2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kızlar yaa size bi sorum olacak oğlum çok uzunn oldu hastlığı geçmek bilmiyor ben endişeleniyorum artık dizce bi profesör doktora göstersemmi devlette burnu sürekli akıyor bide jaç gündür göz çapaklanması başladı uyanıkken iyi ama uyurken çok mızmız hiç böyle olmamıştı:KK43:!

Kızlar yaa size bi sorum olacak oğlum çok uzunn oldu hastlığı geçmek bilmiyor ben endişeleniyorum artık dizce bi profesör doktora göstersemmi devlette burnu sürekli akıyor bide jaç gündür göz çapaklanması başladı uyanıkken iyi ama uyurken çok mızmız hiç böyle olmamıştı:KK43:!
Cok cok gecmis olsun icin rahat etsin git bence hic basimizdan boyle bisey gecmedigi icin bilemiyorum da tabii

Günaydın saat 10da artik büyük buluşma diyetisyenle kadın iyilesemedi bi ..muayene olamadı Allah bile zayıflamami istemiyor kader planında bile yok galiba :confused: saka bi yana bugün olacak:cry:çıkışta arkadaşla kahvaltıya gideceğiz:KK70:ama jübile olacak bizim için:21:

Bu arada kızlar bugün evimizin borcu bitiyor Rabbim tüm borclularin borcunu bitirtsin çok rahatladim artik rahat rahat düşünmeden harcayabileceğim:pherkese benden bi çay :KK50:
Aaaaa ordan cay olur mu hic hesap numarami gonderiyim bi yuzluk at be abla hahahahah

Kızlar çok sinirliyiö içimden kv arayıp ağzıma geleni. Saymak geliyor:KK43:

Geçenlerde oraya gittim bi bez parçası verdi bilmen hangi türbenin beziymişte oğluna tak iyi gelir dedi. Önce istemedim çünkü bende o kadına karşı xerre güven kalmamış sonra bunuda tartışma kavga konusu yapar diye aldım ama oğluma takmadım beşiğinin baş ucuna taktım ve onu tsktığımdan beri oğlum uyumaz oldu öksürük grip tekrarladı dün gece söktüm onu beşikten içimden bi his bunda bişey var dedi inanırmıdınız hala oğlum uyuyor ve bikere bile ökdürmedi bukadarıda tesadüf olmaz diye düşünüyorum kv lwrdden döndüğümüzden beri uyumayAn oğlum geceden beri uyuyor bu nasıl bir anne ya çözemedim bunu ben:KK43:
Lutfen oyle seylere kesinlikle inanmayin lutfen allah korusun butun bunlar gizli sirk turbe muska bu isler iyi degil turbe derken tabi ki allah dostlari ama bu turbe suyu turbe bezi resmen allaha ortak kosuyorlar hasa ne diliyorsaniz allahtan dileyin sakin baglama oyle seyleri evinizde nazar boncugu bile koymayin nas felak indirilmis onlari okuyun bol bol

Cok cok gecmis olsun icin rahat etsin git bence hic basimizdan boyle bisey gecmedigi icin bilemiyorum da tabii
TTeşekkü ederim canım İ
Lutfen oyle seylere kesinlikle inanmayin lutfeün allah korusun butun bunlar gizli sirk turbe muska bu isler iyi degil turbe derken tabi ki allah dostlari ama bu turbe suyu turbe bezi resmen allaha ortak kosuyorlar hasa ne diliyorsaniz allahtan dileyin sakin baglama oyle seyleri evinizde nazar boncugu bile koymayin nas felak indirilmis onlari okuyun bol bol
zaten felak nası okurken aklıma geldi ben asla inanmıyorum böyle şylere ama işe kv bunun yüzünden bile eşimi şişirebilir:KK43:

Kurabiye yaptim hemide starsbucks kurabiye (adi ne kadar havali demi ) tek tane almadi bende amaaan dedim hepsini yedim oh olsun
o nasıl oluyor sekerim adi pek hamalıymış eskiden olsa yapardım ama yok garı sağlıklı beslenicem:KK66:

Aaaaa ordan cay olur mu hic hesap numarami gonderiyim bi yuzluk at be abla hahahahah
ayin ediyon atarız:-)

@Grilboymom hayirli ugurlu olsun borc cok zor allah bizim gibi garibanlarida tez elden kurtarsin insalllahhhhhhhh
aminnnnn canım ims insan piskolojik olarak pek rahatliyor

Kız oğlumun alt azıları şişmiş bitanesi neredeyse çıkacak huysuzluğu hastalığı ondan bitmedi demek kuzum hastalık üstüne dişle uğraşmış:KK43:
Canım bizde azı çıktığında çok uzun zaman hasta kaldık bu gecede habire oksurdu kuzum inşallah hasta olmaz dun diyetisyene giderken yanımda götürdüm hastaneden hastalık.kaparsa kendimi affetmem:KK51:

Ah kızlar aaah bugünlerde bela peşimi bırakmıyor allah hayır etsin ben yoksa kötü birimiyim:KK43:

yok canım bizim apartmandan bi. Şikayetim yok herkes çok efendi sağolsunlar yöneticinin oğulları eşidw iyi bi kadın gıcık asansör bozulmuş biz girişte oturuyorux bizdende para istedi vermiyorum dedim ondan atıştık..

İki kadınla dışarda tartıştım oğlumu hastaneye götürmüştüm burnuma dömer komusu geldi çok açtım bi döner alayım dedim suraya girdim bi kadında önüme geçti sırada ben varım dedim bu bana surat astı arkasına dönerek laf attı bebek arabasıyla sıraya giriyor dedi bende dayanamafım pardonda nasıl sıraya girecem söylermisin bebeğimi kime emanet edecem senin gibi düşünen insanlaramı diye sordum oda tamam sıra senin olsun gibi bişey dedi sonra beni yanındaki arkadaşına şikayet ediyor arkadaşıda sırada xaten biz vardık diye konuşup durdu ben yine dayanamadım sırada ben vardım dedim üzerime yürüdü bsnde flim koptu sanane dedim sen kimsin benimle muhattap olan gelsin konuşsun dedim
Oda kendisini kenara çekmiş laf söylüyor birden bana insan gibi söyle bebepim var sıraya girebilirmiyim diye rica etseydin dedi ben bağırdım sen kimsin bana insanlıktan bahsediyorsun ulan zaten sırada ben varım neyin mmüsadesini isteyeuim senden dedim hala car car insan ol diyor az daha dövecektim iki kişi üzerime yürüyünce korkacağımı sandılar kaçtılar hemen gel vuraya gel bana laf atıpta kaçamazsın sen dedim ortalığı karıştırıp arkadaşını üstüme saldın sıkıyorsa sen gel ddedim döneride almadım sinirden dönerci abide okadar abla kurban olayım dur dedi oda nasibini aldı benden bi ara bi özür dilemem gerekiyor galiba iki gereksiz insan için kendimi rezil ettim anladığınız:KK43: çok utanıyorum sinirime hakim olamadığım için..
canım ne kötüsü ya sen tatlı iyi bir insansın, hakkını savunmak kötülükse kötünün dik alasıyım:) doğru olanı yapmışsın kimse kimsenin hakkını gasp edemez, bu dünyada doğru söyleyen hakkını savunan haksızlığa susmayan sevilmiyor olay bu, insanlar başına vurup lokmasını elinden alacak tipleri seviyor.
Ya ben ilk gün gittim okula iste ders falan yaptık buz panoya taktiriyoruz yaptığımız etkinlikleri sonra ben onları kenara koydum lavaboya gideceğim yardımcı bayan oluyor anasınıfı parasıyla tutulan o bakar sınıfa biz olmayınca bunu çağırdım sınıfa bak lavaboya gidiyorum de ism bu faaliyetteki as ben geel ne kadar..Kadına bu baktım kapı acık sınıfa bile girmiyor önünde bekliyor faaliyetlerde asılmamış dedim niye yapmadınız ..hocam biz yapmıyoruz bunu hic kimseninkini yapmıyorum gibi biseyler geveledi beni ilgilendirmez dedim asılacak saat 5 olmadan veliler bakıyor çocuğum ne yapmış falan..sonra koşa koşa gitmiş müdüre hanıma ..geldi bana diyorki hocam bunları ben asamam benim görevim değilmiş (bak bak sanki ben çocuğum kosa koşa gitmiş dedim sen ne diyorsun ben kimin is kimin görevi gayet iyi biliyorum müdüre hanim olayı vilar eminim iyle demzdi kapının önünde bekleyecegine 5 dk işi yapmayıp beni alistirmayim tavrı takinacagina ..yeni gelmişim misafir sayılırım hocam ben bu işi yapmıyorum ama siz yenisiniz yaapatlyim de değil mi ..Çocuk gibi sen kimsin beni şikayet ediyorsun ..ağzımı açtım 5 di işi yapmayim diye is guzarlik yaparsan ben sana 10 kere sınıf supurturum görürsün sen çocukların parasıyla calisiyorsun buraya hizmet edeceksin okulumdu yer işleriyle is yaparak işini yaptığını sanma dedim ..ama tepem attı normalde hayatta ihtiyaç sahibi bu tarz insanlara yapacağım bisey değil bu sozler ama iyi oldu...acayip tırsmış bama ayar çekecekti güya ilk günden müdüre söyledim müdür arkamda gibisinden ..Simdi de bana yaranmaya çalışıyor hep peşim de gıcık oldum ni kere:KK12:ne uzattım ama:KK47:
terbiyesizlik yapmış kadın tabi ki onun görevi , bizim kreştekiler her işi yapıyor görüyorum, doğru olanı yapmışsın
canım bu son yaşadığınız hastalık böyle hiç götürüp oralarda perişan etme derim

İç çççççççç
canım ne kötüsü ya sen tatlı iyi bir insansın, hakkını savunmak kötülükse kötünün dik alasıyım:) doğru olanı yapmışsın kimse kimsenin hakkını gasp edemez, bu dünyada doğru söyleyen hakkını savunan haksızlığa susmayan sevilmiyor olay bu, insanlar başına vurup lokmasını elinden alacak tipleri seviyor.

terbiyesizlik yapmış kadın tabi ki onun görevi , bizim kreştekiler her işi yapıyor görüyorum, doğru olanı yapmışsın
canım bu son yaşadığınız hastalık böyle hiç götürüp oralarda perişan etme derim
Çok duğru söylüyorsun canım yönetici kadın kendisini dünyanın merkezi sanıyor
Ben daha binaya ilk taşındığım anda kıl oldum ona kapımı çalığ çöp günleri var o günler harici çöp dökersen bana 5 tl ceza vereceksin dedi ben büyüğüm diye saygıdan tamam dedim ama ona afedersin b.... K para veririm cezası neyse belediyeyi ararım onun önünde gelin ben çöp döktüm bana ceza yazın ödeyeyim derim ben..

Bende bu tür bi manyağım:KK70:

Aynen Nego Nego saf insan olsak hemen iyi biziz ama hakkimi savununca da tam savunurum ..toplantıda herkesin yanında cen cen ötünce ben kimse ağzını açamadı arkadaş avukat olacak kadınsın diyor:-) bende zaten olacam herkesi hizaya getircem az kaldı diyorum:KK48:
Ben sokakta biri bi kişiye haksızlık yapsa fahil olurum huyum kurusun:-)

Karpuz içi gibi pişik oluyorsa o gıdaları 6 ay 1 yıl süre ile verme. Bebeğinin alerjisi var demek ki onun için öyle oluyor, yer etmesin vücuduna o gıdayı unutturdultan sonra tattıracaksın.
Kızım balık yedi mi kıpkırmızı külot giymiş gibi oluyordu balığa alerjisi var diye bıraktık. O ürünleri bermeyeceksin.
Ama mesela brokoli nohut vs gaz yapıcı şryleri yiyince de gazdan vs hafif kızarabiliyor o zaman yedirmeden kremini sürüyorum o gün yıkayıp havalandırıyorum vs o ayrı. Seninki alerjik, o gıdaları verme canım.
İş için de hayırlısı olsun.
Pazara markete bakkala ve parka gidin. En cıvıl cıvış yerler bunlar.
Her sabah akşam baba giderken gelince anne baba öpüşün bebrğin el sallasın babaya.
Ve bol bol konuş, illa güzel aktiviteler yapmak zorunda değilsin. Konuş konuş kpnuş:) o zaten sana uyum sağlar..

Hepsi öyle canım.. Birkaç istisna dışında iyisine rastlamadım:KK43: o yüzden hep kamera ses kaydı derim. Bebeği tv karşısına oturtup el işi yapıyorlar tel de konuşuyorlar kadın programı izliyorlar. Brbeği doyuruyorlarsa ne ala.. Yeğenimin eline çubuk kraler pkeyi verirmiş kadın:KK43:(
Hiç kendini üzme bebekler çabuk değişiypr bir haftada neler öğrendiğine şaşarsın. Sen annesisin:) birlikte durumu toparlarsınız..

Canım sana yazıcam yazamadım. İçimden kızmak da geliyor ama haddim değil.
Çocuğunda böyle bir şeyden şüpheşeniyordan doktora sağlık ocağına git. Bir an bile bekleme.

Öte yandan işleri bırakıcam diyorsun ne işi? Başbakanla mı görüşüyorsun her gün? Ne olacak yani..haftada bir süpürge evin yemeğini yapmak
Bebeği olan bir kadına yeter.. Kaldı ki bir odada pturuyoruz diyorsun.
Abartma ve çocuğunu ihmal etme. Maleaef şocuklu yaşam yorucu kaldı ki iki üç çpcuklular ne yapsın ikiz anneleri vs..

Mutlaka pazara markete götür. Algıları açıloyor orada:)
Parka yaşıtlarına götür
Bol bol konuş yemek yaparken tarif ver büyüyünce yapcaklqrınızı anlat
Babasının mesleğini aileni uzakta olma nedeninizi anlat
Fotoğrafları göstet anne baba abla diye
Her şeyi ablat konuş gülerek, öpüşüp koklaşın.

Oyunlardan anlamıyorsa.. Mutfak çekmecelerini boşaltın. Eşya spetini döksün toplayın konuşa konuşa.. Yerde uzan onu kovala ceee yap vs. Parmaklarınla üstünde gezin..

Bebeğe ne veriyorsan onu alıyorsun. Oyunlar gülücükler sözcükler ver ki pnları alasın.

En ufal şüphen varsa doktora götür bebeğini. Kötü vir şey yoksa ilgi alaka ile üstesinden gelirsin bence içinde bulunduğun durumun.
Kesin alerji canim daha 1 yas kontrolune goturmedim gidince doktora da soracam tavsiyelerin icin cok sagol bikac gunde bile degisiklikler basladi cok şükür bebisimde
Ablan icin cok uzuldum canim allah yavrularina bagislasin tez vakitte sifa versin

@Mrssuperfine canım Allah acil şifalar versin çok üzülldüm :KK43: rabbim yavrularına sevdiklerine bağışlasın atlatır inşallah tez zamanda

I imspecial aysimason aysimason oohh helal size kızlar ya ben haklı da haksız da olsam savunamıyorum kendimi bulaşmak istemiyorum korkuyorum başım belaya girer diye :KK70: ilkokulda bile öyleydim süveterimi kitabımı çaldırdım sesimi çıkaramadım kazanan öteki taraf olurdu hep :KK53: şimdi öyle değiliz tabi canım gelişme var biraz:cool:

@Mrssuperfine canım Allah acil şifalar versin çok üzülldüm :KK43: rabbim yavrularına sevdiklerine bağışlasın atlatır inşallah tez zamanda

I imspecial aysimason aysimason oohh helal size kızlar ya ben haklı da haksız da olsam savunamıyorum kendimi bulaşmak istemiyorum korkuyorum başım belaya girer diye :KK70: ilkokulda bile öyleydim süveterimi kitabımı çaldırdım sesimi çıkaramadım kazanan öteki taraf olurdu hep :KK53: şimdi öyle değiliz tabi canım gelişme var biraz:cool:
Canım ilkokul dedinde aklıma bişey geldi ben birinci sınıfta daha yeni okula başlamıştım bi çocuk bana. Sürekli karışıyordu en son kalemimi kurmıştı bende öğretmene söyledim pek takmadı dersin ortasında çıkıp abimi getirmiştim çocuk kalemimi kırdı benden durmuyor öğretmende takmıyor diye :KK70:

X