin çocuk zayıf kısa demek hakaret gibi gelir

eve gelince eşime de kızdım yeter artık anneni kaç kere uyardım hala boyunu kilosunu söylüyor canımı neden sıkıyor dedim, bir daha söylerse cevabım hoş olmaz dedim

kafamda planladım söyleyeceklerimi:)

tek değilsin canım onun için yazdım
Şimdi anladımki bütün kaynanslar aynı geçen benimlidr kilo komusunda öyle dedi bende normal dedim bana kuruntu yapıyor boşu boşuna bende doktora gittim gayet normal dedi hatta yaşıtlarına gööre iyi dedi

I imspecial canım işacı doktora sprdum antibyotik değil dedi birde doktor zaten bronşolit dedi sma şimdi şükür iyi kuzucum kendi doktoru onu görünce hemen anlado derdini o verdiği ilacıda 2gün kullanacağız bugün bitiyor zaten o ilacı içirdiğim anda midesi bulanıyor kusmaya çalışıyor sonra rahatlıyor

Herkese merhabalar..
Nego Nego o kadar haklısın ki.. Onca heyecanı, korkuyu, endişeyi birlikte yaşadık, geri sayımlarımızı birlikte yaptık ama devamını getiremedik bir kısmımız. Kendi adıma utandım valla yazını okuyunca.
Çok güçlü mazeretlerim yok ama hemen savunmamı yapayım. Bebeğime kendim bakıyorum, bir yandan da evle işle kocayla uğraşıyorum çoğumuz gibi. Eskiden bilgisayar başında olurdum akşama kadar ama artık sadece telefondan giriyorum. Bilgisayarı çok nadir açabiliyorum. Öyle olunca da zor geliyor foruma girmek. Ha girsem iki üç günde bir haftada bir yazsam olmaz mı? Olur. Ama zor geliyor işte ne yalan söyleyeyim.
Sezin de söylemiş, teşekkür ederim hatırladığın için. Bunca aradan sonra hatırlanmak güzel şey. :KK22:
:KK36:

Kızlar bizim gaz hala devam ediyor..biteceğine daha kötü oldu hiç huzuru yok yavrumun doktor bio gaia diye bir ilaç kulandiriyor ama hiç faydası yok çok ağlıyor kuzum sancı girince mahfoluyor yapabileceğim birsey varmi kızlar şu gazın bitmesi icin

kızlar gece kötü by oldu, oğlum bir katünü açıyordu bende uyku tulumu giydirdim, gece yan yatırıyorum hep ama kendi dönüp sırt üstü yatıyordu, gecede direk sırt üstü yatıtdım tedirginde oldum, emzirip yatırdım uyku tutmadı yarım saat sonra sesi değişik çıktı hemen anladım kusmaya çalışıyor, aldım kucağıma resmen fışkırttı yatağı üstü başı sırılsıklam oldu,zor nefes aldı:KK43: neyseki farkettim farketmeseydim o an yanında olmasaydım...

Çok geçmiş olsun canım kıyamam ona ben

bu arada bizde 4 aylık olduk kiolau çok iyi ek gıdaya geçmeyi düşünmüyorum

Ek gıdadan bahsediliyor benim oğlumun kilosu normal gidiyor birde mama içiyor ayın8inde fört ayı bitiyor acaba ek gıdaya başlasammı başlamasammı

aysimason aysimason ilaç konusunda bilgim yok canım inşaallah çabuk geçer

kv ne gelince en iyisi benim kv ama o bile beni delirtebiliyor

büyük oğlum iki yaşına kadar hem iştahlıydı hem kilosu daha topluydu

abur cubur girdi hayatımıza ve çok çok hareketli otururken bile hareket eder

kv sürekli ah yavrum zayıf ah yavrum kısa dedi bende uyardım hatta dr a götürdüm o kadar üzüldüm ki

bütün dr lar normal kilosu boyuda bir iki cm az o da kilosuna göre yoksa persentilde normal çıkıyor

dr böyle dedi diyorum hala diyor

en son haftasonu başka bir çocuğu dedi bizimkinden uzun diye bende benim gözüm görmüyor mu uzun değil dedim

onlarda kahvaltıdaydık o sinirle oğluma zorla yedirdim yemeyince herkes zayıfsın kısasın diye canımı sıkıyor yiyeceksin diye kızdım

bir anneye çocuğu hasta ettin çocuk zayıf kısa demek hakaret gibi gelir

eve gelince eşime de kızdım yeter artık anneni kaç kere uyardım hala boyunu kilosunu söylüyor canımı neden sıkıyor dedim, bir daha söylerse cevabım hoş olmaz dedim

kafamda planladım söyleyeceklerimi:)

tek değilsin canım onun için yazdım

M miss_curious maşaallah kızına canım

bencede erken ek gıda için emzirmek en iyisi süt yettiği sürece

hem çalışmaya başlayınca sık sık emziremiyceksin tadını çıkar
Ben de oyle dusunuyorum cnm önümüzdeki ay ise başlıyorum zaten..
Duha22 Duha22 canım oturtmak için erken ama dr a sorabilirsin canım

ek gıda konusunda kafan karışmasın ben başlayınca ne yedirdiğimi ne kadar yedirdiğimi yazarım inşaallah
Sevinirim cnm hala ikilemdeyim..
kafam allak bullak oldu dr başlıyoruz diyince..
Nego Nego çocuğa söylenen boy kilo muhabbeti benim delırme pıskolojım oluyor kızım 3200 51cm doğdu bende altı ay ek gıda vermedim zaten herşeyi iyiydi ama aylık alması gerek gram almamış toplamı iyiydi neyse benm kız meme bagimlisi ek gıdayı reddetti hele 9aylıkken bakıcıya bırakınca bide ayrılma pıskolojısınden öğlene kadar beni bekledi bakıcımız hala söyler bi damla bişey yedirmek için neler yapardım diye velhasıl kızım presental egrının en altında suan da kizimi o kadar zorladım ki bazen çocuğu tartakladım bile bü çocuk hiç büyümüyor dedikce ben cıldrıdım o yemedi ben yedim dusun 70 kilodan 76 ya ciktim ama bu çocuk la kıskanır ıstahlanır umudu ile kardeşi olsun çok hastalanmasın dedim.. Çünkü kilo olmayinca dırencsız kaldı daha doğrusu gıda almayınca şimdi yetmezse yemesin hasta olmasın yeter dedim sukurler olsun çok hasta olmuyoruz ha çok yemiyor ama buna şükür ilerde obez olmasından iyidir tek dılegım normal yiyen sağlıklı çocuktu sukurler olsun sanırım ahmette nasip etti Allahim
sevindim cnm ikinci cocukta isteklerinin yerine gelmesine..

Günaydın herkese gecmisi okuyup oyle yazayim dedim ...ayy kızlar bütün kv ler alanında master yapmış dr lardır ne kadar şanslıyız gormeden teşhis bile koyuyolar:KK53:benim kv de her şeye bi hastalık kondurur hepsi mi aynı bunların bi bitmediler yaa:KK11:
Tecrube de önemli evet ama insanın canı sıkılıyor. .Çocuğum olmadan once koşulsuz ona teslim ederim diyodum ama insanin evladı olunca aynı şey olmuyomus..
Bende daha sadece su veriyorum oda hava cok sicak ondan ek gidaya daha var senin ki kac aylik oldu canim
Cnm 4 ay bitti yeni 2 ocak doğumluyuz. .
kontrolde iyi oldugunuzu söyledi ustelik, onunuzdeki ay 400 gr civari alirlarmis endise etmeyin dedi
Şimdi anladımki bütün kaynanslar aynı geçen benimlidr kilo komusunda öyle dedi bende normal dedim bana kuruntu yapıyor boşu boşuna bende doktora gittim gayet normal dedi hatta yaşıtlarına gööre iyi dedi
ben bununla ilgili bi başkasını anlatarak imÃda bulundum cnm.. Kardesimin cocugu zayıflamisti üşütmüş cocuk kv ye onu anlattim.Dedim ki anne yegenim zayiflamis ama annesine bi sey demedim çünkü bi anneye soylenebilecek en moral bozucu söz budur dedim..

eflalim canım dr a eye kemigi batarsa kaka yeşil olur derler onu sormuştuk öyle bişey yok.bebekler 6 audan once oturtulmaz kemiklerine zararli demisti.ama benim minik zorla direniyor sipam benim.

Girlboymom canim aynen benim minikte o kadar hareketli ki el ayak hic durmuyor cokk hareketli.

bu kilo meselesinde bizde tam tersi ben zayıf diyorum kv iyi kilosu daha ne olcak diyo.hakikaten bu harekete yine iyi diyorum kilomuz.persentilde kilo yüzde 75 te boy yuzde 90 da maşallah.
amannn canlar saglikbolsun gerisi boş
esimin akrabasi cocugu 5 yaşında diyetisyene gidiyor cok kilolu.annesinin çantasından kagidi çıkarıp bana göstermişti. yenge ben burda yazan kiloda olucam çikolata yemiycem diyordu kuzum benim.
böyle olmamız daha iyi.sağlıklı kilolari olsun yavruların

yemek yaprim hazır özenle bi yemej yapmusken kv yi cagirayim dedim. mutfaktayken ben aramis
döndüm tekrardan napiyosinuz diyip duruyo iyiyiz dedim aksama bize gelin dedim tamam bakayim da dedi.
esime dedim çağırdım. zaten annenin araması gelmek istediğini gosterir dedim.
yürüyüş de yapar hava güzel diyo esim de.
artikyaz geldi evimizin yani yürüyüş yeri gayri cikmaz kv ve tayfası.bana kolay gelsin.bana gelmek istiyorlar yürüyüş bahane he he.

Benim bir sorum olacak başlıkla alakasi. Ama sizlerde tecrübe vardir beta hcg degerim 8.04 sizce düşük mu 3 veya4 gün gecti

X