2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
minione minione kiz o geceyi hic unutmucam emin ol..bir gecede kac defa cift tarafli bant dedigimi bilmiyorum artik ama bayagi eglenmistik..minigime simdiden sifalar diliyorum...ahh yavrum oyle zaman gelicekki oglum az sus motorun sogusun diceksin..seni anliyosa telkinlerini yerine getiriyorsa daha ne keyfini cikar...
opuyorum seni
@safransari canimmmm inanki cok ozlemisim sohbetimizi muhabbetimizi..merak ettiklerim unutamadiklarim..ahh neler neler..sinav icin hakkinda hayirlisi ne ise o olsun canim..rabbim emeklerini bosa cikarmasin..
bu arada bnde ilahiyata basladim..bismillah dedik bakalim..
hamdolsun artik sinav sistemide degisti..4 yanlis 1 dogruyu goturucek..Artik oyle sallamasyonla gecmek yok..egitim kalitesi articak..calisan kazanacak yani..
olumsuz yonleride var ama egitim kalitesi icin onemli bi gelisme bnim acimdan..
neyse iste banada dua edin..
buralardayim artik insaallah..kuzumu op senide opuyorum
canim cok sevindim hakkinda hayirlisi olsun
basarilar diliyorum

Sağol canım bende bugün epey baktım modellere.
Sınavın içinde hayırlısı olsun, sonuç şaşırtır belki.
İnsallah canim. Cok emek veriyorum rabbim goruyor, bundan sonra hakkimizda hayirlisi.

hosgeldin merve seni gormek guzel,d gunleri yaklasiyor yine balon sisirme geliyor aklima sen gelince :KK70: ama artik profesyonelim bu konuda :KK70: sisirip balonun tepesine cift tarafli bantla tavana asma planim var :KK70:
bu arada evet haklisin can sikmaya degmez ama aslinda yavrularimizin hunerlerinden zekalarindan suphemiz yok hatta bazen hayret bile ediyorum kirk yil dusunsem o sekilde yapamam dedigim seyi oglum kesfediyor,yada usta bir futbolcu edasiyla topu ortalayip kosa kosa gelip vurmasi hatta bazen kesmeyip iki topu arkali koyun tek seferde vurup firlatmasi ve aldigi hazdan siritmasi dunyalara bedel ama iste insan konusanlari gorunce heves ediyor,annecim dese,iki kelimeli cumle kursa ay dunyalar benim olur yaa insallah rabbim elbet vakti zamani var banada o duyguyu yasatsin
Yarin Allah nasip ederse kizlar saat 12 de sunnet ettiriyorum oglumu,dua edin lutfen acisiz agrisiz kolaycacik atlatsin oglum,rabbim yardimcimiz olsun,detaylari yazarim yrn insallah :KK66:

aslinda bu ortuler cok mantikli
koltuklarima bende kilif yaptirmistim cok memnunum ,halilarda dahada kafama yatiyor ama silmek daha kolayima geliyor
esim internetten bir temizlik ilaci almis videolari izleyince yok artik diyorsun
heryerde kullaniyor,kosla elde hali deterjaninida seviyorum,once lekere o ilactan skip ustundende onlw siliyorum,elbette hali yikamacinin yikadigi gibi olmuyor ama yinede lekelerden kurtuluyorum icim rahat oluyor,senede iki defa hali yikamaya veriyorum amw diger kalan zamnlarda siliyorum,ayy yazarken yoruldum kesinlikle ortu buyuk kolaylik :KK70:
Gecmis olsun simdiden, rabbim dugununu de gormeyi nasip etsin, insallah vok kolay gecer.

Ben biliyorum o firmayi ve cook begeniyorum, ama esim.parasini begenmedi
İki koltuk icin 500 tl fiyat aldim :oha: dedi esim :sopa: onay verse hemen yaptiracagim.

Bende halida leke cikarmada @eflalim gibi bulasik makineai parlaticisi kullaniyorum :temizlik:
canim deterjanin adi förbix
ortuyude internetten aldim olcunu kendin aliyorsun adama mesaj atiyorsun kapida odeniyor
coverella hazir koltuk ortusu
siteyi incelersin,her yaptigi koltugu sahibi hemen sayfaya yukluyor facebook sayfasi var hergun msj aliyorum biliyomusun :S memnunmusunuz diyenler oluyor cok ilginc

minione minione kiz o geceyi hic unutmucam emin ol..bir gecede kac defa cift tarafli bant dedigimi bilmiyorum artik ama bayagi eglenmistik..minigime simdiden sifalar diliyorum...ahh yavrum oyle zaman gelicekki oglum az sus motorun sogusun diceksin..seni anliyosa telkinlerini yerine getiriyorsa daha ne keyfini cikar...
opuyorum seni
@safransari canimmmm inanki cok ozlemisim sohbetimizi muhabbetimizi..merak ettiklerim unutamadiklarim..ahh neler neler..sinav icin hakkinda hayirlisi ne ise o olsun canim..rabbim emeklerini bosa cikarmasin..
bu arada bnde ilahiyata basladim..bismillah dedik bakalim..
hamdolsun artik sinav sistemide degisti..4 yanlis 1 dogruyu goturucek..Artik oyle sallamasyonla gecmek yok..egitim kalitesi articak..calisan kazanacak yani..
olumsuz yonleride var ama egitim kalitesi icin onemli bi gelisme bnim acimdan..
neyse iste banada dua edin..
buralardayim artik insaallah..kuzumu op senide opuyorum

Kuzum bende aciktan isletme 4 e gectim bu sene bitiyor insalallah, seneye ilahiyata basmalamak iatiyorum. Disardan ek ders aliyor musun, evde tum dersleri kendin mi calisiyorsun ?

hosgeldin merve seni gormek guzel,d gunleri yaklasiyor yine balon sisirme geliyor aklima sen gelince :KK70: ama artik profesyonelim bu konuda :KK70: sisirip balonun tepesine cift tarafli bantla tavana asma planim var :KK70:
bu arada evet haklisin can sikmaya degmez ama aslinda yavrularimizin hunerlerinden zekalarindan suphemiz yok hatta bazen hayret bile ediyorum kirk yil dusunsem o sekilde yapamam dedigim seyi oglum kesfediyor,yada usta bir futbolcu edasiyla topu ortalayip kosa kosa gelip vurmasi hatta bazen kesmeyip iki topu arkali koyun tek seferde vurup firlatmasi ve aldigi hazdan siritmasi dunyalara bedel ama iste insan konusanlari gorunce heves ediyor,annecim dese,iki kelimeli cumle kursa ay dunyalar benim olur yaa insallah rabbim elbet vakti zamani var banada o duyguyu yasatsin
Yarin Allah nasip ederse kizlar saat 12 de sunnet ettiriyorum oglumu,dua edin lutfen acisiz agrisiz kolaycacik atlatsin oglum,rabbim yardimcimiz olsun,detaylari yazarim yrn insallah :KK66:
canım şimdi gördüm sünnet mi oluyor arda , hadi inşallah çok kolay çabuk geçer

herkese hayirli sabahlar kizlar........sabahin nuru evinize vursun...
nasilsiniz...sizleri cok ozledim..
mrv5534 eski ismimdi..sifreyi unuttum falan filan...
nasilsiniz...bebisleriniz nasil..anam bebisliktende cikti bizimkiler dimi..zaman ne cabuk gecti...neler neler konusurken simdi neler yaziyoruz..
benim mehmet yusuf pasam tam bir yaramaz oldu cikti..
yok anacim kurt var cocukta..
duramiyoruz biryerlrde..Allahtan ablamiz var..her ne olursa olsun bayiliyorum seviyorum ben yawrularimi ya..bu arada ablalari minik kizim anaokuluna gidiyor..minik kusum buyuyo..
oglanla aksama kadar gevezelik yapiyoruz..ablasi ona ali babanin ciftligini ogretti..sadece hayvan sesleri dogru cikiyo gerisi sallamasyon..
cok uzattim yaaa nasilsiniz siz anlatin...hepinizi coooook opuyorum...miniklerinizi cok opuyorum...hepinizi cok seviyorum

son bi kac sayfayi okudum..eflalim masaallah hep aynisin gulum ya...tek tek cvp veriyo...
kizlar cocuklari kiyaslama konusu gecmis..annemde bana yapardi bn kucukken..aslinda cok iyi olan arkadaslarima dusman olurdum..
hayatta en sinir oldugum sey bile diyebilirim..
cocugumun halindd tavrinda herhamgi bir gerilik eksiklik duzensizlik varsa bu sadece beni ve cpcugumu ilgilendirir...ben yaris ati yetistirmiyorum..ona yetissin buna yetissin..elimddn geleni yapiyorum..dikkat ediyorum gerekli ozeni gosteriyorum..gerisi kimseyi ilgilendirmez ya..
cocuk konusunca nolcak katipmi plcak..
asil dikkat edilmesi gerekn nokta soylediklerimizi anliyormu..ismini soyleyince tepki veriyormu..bunlari yapabilen bir cocugum varsa demekki saglikli..eee birak omru boyunca zaten konusucak gec konusuversin..
bu buyukler niye boyle anlamiyorum ki..bazen buyuklerimiz ismi gibi buyukluk yapmazda cahilligin ilk gostergesi olan cocuklar arasi kiyaslama yarisinda boy gosterirler..
biz anneler olarak evlatlarimizi olumlu veya olumsuz kimse ile kiyaslanmalarina izin vermemeliyiz..
erken yurumek erken konusmak erken cisini soylemek biyolojik saate bakar..o saat gelmisse olurm.gelmemisse zamai var demektir.
aman kizlar ya sikmayin caninizi..onlar bizim ballarimiz..baskasi sunu demia bunu demis pehhhh.
ne dsmisler sana zarar veren kisilerden uzal durucan..buuu kadaaarrr
hoş geldin canım selam verip kaçmak yok :) ilahiyata başladın demek hayırlı olsun darısı başıma :) ben bildiğin gibiyim canım.

Cok hizli gecti canim bu sefer ama enerjik bi bebekle ugrasirken cok cok zor. Su an aldi eline kalemi cizilmedik yer birakmiyo evde pesinden kosacak halim yok agladim aglayacagim simdi
Allah kolaylık versin canım
hahahaaa :)) sipaya bakk annemin gucu yok uslu oturayim demiyooo
derlermiii :KK70: en hareketli bence en korkunc yaramazlik donemindeler degil mi
boyamayi seviyormu yoksa duvar sanatinda dahami iyi :KK70:
neden sordum seviyorsa ve duvarlar boyancak korkun varsa crayola keceli kalem var ,d&r da ve migrosta satiliyor koltuk duvar mobilyw vs nereye surse islak mendille bile cikiyor
gerci yeni eve tasincaksiniz amw eski ev boyasada sorun olmaz ama bir dene istersen eski evde memnun kalirsan yeni eve goturursun :KK66:
bunu öğrendiğim iyi oldu benimkide kitaptan başka her yeri boyuyor

@Pinking Tree tatlimm nerelerdesin cok merak ediyorum senii kizlarin nasillar ne var ne yok? ist da yeni evinize tasindinmi yoksa yurt disindamisin ? praline praline @hihami kizlar hamilelik nasil gidiyor hanginiz once dogum yapicak acaba?
İyi canım çok şükür ama artık yoruldum vallahi hem annelik hem hamilelik zormuş :KK43:

Selam şekerler ben geldim:KK54:bu aralar pek giremedim foruma
Kuzenimin düğünü vardı hayırlısı ile atlattık.. şükür bu bitti ama haftaya başka bi kuzenimin düğünü va.. şimdide ona odaklandık:)

Düğün güzel geçti ama benim için çok zor geçti salonda abdullahın peşinde koşmakla mankenlik yaptım resmen:KK23:topuuklu aykkabı ve balık model elbise benim neyime böyle yaramaz bi çocuk annesiyken..
Kara kara fiğer düğünü düşünüyorum benden başka kimsede durmuyor uyumuyorda ne yapıcam bilmiyorum..

minione minione sünnetiniz hayırlı olsun canım ağrısız atlatır inş kuzun...

Safransari Safransari örtüne bayıldım çok hoş güle güle kullan..
Sınavın içinde hayırlısı inşallah güzel souç alırsın canım...

hepinize tsk ediyorum kizlar..
cancazim buralardayim eflalim..firsat buldukca giricem...
muhabetunuzi ozledim ya..

gulumm aof sistem degisince birde ilahiyatta arapca cok zorluyor..arpacadan ders aliyorum..
yardimci kitaplara calisiyorum..
digerlerini hallediyodumda arapca temel olmayinca ihl de degilim herturlu zorlandim yani..
baklim hayirlisin

bu arada arapcayada yeni basladimm.
yardimci kitapta aldim iki hafta oldu iyiki almisim..aof nin verdigi kitap beynimi zorladi..
hakkimizda hayirlisi safransari(utanarak soyluyorum adini unuttum)
sen bitirmissin ne guzel ya.

bu arada arapcayada yeni basladimm.
yardimci kitapta aldim iki hafta oldu iyiki almisim..aof nin verdigi kitap beynimi zorladi..
hakkimizda hayirlisi safransari(utanarak soyluyorum adini unuttum)
sen bitirmissin ne guzel ya.
Arapça çok zor bi dil bi ara bende kuran açıklamasını öğerenmek istemiştim arapça ile başladık baya zordu allah kolaulık versin..

Arapça çok zor bi dil bi ara bende kuran açıklamasını öğerenmek istemiştim arapça ile başladık baya zordu allah kolaulık versin..
gercekten oyle..Ama yolum belli izim belli elimden geleni yapip tevekkul ediyorum..
ben calisayimda rabbim yardim ederm.
zorlanicamida biliyorum az cok ama bismillah dedik bi kere..
hayalimi gerceklestirmek icin yapmam basarmam gerekiyo..

İyi geceler kızlar oğlumu sütten kesmeye başladım...
bugün gündüzden pul biber sürdüm memeye her istediğinde açıyordum ayyy kııx diye kapatıyordu tekrar..
Gecede bir saat sürdü ağlaması:KK43: en son üstünde pul biber varken verdim yinede aayyy kıııx diye bıraktı çok ağladı ama en son iki tane çubuk kraker yiyerek yattı bu gece zor geçecek gibi kolaylık dileyin bana..

Bu arada vicdanım sızlıyor kıyamıyorum ama yemek yemiyor ondan
kesmek zorundayım:KK43:

İyi geceler kızlar oğlumu sütten kesmeye başladım...
bugün gündüzden pul biber sürdüm memeye her istediğinde açıyordum ayyy kııx diye kapatıyordu tekrar..
Gecede bir saat sürdü ağlaması:KK43: en son üstünde pul biber varken verdim yinede aayyy kıııx diye bıraktı çok ağladı ama en son iki tane çubuk kraker yiyerek yattı bu gece zor geçecek gibi kolaylık dileyin bana..

Bu arada vicdanım sızlıyor kıyamıyorum ama yemek yemiyor ondan
kesmek zorundayım:KK43:
Canım hiç vicdan yapıp kendini üzme zamanı geldi diye düşün inş sancısız bir süreç olur ziraa senin içinde acılı bir süreç olacak bomba gibi göğüsler

Canım hiç vicdan yapıp kendini üzme zamanı geldi diye düşün inş sancısız bir süreç olur ziraa senin içinde acılı bir süreç olacak bomba gibi göğüsler
Yok canım öyle şişen göğsüm hiç olmadı sütüm azdı zaten iki gündür vermiyorum hiç bi şişlik yok..
Abdullahda biraz alıştı pul biber işe yaradı arada bir istiyor ama pis deyince bırakıyor korktuğum gibi geçmedi şükür..

Hayirli geceler
Reengarenk Reengarenk Allah kolaylik versin canim adasimiz birakti mi memeyi..oyy oyy...ben sabrediyrum nereye kadar gider mechul haftasonu resmen burnumdan getirdi kac kezz emdi sayamiyrum...yemek yemiyruz yine devam arada bir gonlu olursa biseyler yiyor yoksa yok

minione minione sunnet olucaz yazmissin en son nasilsiniz canim oldunuz mu...ilk iki gun zordu bizde..sonrasi cabuk gecmisti sukur
Nego Nego nasilsin kucuk beyler nasil canim?

Birde kizlar abdullah afedersiniz kaasini yapmiyor,en son bir hafta arayla Cumartesi yapti....tuvaleti gelince hopluyor zipliyor agliyo ama yapmiyo boyle 3-4 gun cekiyor en son agla agla kucagimda yapiyor
Kabiz degil ama beklettigi icin zorlaniyor
Artik canima tak etti :kızgın:..yapinca ailecek rahatliyoruz düşünün halimizi
Dr a da gitmedik...son zamanlarda boyle oldu...sipam cok zor cocuk yemiyor su Içmiyor tuvaletini yapmiyor:mad:

Birde kizlar abdullah afedersiniz kaasini yapmiyor,en son bir hafta arayla Cumartesi yapti....tuvaleti gelince hopluyor zipliyor agliyo ama yapmiyo boyle 3-4 gun cekiyor en son agla agla kucagimda yapiyor
Kabiz degil ama beklettigi icin zorlaniyor
Artik canima tak etti :kızgın:..yapinca ailecek rahatliyoruz düşünün halimizi
Dr a da gitmedik...son zamanlarda boyle oldu...sipam cok zor cocuk yemiyor su Içmiyor tuvaletini yapmiyor:mad:
Oy kıyamam kabızlığı bize sorun siz çok zor:KK43:
Canım makatına bak çatlak varsa ondan yapamıyordur bize bi krem vermişti foktor onu sürünce iyileşiyordu hatta zeytinyağı, pişik kremi bile iyi geliyor...
Kabızlık bide düzenaiz beslenmedende oluyor yemek yemiyor ya ondanda olabilir doktor bize bol bol sebze çorbası tüketin demişti...

Hayirli geceler
Reengarenk Reengarenk Allah kolaylik versin canim adasimiz birakti mi memeyi..oyy oyy...ben sabrediyrum nereye kadar gider mechul haftasonu resmen burnumdan getirdi kac kezz emdi sayamiyrum...yemek yemiyruz yine devam arada bir gonlu olursa biseyler yiyor yoksa yok

minione minione sunnet olucaz yazmissin en son nasilsiniz canim oldunuz mu...ilk iki gun zordu bizde..sonrasi cabuk gecmisti sukur
Nego Nego nasilsin kucuk beyler nasil canim?
Sütten kestim şükür canım, inan korktuğum gibi geçmedi sadece gece uykuya geçişimiz zor oluyor, gece rahat geçiyor hatta dün gece ilk defa deliksiz uyudu ve iştahıda açıldı kuzumun..
arada meme diye geliyor meme hasta oşmuş tadı bozulmuş diyorum yi ayyy pis diyerek kapatıyor... bilseydim daha erken keserdim sütten...

X