2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
slm kizlar
.hepinize iyi gecelr..nasilsiniz..
hepinizizcoook ozledim gercekten..ilk zamanlarimizi okudum..gozlerim doldu..ozledim hamilelik zamanlarimizi...
yusuf pasamiz masaallah cok iyi..
anne sutu arti mama devam sutu..
araogun ek gidalarimizzbasladi..saatimiz yok simdilok..cok ustune gitmiyorum...bnm istedigim saatlerde acikmis olmuyo ve istahla yemiyo..
disimiz hala cikmadi neden anlamadim..oysaki kizim tam 5 ayi bitti cikardi..
neyse hayirlisi artik ins cikar
eflalime noldu..merak ettim ama okuyamadim...
cok yorgunum..
hep yorgunumm..
ama gecicek bunlar..
bu arada 72 kiloda kaldim...napicam bu kilolari bilmiyorum..
hepinizi opuyorum..sizi coooook seviyorumm

@Mrv5534 hoşgeldin :)
Bende dogumdan sonra epey bi süre giremedim
Bi 10 gündür falan giriyorum aktif olarak
Sütün azmı neden hazır mama veriyorsun
Bende hep emzirme +mama seklinde besledim
Sütüm hep azdı
7.aya girince bitti sütüm
Buna şükür 6ay azda olsa anne sütü alabildi yavrum
Bizimde dişlerimiz yok daha ama üst damak bi hayli kabarık
2gündürde emeklemeye başladı :)
Park yatak kenarlarından tutup diZlerinin üstüne kalkıyor hatta yerdeyken direk ayaga kalma hamleleri yapıyor yampirik yumpirik :)
Kilo zaten hepimizin ortak derdi
Önceden sorun yapıyordum artık takmıyorum
Evet eflalim girmiyor son zamanlarda inş problem yoktur

Eve gecince yapacm bunu
Simdi memleketteyiz
Esimin izni acildi
canım bebiş emmeyi bırakma egilimindeydi sanırım kötü ornek olmayim benim sut var emiyor ondan devam ediyorum

Arkadaşlar ek gıdayı 1günde kaç kere veriyorsunuz?
Benim;
Sabah: kahvaltı
Araöğün: meyve
Öğlen: sebze püre
Araöğün: meyveli yogurt
Aksam: bakliyat corba yada püre
Araöğün: cevizli meyve püre
Yatarken: devam sütü 180ml
Geceleri önceden 1kere kalkıyordu, son bir haftadır 3e cıktı. Her kalktıgında devam sütü veriyorum.
(Not: öğünleri bu şekilde ama yazdıgım şeyleri bazen hiç yemiyor, yada çoğu zaman yarısını zor yiyor)
Çok guzel ama benimki son 20 gündür doğru düzgün yemiyor üst dişler derken Simdi de üst yanlar sanırım ben 3 kere teklif ediyorum yiyecek ama yemiyor bi kahvaltı yapiyor
Ben şöyşe yapıyorum.
Sabah Uyanıyor emziriyorum sonra kuş kadar uyuyor. Uyanınca kahvaltısını veriyorum. Yemiyor :) öğlene kadar o bitsin diye uğraşıyorum.
12-4 arası meyve veya yoğurt faslı
Akşam 6-8 arası da sebze yemeği...

Aralarda da emziriyorum. Yerse ne ala... 6. Ayda iki öğün teklif edin Demişti doktor, şimdi üç öğün teklifi sunuyorum:) o da hayır annecim diyor:))
benimkide yememe hakkını kullanıyor :-) dişler cogalmis ondan h as ta olmuş demekki serra

slm kizlar
.hepinize iyi gecelr..nasilsiniz..
hepinizizcoook ozledim gercekten..ilk zamanlarimizi okudum..gozlerim doldu..ozledim hamilelik zamanlarimizi...
yusuf pasamiz masaallah cok iyi..
anne sutu arti mama devam sutu..
araogun ek gidalarimizzbasladi..saatimiz yok simdilok..cok ustune gitmiyorum...bnm istedigim saatlerde acikmis olmuyo ve istahla yemiyo..
disimiz hala cikmadi neden anlamadim..oysaki kizim tam 5 ayi bitti cikardi..
neyse hayirlisi artik ins cikar
eflalime noldu..merak ettim ama okuyamadim...
cok yorgunum..
hep yorgunumm..
ama gecicek bunlar..
bu arada 72 kiloda kaldim...napicam bu kilolari bilmiyorum..
hepinizi opuyorum..sizi coooook seviyorumm
iyiyiz canım bizde hep yorgunuz ama iste ugrasiyoruz oğlunun iyi olmasına sevindim ..doğmayan oğlan :KK66: bu arada ben zayıfladım üstüne tekrar kilo aldım simdi tekrar zayıflamaya çalışıyorum:-)

Günaydın şeker kizlarr ve ağlak bebeleri :mad: bu ara ahmet bey huysuz odada olsam bile kucak istiyor habire ısırma modunda parmaklarimiz morardi:KK57: neyse geçecek iştahı hic yokk ama oda düzelecek inanıyorum bugün kontrol var bakalım :KK25: dun çok yoruldum cokk evi temizledim ay sonu artik kiricam zincirlerimi bayan cagiracagim temizliğe kendi evimi başkasına açmaya biraz utanan biriydim ama asicam:21: diyete devam öpüyorum sizi

canım bebiş emmeyi bırakma egilimindeydi sanırım kötü ornek olmayim benim sut var emiyor ondan devam ediyorum

Çok guzel ama benimki son 20 gündür doğru düzgün yemiyor üst dişler derken Simdi de üst yanlar sanırım ben 3 kere teklif ediyorum yiyecek ama yemiyor bi kahvaltı yapiyor
benimkide yememe hakkını kullanıyor :-) dişler cogalmis ondan h as ta olmuş demekki serra

iyiyiz canım bizde hep yorgunuz ama iste ugrasiyoruz oğlunun iyi olmasına sevindim ..doğmayan oğlan :KK66: bu arada ben zayıfladım üstüne tekrar kilo aldım simdi tekrar zayıflamaya çalışıyorum:-)
Yok işte öğünlerim bu ama yemiyor :KK43:
Yarım kase oda zoraki yapmadıgım şebeklik kalmıyor
Aslında sormak istediğim anne sütüde veremiyorum ya ben bütün bi günü ek gıdayla geciriyor olması zararlı mı acaba arada devam sütümü vermek gerekiyor mu ki?

tinimini_hnm tinimini_hnm canim inanki zor oluyo ama insan ozluyo burayi..
ya yaklasik 1 ay olucak gazir mama kullanali sutum az...yesemde yemsemde suyu cekildi sonuna kadar emziriyorum ama yok...surekli agliyo...mama verince ustume susuyo.
bni emdikten sonra ustun 120 cc mama iciyo..
emeklemeye coktan basladik...evi talan ediyoruz...
ama hamdolsun saglikli olsunlarda...
kilo isini takmaya takmaya kilo bana takti..:)

I imspecial canim bnm...nasilsin...
evet bi turlu dogmadi..inat gibi 1 ocakta dogdu...ben ocak coxugu olacam dedi...
hahaha...
iyi kiz ayniyiz seninle bacim..
kilo vermemiz lazim hayde bakalim

Annesi sanırım kuzucuğun acıkmasına fırsat vermiyosun. Ondan yemiyodur. (Bende yesin diye ısrar ediyorum. Her an aç gibi geliyor vicdan yapıyorum)
Evet yese de hep ac düşüncesi bende var sanırım :)
Ondan mı yemiyorki acep?
Bütün bi gündüzü ek gıdayla geciriyor olması zararlı degildir inş çünkü anne sütü yokveremiyorum bitti

Evet yese de hep ac düşüncesi bende var sanırım :)
Ondan mı yemiyorki acep?
Bütün bi gündüzü ek gıdayla geciriyor olması zararlı degildir inş çünkü anne sütü yokveremiyorum bitti
Canım sen mecburiyetten veremiyorsun ve yarim kase yiyorsa ne alâ hic üzülme devam sütünü dr ne kadar diyorsa o kadar ver ek gida almaması daha zor oluyor inan benimki iki ayda 400 gr almış 1 cm uzamış yok yani emmiyor anca oda enerjisine gidiyor yemesi lazım ama inatlasiyor bu ara inş duzelr

@Mrv5534 canım ben senin üstüne zayifladim tekrar aldım tekrar ayni kiloya geldim simidde diyetteyim :-) maşallah ogluna bizde 5.5 aydan beri tırtıl 6 aydan beri emekliyoruz 4 dişimiz çıktı öyle gidiyor işte coook yaramaz

Canım sen mecburiyetten veremiyorsun ve yarim kase yiyorsa ne alâ hic üzülme devam sütünü dr ne kadar diyorsa o kadar ver ek gida almaması daha zor oluyor inan benimki iki ayda 400 gr almış 1 cm uzamış yok yani emmiyor anca oda enerjisine gidiyor yemesi lazım ama inatlasiyor bu ara inş duzelr

@Mrv5534 canım ben senin üstüne zayifladim tekrar aldım tekrar ayni kiloya geldim simidde diyetteyim :-) maşallah ogluna bizde 5.5 aydan beri tırtıl 6 aydan beri emekliyoruz 4 dişimiz çıktı öyle gidiyor işte coook yaramaz
Dişleri cıkıyorsa senin benişin ondan dır yememesi
Benimkinin bayagı bi kabarık damakları
Ama korkuyorumda dişi patlar o huzursuzlukla hiç yemez diye
Ne kadar gec o kadar iyi dişinin çıkması benim için sanki :)

Dişleri cıkıyorsa senin benişin ondan dır yememesi
Benimkinin bayagı bi kabarık damakları
Ama korkuyorumda dişi patlar o huzursuzlukla hiç yemez diye
Ne kadar gec o kadar iyi dişinin çıkması benim için sanki :)
Biz buna kendi aramızda hayırlısı olsun diyelim :KK66: allahu teala bi yoluna koyar inş

Günaydın güzel anneler...
günaydın canm

Yok işte öğünlerim bu ama yemiyor :KK43:
Yarım kase oda zoraki yapmadıgım şebeklik kalmıyor
Aslında sormak istediğim anne sütüde veremiyorum ya ben bütün bi günü ek gıdayla geciriyor olması zararlı mı acaba arada devam sütümü vermek gerekiyor mu ki?
devam sütü verilmeli diye biliyorum canm bütün gün ek gıda ağır gelir sanki midesine
Bi dr a danış istersen ama anne sütü yetersizse bile alması gereken sut miktarı devam sütü ile tamamlanmalı diye biliyorum ve o şekilde uyguluyorum

günaydın canm

devam sütü verilmeli diye biliyorum canm bütün gün ek gıda ağır gelir sanki midesine
Bi dr a danış istersen ama anne sütü yetersizse bile alması gereken sut miktarı devam sütü ile tamamlanmalı diye biliyorum ve o şekilde uyguluyorum
Aksam saat 22den itibaren sabaha kadar 3 kere devam sütü alıyor 150-180ml falan
İşte ama acaba gündüz peşpeşe ek gıda vermek devam sütü olmadan ne kadar dogru?
Doktora sadece hasta plursa götürüyoruz
Sabit bi doktorumuz yok soracagım
Boy kilo aile hekimliğinde ebe bakıyor
Oda ne kadar dogrusunu bilir bu ek gıda konusunda orası mechul

Aksam saat 22den itibaren sabaha kadar 3 kere devam sütü alıyor 150-180ml falan
İşte ama acaba gündüz peşpeşe ek gıda vermek devam sütü olmadan ne kadar dogru?
Doktora sadece hasta plursa götürüyoruz
Sabit bi doktorumuz yok soracagım
Boy kilo aile hekimliğinde ebe bakıyor
Oda ne kadar dogrusunu bilir bu ek gıda konusunda orası mechul
450-540 ml yani ortalama bu aylarda 1000 ml anne sütü yada mama alınmalı yani aslında dr un dediği bebeğin kilosu çarpı 150 olarak hesaplanıyordu arkadaşlar yanlışsa düzeltin

bence öğün aralarında da mama verebilirsin

Kontrole gittik bugün kızlar. Devam sütü konuşulmuş ben anne sütü artı mama takviye olarak veriyorum ama 10 gündür filan neredeyse hiç ek gıda almıyor ve emzirme mama olayını uyurken yapıyoruz hala. Ek gıdayı istemiyor deyince dr yetiyor mama ısrar etme dedi ama uykuda verdiğimi öğrenince mamayı kes sadece anne sutu ve Ek gıda şeklinde devam et dedi. Bi de bunu deneyeceğim ben daha önce günlük miktar sorduğumda da(mama için ) miktar yok bebek ne kadar isterse o kadar demişti

X