2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Evet benimle başbaşa kalmayı da özledı annem çok düşkün o uyuttu dayısı uyuttu bende kızımla ılgışendım oda küstü sanırım:KK51: bız:emir_bebek: bır ay büyüğüz canım sızden 23 aralık dogumluyuz:KK49:

Epeydir girmemisim. Coook uykusuzum ben cok. Oglum uykuya emzikle daliyor. Gece emzigi dusunce uyaniyo ben kalkip veriorum. Minimum 4 en fazla 12 kere oluo. Esim cooook nadir duyup kalkio. Ben bu emzik olayini nasil biraktircam ya? Uykuya geciste emzik kullanmasina bsey demiorum da uyaninca kendi kendini uykuya donduremio tek basina. Uyku egitimi vercem de once bu emzik bagimliligini bitirmem gerekiomus. Tecrubeli anneler ne yapabilirim ?? Ne annem burda ne kv hic kimse yok destek olcak bana ki gunduz 1 saat uyyim. 6 aylik olduk.

Evet benimle başbaşa kalmayı da özledı annem çok düşkün o uyuttu dayısı uyuttu bende kızımla ılgışendım oda küstü sanırım:KK51: bız:emir_bebek: bır ay büyüğüz canım sızden 23 aralık dogumluyuz:KK49:
o duyguyu bılıyorum bende annemlere gidince oyle olur benim minikte karni acikinca bana bakarak dudagini buzer :) oglumun bir ay sonrasinda ne gibi ilerlemeler gosterecegini senin oglanda goruyorum zaten ama her bebisin ayri oldugunu goz onunde bulundurarak :)

Epeydir girmemisim. Coook uykusuzum ben cok. Oglum uykuya emzikle daliyor. Gece emzigi dusunce uyaniyo ben kalkip veriorum. Minimum 4 en fazla 12 kere oluo. Esim cooook nadir duyup kalkio. Ben bu emzik olayini nasil biraktircam ya? Uykuya geciste emzik kullanmasina bsey demiorum da uyaninca kendi kendini uykuya donduremio tek basina. Uyku egitimi vercem de once bu emzik bagimliligini bitirmem gerekiomus. Tecrubeli anneler ne yapabilirim ?? Ne annem burda ne kv hic kimse yok destek olcak bana ki gunduz 1 saat uyyim. 6 aylik olduk.
Allah yardimci olsun bende zor zamanlar atlattim kimsem yoktu ama esim yardimci oluyordu sukur yoksa kafayi siyirabilirdim ama bitti sukur insallah senin sinavinda biter :/ o zor zamanlarda emzik verdim almadi dahada vermedim sorularina yanit veremiyorum dua ediyorum sadece insallah akilli uslu hayirli bi evlat olur :)

Iyi gclr kizlar..
Ben de bugun cok gerginim ve mutsuzum burda sizlerle paylasayim dedim belki rahatlarim..
Biz de esimle gerginiz ve bu durum kizimin dogumu ile basladi, gun gectikce de artiyor..
hic kavga etmeyen biz surekli kavga eder olduk ve hepsi nerdeyse kizim yuzunden..
Huysuz bi bebek oldugu icin bi sekilde ikimiz de cok geriliyoruz..
En son bugunku kavgamiz pazarda basladi...Pazar alışverişi yaparken benim cadi bebek arabasinda adete yirtti ortaligi daha ilk alışverişimi yaparken. .Esimin de en sevmediğim huyu kizim bagirmaya baslayinca geriliyor ve bana surat yapıyor o anda..Ben de alışveriş bitene kadar trip attim..Eve geldik, benim alttan almazligim yüzünden daha da gerildik ve ben bosanmak istediğimi söyledim. Yani hakikaten biraksalar bosanicam..Zaten canım burnumda..Bugun de hic durmadi, cikmis bana bugun huysuz galiba diyor oysa her gun oyle kizim..Ya bi bebek ustunu bile degistirirken inletir mi apartmani bu en basiti..
Gecen kizlar yazmislar ya iyi ki geç olmus diye ben de oyle dusunuyorum.Ikinci bebegi hemen dusunenlerin de bebeklerinin cok sorunlu olmadığı kanısındayım.
Her seyi birakip gidesim var..
EsimE olan sevgim bile tükendi. Eskiden bosanmak kelimesi beni urkuturdu, simdi resmen esime aksam dilekce ver bitsin dedim.Oyle iste...

Iyi gclr kizlar..
Ben de bugun cok gerginim ve mutsuzum burda sizlerle paylasayim dedim belki rahatlarim..
Biz de esimle gerginiz ve bu durum kizimin dogumu ile basladi, gun gectikce de artiyor..
hic kavga etmeyen biz surekli kavga eder olduk ve hepsi nerdeyse kizim yuzunden..
En son bugunku kavgamiz pazarda basladi...Pazar alışverişi yaparken benim cadi bebek arabasinda adete yirtti ortaligi daha ilk alışverişimi yaparken. .Esimin de en sevmediğim huyu kizim bagirmaya baslayinca geriliyor ve bana surat yapıyor o anda..Ben de alışveriş bitene kadar trip attim..Eve geldik, benim alttan almazligim yüzünden daha da gerildik ve ben bosanmak istediğimi söyledim. Yani hakikaten biraksalar bosanicam..Zaten canım burnumda..Bugun de hic durmadi, cikmis bana bugun huysuz galiba diyor oysa her gun oyle kizim..Ya bi bebek ustunu bile degistirirken inletir mi apartmani bu en basiti..
Gecen kizlar yazmislar ya iyi ki geç olmus diye ben de oyle dusunuyorum.Ikinci bebegi hemen dusunenlerin de bebeklerinin cok sorunlu olmadığı kanısındayım.
EsimE olan sevgim bile tükendi. Eskiden bosanmak kelimesi beni urkuturdu, simdi resmen esime aksam dilekce ver bitsin dedim.Oyle iste...
Ne soylesem bilemedim....(.zaten en sinir oldugum huyum teselli edemem kekelerim bocalarim aklima hep sonradan gelir bide)

M miss_curious ilk bebegim dogdugunda bizim adam pek duskun tabi bebege her baba gibi gece agliyor oglum iyice gerildik adam bebege kiziyor soyleniyor bende gerildim iyice altida pisik olmus nasil bagiriyor bana pudra sur demedim mi sana niye pisik olmus falan filan bende hemen pısarım kizdiginda hemen alttan aldim ama kzzarak soyledim olabilir ne olmus diye bebek aramizda yatakta oturuyoruz dusun ikimizde bagiriyoruz cocukta iyice aglamaya basladi elimden pudrayi alip sinirle cocugun poposuna boca etti sur diyorum sana diye ben hem agladim hem pudrayi temizledim hala aklima geldikce uzuluyorum seni cok iyi anliyorum sinirini stresini cunku bebeklerimiz benziyordu sukur benimki baya akillandi insallah seninde huzurun tekrar gelir esinle aranz duzelir bebisin akillanir bu yazdigini gulumseyerek okursun :) evliligin tek altin kurali bunu bilir bunu soylerim sen sinirlenince o susacak o sinirlenince sen susacan yoksa gecim olmuyor kardes her evde farkli bi dert iste :KK43:

M miss_curious ilk bebegim dogdugunda bizim adam pek duskun tabi bebege her baba gibi gece agliyor oglum iyice gerildik adam bebege kiziyor soyleniyor bende gerildim iyice altida pisik olmus nasil bagiriyor bana pudra sur demedim mi sana niye pisik olmus falan filan bende hemen pısarım kizdiginda hemen alttan aldim ama kzzarak soyledim olabilir ne olmus diye bebek aramizda yatakta oturuyoruz dusun ikimizde bagiriyoruz cocukta iyice aglamaya basladi elimden pudrayi alip sinirle cocugun poposuna boca etti sur diyorum sana diye ben hem agladim hem pudrayi temizledim hala aklima geldikce uzuluyorum seni cok iyi anliyorum sinirini stresini cunku bebeklerimiz benziyordu sukur benimki baya akillandi insallah seninde huzurun tekrar gelir esinle aranz duzelir bebisin akillanir bu yazdigini gulumseyerek okursun :) evliligin tek altin kurali bunu bilir bunu soylerim sen sinirlenince o susacak o sinirlenince sen susacan yoksa gecim olmuyor kardes her evde farkli bi dert iste :KK43:
Cnm ben devam etmek istemiyorum sanki..
Iyi bi insan, son zamanlarda kendince cabaliyor ve benim gerginliğimin kizim yuzunden oldugunu da biliyor ama her gun tartismaktan cok sıkıldım. .
Ben alttan alan yapiya sahip degilim, aksam 2-3 saat gorsem ben de sabırlı olurdum onun kadar kizima karsi...
geceleri uyanmasina gerek kalmıyor, kendim hallediyorum emdigi icin..Onun hayatı devam ediyor bi sekilde..
evliligim gozumde degil acikcasi..

Cnm ben devam etmek istemiyorum sanki..
Iyi bi insan, son zamanlarda kendince cabaliyor ve benim gerginliğimin kizim yuzunden oldugunu da biliyor ama her gun tartismaktan cok sıkıldım. .
Ben alttan alan yapiya sahip degilim, aksam 2-3 saat gorsem ben de sabırlı olurdum onun kadar kizima karsi...
evliligim gozumde degil acikcasi..
Esini sevmiyor musun

Iyi gclr kizlar..
canım benım ya bebegın zor bı bebek çünkü gozlerınden bellı maşallah zekı bazı kızlar cın gıbı oluyor benum kızım çok aksıydı hala öyle canım ınan onunla ılgılenmekten dun amcamşara ziyarete gıttık esım geldi dıye eve gidelım dıye mızırdandı aglafı kalktık koca kız oysaki herkes der kızın çok güzel ama mız mız kaynanam hala dıyor bu kız dan başlık almadan vermeyın çok cektırdı dıye ne hastalıgı ne gazı ne nazı bıtmedı hala kabızlık yaşıyoruz başka bı eve gıdınce canım benum yanı buz onu öyle kabılettık tek ıyı yanı ge ce oku kere uyandırdı 9 aya kadar ama Rabbim oğlumda yüzüme baktı yoksa napardım ınan 2.cıler daha kolay büyüyor ama bızdr yıpranıyorz esımle neler atlattık ama ben çözümü sakın olmakta buldum ondan hıcbırsey beklemem mekte sonra oda hatasını anladı ve yakın arkadaşım olması benu mutlu ettı..

Eşim laptobun uzerine kocca bi bardak su boca etmis gitti 2 bucukluk laptop :cry:hep ben kullaniyordum iyi ki ben dokmedim kizmazdi ama cok vicdan yapardim :KK42:
benmkının malı pek kıymetlıdır burnumdan getıtırdı bı kındle vardı kırdım unutmam:KK43:

Kizlar bi yakinimizin 8 aylik bebegi yataktan dusmus ve beyni zarar gordugu icin epilepsi hastaligi olmus, lutfen dikkat edin cok hareketlendiler, suana kadar 2 kere yatagin ucuna kadar geldi kizim son dakka kurtardik, cok etkilendim Allah korusun ya, bi dikkatsizligimiz yuzundrn hayatlari degisebilir :KK43:

M miss_curious canim bu kadar bastan pes etme, ben ikinciyi istiyorum ama hersey super dort dortlukdegil, hatta esimle diyoruz ikincide olsun biz sonra toptan duzeltelim arayi.. Bizde artik daha stresliyiz eskisi gibi rahat mutlu gezip eglenemiyoruz, kizim arabada hep ciyak ciyak agliyor ve ben geriliyorum, sonra dusunuyorum bebek bu aglayacak aglasin tamam diyorum bazen aglatiyorum, icim parcalaniyor, annelik vicdan azabi iste..
Ben gerilin e esimin sordugu en basit soruya bile tahamul edemiyorum, oda sagolsun farkinda ve alttan aliyor, tabi her zaman degil.. Yani bizim aramizda degisti, hemde cok, eskiyieski bizi cook ozluyorum :KK43: esimi surekli ozluyorum, birlikte ooturup sohbet etsek bile kafam hep cocukta oldugu icin esimle vakit gecirebilmisim gibi hissetmiyorum.. Yazacak cok sey var, ama sunu biliyorumkibuda birlikteligimizin asamalarindan biri, bi donemecten geciyoruz ve basarabilirsek eskisinden dahada mutlu olacagiz, sabir ve anlayis...

[QUOE="miss_curious, post: 41909462, member: 158313"]Iyi gclr kizlar..
EsimE olan sevgim bile tükendi. Eskiden bosanmak kelimesi beni urkuturdu, simdi resmen esime aksam dilekce ver bitsin dedim.Oyle iste...[/QUOTE]
Bizde aynı şeyleri yaşıyoruz herseye bağırmaya ses yükselmeye başladı Allahim hakkimizda hayırlısıni versin
çocuğum uyuyan sakin olsa benfe doğururum ama 3 yaşından oncd düşünmüyorum

M miss_curious canım boşanma kelimesini duyunca eşinin tepkisi ne oldu bu önemli çünkü senin ne kadar zorda kaldığını bıktığıni artık bu raddeye geldiğini kendisinin de birşeyler yapması gerektiği anladı mı yoksa aman sinirle söylüyo deyip umursamadı mi eğer hatasını anladiysa güzelce oturup konuşmak bi haftasonu kızını kv ye bırakıp başbaşa vakit geçirmek çoğu şeyi düzeltebilir

günaydın canlar.misafir var akşama ortada hiçbirşey yok daha. çok çalışmam lazım
KV diş bulguru yapacak akşam a iki tane incimiz var malum.

bu arada cuma 6. ay aşımız vardı.oğlum hiç kilo almamış hatta kilo vermiş çok şaşırdım hemşire dış çıkarma döneminde normal kilo verebilir dedi ama yine de üzülüyorum. inş normaldir

M miss_curious canım gecicek bu günler
birçoğumuz aynı problemi yaşıyoruz başlarda benim oğlunda öyleydi şimdi iyi hoş KV filan çok sakin bebek diyorlar ama benim ilk bebeğim bana zor geliyor yinede sukur bu halimize inş senin minis de düzelecek canım biraz daha sabır.eş e gelince ben de çok bunaliyorum eşimden doğumundan bu yana çok sogudum vardır bir hayır allahım muhabbetimi artır diye dua ediyorum artık o derece.
Allah kalplerine vicdan versin anlayış versin odun eşlerimizin.

Kizlar bi yakinimizin 8 aylik bebegi yataktan dusmus ve beyni zarar gordugu icin epilepsi hastaligi olmus, lutfen dikkat edin cok hareketlendiler, suana kadar 2 kere yatagin ucuna kadar geldi kizim son dakka kurtardik, cok etkilendim Allah korusun ya, bi dikkatsizligimiz yuzundrn hayatlari degisebilir :KK43:
Bir kere kucağımdan bir gece de yatağından bizim yatağın altına düştü bebeğimiz. Doktor da ilk düşmeler şok edici olabilir dedi emzirmek e buz koymak gerekirmiş hiçbir şey olmasa bile dedi.. Evde biri olsa o Attı diyeceğim kendi yatağından nasıl düştü Aklım almıyor yüksek korumalıklı içinde Reflü yatağı var vs..
Oyun dersinden memnun kaldınız mı? Nasıl geçti?

M miss_curious birde senın kızgınlıgın esının hayatı aynı senınkı tepetaklak oldu bunada kızıyorsun hayatın hep böyle olacak gibi geliyor ama canim inan 3 yıl sonrasında herşey super olacak
3 yıııl mı üç ay altı ay bir yıl iki yıl derken siteler artıyor hep :) :KK43:

günaydın canlar.misafir var akşama ortada hiçbirşey yok daha. çok çalışmam lazım
KV diş bulguru yapacak akşam a iki tane incimiz var malum.

bu arada cuma 6. ay aşımız vardı.oğlum hiç kilo almamış hatta kilo vermiş çok şaşırdım hemşire dış çıkarma döneminde normal kilo verebilir dedi ama yine de üzülüyorum. inş normaldir
Kilo vermes bormal yaz ve diş Çıkarma dönemi canım. Benimki de zayıfcacık kaldı annem mercimek hanım diyor:)

Herkese merhaba anneler :)

X