2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
kızlaaar şimdi hastaneden geldik hem çok mutluyum hem çok kızgınım karışık duygular içindeyim kızımın bandajı çıktı ama diğer drmuz fiziki muayene etmedi için kızımın dizinde incinme olmuş bu drmuz bandajı çıkartın yrine çift bez takın dedi bandajı orda çıkardık nasıl mutlu oldu bi görseniz :KK68::KK68:
Çok geçmiş olsun canım gözüm doldu nasıl mutlu oldu demişsin ya koyamasın kuzuya çok şükür kurtulmuş

kızlar sabah yazdım çıktım ablama gitmeye karar verdim ama kahvaltı sofrası bile duruyordu çünkü oğluş artık nerdeyse hep ayağımda uyuyor uyanıkkende kucağımda:) canları sağolsun kuzularımın ne yapalım o da büyüyecek:)

hemen evi topladım süpürdüm makinaya çamaşır attım minişim kucağıma almadım diye yaygarayı bastı tabi:) güzel geçti günüm yarın sabah cevap yazarım inşaallah:)

Kızlar oğlum çok ağlıyor sebebini bulamadım
benim ki de dün ağladı,,,
dışarı çıktıysan belki biraz üşütmüşdür, kulaklarına bak,,, kızarmış mı diye,,,
karnı ağrıyabilir,,,, biraz masaj yapabilirsin,,,
veya havalar bazı yerlerde çok sıcak isilik olmuş olabilir,, ( boyun altına bak),,,

Iyi geceler anneler ; buraya bu kadar perişan bir halde bunları yazacağım bu kadar caresiz Olacağım hic aklima gelmezdi. Gecen yıl bu Günler'de öğrenmiştim hamile olduğumu. Iki aileninde ilk torunu olacaktı kizim ve herkes dört gözle bekliyordu. 4 ay izin hakkım olduğu icin bebege kayınvalide bakarim bn dedi. Şimdi kzim 5. Ayına girdi ve ben bu gun iş başı yaptim . Evde kendi annem kayınvalidem eşim ve kiz kardeşim vardi. Kızıma bakabildiler mi? Hayır!... Kizim biberonu kesinlikle TED ediyo. Öyleki biberonu görünce Çığlık atarak aglamaya baslıyo. Izın boyunca defalarca denedik. Bir Sürü biberon aldık. Zaten emzik De almiyo. Buzlumuz süt dolu. Gunde iki kez sağıyorum nerdeyse. Biberona koyup içilmeden atıyoruz. Içim aciyo. Bu gün iş yerime getirdiler. Durduramamıslar. Kaşıkla denemişler daha çok ağlamış. Doktorun Odasında yarim saat emzirdim. Yorulmuş. Yakası paçası bir yana kaymış. Yakamdan sıkıca tuttu ve defalarca içini çekti. Gözyaşlarımı tutamadım. Tekrar çıkıp annemlere vermek istemedim. Bu esnada çok mu agladi diye sormuşum. Kayınvalidem ee olucak o kadar alışılsak dedi gaddar bir sekilde. Başıma bir agri saplandı hala devam ediyor. Kuzum yatağında herseyden habersiz. Masum. Bense ne yapacagını bilmez biçare bir haldeyim. Çok zormuş...

Iyi geceler anneler ; buraya bu kadar perişan bir halde bunları yazacağım bu kadar caresiz Olacağım hic aklima gelmezdi. Gecen yıl bu Günler'de öğrenmiştim hamile olduğumu. Iki aileninde ilk torunu olacaktı kizim ve herkes dört gözle bekliyordu. 4 ay izin hakkım olduğu icin bebege kayınvalide bakarim bn dedi. Şimdi kzim 5. Ayına girdi ve ben bu gun iş başı yaptim . Evde kendi annem kayınvalidem eşim ve kiz kardeşim vardi. Kızıma bakabildiler mi? Hayır!... Kizim biberonu kesinlikle TED ediyo. Öyleki biberonu görünce Çığlık atarak aglamaya baslıyo. Izın boyunca defalarca denedik. Bir Sürü biberon aldık. Zaten emzik De almiyo. Buzlumuz süt dolu. Gunde iki kez sağıyorum nerdeyse. Biberona koyup içilmeden atıyoruz. Içim aciyo. Bu gün iş yerime getirdiler. Durduramamıslar. Kaşıkla denemişler daha çok ağlamış. Doktorun Odasında yarim saat emzirdim. Yorulmuş. Yakası paçası bir yana kaymış. Yakamdan sıkıca tuttu ve defalarca içini çekti. Gözyaşlarımı tutamadım. Tekrar çıkıp annemlere vermek istemedim. Bu esnada çok mu agladi diye sormuşum. Kayınvalidem ee olucak o kadar alışılsak dedi gaddar bir sekilde. Başıma bir agri saplandı hala devam ediyor. Kuzum yatağında herseyden habersiz. Masum. Bense ne yapacagını bilmez biçare bir haldeyim. Çok zormuş...
içim parçalandi kıyamam yavrucaga.ücretsiz izin alma durumun yok mu...ben de çalışıyorum bi an kendimi düşündüm cok zor gerçekten...alışti kuzucuk sana birden ayrılınca özledi herhalde.ins alisir zamanlaAllah yardımcın olsun.

içim parçalandi kıyamam yavrucaga.ücretsiz izin alma durumun yok mu...ben de çalışıyorum bi an kendimi düşündüm cok zor gerçekten...alışti kuzucuk sana birden ayrılınca özledi herhalde.ins alisir zamanlaAllah yardımcın olsun.
Malesef zaten Nisan sekiz de başlamam gerekıyodu ben myıs onbire kdr izin aldm ücretsiz. Bu gidişle işi birakicam sürekli Yürek carpıntısıyla yaşayamam... Onun geleceği için çalışmak zorundayım. Oyle bi tezat ki onun tek derdi de benim. Arada derede bir durum. Allah yardımcımız olsun ,meleklerimizi korusun...

Ahh çok zor ya, gozlerim doldu okurken, işte bu yüzden çalışmaya baslayamiyorum ben, kendi kendimi yerim biliyorum. Allah yardımcın olsun :KK42:

Ahh çok zor ya, gozlerim doldu okurken, işte bu yüzden çalışmaya baslayamiyorum ben, kendi kendimi yerim biliyorum. Allah yardımcın olsun :KK42:
Eğer kendi yağıyla kavrulacak kadar varsa durumu insanın bebeğiyle evde olmasi onu koklayarak uyuması ilk adımlarına şahit olmasi hangi parayla satınalınabilir diyorum. Onunla olmak gibisi yok. Bir yasına kadar en azindan yaninda olmak gerek. Umarım bende yaninda olurum ve yüreğimin agrıSı son bulur. Rabbim hepimize sabır versin...

Eğer kendi yağıyla kavrulacak kadar varsa durumu insanın bebeğiyle evde olmasi onu koklayarak uyuması ilk adımlarına şahit olmasi hangi parayla satınalınabilir diyorum. Onunla olmak gibisi yok. Bir yasına kadar en azindan yaninda olmak gerek. Umarım bende yaninda olurum ve yüreğimin agrıSı son bulur. Rabbim hepimize sabır versin...
Haklısın canım, kimse evladını bırakmak istemez, şartlar zorluyor bazen. Rabbim sanada evladına da ferahlık versin.

neverever neverever arkadasim cok uzuldum..icim ciz etti...cok zor cLusam bir anne olmak..bebekler annenin kokusunu tanir..yasrucak kendini guvende hissetmdi demek parcaladi kendini....
calismasam olmaz doyosan Allah yardimcin olsun..ama onun gelecegini maneviyatla hazirla derimm.kres yasina gelsin en azindan..kvdenin gaddar cevabindan sonra ona tekrar nasil birakicaksin..o cocugun psikolojisi anne varken yoklugu....biomiyorum arkadasim ya..
bn cocuklarimi bir saatlik kardeslerime birakiyorum ki yeri geliyo bnden iyo bakiolar ama kizim 3 yasina gircek oglum 5.ayina gordi...ne bilim ben olunca daha sakinler ikiids..kizim hele ustume feracemi aldigimi gorsunm.anne gitme gitme oglum aglar diyom.ne bilim ya onlar bize guveniyo...bitek anne kokusunin oldugi yerde huzue vR bebeklerimize

neverever neverever arkadasim cok uzuldum..icim ciz etti...cok zor cLusam bir anne olmak..bebekler annenin kokusunu tanir..yasrucak kendini guvende hissetmdi demek parcaladi kendini....
calismasam olmaz doyosan Allah yardimcin olsun..ama onun gelecegini maneviyatla hazirla derimm.kres yasina gelsin en azindan..kvdenin gaddar cevabindan sonra ona tekrar nasil birakicaksin..o cocugun psikolojisi anne varken yoklugu....biomiyorum arkadasim ya..
bn cocuklarimi bir saatlik kardeslerime birakiyorum ki yeri geliyo bnden iyo bakiolar ama kizim 3 yasina gircek oglum 5.ayina gordi...ne bilim ben olunca daha sakinler ikiids..kizim hele ustume feracemi aldigimi gorsunm.anne gitme gitme oglum aglar diyom.ne bilim ya onlar bize guveniyo...bitek anne kokusunin oldugi yerde huzue vR bebeklerimize
Aslinda yedi Yıldır çalışıyorum ben sekiz altıyım ctesi pat tatil tum resmi günler tatil süt izni hakkımdan dolayı ya haftanın bes gunu dörtte yada cumaları tatil yaparak altida Çıkma hakkım var. Isim insanlarla özel egitim falan saglıyo kurum. Yani çıkarsan bi daha boyle iş bulamassın diye bir başlıyorlar gerisini tahmin ediyorum artik... Bende düşünüyorum evet zor bulurum. Cokta zorlanmayız çalışmasam tek amacım Kızımın hic bişeyde Akli kalmasın hep bunu arzuladım. Ama bni bu kadar arzulayacağını benim onun cennet kokusuna doyamayacagımı anne olunca anladım, hepimiz Anladık bunu tahmin etmek zor degil. Bu yuzden Rabbim Yanlarında huzurla kalmayı nasib eder inş. Yazmak anlatmak cok iyi geldi. Iyiki boyle bi forum var ve sizin gbi tatli anneler. Bebeklerimiz çok Şanslı biz onların nefesine herseyi yakarız. Iyiki varsınız...

canım bandajın çıkmasına çok sevindim

sıcaklarda rahat edecek kuzucuğun

dizindeki incinme nedenmiş
Surekli ayni sekilde kaldigi icin dedi dr muhtemelen boyu uzadi bandaj boyuna saolsun drmuz bakip ayarlamadi bu dr bakti kalcasi oturmus ama dizi incinmis dedi sorma yaa dun hemen orda çıkardım nasil depiniyor :KK48:
çok geçmiş olsun ,,,,,
bu arada okudum bandajı çıkmış bile,,,,
ne güzel hemen erkenden bulunup göz açıp kapanıncaya kadar tedavi olmuş,,,,
Valla nasil gecti bende bilmiyorum zor oldu ama sukur gecti :KK68:
Çok geçmiş olsun canım gözüm doldu nasıl mutlu oldu demişsin ya koyamasın kuzuya çok şükür kurtulmuş
Saol canim valla bende agliycaktim dun mutluluktan
Kıyamadım kuzuya yazmıştım yine telin kendince düzeltmeleri :confused:
bende de oluyor hep:KK48:

Ben varrııımm bende her gün süpürme taraftarıyım ama abdullah doğduğundan beri ne mümkün benimki gözede batıyor kardeşim hep nerde o eski düzenin ve temizliğin deıip duruyor brn eskiden nerdeyse ayda bir öutfağı aşağı indirirdimama şimdi en son doğum yapmadan çnce yaptım düşün karnım burnumdayken bile kalkıp evin altını üstüne getirdim :-)
Eşimde bana sayıp duruyordu hele bebeğe senin temizliğin yüzünden birşey olsun ben o zaman sana temizliği gösterecem diyordu:-)
oyyy düşük riskim olmasa bende durmazdım, ne olacak bu halimiz ya rahat olmayı dilerdim her konuda:)
Nego Nego ynuttum yazmayı benim rşimde karpuz kavun her çeşit meyve birde en önemlisi kırmızı et getirdi bana anneler gününde:KK70::KK70::KK70:
Manyak eşim anneler gününde bile etoburluğunu konuşturdu
:KK70::KK70::KK70:
iyi bari seninki çeşit almış :KK70:
Günaydın kizlar :KK53: gözlerim aynen boyle:KK70:
oy oy aynen canım aynen dört senedir hem de:KK53::KK53:
ben de önemsemem böyle günleri ama bahanesine hediye isterim iyi olur hani. nerdeee
gelelim temizliğe canim hergün sil süpür mümkün değil yapamam. önceden çalışıyordum yarim gun yine perte çıkıyordum sindi de ufaklikla yapamıyorum....haftada bir dipkose sil supur toz al hergün de küçük süpürgeyle kullandigim yerleri süpüruyorum yalandan bi tiz alıyorum sadece iturma odasi ve girişteki aynanın:):)).haftada bir wc banyo yıka.yazlari iki güne bi balkon yika o kadar.
canim gerek yok gunkuk o kadar temizliğe canina yazık zamanına yazık icin rahat etmiyor anlıyorum ama yenmeye çalış evim twmiz de kendine sürekli:)
canım çooook çokkk haklısın gerçekten bende artık rahat olucam gerçekten yeter yani canıma yazık, temizlik hastası kv de nerdeyse bir aydır hasta ahh ahhh çok iş yapan çabuk yıpranıyormuş diyor, diyorda evimizi pis olursada şişer onun düşünce yapısıda beni geriyor ne yalan söylüyüm evime pis dieyecek diye geriliyorum
kızlar bu temizlik bz kadınlarda inanin sadece takinti dun ablanlarda konuşuyorduk da bi yakınımız.illa hergün supurup silip tiz alcam yoksa ev cok pis görünüyo batiyo diyo ki çocuklai da büyük bebeği filan da yok.
ablam titizlik hastası cok zor cok yaşayan bilir evibdn huykaniyi tiksiniyo satti yeni ev aldi günlük el yika vs neler neler
ev işi cok nankör hergun yap yine deyapmadın der sana hic temiz kalmaz
ben öyleydim çalışınca yavas yavaş gitti şükürler olsun. şimdi eve harciycam zamanı okumaya dinlenmeye ve minisime ayiriyorum.o yüzden bi yaz temizliği cok gözümde büyüyor.
ooooo ablanınki abartıymış canım ben o kadar değilim öyle takıntı değil yani evimin her yeri bal dök yala değil
Selam kaçaklar nerelerdesiniz? Kızlar gecen hafta kontrole gitmistik oglumun kaka yapamama sorununu biliyosunuz dr hep ek gidaya gecince gecer deyip gonderiyordu bizi ama bu sefer dovii kolin diye bi gıda takviyesi verdi mamasina kat icir dedi ustunde probiyotik yaziyo kullanan var mi? Kullanip kullanmamakta tereddut ediyorumo_O
canım probiyotiğin zararı olmaz mesela biogai gaz ilacıda öyle ben kullanmıştım
Ooofff bir sürü yazdım silindi :)

hepınızın anneler günü kutlu olsn dün kutlayamadım nice sağlıklı yıllara :KK66:

çok yoğun geçen bi şenlik sonunda dün eve geçtik makine calıstırıp evi temızledım valiz hazirladim veeee çorum a anneannemize gidiyoruz :):) 8gün kalacagim ins biraz bende dınleneyım annemin evinde baksın dedesi torunlarına :) çok mutluyum benim kendi akrabalarım ilk kez ahmet beyle tanışıyor :KK70: bakalım kime benzetecekler :) tek korkum hava değişiminden kizimin hasta olması korkulu rüyam her gittiğimde bi hastalanırdı burnumdan gelir ins öyle olmaz :KK43: siz nasılsınız çok özledim sizi iki çocukla şehirler arası otobüs yolculuğu ilginç bi deneym iyiki emzirme onlugu var :KK66:
ohh süpersin canım süper:KK60::KK60:
yaa bende aynıyım oyuzden eşime deli oluyorum hiçbişeye yardım etmediği gb bide dağıtıyo

ama her dediğimi yapıyo bu da onun kusuru olsun diyorum ama yapamıyorm

sabah bile çıkardıkları yatağın üstünde şunları kaldırsan dedim tamam hemen sepete atayım dedi yemin ediyorum banyonun kapısından fırlatmış al işte yine delirdim

ben istediğim kadar sil süpür yapayım eşim gelsin ev aynı oluyor

çok şükür bebeğimiz oldu da salonda sigara içmeyi bıraktı o bile nimet bana

gelen banada evin ne kadar temiz diyo ama ben yıpranıyorum o hale getirene kadar

oo canım ne güzel tatil yapın maşallah size

bende gitmek istiyorum anneme ama otobüse cesaret edemedim bir türlü aslında 1buçuk saat deneyimlerini paylaş benimle lütfen
ayyyy ya benim eşimde öyle bu sabah dellendim onun yüzünden ben koştura koştura ev topluyorum kahvaltı hazırlıyorum beyimiz oturmuş balıkları izliyor yuh dedim artık pes miniğim mızırdanıyor bu oturuyor:KK62: söylendim durdum bıktım ya gamsızlığından yardım etmemesinden, bir saat çocuk bakıyor zaten ben büyütüyorum çocukları diyor:KK62:
mrymtlh mrymtlh canım gözünüz aydın yavrucuk kurtulmuş bandajdan ne güzel diğer doktor neden öyle bi hata yapmış yazık çocuğa :KK43:

@t_ugba canım bizim yolculuk 4 saat sürdü iki çocuk olunca iki koltuk aldım güzeldi sayılır binmeden önce emzırıp ait değişim olayını halledıp uyku saatine denk getirdim bi süre sonra uyudu sonra yarım saat molada dışarı çıkarıp gezdırdım altını degıstıp bi ara molaya cıkarttım sonra gazlandi hop hop yaptık
iyi bari canım rahat geçmiş
arabayı seviyor aslında yol da 1buçuk saat merkezden ilçeye gidicem arkadaşlarım çok ısrar ediyor ve çok gitmek istiyorum inşallah facia olmaz :)
canım bence çık 1,5 saat çok değil ki hem bebeğin duruyormuş büyük oğlum da dururdu ama bu küçükle otomobille bile çıkılımıyor, git sen git:) benim yerimede:)
ha ha artık eskisi gibi olamayacağız,,,
yada olmak istersen de o zaman çok yıpranırsın ve bebşinle olduğun zaman azalır,,,
ben rahata sardım,,,, ölmeyecek kadar temizlik yapıyorum,,,, her gün süpürmeye çalışıyorum ama arada 3 günü de bulduğu oluyor,,,
misal ilk günler oğluşum yatağa kustu mu hoop bütün nevresim takımını değiştiriyorum,, şimdi,,, ıslak mendille silip geçiyorum,,, arada kaza oldu mu bütün nevresi yerine ya çarşafı yada kılıfı değiştiritorum,,, yani takımları karıştırıyorum,,, (benim de tek takıntım,, yatağim tam takım olucak, ütülü olucak walla şimdi salı pazarı gibi,,,, yastıklar bir takım çarşaf bir takım,,,) ve hiçde önemli değilmiş,,, bunca zamandır kendimi boşuna üzmüşüm,,,,
çocuk olunca öyle oluyor gerçekten ama işte emeklemeye başladıklarında her gün süpürüp sirkeli suyla silmemiz gerekecek istesekte boş veremiycez:)
Kızlar oğlum çok ağlıyor sebebini bulamadım
canım gazı olabilir en büyük etken, şimdi nasıl?
Canım ya içim acıdı okurken:KK43: eğer maddi olarak çok zorlanmıycaksanız lüks yaşam değilse kaygın lütfen işi bırak en azından kreş yaşı gelene kadar, daha iyi iş bulamam diye düşünme Allah ne kapılar açar, zaten sende bebeğin o haldeyken çalışamazsın yıpranırsın ruhen
Günaydın :emir_bebek: biz bugun asiya gitcez inşallah atesi cikmaz:KK51:

Surekli ayni sekilde kaldigi icin dedi dr muhtemelen boyu uzadi bandaj boyuna saolsun drmuz bakip ayarlamadi bu dr bakti kalcasi oturmus ama dizi incinmis dedi sorma yaa dun hemen orda çıkardım nasil depiniyor :KK48:

Valla nasil gecti bende bilmiyorum zor oldu ama sukur gecti :KK68:

Saol canim valla bende agliycaktim dun mutluluktan

bende de oluyor hep:KK48:

aşınız acısız olur inşallah, ben gitmeden calpol veriyorum ağrısı olmasın diye, aaa iyi ki farketmiş dr şükür kurtuldunuz

Ah güzel anne... Allah yardımcın olsun güzel bebeğim annesinin memesini sıcaklığını özlemiştir...
Çalışmak zorundaysan o da illa ki alışacak belki bakan kişi kendi annen vd kardeşinse ara ara emzirmeye getirecek..
Malesef kv ler el kadar bebeğe bile gaddar olabiliyorlar ben çektim çalıştım iş Yaptım anası da yapsın görüşündeler herhalde. Çok takılmamaya çalış. Iki saat doktora gittim bebeğimi kvye bıraktım döndüğümde bezi fışkırıyordu ama değiştirmemiş. Neden diye sorduğumda her kakaya değiştirsek bez mi dayanır bizim Zamanımızda yoktu öyle dedi çocuğum mahvolmuş :KK43: böyleler malesef ama en iyi bakıcıdan daha iyiler tercih etmek zorundaysan da böyle düşün..

Malesef bu devirde çalışmak gerekiyor evin araban da olsa ona göre giderin oluyor çocuğuna daha iyi eğitim kurs o bu şu vermek istiyorsun. Bir yerde çalışmak zorunda kalıyorsun sen keyfi olarak bırakıp da tatile kuaföre dinlenmelere gitmiyorsun. Sak'ın Vicdanın sızlamasın. Evine ekmek getirmek için çalışıyorsun.

Yazıyorum ama ne diyetim bilemedim ben kendi işimden ayrıldım sıkıntılı hamilelik geçirdim şimdi bebeğime doyamıyorum o bir iç çekse dünya Başıma yıkılıyor yanında Olmayı tercih ediyorum:) bir de be zaman bebeğimi gözümün önünden ayırsam başına bir şey geldi biri bal verdi biri soydu dışarı çıkardı hasta etti vs kim bilir ben banyodaykdn bunlar oluyorsa yokken neler olur.. Çok küçük çok ihtiyaçlı bırakamıyorum..

Burada bir arkadaşımız girlboymom sırf kızını bırakmamak için tekrar hamile kaldı ikisini azıcık daha büyütmek için böyle bit şey Demişti maşesef annelik böyle...

Allah yardımcın olsun, bebekler her şeye alışıyor aslında ama annelik perişan hissettiriyor.
Çalışmak zldındaysan vicdan azabı duyma ve duygusal bakma evine ekmek götürüyorsun ve bebekler yumuşak Karnı hemen anlıyorlar... Kendini üzüp depresyona girme..

Ama ben kıyamadığım için şimdilik işi bıraktım belki 2 Yaşından sonra başladım Rızkı veren Allah..

oyyy düşük riskim olmasa bende durmazdım, ne olacak bu halimiz ya rahat olmayı dilerdim her konuda:)

iyi bari seninki çeşit almış :KK70:

oy oy aynen canım aynen dört senedir hem de:KK53::KK53:

canım çooook çokkk haklısın gerçekten bende artık rahat olucam gerçekten yeter yani canıma yazık, temizlik hastası kv de nerdeyse bir aydır hasta ahh ahhh çok iş yapan çabuk yıpranıyormuş diyor, diyorda evimizi pis olursada şişer onun düşünce yapısıda beni geriyor ne yalan söylüyüm evime pis dieyecek diye geriliyorum

ooooo ablanınki abartıymış canım ben o kadar değilim öyle takıntı değil yani evimin her yeri bal dök yala değil

canım probiyotiğin zararı olmaz mesela biogai gaz ilacıda öyle ben kullanmıştım

ohh süpersin canım süper:KK60::KK60:

ayyyy ya benim eşimde öyle bu sabah dellendim onun yüzünden ben koştura koştura ev topluyorum kahvaltı hazırlıyorum beyimiz oturmuş balıkları izliyor yuh dedim artık pes miniğim mızırdanıyor bu oturuyor:KK62: söylendim durdum bıktım ya gamsızlığından yardım etmemesinden, bir saat çocuk bakıyor zaten ben büyütüyorum çocukları diyor:KK62:

iyi bari canım rahat geçmiş

canım bence çık 1,5 saat çok değil ki hem bebeğin duruyormuş büyük oğlum da dururdu ama bu küçükle otomobille bile çıkılımıyor, git sen git:) benim yerimede:)

çocuk olunca öyle oluyor gerçekten ama işte emeklemeye başladıklarında her gün süpürüp sirkeli suyla silmemiz gerekecek istesekte boş veremiycez:)

canım gazı olabilir en büyük etken, şimdi nasıl?

Canım ya içim acıdı okurken:KK43: eğer maddi olarak çok zorlanmıycaksanız lüks yaşam değilse kaygın lütfen işi bırak en azından kreş yaşı gelene kadar, daha iyi iş bulamam diye düşünme Allah ne kapılar açar, zaten sende bebeğin o haldeyken çalışamazsın yıpranırsın ruhen

aşınız acısız olur inşallah, ben gitmeden calpol veriyorum ağrısı olmasın diye, aaa iyi ki farketmiş dr şükür kurtuldunuz
bu kv ler yok mu.benimki de temuzfir güya günlerce ev supurmedigi olur haftada 3 gun sohbete gidiyor kslan gününde gezmeye. calisan kadın gibi vaktim yokki diyo. ahhh imkanım olsa da kv nin evini de temizlesem.boşver gitsin kv yi canim bazen onlar bizi örnek alıyo ayy biz deliymisiz der kv.
ablam ayrı canim normal degil evini görsen bal dok yala değil. evindrn huylanyo temizlik yapmıyorki önceden cokk titizdi.ilac kullaniyor diyorum ya Allah kimseye vermesin
minisler emeklerken yaparizsimdi rahat olalım demi ama

X